Σελ. 113 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 93103108111112113114115118123133 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.681-1.695 από 2254
  1. #1681
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Πλ Αμερικής
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    HUAWEI HG 8145 V5 GPON
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα τα συνεργεία είχαν πάρει φωτιά στην περιοχή της πλ Καλλιγά. Είδα να ολοκληρώνουν κάθετες στην Ευπαλίνου, Λευκοσίας και Καραμανλάκη.
    Δεν μπήκα καν στον κόπο να τους πιάσω την κουβέντα αφού ό,τι και να γίνει το πρόγραμμά τους το ξέρει μόνο η Πανσέληνος.
    Εντύπωση μου κάνει γιατί δεν θέλουν να ολοκληρώνουν τις κάθετες ώστε να τρέχουν οι λογαριασμοί και να φαίνονται τουλάχιστον στατιστικά οι ενεργοί πελάτες και τα έσοδα απο τις ftth.

    Πιστεύω λοιπόν πως όντως πολλές καμπίνες ίσως να μην έχουν ακόμα σύνδεση με το κεντρικό δίκτυο οπότε καλά ... Χριστούγεννα!

    να σας θυμίσω επειδή βλέπω την κόντρα και καλά κρατάει... η αίτησή μου είναι από 14/4/2022.
    Η υπόσχεση ήταν τέλος Σεπτεμβρίου θα έχω συνδεθεί.

  2. #1682
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mixalos92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γω που μαι κόσμοτε περιμένω σχεδόν 2 μήνες την οριζόντια.... Αίτηση από τέλος Ιουλίου.. Μίλησα μαζί τους σήμερα και μου παν ότι η καθυστέρηση οφείλεται στον παροχο της περιοχής σας δηλαδή Wind.. αν και αποκατασταστειτε δηλαδή μου λέει στο άμεσο μέλλον θα χετε κλήση στο κινητό σας για ραντεβού για την οπτική ίνα.. Σας ζητούμε συγνώμη λέει αλλά δεν ευθυνόμαστε για την καθυστέρηση... Ίσως το θέμα της καμπίνας να ισχύει και για μένα..
    Εγώ θα φύγω για σπάσιμο δεν αντέχω αλλά τα παραμύθια τους. Μέχρι σήμερα μου έλεγαν από την εξυπηρέτηση ότι μένει η οριζόντια και σήμερα έμαθα ότι ούτε μετρήσεις έχουν γίνει.Θα τους στείλω από εκεί που ήρθαν. Και αναγκαστικά θα πάω cosmote επειδή η voda δε δίνει οπτική στη περιοχή μου...

    Στη τελική ας μας το λέγαν από την αρχή ότι ο εκτιμώμενος χρόνος είναι 6 μήνες αναμονής μέχρι τη συνδεση περίπου και όχι 2 όπως μας είπαν οι περισσότεροι. Δε θα πληρώσουμε εμείς τον αντιεπαγγελματισμο τους....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frixosb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα τα συνεργεία είχαν πάρει φωτιά στην περιοχή της πλ Καλλιγά. Είδα να ολοκληρώνουν κάθετες στην Ευπαλίνου, Λευκοσίας και Καραμανλάκη.
    Δεν μπήκα καν στον κόπο να τους πιάσω την κουβέντα αφού ό,τι και να γίνει το πρόγραμμά τους το ξέρει μόνο η Πανσέληνος.
    Εντύπωση μου κάνει γιατί δεν θέλουν να ολοκληρώνουν τις κάθετες ώστε να τρέχουν οι λογαριασμοί και να φαίνονται τουλάχιστον στατιστικά οι ενεργοί πελάτες και τα έσοδα απο τις ftth.

    Πιστεύω λοιπόν πως όντως πολλές καμπίνες ίσως να μην έχουν ακόμα σύνδεση με το κεντρικό δίκτυο οπότε καλά ... Χριστούγεννα!

    να σας θυμίσω επειδή βλέπω την κόντρα και καλά κρατάει... η αίτησή μου είναι από 14/4/2022.
    Η υπόσχεση ήταν τέλος Σεπτεμβρίου θα έχω συνδεθεί.
    Να κάνεις καταγγελία γιατί κάνουν ακριβώς αυτό που είχα πει πριν μια βδομάδα δίνουν προταιρεοτητα μόνο στις νέες συνδέσεις και μας αφήνουν εμάς στα μισά...με αυτή τη λογική αν έχουν γίνει μίνιμουμ 2000 αιτήσεις έχετε ιδέα ότι ούτε σε 2 μήνες δε θα έχουμε ξεμπερδέψει μαζί τους? Τουλάχιστον δοκίμασε δε χάνεις κάτι...

    Εγώ προσωπικά είμαι τόσο απελπισμένος που σκέφτομαι ακόμα και σε adsl να πάω απλά κουραστικά...το θέμα είναι ότι δε κερδίζω και το διπλασιασμό αφού αν δε κάνω λάθος πρέπει να περνει από καμπίνα vdsl για να με διπλασιάσουν? Κάτι τέτοιο ξέρω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mike112 : 10-10-22 στις 18:36.

  3. #1683
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Mike μην βιαστείς να κάνεις ενέργειες ακόμα...

    Έχω την εντύπωση ότι και σε Cosmote να πας, αν η καμπίνα δεν είναι ΟΚ, δε θα κάνεις τίποτα και θα μπεις σε νέο κύκλο καθυστέρησης...

    Από εκεί και έπειτα, τώρα που ήρθα σπίτι είναι ενεργή η γραμμή, μου έστειλε και η wind μήνυμα, αλλά η ταχύτητα ακόμα παίζει...

    Πάει από 140 μέχρι 190. 200 δεν έχω δει και έχω τρέξει τεστ ανά 10 λεπτά από τις 6.20 που μπήκα.

    Αυτός λέει σημείωσε ότι έπιασα 202, το έβγαλε screenshot και το έστειλε στα κεντρικά...

    Με κινητό στο 5Ghz και με iPad μέχρι 190 επίσης.

    Α.. πριν που είπα για την οπτική πρίζα, αυτή του έμεινε στο χέρι τελείως και έφερε καινούργια και έβαλε και προσπάθησε να τη βιδώσει στον τοίχο ΜΕ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ αντί για τρυπάνι και λέει "ο τοίχος είναι πολύ σκληρός και δε μπαίνει... θα κουνιέται, οπότε να προσέχετε πως μετακινείτε τα καλώδια γιατί μπορεί να φύγει..."

    ΤΡΑΤΖΙΚ...!!!

    Για την ταχύτητα θα περιμένω και αύριο και μετά θα τους πάρω τηλέφωνο για βλάβη...
    Είπαν εγγυημένη ταχύτητα 200 και τα τεστ είναι όλα κάτω από 190.

    Το ότι ο άλλος έπιασε 202 το λες και τύχη...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  4. #1684
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DoSMaN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mike μην βιαστείς να κάνεις ενέργειες ακόμα...

    Έχω την εντύπωση ότι και σε Cosmote να πας, αν η καμπίνα δεν είναι ΟΚ, δε θα κάνεις τίποτα και θα μπεις σε νέο κύκλο καθυστέρησης...

    Από εκεί και έπειτα, τώρα που ήρθα σπίτι είναι ενεργή η γραμμή, μου έστειλε και η wind μήνυμα, αλλά η ταχύτητα ακόμα παίζει...

    Πάει από 140 μέχρι 190. 200 δεν έχω δει και έχω τρέξει τεστ ανά 10 λεπτά από τις 6.20 που μπήκα.

    Αυτός λέει σημείωσε ότι έπιασα 202, το έβγαλε screenshot και το έστειλε στα κεντρικά...

    Με κινητό στο 5Ghz και με iPad μέχρι 190 επίσης.

    Α.. πριν που είπα για την οπτική πρίζα, αυτή του έμεινε στο χέρι τελείως και έφερε καινούργια και έβαλε και προσπάθησε να τη βιδώσει στον τοίχο ΜΕ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ αντί για τρυπάνι και λέει "ο τοίχος είναι πολύ σκληρός και δε μπαίνει... θα κουνιέται, οπότε να προσέχετε πως μετακινείτε τα καλώδια γιατί μπορεί να φύγει..."

    ΤΡΑΤΖΙΚ...!!!

    Για την ταχύτητα θα περιμένω και αύριο και μετά θα τους πάρω τηλέφωνο για βλάβη...
    Είπαν εγγυημένη ταχύτητα 200 και τα τεστ είναι όλα κάτω από 190.

    Το ότι ο άλλος έπιασε 202 το λες και τύχη...
    Φίλε τι να πω απελπισία πάντως για Οκτώβρη σίγουρα δε θα δω κάτι... Στα δικά σου τώρα... Κάνε μέτρηση με pc μέσω ethernet όχι wifi. Το wifi δε δείχνει πότε ακριβή ταχύτητα.

  5. #1685
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε τι να πω απελπισία πάντως για Οκτώβρη σίγουρα δε θα δω κάτι... Στα δικά σου τώρα... Κάνε μέτρηση με pc μέσω ethernet όχι wifi. Το wifi δε δείχνει πότε ακριβή ταχύτητα.
    Με ethernet είμαι...
    Δεν εμπιστεύομαι το Wifi με τίποτα...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  6. #1686
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Εγώ πάντως από περιέργεια που είδα στο site της vodafone μου έχει πρόγραμμα adsl ελάχιστη εγγυημένη ταχύτητα 30mbps...θα σας φανεί κουφό αλλά μου είναι αρκετό και για streaming και για download. Στη τιμή των 21 ευρώ δεν είναι και άσχημα πάντως...Τώρα σκέφτομαι σοβαρά να ακυρώσω και να τους αφήσω στα κρύα του λουτρού...Οπότε αν δε δω Προκόπη μέχρι τέλος του μήνα και συνεχίσουν τη παραμυθα με το θα δούμε τον επόμενο μήνα θα τους ρίξω στο τραπέζι την ακύρωση να δούμε αν τους νοιάζει...

    Αν όντως δε πρόκειται για λάθος και μου δώσουν εγγυημένη ταχύτητα 30mbps θα το τσεκαρω θα τους πάρω τηλέφωνο και ίσως κάνω το κόλπο γκρόσο...

    - - - Updated - - -

    Πάντως θα έχει πλάκα να κάνουμε μια λίστα με το πότε ενεργοποιήθηκε ο καθένας μας και πότε έγινε η αρχική αίτηση. Μέχρι στιγμής τη πρωτιά έχει ο Frixosb και δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα αλλά μη βιάζεσε Frixosb γιατί είμαι και εγώ εδώ

  7. #1687
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Γιατί κάτι μου λέει ότι τελευταίος παίζει να είμαι εγώ;
    Ούτε την επιθεώρηση δε μπορώ να σταυρώσω....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #1688
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως θα έχει πλάκα να κάνουμε μια λίστα με το πότε ενεργοποιήθηκε ο καθένας μας και πότε έγινε η αρχική αίτηση. Μέχρι στιγμής τη πρωτιά έχει ο Frixosb και δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα αλλά μη βιάζεσε Frixosb γιατί είμαι και εγώ εδώ
    Εγώ δες τι ωραία και νοικοκυρεμένα τα έχω στην υπογραφή μου...
    Δεν χωρούσαν επιπλέον σχόλια, αλλιώς θα έβαζα κι άλλα...

    Μου έφυγε η πίστη για να το φτιάξω έτσι...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  9. #1689
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Γιατί ρε παιδιά έχετε αφήσει τόσο πίσω της αιτήσεις? Το μόνο που φαντάζομαι είναι ότι όλοι εσείς έχετε adsl στα σπίτια σας και απλά περιμένετε να γίνει η διαδικασία με το πάσο της. Εγώ δεν έχω τίποτα και μου φεύγει ένα 20ρικο για data και ομιλία κάθε μήνα γι'αυτό παλεύω...αλλά μάταια αποτι φαίνεται...Εγώ περνώ κάθε βδομάδα πάντως στην εξυπηρέτηση δε θα τους αφήσω πια θα το τρέξω και σήμερα με κάλεσαν όταν μιλήσω θα ρίξω την ιδέα για ακύρωση αλλά θα τους πω ότι ούτε εγώ ούτε και αυτοί θα κερδίσουν αν ακυρώσω και απλά να κρατήσουν το λόγο τους αυτή τη φορά και να με ενεργοποιήσουν μέχρι τέλος Οκτώβρη.

    Το sfbb ξέρουμε πότε θα ανοίξει πάλι γιατί δε δίνει πια πακέτα με επιδότηση η cosmote στη σελίδα τους.

  10. #1690
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δυστυχώς το FTTH είναι σαν το adsl πριν καμιά 20αριά χρόνια που ξεκίνησε που υπήρχαν αδιανόητες καθυστερήσεις κάποιες φορές ή/και πολλαπλά προβλήματα.
    Και στο ADSL δεν χρειαζόταν να γίνει κανένα μερεμέτι, πόσο μάλλον τώρα που χρειάζονται και εγκαταστάσεις στους πελάτες, πέρα από τα απαραίτητα σκαψίματα.
    Καταλαβαίνω τη δυσαρέσκειά σου, και γω σε παρόμοια φάση είμαι που σε ολόκληρο το Ίλιον έχει τουλάχιστον VDSL και εγώ εδώ και χρόνια περιμένω με το ADSL να σκάψουν κάποια στιγμή για να πάρω FTTH..
    Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή. Να πας σε διακοπή δε νομίζω να κερδίσεις κάτι, πιο πολύ το κόβω να καθυστερείς.
    Το sfbb τελείωσε. Το επόμενο που θα ανακοινώσουν είναι το giga voucher για ταχύτητες από 200 και πάνω
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  11. #1691
    Εγγραφή
    06-02-2022
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    33.7(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί ρε παιδιά έχετε αφήσει τόσο πίσω της αιτήσεις? Το μόνο που φαντάζομαι είναι ότι όλοι εσείς έχετε adsl στα σπίτια σας και απλά περιμένετε να γίνει η διαδικασία με το πάσο της. Εγώ δεν έχω τίποτα και μου φεύγει ένα 20ρικο για data και ομιλία κάθε μήνα γι'αυτό παλεύω...αλλά μάταια αποτι φαίνεται...Εγώ περνώ κάθε βδομάδα πάντως στην εξυπηρέτηση δε θα τους αφήσω πια θα το τρέξω και σήμερα με κάλεσαν όταν μιλήσω θα ρίξω την ιδέα για ακύρωση αλλά θα τους πω ότι ούτε εγώ ούτε και αυτοί θα κερδίσουν αν ακυρώσω και απλά να κρατήσουν το λόγο τους αυτή τη φορά και να με ενεργοποιήσουν μέχρι τέλος Οκτώβρη.

    Το sfbb ξέρουμε πότε θα ανοίξει πάλι γιατί δε δίνει πια πακέτα με επιδότηση η cosmote στη σελίδα τους.
    20€ καλά είσαι, το 4G ταχύτερο είναι του adsl. Εγώ με κάρβουνο-adsl δίνω περισσότερα. Κανονικά έπρεπε να είχα Unlimited 4G με 33€ για 2 χρόνια και βλέπουμε πότε θα έμπαινε σταθερό με FTTH.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Andreecko : 11-10-22 στις 12:10.
    Από το 2013 με adsl..
    444-165444ΠΑΤΗΣΙΑ165VDSL_VECTORING/V.plusQ3/2021
    και μετά από μια 10ετία, ήρθε η VDSL (02/2023). Ευτυχισμένο το 2009.

  12. #1692
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Εγώ μίλησα πάλι στη εξυπηρέτηση. Αυτή τη φορά ανέβηκαν οι τόνοι όπως είναι λογικό της λέω ότι περιμένω πολύ καιρό 4 μήνες και βάλε από την αρχική αίτηση και κάθε μήνα τρώω τα λεφτά σε κάρτες. Μου λέει έχουμε ενημέρωση ότι όσοι δεν ενεργοποιήθηκαν τέλος Σεπτέμβρη πήρε παράταση για τέλος Οκτώβρη. Της λέω είναι σίγουρο αυτό για τέλος Οκτώβρη γιατί τα ίδια μας λέγατε και για Σεπτέμβρη ??? Μου λέει δε ξέρω ότι μου λένε σας λέω. Της λέω το δε ξέρω τι σημαίνει να μου λέτε ψεμματα καθε μήνα και εγώ να περνώ σαν βλάκας? Της λέω από γραφείο που κάνει εγκαταστάσεις και μίλησα χτες με διαβεβαίωσαν ότι δεν έχουν γίνει ούτε οι μετρήσεις από τη καμπίνα και έτσι θα αργήσει πολύ περισσότερο. Δε ξέρω μου λέει το χρονοδιάγραμμα όπου μας δώσανε είναι τέλος Οκτώβρη. Οκ της λέω αν εγώ μέχρι τέλος Οκτώβρη δεν έχω ίντερνετ στο διαμέρισμα θα ακυρώσω τα πάντα της είπα και πάω σε άλλη εταιρία. Και τι θα χάσω ρε μάγκες θα πάω cosmote με καλύτερη ταχύτητα. Τις προσφορές της wind τι να τις κάνω αν είναι η εξυπηρέτηση να μας δουλεύει έτσι....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς το FTTH είναι σαν το adsl πριν καμιά 20αριά χρόνια που ξεκίνησε που υπήρχαν αδιανόητες καθυστερήσεις κάποιες φορές ή/και πολλαπλά προβλήματα.
    Και στο ADSL δεν χρειαζόταν να γίνει κανένα μερεμέτι, πόσο μάλλον τώρα που χρειάζονται και εγκαταστάσεις στους πελάτες, πέρα από τα απαραίτητα σκαψίματα.
    Καταλαβαίνω τη δυσαρέσκειά σου, και γω σε παρόμοια φάση είμαι που σε ολόκληρο το Ίλιον έχει τουλάχιστον VDSL και εγώ εδώ και χρόνια περιμένω με το ADSL να σκάψουν κάποια στιγμή για να πάρω FTTH..
    Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή. Να πας σε διακοπή δε νομίζω να κερδίσεις κάτι, πιο πολύ το κόβω να καθυστερείς.
    Το sfbb τελείωσε. Το επόμενο που θα ανακοινώσουν είναι το giga voucher για ταχύτητες από 200 και πάνω
    Φίλε καλύτερα μια 300αρα της cosmote με κουπόνι και το λύνω το θέμα. Απλά για σπάσιμο γιατί δεν είναι σοβαρή εταιρία η συγκεκριμένη. Το νέο κουπόνι giga voucher θα βγει Νοέμβριο διάβασα με νέα πακέτα από εταιρίες...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreecko Εμφάνιση μηνυμάτων
    20€ καλά είσαι, το 4G ταχύτερο είναι του adsl. Εγώ με κάρβουνο-adsl δίνω περισσότερα. Κανονικά έπρεπε να είχα Unlimited 4G με 33€ για 2 χρόνια και βλέπουμε πότε θα έμπαινε σταθερό με FTTH.
    Χμμ ναι απλά δεν είναι απεριόριστο εκτός και αν πας σε συμβόλαιο unlimited και το χρυσοπληρωσεις οπότε δε με συμφέρει. Έχω cu και είχα το summer offer απεριόριστα data που έδιναν 2+1 μήνες δώρο απλά το έφαγα και αυτό χτες και πήρα surf and email και το έκανα απεριόριστο...και ένα άλλο πακέτο για ομιλία 12+ 15=37 ευρώ σε κάρτα αυτό το μήνα γιατί μάλα....ντε εκεί στη wind.

  13. #1693
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Φίλε καλύτερα μια 300αρα της cosmote με κουπόνι και το λύνω το θέμα. Απλά για σπάσιμο γιατί δεν είναι σοβαρή εταιρία η συγκεκριμένη. Το νέο κουπόνι giga voucher θα βγει Νοέμβριο διάβασα με νέα πακέτα από εταιρίες...
    Από τη στιγμή που η υποδομή είναι της Wind, στο ξαναλέω ότι αν δεν πάρουν το ΟΚ από κει, δεν πρόκειται να δεις φως.. Μάλλον πιο μεγάλη καθυστέρηση θα φας αν ακυρώσεις και ξεκινήσει η διαδικασία ξανά. Το λέω μην φας την καθυστέρηση και πληρώνεις και ακριβότερα μετά, μιας και παραδοσιακά είναι λίγο ακριβότερος ο ΟΤΕ..
    Και επαναλαμβάνω, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Η πραγματικότητα είναι ότι έπεσες στην περίπτωση. Καμία εταιρία κατά τη γνώμη μου δε διεκδικεί δάφνες, ούτε οργάνωσης ούτε εξυπηρέτησης.
    Για παράδειγμα εμένα εδώ και κάμποσο καιρό από τον ΟΤΕ με έχουν στο περίμενε χωρίς καμιά ενημέρωση - παρόλο που ζήτησα τίκετ και σχετικό μήνυμα- για ένα πρόβλημα που έχω με το speedbooster που δεν τρώει καθόλου από τα data.
    Και σαν να μην φτάνει αυτό, με το 4G ανοιχτό έχω ταχύτητα 3-4 Mbps, ενώ όταν το κλείνω πάω στα 6μισι. Δηλαδή πληρώνω 7 ευρώ παραπάνω το μήνα και όχι μόνο δεν μου προσθέτει στην ταχύτητα, αλλά μου αφαιρεί κιόλας... Και αυτό γίνεται εδώ και πάνω από μήνα. Χτες πάλι πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι το προωθούν με προτεραιότητα.. κλάιν μάιν..
    Τι να υποθέσω, ότι είναι σοβαρότεροι από τους άλλους; Μπααα..

    Για το νέο κουπόνι θα το δούμε, μόνο ανακοινώσεις έχουμε για την ώρα, αν δεν βγούν τα πακέτα δεν μπορούμε να προεξοφλούμε τίποτα Από Νοέμβριο θα δώσουν πάνω από 200 και οι υπόλοιποι (πάλι με βάση τις ανακοινώσεις όμως)
    Τέλος πάντων κάνε ό,τι καταλαβαίνεις, εμένα η συμβουλή μου είναι η παραπάνω..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  14. #1694
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Για να δούμε. Ας περιμένω λοιπόν. Πάντως ένα άλλο παιδί στο νήμα wind FTTH λέει μετά από καταγγελία τον σύνδεσαν. Εμένα στο email μου έγραψαν ότι η προθεσμία απάντησης της καταγγελίας μου ειναι 31 Οκτώβρη. Είμαι περίεργος να δω αν θα γίνει καμία πρόοδος μέχρι τότε γιατί αν όντως αληθεύει όσα μου είπαν από τη HOF ότι ακόμα δεν έχουν γίνει ούτε οι μετρήσεις στη καμπίνα τότε όχι Νοέμβριο μπορεί και μέχρι Δεκεμβριο να περιμένω....Αξίζει τόση αναμονή ???

  15. #1695
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.757
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    DoSMaN τι έγινε.. έστρωσε ??
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

Σελ. 113 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 93103108111112113114115118123133 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας