Σελ. 61 από 150 ΠρώτηΠρώτη ... 4151565960616263667181 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 901-915 από 2249
  1. #901
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    sagem 1500w
    Γεια χαρά και από εμένα.Στην πολυκατοικία μας ήρθαν την Δευτέρα για τα έργα.εβαλαν τα boxes σε κάθε όροφο και πέρασαν τα καλώδιο από την κουπαστή σε όλη την πολυκατοικία.εχω μια απορία στο box που έχει σε κάθε όροφο μετά δεν θα πηγαίνει στο σπίτι.γιατι στων όροφο του διαμερίσματος που Έλενα την αίτηση στο box κρέμονται κάτι καλοδια όπως και στο κατανεμητή στο ισόγειο

  2. #902
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από το Box κάθε ορόφου όταν θα κάνεις αίτηση σε όποιον πάροχο θέλεις,
    θα έρθουν από τον πάροχο αυτόν και θα σου βάλουν οπτική ίνα μέχρι μέσα στο σπίτι..

    Μάλλον κάτι δεν έχουν τελειώσει, στην κεντρική εγκατάσταση.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  3. #903
    Εγγραφή
    27-11-2021
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Έχει ξανανοίξει το SFBB μέχρι τον Σεπτέμβριο

  4. #904
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Λοιπόν εγω θα προχωρήσω σε ακύρωση αίτησης παιδιά. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αντιμετώπιση από τη wind για τα λάθη που εκανε συνεργάτης τους να τρέχω μόνος μου να βγάλω το φίδι απο τη τρύπα . Να καλώ την εξυπηρέτηση 2 φορές να μου λενε θα σε καλέσουμε και να μη παρουν ποτέ. Να χαρώ τα 200mbps με 26 ευρω όταν με τη πρώτη στραβή θα τρέχω απο πίσω τους και δε θα ασχολείται κανείς . Ευχαριστώ δε θα πάρω.

  5. #905
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.334
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν εγω θα προχωρήσω σε ακύρωση αίτησης παιδιά. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αντιμετώπιση από τη wind για τα λάθη που εκανε συνεργάτης τους να τρέχω μόνος μου να βγάλω το φίδι απο τη τρύπα . Να καλώ την εξυπηρέτηση 2 φορές να μου λενε θα σε καλέσουμε και να μη παρουν ποτέ. Να χαρώ τα 200mbps με 26 ευρω όταν με τη πρώτη στραβή θα τρέχω απο πίσω τους και δε θα ασχολείται κανείς . Ευχαριστώ δε θα πάρω.
    To εχω πει απειρες φορες...
    Αφηστε τους εξωτερικους συνεργατες και πηγαινετε σε καταστηματα (WIND,Vodafone,Cosmote).
    Απλα να εχετε μαζι σας την προσφορα του εξωτερικου συνεργατη για να την "ματσαρουν".
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  6. #906
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    To εχω πει απειρες φορες...
    Αφηστε τους εξωτερικους συνεργατες και πηγαινετε σε καταστηματα (WIND,Vodafone,Cosmote).
    Απλα να εχετε μαζι σας την προσφορα του εξωτερικου συνεργατη για να την "ματσαρουν".
    Τώρα έγινε το κακό φιλε μου. Πάντως και η wind φταίει ξεκάθαρα σχετικα με την εξυπηρέτηση ...Στη vodafone που ειμαι χρόνια κάθε φορά που καλούσα την εξυπηρέτηση για πρόβλημα με καλούσαν άμεσα και μέσα στη βδομάδα ειχα τεχνικό σπίτι μου. Δεν είναι καλή η εξυπηρέτηση πελατών της wind τουλάχιστον συγκριτικά με voafone που ξέρω τόσα χρόνια δε μου έχει τύχει αυτό να πουν θα σε καλέσουμε και να μη καλούν ποτέ. Ότι έγινε έγινε θα πάω σε κατάστημα wind Δευτερα να δω αν θα το λύσω αλλιώς θα ακυρωσω την αίτηση .

    Πάντως πιστεύω το καλύτερο θα ήταν να ακυρωθεί εξ ολοκλήρου η συγκεκριμένη αίτηση και να ξανακάνω νεα απο την αρχή σε καταστημα με τα σωστα στοιχεία φανταστειτε οτι ακομα και το email μου λαθος το έχει γράψει. Θα ρωτήσω τη Δευτερα σε καταστημα wind τι μπορεί να γίνει και αν είναι εφικτό να κανω καινουργια αίτηση...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mike112 : 02-07-22 στις 12:54.

  7. #907
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα έγινε το κακό φιλε μου. Πάντως και η wind φταίει ξεκάθαρα σχετικα με την εξυπηρέτηση ...Στη vodafone που ειμαι χρόνια κάθε φορά που καλούσα την εξυπηρέτηση για πρόβλημα με καλούσαν άμεσα και μέσα στη βδομάδα ειχα τεχνικό σπίτι μου. Δεν είναι καλή η εξυπηρέτηση πελατών της wind τουλάχιστον συγκριτικά με voafone που ξέρω τόσα χρόνια δε μου έχει τύχει αυτό να πουν θα σε καλέσουμε και να μη καλούν ποτέ. Ότι έγινε έγινε θα πάω σε κατάστημα wind Δευτερα να δω αν θα το λύσω αλλιώς θα ακυρωσω την αίτηση .

    Πάντως πιστεύω το καλύτερο θα ήταν να ακυρωθεί εξ ολοκλήρου η συγκεκριμένη αίτηση και να ξανακάνω νεα απο την αρχή σε καταστημα με τα σωστα στοιχεία φανταστειτε οτι ακομα και το email μου λαθος το έχει γράψει. Θα ρωτήσω τη Δευτερα σε καταστημα wind τι μπορεί να γίνει και αν είναι εφικτό να κανω καινουργια αίτηση...
    Φαντάσου να σου πουν να στείλεις ηλεκτρονικά αίτημα ακύρωσης από το λάθος e-mail...

    Κανονικά μπορείς να κάνεις ακύρωση αίτησης αφού όλα έχουν πάει στραβά και να κάνεις εκ νέου τη διαδικασία...
    Πίεσέ τους για το 26άρι, αλλιώς κάντο τηλεφωνικά με optiki-ina.gr που τουλάχιστον σε μένα δεν έγινε καμία χαζομάρα (ευτυχώς)...

    Εμένα δε μου ζήτησε καν το e-mail μου από το τηλέφωνο και το συμπλήρωσα μόνος μου πάνω στην αίτηση/συμβόλαιο που μου έστειλαν για υπογραφή...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  8. #908
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι έγινε, είδες τίποτα από την διπλανή πολυκατοικία να δεις τι κάνανε ?
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  9. #909
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάσου να σου πουν να στείλεις ηλεκτρονικά αίτημα ακύρωσης από το λάθος e-mail...

    Κανονικά μπορείς να κάνεις ακύρωση αίτησης αφού όλα έχουν πάει στραβά και να κάνεις εκ νέου τη διαδικασία...
    Πίεσέ τους για το 26άρι, αλλιώς κάντο τηλεφωνικά με optiki-ina.gr που τουλάχιστον σε μένα δεν έγινε καμία χαζομάρα (ευτυχώς)...

    Εμένα δε μου ζήτησε καν το e-mail μου από το τηλέφωνο και το συμπλήρωσα μόνος μου πάνω στην αίτηση/συμβόλαιο που μου έστειλαν για υπογραφή...
    Θα πάω για διασταύρωση στοιχείων τη Δευτερα και αν αρνηθούν η αρχίσουν τις δικαιολογιες θα ζητήσω ακύρωση .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mike112 : 02-07-22 στις 20:23.

  10. #910
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5

    Εδώ είναι μια εξωτερική εγκατάσταση πως ξεκινάει...

    Στην άλλη πολυκατοικία, τον μεταλλικό σωλήνα που βγαίνει από το φρεάτιο τον έβαλαν σε σωλήνα αποχέτευσης...

    - - - Updated - - -



    Η άλλη εγκατάσταση...

    Επίσης στην χθεσινή που έκανα, είναι που έχουν βάλει σωλήνες αποχέτευσης (στυλ A/C) και το αρχικό πρώτο κουτί το έβαλαν έξω από την πολυκατοικία ψηλά (θα βγάλω φώτο αργότερα ή αύριο γιατί είχε κόσμο και δε μπορούσα).

    Α... μπήκα στο SFBB χθες και μου έβγαζε μήνυμα ότι έβγαζε πριν 1 χρόνο, ότι υπάρχει κάλυψη αλλά δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ προσφορά από κανέναν πάροχο και σήμερα μου έστειλαν μήνυμα το παρακάτω :


    Μπαίνοντας και αναζητώντας τη διεύθυνση βλέπουμε το παρακάτω...


    Και λέω για να δω το κουπόνι μου...


    Τελικά ενεργοποιήθηκε!!!

    Ωστόσο...

    Η Nova έχει βγάλει τιμές, αλλά δεν είναι ακόμα διαθέσιμες για τη διεύθυνσή μου... (wtf δηλαδή...)


    Λογικό όμως αφού ακόμα δε δίνει διαθεσιμότητα με το τηλέφωνο...


    Αλλά ούτε και με τη διεύθυνση...

    Η Wind ούτε για δείγμα δεν έχει δώσει καμία προσφορά


    Ενώ μόνο ο ΟΤΕ έχει δώσει επίσημα προσφορές χωρίς ψιλά γράμματα αλλά είναι μόνο αυτές οι 2 παρακάτω :


    Η αλήθεια είναι ότι δε ξέρω αν θέλω να δεσμευτώ για 2 χρόνια και σε 2ο πάροχο ενώ βλέπω την Inalan να ξεκινάει να κάνει νέους κορμούς πιο κοντά σε μένα, από την άλλη κρίμα να πάει άπατο το κουπόνι...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  11. #911
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ωραία δουλειά στις δεύτερες φωτογραφίες!

    Πρέπει να φροντίζετε να είναι καθαρό και περιποιημένο το μέρος για να κάνει καλή δουλειά και ο εργολάβος!

    Άμα είναι γεμάτο σκουπίδια και βρωμάει από τα κάτουρα σκύλων..
    θα το κάνει τσαπατσούλικα σε 1 λεπτό, για να φύγει από εκεί..

    - - - Updated - - -

    Η Wind τίποτα..
    και η Nova μόνο 200άρα..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  12. #912
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Η Nova μόνο 200άρα αλλά δεν με καλύπτει...

    Αν με καλύψει, πολύ πιθανό να μεταφέρω το σταθερό που έχω adsl και να το κάνω και αυτό είτε 200άρα χωρίς τίποτα άλλο, είτε 100άρα και να βάλω και eon ΑΝ συμφέρει...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  13. #913
    Εγγραφή
    25-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 19.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α... μπήκα στο SFBB χθες και μου έβγαζε μήνυμα ότι έβγαζε πριν 1 χρόνο, ότι υπάρχει κάλυψη αλλά δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ προσφορά από κανέναν πάροχο και σήμερα μου έστειλαν μήνυμα το παρακάτω :

    Και λέω για να δω το κουπόνι μου...

    Τελικά ενεργοποιήθηκε!!!

    Ωστόσο...

    Η Nova έχει βγάλει τιμές, αλλά δεν είναι ακόμα διαθέσιμες για τη διεύθυνσή μου... (wtf δηλαδή...)

    Λογικό όμως αφού ακόμα δε δίνει διαθεσιμότητα με το τηλέφωνο...

    Αλλά ούτε και με τη διεύθυνση...

    Η Wind ούτε για δείγμα δεν έχει δώσει καμία προσφορά

    Ενώ μόνο ο ΟΤΕ έχει δώσει επίσημα προσφορές χωρίς ψιλά γράμματα αλλά είναι μόνο αυτές οι 2 παρακάτω
    Φίλε dosman, ήθελα να ποστάρω τα ίδια ακριβώς πράγματα και με πρόλαβες.
    Χθες το βράδυ, στις 3.45' τα ξημερώματα, όπως και σ' εσένα ήρθε το ίδιο email από το SFBB με θέμα "Δυνατότητα εξαργύρωσης Κουπονιού" και περιεχόμενο "...Σας ενημερώνουμε ότι στη διεύθυνσή σας διατίθενται πλέον προσφορές SFBB υπηρεσιών... μπλα, μπλα, μπλα"

    Συνδέομαι λοιπόν στη σελίδα και διαπιστώνω ότι έχει ενεργοποιηθεί πλέον το κουπόνι μου και παρατηρώ τα ίδια ακριβώς δεδομένα μ' εσένα.

    Υποψιάζομαι ότι Wind & Nova δεν έχουν ακόμα ενεργοποιήσει εκ νέου το σύστημά τους για τη χρήση των κουπονιών, το οποίο παραμένει παγωμένο ύστερα από τις αποφάσεις που είχε πάρει η Κεντρική Διοίκησή τους πρόσφατα και γι' αυτό λογικά δεν βλέπουμε ενεργές προσφορές τους στη δράση, γιατί δεν είναι λογικό να έχει ενεργές προσφορές η Cosmote και όχι η Wind, στην οποία ανήκει το δίκτυο.

    Από εκεί και πέρα, εγώ συνεχίζω και "ταλαιπωρούμαι", γιατί ενώ εδώ και 2 βδομάδες διαθέτει επίσημα FTTH στη διεύθυνσή μου η Wind και η Cosmote, η Nova στην οποία θέλω να κάνω αίτηση (για λόγους που έχω εξηγήσει σε παλαιότερα post) κοιμάται όρθια και δεν ενημερώνει το σύστημά της περί διαθεσιμότητας. Έχω στείλει email, μηνύματα, έχω κάνει τηλ. κι αυτοί απλά μου δίνουν τυποποιημένες απαντήσεις ότι απλά δεν βλέπουν διαθεσιμότητα κτλ. Οπότε, λόγω και του Αυγούστου που είναι νεκρός μήνας, πλέον πάω δεδομένα για Φθινόπωρο και βλέπουμε...
    Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κανείς το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά να αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!!!

  14. #914
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antikinsor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε dosman, ήθελα να ποστάρω τα ίδια ακριβώς πράγματα και με πρόλαβες.
    Χθες το βράδυ, στις 3.45' τα ξημερώματα, ήρθε email από το SFBB με θέμα "Δυνατότητα εξαργύρωσης Κουπονιού" και περιεχόμενο "...Σας ενημερώνουμε ότι στη διεύθυνσή σας διατίθενται πλέον προσφορές SFBB υπηρεσιών... μπλα, μπλα, μπλα"

    Συνδέομαι λοιπόν στη σελίδα και διαπιστώνω ότι έχει ενεργοποιηθεί πλέον το κουπόνι μου και παρατηρώ τα ίδια ακριβώς δεδομένα μ' εσένα.

    Υποψιάζομαι ότι Wind & Nova δεν έχουν ακόμα ενεργοποιήσει εκ νέου το σύστημά τους για τη χρήση των κουπονιών, το οποίο παραμένει παγωμένο ύστερα από τις αποφάσεις που είχε πάρει η Κεντρική Διοίκησή τους πρόσφατα και γι' αυτό λογικά δεν βλέπουμε ενεργές προσφορές τους στη δράση, γιατί δεν είναι λογικό να έχει ενεργές προσφορές η Cosmote και όχι η Wind, στην οποία ανήκει το δίκτυο.

    Από εκεί και πέρα, εγώ συνεχίζω και "ταλαιπωρούμαι", γιατί ενώ εδώ και 2 βδομάδες διαθέτει επίσημα FTTH στη διεύθυνσή μου η Wind και η Cosmote, η Nova στην οποία θέλω να κάνω αίτηση (για λόγους που έχω εξηγήσει σε παλαιότερα post) κοιμάται όρθια και δεν ενημερώνει το σύστημά της περί διαθεσιμότητας. Έχω στείλει email, μηνύματα, έχω κάνει τηλ. κι αυτοί απλά μου δίνουν τυποποιημένες απαντήσεις ότι απλά δεν βλέπουν διαθεσιμότητα κτλ. Οπότε, λόγω και του Αυγούστου που είναι νεκρός μήνας, πλέον πάω δεδομένα για Φθινόπωρο και βλέπουμε...
    Έχω την εντύπωση ότι μπορεί να καθυστερούν τις ενημερώσεις των συστημάτων επίτηδες καθώς μπορεί να ετοιμάζουν κάτι και θέλουν να ενημερώσουν τις διευθύνσεις σε 2ο χρόνο...
    Προφανώς από το τηλεφωνικό και μέσω e-mail δε θα σου πουν "ξέρετε, γίνεται αναβάθμιση στα συστήματά μας" ή "ετοιμάζουμε κάτι αλλά δε μπορούμε να σας πούμε ακόμα τι, για να μην διαρρεύσει, αλλά μετά ως διά μαγείας θα δείτε διαθεσιμότητα".

    Κι εγώ να προλάβω τα συνεργεία ήθελα, αλλά αφού η nova κοιμάται, πήγα σε Wind με την προσφορά των 26€, κράτησα τη Nova (μόνο τηλεφωνία/internet έχω εκεί) και αν βγάλει κάποια προσφορά για 200άρα μέχρι 26-28 ή/και βγαίνει τόσο με 100άρα και με EON μπορεί να την επιλέξω και ελπίζω η Inalan να μην με καλύψει νωρίτερα από τα 2 χρόνια γιατί θα κλαίω με μαύρο δάκρυ...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  15. #915
    Εγγραφή
    06-02-2022
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    33.7(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι ότι δε ξέρω αν θέλω να δεσμευτώ για 2 χρόνια και σε 2ο πάροχο ενώ βλέπω την Inalan να ξεκινάει να κάνει νέους κορμούς πιο κοντά σε μένα, από την άλλη κρίμα να πάει άπατο το κουπόνι...
    Ακόμη η inalan δεν έχει ανανεώσει τον χάρτη της στην ιστοσελίδα της, ούτε καν κόκκινο δεν το έχει. Άμα έρθει πάντως, με βλέπω για το επαγγελματικό της πακέτο 200άρι συμμετρικό.

Σελ. 61 από 150 ΠρώτηΠρώτη ... 4151565960616263667181 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας