Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 73
  1. #16
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Υπάρχουν καταστήματα πάντως, όπως το κιτρινομάγαζο, που δέχονται ανοιγμένα και δοκιμασμένα/χρησιμοποιημένα προϊόντα αλλά έχουν ειδική κατηγορία (stock house) που τα πουλάνε με μία μικρή έκπτωση (αφού ελέγξουν την καλή λειτουργία τους).

    Αυτό είναι πολύ πρακτικό και φαντάζομαι δεν μπορούν να το κάνουν τα περισσότερα skroutz-ομάγαζα.

    Αλλά όταν πρόκειται για μνήμες και λοιπά εξαρτήματα που δεν ξέρεις αν θα είναι συμβατά, καλύτερα να προτιμάς τέτοιου είδους καταστήματα.

    Δεν ξέρω αν το κάνουν πολλά καταστήματα αυτό βέβαια. Ίσως και το πλαίσιο.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  2. #17
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Περιοχή
    Porto Salonico
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.976
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12990/1020
    ISP
    Nova
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πώς έγινε η πληρωμή; Αν έγινε μέσω paypal θα δοκίμαζα να κάνω τη διαδικασία μέσω αυτού.

  3. #18
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα κάνεις φίλε;
    Μιλάω εντελώς σοβαρά, το ανώριμα που το είδες; Ότι το μαγαζί δεν σέβεται τον πελάτη και συζητάω για τρόπο τιμωρίας;
    Σαφώς και θα προτείνω στον φίλο μου να καταφύγει εκεί εφόσον του φερθεί με τετοια απάντηση το μαγαζί. Αν καθόντουσαν όμορφα και ωραία να το συζητήσουν με κάποιο πιστωτικό κλπ, δεν θα το συζητάγαμε τώρα.
    Δεν είπα να γράψει κάποιος ψέματα στο review. Και που είσαι. Κανένα λάθος δεν έγινε στην παραγγελία. Οκ; Αν δεν θες να βοηθήσεις, μην γράφεις ότι ναι.
    Δεν καταλαβαινω την επιθεση σου.

    Αν δεν ηθελα να σε βοηθησω να βρεις ενα τροπο δεν θα εγραφα εξαρχης. Μαλλον δεν εχεις διαβασει τα προηγουμενα ποστ .

    Και για το οτι δεν παιζουν οι μνημες υπαρχουν μονο 2 περιπτωσεις. Η ειναι ελλατωματικες ή ειναι ασυμβατες με τη συστημα .

    Αν ηταν ελλατωματικες θα της εκανες DOA και θα επαιρνες πιστωτικο. Αρα ειναι ασυμβατες. Επομενως προκειται για λαθος παραγγελια.

    Εφοσον εχουν ξεσφραγιστει , δεν σου τις κανουν δεκτες πισω. Ειναι το ειδος του προιοντος τετοιο που δεν το δεχονται σχεδον ολα τα καταστηματα.


    Εσυ αν εκανες παραγγελια και ερχοταν η μνημη με σκισμενη την συσκευασια θα την δεχοσουν ? Πληρωνεις για καινουριο οχι μεταχειρισμενο.


    Ευχομαι να βρεις την λυση που θελεις. Δεν εχω να συμπληρώσω κατι αλλο σε αυτο το νημα. Καλη τυχη .
    The gr81 .

  4. #19
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαινω την επιθεση σου.

    Αν δεν ηθελα να σε βοηθησω να βρεις ενα τροπο δεν θα εγραφα εξαρχης. Μαλλον δεν εχεις διαβασει τα προηγουμενα ποστ .

    Και για το οτι δεν παιζουν οι μνημες υπαρχουν μονο 2 περιπτωσεις. Η ειναι ελλατωματικες ή ειναι ασυμβατες με τη συστημα .

    Αν ηταν ελλατωματικες θα της εκανες DOA και θα επαιρνες πιστωτικο. Αρα ειναι ασυμβατες. Επομενως προκειται για λαθος παραγγελια.

    Εφοσον εχουν ξεσφραγιστει , δεν σου τις κανουν δεκτες πισω. Ειναι το ειδος του προιοντος τετοιο που δεν το δεχονται σχεδον ολα τα καταστηματα.


    Εσυ αν εκανες παραγγελια και ερχοταν η μνημη με σκισμενη την συσκευασια θα την δεχοσουν ? Πληρωνεις για καινουριο οχι μεταχειρισμενο.


    Ευχομαι να βρεις την λυση που θελεις. Δεν εχω να συμπληρώσω κατι αλλο σε αυτο το νημα. Καλη τυχη .
    Ακριβώς αυτό, αν το επιστρέψεις ανοιγμένο, το μαγαζί απλά μετά δεν μπορεί να το πουλήσει για καινούργιο.
    Το eshop δεν παίρνει πίσω οτιδήποτε έχει βγει από την συσκευασία, έχω προσωπική εμπειρία. Κατάστημα/εταιρία που θα κάνει κάτι τέτοιο έχει άκρη να το πουλήσει πάλι για καινούργιο, π.χ. να το βάλει μέσα σε σύνθεση που θα φτιάξει, αφού μιλάμε για μνήμες και να το πουλήσει πάλι στον επόμενο χρεωμένο για καινούργιο.
    Ειδικά για τις μνήμες, γιατί είναι ρώσικη ρουλέτα, λες σε κατάστημα υπολογιστών να σου παραγγείλουν ότι θεωρούν αυτοί ότι ταιριάζει, οπότε μετά αναλαμβάνουν οι ίδιοι την ευθύνη.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #20
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Δηλαδή όλο το πρόβλημα είναι το κουτάκι;
    Δεν μπορεί να βρει ολόκληρη εταιρεία ένα άλλο branded κουτάκι να τις βάλει μέσα να τις ξαναπουλήσει; Ή να αντικαταστήσει την σκισμένη ταινία; Αστεία πράγματα μου φαίνονται.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  6. #21
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η συσκευασία είναι?? που σίγουρα δεν βρίσκει ίδια με του εργοστασίου ή το ηθικό κομμάτι της υπόθεσης ότι πουλάει κάτι που έχει χρησιμοποιηθεί??
    Εμένα προσωπικά και φαντάζομαι και σε πολλούς άλλους δεν θα μου άρεσε να μου πουλήσουν κάτι που έχει ανοιχτεί και δεν το συζητάω καθόλου να έχει χρησιμοποιηθεί κιόλας και ας έγινε με όλους τους κανόνες και προυποθέσεις της σωστής χρήσης.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #22
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.991
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως, ότι μνήμες έχω πάρει τα τελευταία χρόνια, είναι σε συσκευασία που ανοιγοκλείνει.

    Επιστρέφονται άνετα.

    Σε blister σφραγισμένο γύρω γύρω, μόνο στικάκια και κάρτες μνήμης έχω δει.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  8. #23
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν τα νέωτερα:
    Έστειλε το παιδί mail υπαναχώρησης με κοινοποίηση στην προστασία καταναλωτή.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #24
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιστρέφονται άνετα.
    Για να τις πάρει για καινούργιες ο επόμενος και αν δεν παίζουν ούτε σ' αυτόν ο μεθεπόμενος...........
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #25
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πρέπει κάποια στιγμή το λάθος που κάνουμε να μάθουμε να το πληρώνουμε. δεν είναι δυνατόν πάντα να φταίει κάποιος άλλος. και δεν έχει να κάνει με τη συγκεκριμένη περίπτωση μόνο.
    φανταστείτε τι θα συνέβαινε αν κάποιος,οποιοσδήποτε, έπαιρνε κάτι, έκανα λάθος πάρτο πίσω Δώσε μου κάτι άλλο, δεν θα υπήρχε τίποτα καινούργιο όλα θα ήταν μεταχειρισμένα.
    Γιατί θα πρέπει Εγώ δηλαδή να πάρω μνήμες, επεξεργαστή, δίσκο,και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, Που κάποιος άλλος τον δούλεψε δεν ξέρω και εγώ τι του έκανε και μετά τον Γύρισε πίσω.
    VARAJOHN

  11. #26
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.901
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως, ότι μνήμες έχω πάρει τα τελευταία χρόνια, είναι σε συσκευασία που ανοιγοκλείνει.

    Επιστρέφονται άνετα.

    Σε blister σφραγισμένο γύρω γύρω, μόνο στικάκια και κάρτες μνήμης έχω δει.
    Και εγώ που πήρα κάτι mushkin έτσι ήταν.. Δεν ήταν σφραγισμένες..
    Και πολύ παλιά που έπαιρνα νομίζω χύμα τις έδιναν..
    Όχι βέβαια ότι δεν έχω πετύχει και άλλες π.χ crucial σφραγισμένες..
    Από reviews και τέτοια που διάβαζα όταν δεν τους έπαιζαν λόγω ασυμβατότητας έλεγαν ότι τις επέστρεφαν..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν τα νέωτερα:
    Έστειλε το παιδί mail υπαναχώρησης με κοινοποίηση στην προστασία καταναλωτή.
    Γι'αυτό ακριβώς το λόγο κάνουμε ενδελεχή έλεγχο του υπολογιστή μας σχετικά με τις μνήμες που δέχεται..
    Μπορείς να το τσεκάρεις μέσω του cpuz/aida/speccy κλπ κλπ, αλλά και από τη σελίδα της μητρικής..
    Κοιτάς τάση, cl, banks/ranks - single/double sided, density Η κοιτάς τι μνήμες έχεις ως παράδειγμα..
    Μετά κοιτάς τα reviews Η κάνεις έλεγχο στις σελίδες των κατασκευαστών μνήμης..

    Στη τελική δεν είμαστε όλοι τεχνικοί, αλλά πρέπει να προσέχουμε..
    Και αν δεν γνωρίζουμε να ρωτάμε το μαγαζί πρώτα.. Και καλύτερα η επικοινωνία να γίνεται εγγράφως..

    Αν δεν μπορείς να τα βρεις με το μαγαζί, δοκίμασε να επικοινωνήσεις με την εταιρεία της μνήμης..
    Ποτέ δε ξέρεις, η απάντηση μπορεί να σε εκπλήξει..
    Στη χειρότερη να πληρώσεις το tracking για την αποστολή..
    Αυτές που & αν θα σου στείλουν άλλες τις χρεώνονται αυτοί (την άλλη αποστολή).. Τώρα δεν ξέρω αν προκύψει καμιά διαφορά τιμής.. Πάντως θα σου δώσουν λύση..
    Για κάνε μια δοκιμή και πες τους τον πόνο σου...
    Γενικά πάντως με τις μαμά εταιρίες του εξωτερικού όποτε τις έχω χρειαστεί δε μπορώ να πω ότι με έχουν απογοητεύσει..

    Η στείλε μαιλ στο συνήγορο; Που γίνονται αυτά;
    Πες το πόνο σου και κάνε κοινοποίηση στο μαγαζί..
    Αν και βλέπω ότι το έκανες ήδη αυτό.. Καλή επιτυχία..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 03-02-21 στις 16:14.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #27
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.991
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να τις πάρει για καινούργιες ο επόμενος και αν δεν παίζουν ούτε σ' αυτόν ο μεθεπόμενος...........
    Βρε παιδί μου, υποτίθεται ότι όταν ένα προιον επιστρέφεται, ειδικά λόγω μη αναμενόμενης λειτουργίας, το τεχνικό τμήμα το ελέγχει και αν είναι ΟΚ ξαναπάει για πώληση.

    Ειδικά για τις μνήμες, που έχουν lifetime οι περισσότερες και που είναι ένα αντικείμενο που δεν χαλάει έτσι εύκολα, δε βλέπω το πρόβλημα του να πάει και πάλι για πούλημα. Αν δεν κάνουν σε εμένα θα κάνουν σε κάποιον άλλο.

    Προσωπικά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα, να πάρω μνήμες που δεν έκαναν σε κάποιον άλλο. Άλλωστε με το νέο παραστατικό αρχίζει εκ νέου η εγγύηση και ειδικά αν είναι lifetime, όπως όλες οι μνήμες που έχω πάρει, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει κάποια στιγμή το λάθος που κάνουμε να μάθουμε να το πληρώνουμε. δεν είναι δυνατόν πάντα να φταίει κάποιος άλλος. και δεν έχει να κάνει με τη συγκεκριμένη περίπτωση μόνο.
    φανταστείτε τι θα συνέβαινε αν κάποιος,οποιοσδήποτε, έπαιρνε κάτι, έκανα λάθος πάρτο πίσω Δώσε μου κάτι άλλο, δεν θα υπήρχε τίποτα καινούργιο όλα θα ήταν μεταχειρισμένα.
    Γιατί θα πρέπει Εγώ δηλαδή να πάρω μνήμες, επεξεργαστή, δίσκο,και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, Που κάποιος άλλος τον δούλεψε δεν ξέρω και εγώ τι του έκανε και μετά τον Γύρισε πίσω.
    Συμφωνώ στην πληρωμή των λαθών +1000, αλλά μη γινόμαστε υπερβολικοί και μη τα βάζουμε όλα σε ένα τσουβάλι.

    Οι μνήμες και οι επεξεργαστές, δε παθαίνουν τίποτα. Αλλά ακόμα και αν παθαίνουν, είπαμε, παίρνεις κάτι με νέο παραστατικό που προσμετρά νέα εγγύηση εκ νέου. Και εδώ μιλάμε για ένα προιόν που ΔΕΝ χρησιμοποιήθηκε καν. Αν δεν έχει καταστραφεί η συσκευασία, δε βλέπω το λόγο της μη επιστροφής.

    Αν ήταν blister που έπρεπε να κοπεί, τότε ΟΚ, ατύχησε ο φίλος μας. Ας τις πουλήσει 30 ευρώ αντί για 40 που τις πήρε να τελειώνουμε.

    Για δίσκους και storage γενικότερα, εννοείται ότι δεν επιστρέφεται εκτός από DOA ή λόγους εγγύησης.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  13. #28
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε παιδί μου, υποτίθεται ότι όταν ένα προιον επιστρέφεται, ειδικά λόγω μη αναμενόμενης λειτουργίας, το τεχνικό τμήμα το ελέγχει και αν είναι ΟΚ ξαναπάει για πώληση.

    Ειδικά για τις μνήμες, που έχουν lifetime οι περισσότερες και που είναι ένα αντικείμενο που δεν χαλάει έτσι εύκολα, δε βλέπω το πρόβλημα του να πάει και πάλι για πούλημα. Αν δεν κάνουν σε εμένα θα κάνουν σε κάποιον άλλο.

    Προσωπικά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα, να πάρω μνήμες που δεν έκαναν σε κάποιον άλλο. Άλλωστε με το νέο παραστατικό αρχίζει εκ νέου η εγγύηση και ειδικά αν είναι lifetime, όπως όλες οι μνήμες που έχω πάρει, δεν έχω κανένα πρόβλημα.
    Έλα όμως που αυτοί που φωνάζουν γιατί δεν τις δέχονται πίσω είναι και αυτοί που συνήθως έχουν πρόβλημα αν θα παραλάβουν ανοιχτές μνήμες ή κάτι άλλο.
    Το παραπάνω είναι γενική διατύπωση και δεν αφορά άτομα σε αυτό το νήμα.

    Όπως ειπάν και πιο πίσω κάποια καταστήματα σε αυτές τις περιπτώσεις το βάζουν στα μηχανάκια που φτιάχνουν, αν τώρα οι μνήμες είναι ειδική κατηγορία που δεν βάζουν στα δικά τους μηχανάκια υπάρχει πρόβλημα.

    Το οτι δεν γίνεται δεχτό το να μην είναι ανοιχτή η συσκευασία για το δικαίωμα 14 ημέρων δεν περιλαμβάνει τα πάντα, όπως πχ δεν περιλαμβάνει εσώρουχα κλπ, δεν μπορεί να περιλαμβάνει μελάνια.

    Αν η μνήμη έγραφε ότι δουλεύει με την μητρική/cpu και δεν το κάνει τότε του το επιστρέφεις και ανοιχτό, αν δεν υπήρχε αναφορά το βλέπω δύσκολο.

  14. #29
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε παιδί μου, υποτίθεται ότι όταν ένα προιον επιστρέφεται, ειδικά λόγω μη αναμενόμενης λειτουργίας, το τεχνικό τμήμα το ελέγχει και αν είναι ΟΚ ξαναπάει για πώληση.

    Ειδικά για τις μνήμες, που έχουν lifetime οι περισσότερες και που είναι ένα αντικείμενο που δεν χαλάει έτσι εύκολα, δε βλέπω το πρόβλημα του να πάει και πάλι για πούλημα. Αν δεν κάνουν σε εμένα θα κάνουν σε κάποιον άλλο.

    Προσωπικά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα, να πάρω μνήμες που δεν έκαναν σε κάποιον άλλο. Άλλωστε με το νέο παραστατικό αρχίζει εκ νέου η εγγύηση και ειδικά αν είναι lifetime, όπως όλες οι μνήμες που έχω πάρει, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

    - - - Updated - - -



    Συμφωνώ στην πληρωμή των λαθών +1000, αλλά μη γινόμαστε υπερβολικοί και μη τα βάζουμε όλα σε ένα τσουβάλι.

    Οι μνήμες και οι επεξεργαστές, δε παθαίνουν τίποτα. Αλλά ακόμα και αν παθαίνουν, είπαμε, παίρνεις κάτι με νέο παραστατικό που προσμετρά νέα εγγύηση εκ νέου. Και εδώ μιλάμε για ένα προιόν που ΔΕΝ χρησιμοποιήθηκε καν. Αν δεν έχει καταστραφεί η συσκευασία, δε βλέπω το λόγο της μη επιστροφής.

    Αν ήταν blister που έπρεπε να κοπεί, τότε ΟΚ, ατύχησε ο φίλος μας. Ας τις πουλήσει 30 ευρώ αντί για 40 που τις πήρε να τελειώνουμε.

    Για δίσκους και storage γενικότερα, εννοείται ότι δεν επιστρέφεται εκτός από DOA ή λόγους εγγύησης.
    με όλη την καλή διάθεση θα σου πω μην κρίνεις Εξ ιδίων. μπορεί εσύ να έχεις τη δυνατότητα να χειριστείς έναν επεξεργαστή και μία μνήμη Πολύ σωστά Αυτό δεν σημαίνει ότι μπορούν όλοι. για μένα από τη στιγμή που ανοίγεται Η συσκευασία είναι απαράδεκτη Η Επιστροφή και η πώληση σαν καινούργιο. Από τη στιγμή που κάτι ανοίχτηκε δεν είναι καινούργιο δεν μπορώ να ξέρω εγώ τι έχει κάνει ο καθένας, και επαναλαμβάνω δεν μιλάω για τη συγκεκριμένη περίπτωση μόνο.
    VARAJOHN

  15. #30
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα, να πάρω μνήμες που δεν έκαναν σε κάποιον άλλο.
    Προσωπικά όχι απλώς έχω πρόβλημα να πάρω μεταχειρισμένο(γιατί μεταχειρισμένο θεωρείται αφού ανοίχτηκε) για καινούργιο, αλλά θα μου γυρίσει και το μάτι ανάποδα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας