Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 73
  1. #46
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.371
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Οι μνήμες έχουν σε όλη την Ευρώπη lifetime warranty.
    Αν μιλάτε για εγγύηση 2-3 χρόνια είναι για άλλα ηλεκτρονικά που είναι άλλο θέμα από τις μνήμες που συζητάμε εδώ.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #47
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι μνήμες έχουν σε όλη την Ευρώπη lifetime warranty.
    Αν μιλάτε για εγγύηση 2-3 χρόνια είναι για άλλα ηλεκτρονικά που είναι άλλο θέμα από τις μνήμες που συζητάμε εδώ.
    Νομίζω γενικά αναφερόταν σε διαφορά εγγύησης μεταξύ κατασκευαστή-Ευρώπης-Ελλάδας σε διάφορα εξαρτήματα Η/Υ. Επίσης δεν είμαι σίγουρος αν τη χρονική περίοδο που αναφέρεται υπήρχε το Lifetime waranty έστω και για τις μνήμες. Έχω την εντύπωση ότι το πρωτοείδα πολύ αργότερα από τότε για πρώτη φορά.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  3. #48
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.371
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω γενικά αναφερόταν σε διαφορά εγγύησης μεταξύ κατασκευαστή-Ευρώπης-Ελλάδας σε διάφορα εξαρτήματα Η/Υ. Επίσης δεν είμαι σίγουρος αν τη χρονική περίοδο που αναφέρεται υπήρχε το Lifetime waranty έστω και για τις μνήμες. Έχω την εντύπωση ότι το πρωτοείδα πολύ αργότερα από τότε για πρώτη φορά.
    Αυτό λέω.
    Δεν έχει νόημα να μιλάμε γενικά για εξαρτήματα. Εκεί υπάρχει τρελή διαφοροποίηση ακόμα και ανά χώρα. Πχ κοιτούσα για πόσα λάπτοπ να πάρω από Γερμανία και τα περισσότερα ήταν με στάνταρ 1 χρόνο εγγύηση. Δεν ξέρω τι παίζει με άλλα πράγματα, αλλά τα 2 χρόνια που λένε πολλοί ότι είναι το στάνταρ στην ευρώπη, δεν ισχύει.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #49
    Εγγραφή
    05-01-2010
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι που είπε όμως ο φίλος και με προβλημάτισε και έχω την εντύπωση με επιφύλαξη ότι δεν είναι έτσι. Δε νομίζω η Χ κατασκευάστρια εταιρεία να δίνει 5 χρόνια και ο επίημος αντιπρόσωπος να λέει 2 από μόνος του. Αυτό που έχω δεί είναι να ισχύει άλλη πολιτική για HΠΑ, άλλη για Ασία, άλλη για Ευρώπη. Αλλά να λέει ότι σε άλλο κράτος της ΕΕ να δίνει 5 χρόνια και σε εμάς να επιλέγει 2 χρόνια δε μπορεί να σταθεί σε οποιονδήποτε στείλει ένα απλό email στην κατασκευάστρια και να ζητήσει το λόγο και σίγουρα υπάρχει κάτι που το στηρίζει. Μπορεί να είναι κανένα άρθρο κάποιου ξεχασμένου ελληνικού νόμου ή κάτι τέτοιο που μετά μπαίνεις σε ερμηνείες και σύγκριση με την ευρωπαική νομοθεσία, αλλά σίγουρα κάτι είναι.
    Απλά να αποσαφηνίσω εδώ λίγο τα πράγματα.

    Σχετικά με το θέμα για τα 5 χρόνια.
    Tα 5 χρόνια τα ανέφερε η MSI στο επίσημο site της. Τα 2 χρόνια ήταν σύμφωνα με τον αντιπρόσωπο/εισαγωγέα.
    Απλά το τόνισα, διότι μου φαίνεται παράλογο το γεγονός, επειδή ο κατασκευαστής είναι σε άλλη χώρα ή ήπειρο, από τον αντιπρόσωπο/εισαγωγέα, αυτό να έχει αντίκτυπο στο χρονικό πλαίσιο της εγγύησης.

    Δηλαδή τι το διαφορετικό, έχει η χώρα προέλευσης του προιόντος με την εκάστοτε χώρα χρήσης, έτσι ούτως ώστε να υπάρχει αυτή η διαφοροποίηση?

  5. #50
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AMD64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά να αποσαφηνίσω εδώ λίγο τα πράγματα.

    Σχετικά με το θέμα για τα 5 χρόνια.
    Tα 5 χρόνια τα ανέφερε η MSI στο επίσημο site της. Τα 2 χρόνια ήταν σύμφωνα με τον αντιπρόσωπο/εισαγωγέα.
    Απλά το τόνισα, διότι μου φαίνεται παράλογο το γεγονός, επειδή ο κατασκευαστής είναι σε άλλη χώρα ή ήπειρο, από τον αντιπρόσωπο/εισαγωγέα, αυτό να έχει αντίκτυπο στο χρονικό πλαίσιο της εγγύησης.

    Δηλαδή τι το διαφορετικό, έχει η χώρα προέλευσης του προιόντος με την εκάστοτε χώρα χρήσης, έτσι ούτως ώστε να υπάρχει αυτή η διαφοροποίηση?
    Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στην εμπορική εγγύηση και του κατασκευαστή.
    Αν ο κατασκευαστής δίνει 5 χρόνια μπορείς πάντα να του το στείλεις σύμφωνα με τους όρους που σου αναφέρει στην δικιά του εγγύηση, που συνήθως λέει πως τα έξοδα βαρύνουν τον αποστολέα.

    Τα δυο χρόνια που αναφέρονται έχουν να κάνουν με έλλειψη ιδιότητας, σου είπα πχ πως κάτι κάνει και καφέ, εσύ για 2 χρόνια δεν το δοκίμασες, το δοκίμασες και είδες πως δεν κάνει, τότε το επιστρέφεις πίσω στον πωλητή.

  6. #51
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό λέω.
    Δεν έχει νόημα να μιλάμε γενικά για εξαρτήματα. Εκεί υπάρχει τρελή διαφοροποίηση ακόμα και ανά χώρα. Πχ κοιτούσα για πόσα λάπτοπ να πάρω από Γερμανία και τα περισσότερα ήταν με στάνταρ 1 χρόνο εγγύηση. Δεν ξέρω τι παίζει με άλλα πράγματα, αλλά τα 2 χρόνια που λένε πολλοί ότι είναι το στάνταρ στην ευρώπη, δεν ισχύει.
    Η "εγγυηση" οπως την ονομαζουμε οι καταναλωτες, η υποχρεωτικη, ειναι 6 μηνες. Μονο στους πρωτους 6 μηνες, οτιδηποτε προβλημα παρουσιαστει, προυπήρχε της πώλησης και οφείλει ο πωλητής να το πάρει πίσω.
    Ολα τα αλλα ειναι παραμυθια και παραφιλολογιες που λεγονται απο ανθρωπους που δεν γνωριζουν.

  7. #52
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η "εγγυηση" οπως την ονομαζουμε οι καταναλωτες, η υποχρεωτικη, ειναι 6 μηνες. Μονο στους πρωτους 6 μηνες, οτιδηποτε προβλημα παρουσιαστει, προυπήρχε της πώλησης και οφείλει ο πωλητής να το πάρει πίσω.
    Ολα τα αλλα ειναι παραμυθια και παραφιλολογιες που λεγονται απο ανθρωπους που δεν γνωριζουν.
    https://europa.eu/youreurope/busines...s/index_el.htm
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  8. #53
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.009
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  9. #54
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε "χιαστι" δεν εχεις διαβασει αυτο που στέλνεις. Πόσο μάλλον να το μελετήσεις.
    Οριακά διάβασες 2-3 bold λέξεις.
    Οταν θα μελετήσεις αυτές τις 3-4 παραγράφους που μου έστειλες, καθώς και όλη την σχετική νομοθεσία, θα μου ξανααπαντήσεις να μου πεις τι κατάλαβες.
    Μέχρι τότε, μείνε σε αυτό ακριβως που λέω. Μόνο τους πρώτους 6 μηνες, το πρόβλημα προυπήρχε της πώλησης (ελαττωματικό) και δεν χρειάζεται καμία απόδειξη επ αυτού.
    Εκνευριζομαι πια παρα πολυ με την επιφανεια. Με το διάβασμα της επικεφαλίδας. Εχει καταστραφεί η κοινωνία απο τις επικεφαλίδες.
    Κυριολεκτικά πεθαίνει κόσμος απο την "επικεφαλίδα"!

    Θα έπρεπε να σε ψιλιάζουν κορυφαίοι κατασκευαστές που πουλάνε με ένα χρόνο εγγύηση στην ΕΕ.
    βλ. Apple, HP
    Του πούστη! λές να μην εχουν διαβάσει την τραγική μετάφραση του europa.eu που έχει γραφτεί στο "χέσιμο" ?

  10. #55
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε "χιαστι" δεν εχεις διαβασει αυτο που στέλνεις. Πόσο μάλλον να το μελετήσεις.
    Οριακά διάβασες 2-3 bold λέξεις.
    Οταν θα μελετήσεις αυτές τις 3-4 παραγράφους που μου έστειλες, καθώς και όλη την σχετική νομοθεσία, θα μου ξανααπαντήσεις να μου πεις τι κατάλαβες.
    Μέχρι τότε, μείνε σε αυτό ακριβως που λέω. Μόνο τους πρώτους 6 μηνες, το πρόβλημα προυπήρχε της πώλησης (ελαττωματικό) και δεν χρειάζεται καμία απόδειξη επ αυτού.
    Εκνευριζομαι πια παρα πολυ με την επιφανεια. Με το διάβασμα της επικεφαλίδας. Εχει καταστραφεί η κοινωνία απο τις επικεφαλίδες.
    Κυριολεκτικά πεθαίνει κόσμος απο την "επικεφαλίδα"!

    Θα έπρεπε να σε ψιλιάζουν κορυφαίοι κατασκευαστές που πουλάνε με ένα χρόνο εγγύηση στην ΕΕ.
    βλ. Apple, HP
    Του πούστη! λές να μην εχουν διαβάσει την τραγική μετάφραση του europa.eu που έχει γραφτεί στο "χέσιμο" ?
    Όταν θα βάλεις ένα λινκ που θα λέει κάτι θα το διαβάσω. Κάτι που να αναφέρεται σε συγκεκριμένη ελληνική ή ευρωπαική νομοθεσία. Με τον τρόπο αυτό θα βοηθηθώ και εγώ να διορθώσω μια λάθος γνώμη και κάποιος άλλος που θα το διαβάσει. Εσύ μπορείς να λές στους πελάτες σου ότι δίνεις εγγύηση 6 μήνες και να μείνουν σε αυτό όπως λές. Αν τα συμφωνείτε και τα βρίσκετε μεταξύ σας δεν πέφτει λόγος σε κανέναν τρίτο. Εννοείται προσωπικά δε θα αγοράσω κάτι ούτε από apple ούτε από hp και να συμφωνήσω με όρους 1 έτους, 6 μηνών ή 6 ημερών και με τίποτα κάποιο ηλεκτρονικό εξάρτημα ή ηλεκτρική συσκευή με εγγύηση κάτω των 2 ετών και για κανέναν λόγο. Μόνο αν είτε είναι δωρεάν είτε το κέρδιζα σε κάποιον διαγωνισμό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Doxaios : 05-03-21 στις 13:37.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  11. #56
    Εγγραφή
    05-01-2010
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Στο κομμάτι "Υποχρεώσεις μετά την πώληση/ ελαττωματικά προϊόντα", αναφέρει ότι:
    "Αν το προϊόν που πωλήσατε αποδειχτεί ελαττωματικό".
    Αντε μετά απέδειξε εσυ, ο απλός καταναλωτής ότι δεν είναι ελαττωματικό. Αντε απέδειξε δηλαδή ότι δεν είσαι ελέφαντας.
    Ποιος θα αποφασίσει ότι το προιόν, είναι ή δεν είναι ελαττωματικό ή ακόμη και DOA (Dead On Arrival)?
    Είναι ο λόγος σου, απένταντι στου "πανεπιστήμονα", μέ την διαφορά ότι ο πανεπιστήμονας εχει παρει τα λεφτά σου και εσύ έχεις μείνει με ένα "χτυπημένο" προιόν.
    Όπως ανέφερα και ποιό πάνω, ότι ακριβώς μου είπε και εμένα τότε, εκείνο το μαγαζί που πήρα το dimm μνήμης, "Που ξέρω γω ότι δεν το έκαψες εσύ? Δεν μπορώ να στο αλλάξω."

    Aκομη και να είχα "καψει" εγω τις μνήμες κατά την εγκατάσταση, στο αμέσως παρακάτω στο section "Πότε μπορεί ο πελάτης σας να αξιώσει επανόρθωση;" αναφέρει:
    "δεν έγινε σωστά η εγκατάσταση είτε από εσάς, είτε από τον πελάτη, εξαιτίας ελλιπών οδηγιών εγκατάστασης."

    Επίσης, στην αρχή, αναγράφεται ότι:
    "ο καταναλωτής έχει το δικαίωμα να επιστρέψει το προϊόν". Αναφέρει πουθενά, ότι η συσκευασία του προιοντος πρεπει να είναι ανοιχτή ή κλειστή?
    Αντε αγόρασε π.χ. το τάδε smartphone που έχει 700-800 ευρώ ή την τάδε κάρτα γραφικών των 400-500 ευρώ και αφού ανοίξεις το κουτί, πήγαινε μετά
    να το επιστρέψεις.
    Εδω, ακόμη και το νάϊλον/σελοφάν να βγάλεις, σου λένε οτι το έχεις ανοίξει.
    Και το πιο κορυφαίο, θυμάμαι κάποια φορά, που χρειάστηκε μετά απο 5-6 μήνες, να επιστρεψω προιον για επισκευή ή αντικατάσταση, και μου ζητούσαν και την πληρη συσκευασία του.
    Φαντάζεστε για κάθε τι που αγοράζαμε, να κρατάγαμε και το κουτι τους?

    Επίσης λεει "Η νομοθεσία της ΕΕ ορίζει".
    Αντε αγόρασε ένα αυτοκίνητο απο την Γερμανία, ή το Βέλγιο και αν παθει βλάβη, πήγαινε το για επισκευή σε επίσημο αντιπρόσωπο εδώ στην Ελλάδα.

  12. #57
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν θα βάλεις ένα λινκ που θα λέει κάτι θα το διαβάσω. Κάτι που να αναφέρεται σε συγκεκριμένη ελληνική ή ευρωπαική νομοθεσία. Με τον τρόπο αυτό θα βοηθηθώ και εγώ να διορθώσω μια λάθος γνώμη και κάποιος άλλος που θα το διαβάσει. Εσύ μπορείς να λές στους πελάτες σου ότι δίνεις εγγύηση 6 μήνες και να μείνουν σε αυτό όπως λές. Αν τα συμφωνείτε και τα βρίσκετε μεταξύ σας δεν πέφτει λόγος σε κανέναν τρίτο. Εννοείται προσωπικά δε θα αγοράσω κάτι ούτε από apple ούτε από hp και να συμφωνήσω με όρους 1 έτους, 6 μηνών ή 6 ημερών και με τίποτα κάποιο ηλεκτρονικό εξάρτημα ή ηλεκτρική συσκευή με εγγύηση κάτω των 2 ετών και για κανέναν λόγο. Μόνο αν είτε είναι δωρεάν είτε το κέρδιζα σε κάποιον διαγωνισμό.
    Το εβαλες εσυ το Link. Η νομικη επιστημη όπως και η ιατρική δεν είναι "λινκ" στο Internet.
    Αλλά να αφιερώσω 5 γραμμες μπας και δεν πάνε χαμένες.

    Αν αποδειξεις οτι το πραγματικό ελάττωμα προυπήρχε της πώλησης, έχει ευθύνη 2 χρόνια ο πωλητής. (5 χρόνια για ακίνητα)
    Κάθε πρόβλημα λειτουργίας που εμφανίζεται ΔΕΝ προυπηρχε της πώλησης.
    Κάθε πρόβλημα που εμφανίζεται μέσα στους πρώτους 6 μήνες, θεωρείται ότι προυπήρχε της πώλησης.

    Απο τα παραπάνω, το συμπέρασμα που βγαίνει είναι ότι η υποχρεωτική εγγύηση είναι 6 μήνες. (για πραγματικό ελάττωμα και όχι για ελάττωμα απλά. Εχει διαφορά η εννοια αυτών των δύο, αλλά δεν ειναι της παρούσης)
    6 μηνες λοιπόν, οσο το διάστημα που είναι δεδομένο ότι το πρόβλημα προυπήρχε της πώλησης.
    Αν θές να ενημερωθείς και να ξέρεις τι λές, να μελετήσεις τα παρακάτω και να μιλήσεις με κάποιο δικηγόρο για τις απορίες σου.
    ΑΚ534 και ν2251/1994 και η τροποποιηση του με τον 3587/2007

    http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_lawGreek.html

    Τα παραπάνω μόνο θετικά και χρήσιμα θα είναι στη καθημερινή ζωή μας.
    Και δεν εννοώ μόνο για την εγγύηση της κινέζικης μπούρδας που θα αγοράσουμε με 20-50-100€.

    Υ.γ Δεν φαντάζεσαι τι μπορεί να σου συμβεί σε μια αγοραπωλησία ακινήτου, στηριζόμενο ακριβώς στην παραπάνω νομοθεσία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος andreasp : 10-03-21 στις 08:07.

  13. #58
    Εγγραφή
    05-11-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Για να μη φτάνετε σε συνηγόρους του καταναλώτη και νομοθεσίες κλπ τα βασικά:

    1) Αγοράζουμε μνήμες, ειδικά ddr3 που αντιμετωπίζουμε θέματα ασυμβατότητας λόγω low και standard voltage ή high και low density,αφού σιγουρευτούμε για τη συμβατότητα από το site του κατασκευαστή της μνήμης ή το QVL της μητρικής

    2) Διαβάζουμε τους όρους του καταστήματος οι οποίοι (οφείλουν να) είναι σαφέστατοι.

    Εδώ που δουλεύω εγώ για την ιστορία, ανοιγμένα προϊοντα τα παίρνω πίσω αλλά με -10% επί της αρχικής τιμής και εντός 14 ημερών, νομίζω αρκετά τίμιο!!

  14. #59
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από piterpiano Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ που δουλεύω εγώ για την ιστορία, ανοιγμένα προϊοντα τα παίρνω πίσω αλλά με -10% επί της αρχικής τιμής και εντός 14 ημερών, νομίζω αρκετά τίμιο!!
    Άλλο είναι αυτό που πονάει, μετά πωλούνται πάλι για καινούργια??
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #60
    Εγγραφή
    05-11-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΕΡΑΚΑΣ
    τα μη ανοιγομενα επιστρεφονται προμηθευτη, τα ανοιγμενα τα τσεκαρω οτι οντως ειναι θεμα ασυμβατοτητας και οχι βλαβη, καθαρισμα πινακια και ξανα στο ραφι. Αφου υπαρχει η lifetime για τον πελατη, δεν υπαρχει θεμα!!

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας