Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    07-12-2011
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    Speedport 2i - Asus AC68U
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Λοιπόν με πήραν απο Wind και μου εκαναν προσφορά το πακετο Wind One με 100αρα fiber + 10 GB/μήνα με απεριόριστες κλήσεις και sms στο κινητό μου (τώρα καρτοκινητό Q) με 55ευρω. Θεωρητικά με συμφέρει γιατί 50 ευρώ το μήνα μου στοιχίζει μόνο η 50αρα cosmote vdsl (παλιός συνδρομητής), συν τουλάχιστον 25 ευρώ σε κάρτες στο κινητό, αλλά με αυτά που διαβάζω για την αστάθεια και τις αποσυνδεσεις σε Wind διστάζω. Είμαι gamer και η σταθερότητα και το μικρό ping είναι πολύ σημαντικά,και σε αυτά είμαι ευχαριστημένος με τον ΟΤΕ, αλλά και παλι το να πληρώνω περισσότερα χρήματα για την μισή ταχύτητα με εκνευρίζει. Τι λέτε; Αξίζει η αλλαγή παροχου;

  2. #2
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gladiator Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν με πήραν απο Wind και μου εκαναν προσφορά το πακετο Wind One με 100αρα fiber + 10 GB/μήνα με απεριόριστες κλήσεις και sms στο κινητό μου (τώρα καρτοκινητό Q) με 55ευρω. Θεωρητικά με συμφέρει γιατί 50 ευρώ το μήνα μου στοιχίζει μόνο η 50αρα cosmote vdsl (παλιός συνδρομητής), συν τουλάχιστον 25 ευρώ σε κάρτες στο κινητό, αλλά με αυτά που διαβάζω για την αστάθεια και τις αποσυνδεσεις σε Wind διστάζω. Είμαι gamer και η σταθερότητα και το μικρό ping είναι πολύ σημαντικά,και σε αυτά είμαι ευχαριστημένος με τον ΟΤΕ, αλλά και παλι το να πληρώνω περισσότερα χρήματα για την μισή ταχύτητα με εκνευρίζει. Τι λέτε; Αξίζει η αλλαγή παροχου;
    Αν η σύνδεσή σου είναι καλή στον ΟΤΕ, ειδικά αφού παίρνεις από καμπίνα, δεν πιστεύω να έχεις θέμα στη WIND. Αυτά που διαβάζεις γι' αποσυνδέσεις κλπ μπορεί να είναι και πρόβλημα καλωδίωσης στο σπίτι του εκάστοτε συνδρομητή.

    Κι εγώ είμαι gamer και ο αδερφός μου και έχουμε/είχαμε WIND (ο αδερφός αποφοίτησε) για χρόνια. Ο ΟΤΕ έχει σίγουρα την καλύτερη διασύνδεση με το εξωτερικό. Στη WIND θα δεις λίγο αυξημένο Ping, αν είχες Fastpath στον ΟΤΕ ίσως να είναι και μεγάλη η διαφορά (π.χ. από 50-60ms σε 80+), αλλά όχι σε βαθμό που δεν θα μπορείς να παίξεις. Αυτή είναι η δική μου άποψη/εμπειρία.

    Ούτως ή άλλως έχεις χρόνο να το σκεφτείς, η προσφορά που σου έκαναν δεν είναι προσωπική, υπάρχει και στη σελίδα της WIND. Αν θες, με 65€ έχεις και ψευδο-Unlimited data.

    https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-one/

  3. #3
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Καλυτερα να δεις καποια καλυτερη προσφορα σε ΟΤΕ, ξερω συμβολαιο προσφατο που εγινε ΟΤΕ 100 VDSL στα 42 (προσφορα αναβαθμισης). Εκτος αν έχεις κάποιο πακέτο με έξτρα ομιλία κλπ. Αν εισαι σε μέρος με καμπινες του ΟΤΕ καλυτερα να μεινεις στον ΟΤΕ για το fastpath αλλα και λογω της καλης εμπειριας που εχεις ως τωρα

  4. #4
    Εγγραφή
    23-02-2006
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΚΑΜΠΟΣ
    Εδώ που είμαι (εξοχικο) μόνο ο ΟΤΕ έχει γραμμές αλλά παίρνει και η WIND. Φεύγω από ΟΤΕ λόγω προσφοράς WIND (με ΟΤΕ εξοχικο δίνω 21€ γα 24αρι ιντερνετ, χωρίς δωρεάν κλήσεις, ενώ η WIND με 26€ δίνει 50άρα με δωρεάν σταθερά και κινητά ΌΛΟ τον χρόνο, όχι μόνο ως εξοχικο). Ξέρω ότι οι δύο εταιρείες συνεργαζονται στενά (στην πόλη αντί για τεχνικός του ΟΤΕ ήρθε της WIND,και το εμαθα), οποτε η αντιμετώπιση σε περίπτωση "αναγκης" θα είναι η ίδια πιστεύω όπως πριν από τον ΟΤΕ (πολύ καλη).
    Έχετε καμιά εμπειρία περί της σχέσης αυτων;

  5. #5
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lakiss51 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ που είμαι (εξοχικο) μόνο ο ΟΤΕ έχει γραμμές αλλά παίρνει και η WIND. Φεύγω από ΟΤΕ λόγω προσφοράς WIND (με ΟΤΕ εξοχικο δίνω 21€ γα 24αρι ιντερνετ, χωρίς δωρεάν κλήσεις, ενώ η WIND με 26€ δίνει 50άρα με δωρεάν σταθερά και κινητά ΌΛΟ τον χρόνο, όχι μόνο ως εξοχικο). Ξέρω ότι οι δύο εταιρείες συνεργαζονται στενά (στην πόλη αντί για τεχνικός του ΟΤΕ ήρθε της WIND,και το εμαθα), οποτε η αντιμετώπιση σε περίπτωση "αναγκης" θα είναι η ίδια πιστεύω όπως πριν από τον ΟΤΕ (πολύ καλη).
    Έχετε καμιά εμπειρία περί της σχέσης αυτων;
    Απεριόριστα σταθερά κινητά, υπάρχει ο περιορισμός 1500' σωστά?
    Ενδιαφέρομαι για σταθερό γονέων, και μου φαίνεται πολύ καλή προσφορά!
    Μπορώ να ζητήσω και κάνα f2go καρτοκινητο?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pankostas : 15-03-21 στις 21:08.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απεριόριστα σταθερά κινητά, υπάρχει ο περιορισμός 1500' σωστά?
    Ενδιαφέρομαι για σταθερό γονέων, και μου φαίνεται πολύ καλή προσφορά!
    Μπορώ να ζητήσω και κάνα f2go καρτοκινητο?
    Υπήρχε παλιότερα πολιτική ορθής χρήσης 1500 λεπτά ανά μήνα. Αλλά δεν γνωρίζω αν ισχύει ακόμα.

    F2G πλέον δεν δίνουν δωρεάν (120') για νέους συνδρομητές. Γι αυτό έπεσε και η τιμή.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' όσο γνωρίζω ναι, υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης 1500 λεπτά ανά μήνα.

    F2G πλέον δεν δίνουν δωρεάν (120') για νέους συνδρομητές. Γι αυτό έπεσε και η τιμή.
    Α οκ. Ευχαριστώ. Υπάρχει κάνα ειδικό τηλέφωνο για προσφορά όπως έχει cosmote, ή κανονικά στην εξυπηρέτηση?

  8. #8
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.931
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Μπα, μάλλον τα εξαφάνισαν και τα 1500 για τους νέους..
    Και επόμενο νομίζω είναι με τα απεριόριστα κινητά πλέον..
    Το μόνο που χάνει στην ουσία & έπρεπε να τα έχουν αφήσει, είναι το 24αρι..
    Τα 120' & το 1γίγα μας χαιρέτησαν, κάπου υπάρχει και η σχετική ανακοίνωση στο φόρουμ..
    Συνεχίζουν να τα έχουν όσοι τα είχαν σε ενεργό συμβόλαιο και μάλλον μέχρι τη λήξη του..
    Εγώ πάντως θα το σκεφτώ με βάση αυτή την αλλαγή να την κάνω από wind όταν λήξει το συμβόλαιο.. Το προς που θα δείξει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας