Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    13-08-2016
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σας, είχα δώσει παλιά στο Paypal και μια άλλη υπηρεσία πληρωμών, νούμερο κινητού Cosmote που είχα με μηδενικό πάγιο. Το νούμερο προ 8μήνου το κατάργησα για άσχετους λόγους. Είχα ξεχάσει όμως οτι είχα δώσει αυτό στις υπηρεσίες, και τώρα ψάχνω τρόπο να το ξαναπάρω, μόνο και μόνο για να το αλλάξω με το νέο μου νούμερο.

    Έκανα αίτημα στην Cosmote και μου είπαν πως μπορώ να το ξαναπάρω μόνο με συμβόλαιο 25€/μήνα (φυσικά...) ,ούτε με μηδενικό πάγιο, ούτε σαν καρτοκινητό.
    Θυμίζω ότι εγώ θέλω απλά το νούμερο για λίγα λεπτά, για να το αλλάξω με το νέο μου νούμερο, μέσα στο λογαριασμό μου της Pp. Δεν θέλω το συμβόλαιο να πληρώνω για 2 χρόνια χωρίς λόγο...

    Το μόνο που με πληροφόρησαν απο την Cosmote, οτι θα μπορώ να το διακόψω στους 3 μήνες, και να πληρώσω και 25€ κατι σαν πρόστιμο, δηλαδή σύνολο 100€ .

    Ξέρετε κάποιο άλλο "παραθυράκι", να υπογράψω τη σύνδεση/έναρξη, και αμέσως μόλις λειτουργήσει η sim να κάνω αυτό που θέλω με το Paypal (η όλη φάση θα κρατήσει λίγα λεπτά) , και να κάνω υπαναχώρηση στο συμβόλαιο αμέσως ?

  2. #2
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.283
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δεν υπάρχει περίπτωση. Αυτό που μπορείς να κάνεις στο PayPal ειδικά είναι, αν έχεις δώσει κάποιο άλλο νούμερο, ας μην είναι κινητό, να κάνεις την ταυτοποίηση με αυτό - καλούν και ακούς μια ηχογράφηση με τον κωδικό. Αντίστοιχο θέμα έχει και κάποιος άλλος φίλος στο νήμα του PayPal. Δες εκεί και τις άλλες πιθανές εναλλακτικές. Δεν βρίσκω λογικό να πληρώσεις για κάτι που δεν το χρειάζεσαι, το ζητούμενο δεν είναι να αποδείξεις πως έχεις το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά πως είσαι αυτός που είσαι.
    hnesne

  3. #3
    Εγγραφή
    13-08-2016
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει περίπτωση. Αυτό που μπορείς να κάνεις στο PayPal ειδικά είναι, αν έχεις δώσει κάποιο άλλο νούμερο, ας μην είναι κινητό, να κάνεις την ταυτοποίηση με αυτό - καλούν και ακούς μια ηχογράφηση με τον κωδικό. Αντίστοιχο θέμα έχει και κάποιος άλλος φίλος στο νήμα του PayPal. Δες εκεί και τις άλλες πιθανές εναλλακτικές. Δεν βρίσκω λογικό να πληρώσεις για κάτι που δεν το χρειάζεσαι, το ζητούμενο δεν είναι να αποδείξεις πως έχεις το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά πως είσαι αυτός που είσαι.
    Aυτά τα έχω δει στο θέμα που λες, και δεν έχω ακριβως το ίδιο πρόβλημα, και οχι μόνο για το Paypal. Για αυτό γράφω εδώ, αφού μ ενδιαφέρει πλεον μονο το θέμα του τηλεφώνου.
    Αφού δεν μου το δίνει η Cosmote με καποιο φθηνό συμβόλαιο ή καρτοκινητό , ξέρετε αν μπορώ να το ζητήσω το ίδιο νούμερο απο άλλο πάροχο?

  4. #4
    Εγγραφή
    25-02-2021
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kaycee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτά τα έχω δει στο θέμα που λες, και δεν έχω ακριβως το ίδιο πρόβλημα, και οχι μόνο για το Paypal. Για αυτό γράφω εδώ, αφού μ ενδιαφέρει πλεον μονο το θέμα του τηλεφώνου.
    Αφού δεν μου το δίνει η Cosmote με καποιο φθηνό συμβόλαιο ή καρτοκινητό , ξέρετε αν μπορώ να το ζητήσω το ίδιο νούμερο απο άλλο πάροχο?
    Αφού βρίσκεται στην cosmote πως θα το ζητήσεις από άλλο παροχο? Σαν να λες ότι θέλεις το Seat ibiza αλλά από την Ford.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας