Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    04-06-2016
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    VDSL
    Καλησπέρα παιδια και συγχαρητήρια για την καλη δουλεια που κανετε και τις βοηθειες που δινεται μεσω του φορουμ!
    ειμαι gamer και προσπαθω να βγαλω μια ακρη σχετικα με τους server! εχω οτε 100αρα και πραγματικα η συνδεση πεταει! 105 download 10.5 upload και ping 4ms! παιζω FIFA Competitve και κοντευω να τρελλαθω! στο γραφειο εχω 40ms in game και δεν μπορω να παιξω ενω σπιτι εχω 120 ms και το παιχνιδι παει 5 φορες πιο γρηγορα! (γραφειο εχω οτε 100 αρα οπως ειπα σπιτι forthnet 100)
    με τα πολλα και πολλα για να μην αποτρελαθω εχω μπει στη διαδικασια να αγορασω gaming router ! μετα απο πολυ αναζητηση εφτασα στην αποφαση να παω σε geo filter ! εχω διαβασει σε φορουμ του εξωτερικου οτι οντως κανουν δουλεια! το σκεπτικο δλδ ειναι με λιγα λογια να επιλεγω σε ποιον server θα συνδεθω! ξερει κανεις να μου προτεινει κατι? χρειαζομαι modem η μπορω ενα after market router να το συνδεσω πανω στο modem του ΟΤΕ Speedport entry i2?? επισης μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα που θα μπορουσα να μπλοκαρω IP προς συγκεκριμενεσ τοποθεσιες η συγκεκριμενους server? (γνωριζοντας την IP του server φυσικα)

  2. #2
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.969
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stauros206 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο γραφειο εχω 40ms in game και δεν μπορω να παιξω ενω σπιτι εχω 120 ms και το παιχνιδι παει 5 φορες πιο γρηγορα!
    Ή τα έγραψες ανάποδα ή τα έχεις καταλάβει λάθος. :P

    Επίσης, ο ΟΤΕ έχει σχεδόν παντού καλύτερο ping ενώ η Forthnet τα πάει συνήθως πολύ άσχημα σε αυτό. Μήπως είναι αλλού το πρόβλημα;

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας