Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    05-09-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG530
    SNR / Attn
    6.1(dB) / (dB)
    Καλησπέρα,

    Ανοίγω αυτό το thread γιατί δεν μου βγήκε κάτι στην αναζήτησή. Αν υπάρχει κάποιο ήδη μπορείτε να το διαγράψετε και να με παραπέμψετε στο ήδη υπάρχον.

    Τέλη του 2019 είχα κάνει αίτηση για αναβάθμιση σε VDSL 100 επειδή μου είπαν πως υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου πράγμα που απ´οτι φαίνεται δεν ίσχυε μετά από ενεργοποίηση της γραμμής αρχές του 2020. Με είχαν καλέσει ξανά μέσα στο 2020 για να με ενημερώσουν ότι υπάρχει διαθεσιμότητα αλλά επειδή ήταν πρόσφατο το θέμα τους είχα απορρίψει. Σας παραθέτω link με το τότε thread που είχα ανοίξει. https://www.adslgr.com/forum/threads...568&highlight=

    Πριν κανα δυο μέρες με ξαναπήραν τηλέφωνο για να με ενημερώσουν πως υπάρχει διαθεσιμότητα και πως αναλαμβάνουν όλο το κόστος της αναβάθμισης και πως σε περίπτωση μη διαθεσιμότητας ότι θα το γυρίσουν πίσω σε Adsl αλλά είμαι λίγο επιφυλακτικός στο να ξαναμπώ στην ίδια διαδικασία χωρίς να υπάρχει αποτέλεσμα. Λένε πως πλέον έχουν την δυνατότητα να δουν τις ταχύτητες που θα έχω. Στην χειρότερη περίπτωση λένε πως θα έχω 38mbps και στην καλύτερη 92mbps.

    Έχω ελέγξει μέσω του σταθερού του γείτονα που είναι στην Cosmote αλλά δεν βγάζει διαθεσιμότητα για κάτι άλλο πέρα από Adsl.

    Ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε κάτι παραπάνω και αν αξίζει να ζητήσω αναβάθμιση.

    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.343
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα ThodorisAlpha,

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου ώστε να ελέγξουμε τα παραπάνω;

    Γεωργία, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας