Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Καλησπέρα σας.

    Πάρα πολλά χρόνια τώρα χρησιμοποιώ για ακρόαση μουσικής φθηνά ακουστικά με καλώδιο που το κόστος τους δεν ξεπερνούσε το πολύ τα 5 ευρώ.
    Βαρέθηκα να πρέπει να αγοράζω 3-4 τέτοια ακουστικά τον χρόνο επειδή δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για το πότε και αν θα κοπεί το καλώδιο και θα ξεμείνω από ακουστικά.
    Νομίζω λοιπόν πως ήρθε η ώρα να αλλάξω "επίπεδο" και να ανεβάσω το μέγιστο budget μου στα 20 ευρώ.
    Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν θεωρείτε τα Xiaomi Air 2 SE ως καλή αγορά σε αυτό το budget ή υπάρχει ίσως κάποια καλύτερη πρόταση.
    Τα ακουστικά θα χρησιμοποιηθούν κυρίως για ακρόαση μουσικής από κινητό, ακρόαση ήχου από smart tv σε μεταμεσονύκτιες προβολές ταινιών, σπάνια ως handsfree για κλήσεις σε κινητό και ακόμα πιο σπάνια σαν αντικαταστάτης headset στον υπολογιστή.

    Επίσης αν κάποιος γνωρίζει, τα ακουστικά συνοδεύονται με φορτιστή ή κάποιο καλώδιο USB-A to USB-C;
    Γιατί δυστυχώς δεν έχω κανένα τέτοιο καλώδιο στην κατοχή μου αυτή τη στιγμή και αν δεν περιλαμβάνεται θα ήθελα να το γνωρίζω για να αγοράσω κι ένα τέτοιο.
    Σας ευχαριστώ πολύ.

    Υ.Γ. Αν δημιούργησα το thread σε λάθος κατηγορία ζητώ συγγνώμη. Μπορείτε να το μετακινήσετε αν θέλετε. Δεν υπάρχει δυστυχώς κάποια σαφής κατηγορία για ακουστικά ή είμαι τυφλός.

  2. #2
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Δεν βλέπω κάποια απάντηση...
    Λέω να τα παραγγείλω σήμερα.

    - - - Updated - - -

    Τα παρήγγειλα τελικά.
    Όταν τα παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Θα ηθελα να μαθω στατιστικα πια του adslgr. Ποσοι συνδεονται την ημερα. Εχει πεσει πολυ. Καμία σχέση με παλιά. Ολα αναπαντητα μενουν. Λες και δεν διαβαζει κανεις.

  4. #4
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Παρ' όλα αυτά, εγώ θα πω πως μετά από 1,5 ημέρα χρήσης των ακουστικών είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.
    Η ποιότητα ήχου είναι σαφώς πολύ ανώτερη και δεν συγκρίνεται με τα φθηνά ακουστικά με καλώδιο που είχα τόσα χρόνια, αν και ίσως θα ήθελα να είχαν λίγο περισσότερο μπάσο.
    Συνδέθηκαν απροβλημάτιστα και στο κινητό και στον υπολογιστή (με bt dongle) και στην smart tv.
    Το μόνο ίσως μειονέκτημα που είχαν ήταν πως δεν μπορείς να κάνεις αλλαγή τραγουδιού με tap όταν ακούς μουσική από το κινητό, το οποίο όμως λύθηκε πολύ εύκολα με την εγκατάσταση της εφαρμογής Macrodroid.
    Γενικώς για 20 ευρώ δεν νομίζω πως θα μπορούσα να βρω κάτι καλύτερο από αυτά.
    Απορώ γιατί ήμουν τόσο βλάκας και δεν τα είχα αγοράσει πιο νωρίς.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας