Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    01-03-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    343
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα. Εχω ένα παλιό (2011-12) λάπτοπ Dell Inspiron Q15R N5110 (i3-2310M/3GB/500GB). Αρχικά είχε win 7 64 bit home premium. Του έχω κάνει upgrade την ram σε 8GB. Εχω κάνει εδώ και κάποιους μήνες καθαρή εγκατάσταση windows 10 64bit home με το κλειδί των 7. Για μήνες δούλευε καλά και έκανε τις ενημερώσεις. Τον τελευταίο καιρό (νομίζω προσπαθεί να περάσει την 2004 και την 20H2) αλλά βγάζει σφάλμα οτι αυτός ο υπολογιστής δεν μπορεί να εκτελέσει windows 10. Μάλλον υποψιάζομαι οτι το hardware δεν είναι συμβατό με αυτές τις εκδόσεις. Το θέμα που φοβάμαι είναι μην μου κάνει τίποτα περίεργο και σταματήσει να μπαίνει σε windows 10. Το χρησιμοποιεί η σύζυγος καθημερινά για εργασία, μην φάμε καμια φόλα. Προσπάθησα να βρώ τρόπο να απενεργοποιήσω τις ενημερώσεις αφού υπάρχει πρόβλημα, αλλα δεν υπάρχει κάτι στα win10. Θα ήθελα την γνώμη σας, αν μπορώ να κάνω κάτι ασφαλές για να συνεχίζει να δουλεύει σωστά. Ευχαριστώ!

    "ο υπολογιστής δεν μπορεί να εκτελέσει windows 10" το μήνυμα

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κατέβασε το ISO στον υπολογιστή και τρέξτο μέσα από τα Windows.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzitzikas2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Εχω ένα παλιό (2011-12) λάπτοπ Dell Inspiron Q15R N5110 (i3-2310M/3GB/500GB). Αρχικά είχε win 7 64 bit home premium. Του έχω κάνει upgrade την ram σε 8GB. Εχω κάνει εδώ και κάποιους μήνες καθαρή εγκατάσταση windows 10 64bit home με το κλειδί των 7. Για μήνες δούλευε καλά και έκανε τις ενημερώσεις. Τον τελευταίο καιρό (νομίζω προσπαθεί να περάσει την 2004 και την 20H2) αλλά βγάζει σφάλμα οτι αυτός ο υπολογιστής δεν μπορεί να εκτελέσει windows 10. Μάλλον υποψιάζομαι οτι το hardware δεν είναι συμβατό με αυτές τις εκδόσεις. Το θέμα που φοβάμαι είναι μην μου κάνει τίποτα περίεργο και σταματήσει να μπαίνει σε windows 10. Το χρησιμοποιεί η σύζυγος καθημερινά για εργασία, μην φάμε καμια φόλα. Προσπάθησα να βρώ τρόπο να απενεργοποιήσω τις ενημερώσεις αφού υπάρχει πρόβλημα, αλλα δεν υπάρχει κάτι στα win10. Θα ήθελα την γνώμη σας, αν μπορώ να κάνω κάτι ασφαλές για να συνεχίζει να δουλεύει σωστά. Ευχαριστώ!

    "ο υπολογιστής δεν μπορεί να εκτελέσει windows 10" το μήνυμα
    Επειδή έχω το ίδιο, με φισκαρισμένη RAM όπως και εσύ, αλλά του έχω βάλει και έναν 512 Samsung Pro SATA SSD, μια χαρά μπορεί να τα εκτελέσει.

    Επιτυχώς του έχω βάλει 2004 και 20Η2 Pro.

    Φυσικά τα αγγλικά, και όχι τα ελληνικά που έχεις εσύ.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας