Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-71 από 71
  1. #61
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Για να κάνω μερικές δοκιμές. Γνήσια είναι αυτά που έχω.

  2. #62
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να κάνω μερικές δοκιμές. Γνήσια είναι αυτά που έχω.
    Δεν νομίζω πως θα βγάλεις αποτέλεσμα, είχα και εγώ παλιότερα μελάνακια 300αρια και κάθε λίγο και λιγάκι το ίδιο θέμα
    Θέλει να κάνεις εκτύπωση μέσα στον μήνα ή και πιο συχνά.

  3. #63
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    τελικά κατάφερα και πήραν μπροστά. Τα βοηθητικά προγράμματα μάλλον δεν βοήθησαν αλλά τα έβγαλα τα χτύπησα λίγο σε ένα μάρμαρο. Έβαλα μετά ένα έγχρωμο φυλλάδιο διαφημιστικό και έκανα κανά δυο τρεις εκτυπώσεις και επανήλθαν στο 90% της ποιότητας. Δεν χρειάζομαι και κάτι καλύτερο απλά τίποτα αποδείξεις και τέτοια να τυπώνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 27-08-22 στις 12:07.

  4. #64
    Εγγραφή
    13-02-2011
    Περιοχή
    Καρπενήσι
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα.
    Γενικά υπάρχουν θέματα με όλα τα μελάνια για τους inkjet εκτυπωτές. Αν δεν κάνεις έστω μία ή δύο εκτυπώσεις την εβδομάδα μπουκώνουν και βγαίνουν άχρηστα, δεν έχω το κόλπο που αναφέρετε πιο πάνω.
    Εγώ μια ζωή χρησιμοποιώ εκτυπωτές της HP το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν ότι δεν αναγνώριζαν πάντα τα συμβατά μελάνια οπότε αγόραζα πάντα γνήσια.Ξέρω ότι όλοι οι κατασκευαστές έχουν βγάλει εκτυπωτές με τεχνολογία ITS-inkjet. Αυτό τι κάνει αντί για τα γνωστά μελάνια χρησιμοποιεί δύο κεφαλές οι οποίες δέχονται υγρό μελάνι από 4 μπουκαλάκια με χρώμα.
    Εγώ έχω το αντίστοιχο μοντέλο της HP, τους ονομάζει smart tank, κοστίζει στην αγορά του,εγώ τον αγόρασα περίπου 300€ αλλά σου δίνει εγγύηση 3 χρόνια για τα μελάνια. Το κάθε μπουκάλι είναι για 6000 εκτυπώσεις και δεν έχεις τον φόβο μήπως μπουκώσουν - ξεραθούν από την μη συχνή χρήση. Στην αρχική συσκευασία όταν αγόρασα τον εκτυπωτή είχε 3 μπουκάλια για το μαύρο χρώμα και από 1 για το κάθε χρώμα δηλαδή σου βγάζει 18000 εκτυπώσεις για το μαύρο και από 6000 για το κάθε χρώμα. Το κόστος για το κάθε ανταλλακτικό, μιλάμε για γνήσιο, είναι περίπου στα 10-12€ τα οποία τα χρειάζεσαι,ανάλογα την χρήση, στα 2 με 3 χρόνια.
    Συγγνώμη για το σεντόνι.

  5. #65
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.587
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για να μην ανοιγω αλλο θεμα γραφω εδω. Αγορασα αρχες Ιουλιου τον HP Smart Tasnk 790 αντιμετωπισα δυσκολιες στο να παρω την επεκταση εγγυησης απο την HP μου λεγανε οτι θα πρεπει να αναγραφεται στην αποδειξη οτι ειναι μερος προσφορας το μηχανημα και μπορει να λαβει τα 3 χρονια επεκταση εγγυησης. τελικα μετα απο επαναληψη της διαδικασιας και ενω το ειχα παρει αποφαση οτι την πατησα και θα εχω μονο ενα χρονο εγγυηση ελαβα μετα απο 25 μερες μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε η επεκταση πραγμα που φαινεται και στο hp account μου το τσκεαρα κια τηλεφωνικα με την HP. Εχω αναμεικτα συναισθματα απο την εξυπηρετηση πελατων πολλα παιδια φαινετια να μην εχουν σωστη ενημερωση

  6. #66
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην ανοιγω αλλο θεμα γραφω εδω. Αγορασα αρχες Ιουλιου τον HP Smart Tasnk 790 αντιμετωπισα δυσκολιες στο να παρω την επεκταση εγγυησης απο την HP μου λεγανε οτι θα πρεπει να αναγραφεται στην αποδειξη οτι ειναι μερος προσφορας το μηχανημα και μπορει να λαβει τα 3 χρονια επεκταση εγγυησης. τελικα μετα απο επαναληψη της διαδικασιας και ενω το ειχα παρει αποφαση οτι την πατησα και θα εχω μονο ενα χρονο εγγυηση ελαβα μετα απο 25 μερες μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε η επεκταση πραγμα που φαινεται και στο hp account μου το τσκεαρα κια τηλεφωνικα με την HP. Εχω αναμεικτα συναισθματα απο την εξυπηρετηση πελατων πολλα παιδια φαινετια να μην εχουν σωστη ενημερωση
    Ενεργοποιείται μέσα από το site. Εμένα μου έχουν φάει δυο μήνες από την εγγύηση αν και έχουν την ημερομηνία αγοράς αφού τους ανέβασα και την απόδειξη. Θεωρούν μάλλον ημερομηνία, την ημερομηνία που έχω παραλάβει ο προμηθευτής (Κοτσόβολος) και όχι ο πελάτης. Δεν απάντησαν στο e-mail μου, αλλά ούτε στο τηλεφώνημα μου για τους δύο μήνες αυτούς. Στο μεταξύ στο site τους είναι τόσο πολύπλοκο ακόμα και για μας τους εξοικειωμένους. Για να προχωρήσεις σε καταχώρηση προϊόντων και στις παρεχόμενες υπηρεσίες με pin και password και άντε ξανά μανά που δεν αξίζει να ασχοληθείς. Εντάξει ο δικός μου είναι ο πιο φθηνός αλλά σε γενικές γραμμές τους τα έχω ακουμπήσει πολλές φορές. Αρχίζω να τους αποφεύγω από εδώ και πέρα αν και το λέω χρόνια αλλά τώρα το παράκαναν. Άσε με το software και το WiFi που σε βάζει συνέχεια σε ένα loop πολλές φορές και ταλαιπωρείσαι
    Δεν σκέπτονται τον περιστασιακό χρήστη καθόλου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 28-08-22 στις 15:34.

  7. #67
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.587
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενεργοποιείται μέσα από το site. Εμένα μου έχουν φάει δυο μήνες από την εγγύηση αν και έχουν την ημερομηνία αγοράς αφού τους ανέβασα και την απόδειξη. Θεωρούν μάλλον ημερομηνία, την ημερομηνία που έχω παραλάβει ο προμηθευτής (Κοτσόβολος) και όχι ο πελάτης. Δεν απάντησαν στο e-mail μου, αλλά ούτε στο τηλεφώνημα μου για τους δύο μήνες αυτούς. Στο μεταξύ στο site τους είναι τόσο πολύπλοκο ακόμα και για μας τους εξοικειωμένους. Για να προχωρήσεις σε καταχώρηση προϊόντων και στις παρεχόμενες υπηρεσίες με pin και password και άντε ξανά μανά που δεν αξίζει να ασχοληθείς. Εντάξει ο δικός μου είναι ο πιο φθηνός αλλά σε γενικές γραμμές τους τα έχω ακουμπήσει πολλές φορές. Αρχίζω να τους αποφεύγω από εδώ και πέρα αν και το λέω χρόνια αλλά τώρα το παράκαναν. Άσε με το software και το WiFi που σε βάζει συνέχεια σε ένα loop πολλές φορές και ταλαιπωρείσαι
    Δεν σκέπτονται τον περιστασιακό χρήστη καθόλου.
    εμενα δεν μου φαγανε καθολου χρονο. Το site τους ειναι δεδαλωδες αθλιο και δεν μπορεις να βγαλεις ακρη δεν εχει καν συγκριση

  8. #68
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα δεν μου φαγανε καθολου χρονο. Το site τους ειναι δεδαλωδες αθλιο και δεν μπορεις να βγαλεις ακρη δεν εχει καν συγκριση
    Μάλλον θα πήρα σε άσχετο τηλέφωνο. Ίσως πήρα τηλέφωνο στο τμήμα τεχνικής εξυπηρέτησης ή στο service και όχι στο τμήμα πωλήσεων πελατών λιανικής. Τέσπα μου είπαν ότι θα μου απαντήσουν στο τηλεφώνημα αλλά δεν οπότε δεν ξανά ασχολήθηκα

  9. #69
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.587
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον θα πήρα σε άσχετο τηλέφωνο. Ίσως πήρα τηλέφωνο στο τμήμα τεχνικής εξυπηρέτησης ή στο service και όχι στο τμήμα πωλήσεων πελατών λιανικής. Τέσπα μου είπαν ότι θα μου απαντήσουν στο τηλεφώνημα αλλά δεν οπότε δεν ξανά ασχολήθηκα
    Το σωστο πηρες απλα πολοι εκει μεσα δεν εχουν ιδεα τους ρωτουσα για τεχινκα χαρακτιριστικα και δεν ξερανε

  10. #70
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σωστο πηρες απλα πολοι εκει μεσα δεν εχουν ιδεα τους ρωτουσα για τεχινκα χαρακτιριστικα και δεν ξερανε
    δεν πειράζει. Αρχίζει και τους αποφεύγω και όλο μπροστά μου βρίσκεται αυτή η HP. Με την Cannon δεν είχα θέματα με το software αλλά ακριβά πολύ τα μελάνια. Ούτε χρειάστηκε ποτέ να μιλήσω μαζί τους. Τότε τύπωνα πολύ λόγω εργασιών κιόλας. Τώρα δεν εκτυπώνω σχεδόν καθόλου. Θα γυρίσουμε στην εποχή του σκέτου scanner. Τα περισσότερα έγγραφα είναι ηλεκτρονικά.

  11. #71
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.587
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν πειράζει. Αρχίζει και τους αποφεύγω και όλο μπροστά μου βρίσκεται αυτή η HP. Με την Cannon δεν είχα θέματα με το software αλλά ακριβά πολύ τα μελάνια. Ούτε χρειάστηκε ποτέ να μιλήσω μαζί τους. Τότε τύπωνα πολύ λόγω εργασιών κιόλας. Τώρα δεν εκτυπώνω σχεδόν καθόλου. Θα γυρίσουμε στην εποχή του σκέτου scanner. Τα περισσότερα έγγραφα είναι ηλεκτρονικά.
    εγω κοβω τιμολογια σε Α4 για αυτο μετα απο 10 χρονια εφυγα απο τον 8600 pro γιατι ηθελε 100 ευρω για μελανια

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας