Εμφάνιση 1-2 από 2

Θέμα: Νokia

  1. #1
    Εγγραφή
    26-02-2021
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα .μου έδωσαν ένα Νokia.πηγα να βάλω το πιν αλλά δεν το περνάει κ λέει ότι είναι το Άντροιτ κλειδωμένα κ θέλει πριν που δεν ξέρω ούτε εγώ ούτε αυτός που το είχε ..ξέρετε τι είναι αυτό;

  2. #2
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.427
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Βανα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα .μου έδωσαν ένα Νokia.πηγα να βάλω το πιν αλλά δεν το περνάει κ λέει ότι είναι το Άντροιτ κλειδωμένα κ θέλει πριν που δεν ξέρω ούτε εγώ ούτε αυτός που το είχε ..ξέρετε τι είναι αυτό;
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες

    Απ'όσα μπορώ να καταλάβω από τα γραφόμενά σου, υπάρχει κωδικός κλειδώματος της συσκευής και δεν το γνωρίζει ο προηγούμενος κάτοχος.

    Αν δεν το γνωρίζει, δεν μπορείς να το ξεκλειδώσεις, παρά μόνο με πλάγιο τρόπο κι αυτό υπό προϋποθέσεις.
    Δεν θα μπω σε τεχνικές λεπτομέρειες γιατί εικάζω πως δεν θα βοηθήσουν κάπου στην παρούσα φάση.

    Για αρχή, θα μπορούσες να δοκιμάσεις μερικούς συνδυασμούς, αν πρόκειται για απλό 4ψήφιο pin και όχι για κωδικό αποτελούμενο από mixed characters.

    Αν στη συσκευή δεν υπάρχουν δεδομένα που πρέπει να διασωθούν, μπορείς να δοκιμάσεις να μπεις σε recovery mode (συνήθως κρατώντας παρατεταμένα για αρκετά δευτερόλεπτα το power button και το vol down button) μέχρι να κλείσει απότομα η συσκευή και να εκκινήσει σε recovery mode.

    Εκεί (λογικά) θα υπάρχει επιλογή για ολική διαγραφή των δεδομένων, το οποίο θα διαγράψει και τον υπάρχον κωδικό κλειδώματος, με αποτέλεσμα να επανέλθουν όλα σε αρχικό, εργοστασιακό στάδιο και να μπορέσεις να ρυθμίσεις τη συσκευή εκ νέου.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας