Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-27 από 27
  1. #16
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    30 ευρώ λέει η τριτοκοσμική adsl.
    Πήρε πολλά χρόνια, αλλά επιτέλους ήρθε αυτή η ώρα που περίμενα να διαβάσω ένα τέτοιο ποστ. Congrats, αυτό είναι ένα ορόσημο για το ότι περάσαμε πια σε μία νέα εποχή!

  2. #17
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NeK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρε πολλά χρόνια, αλλά επιτέλους ήρθε αυτή η ώρα που περίμενα να διαβάσω ένα τέτοιο ποστ. Congrats, αυτό είναι ένα ορόσημο για το ότι περάσαμε πια σε μία νέα εποχή!
    Όταν εννοείς περάσαμε εννοείς ως χώρα ή γενικότερα περί τεχνολογίας?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #18
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Μεγάλη @@@@@ η κατάργηση των 120'+1Gb.

  4. #19
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.005
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Μπορεί κάποιος να μπει στο site τους? ... μπήκα για να δω τη τιμή μου δίνουν αν ανανεώσω (έχει λήξει το συμβόλαιο στην 100/10 μου από τον Ιούνιο αλλά παραμένω στα 42€ το μήνα από τότε και περιμένω μια καλή τιμή για 200άρα) και σέρνεται χωρίς να με βάζει κάπου.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #20
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί κάποιος να μπει στο site τους? ... μπήκα για να δω τη τιμή μου δίνουν αν ανανεώσω (έχει λήξει το συμβόλαιο στην 100/10 μου από τον Ιούνιο αλλά παραμένω στα 42€ το μήνα από τότε και περιμένω μια καλή τιμή για 200άρα) και σέρνεται χωρίς να με βάζει κάπου.
    Θα είχα ήδη κόψει προς forthnet μεριά εκτός κι αν σκάσουν μύτη με άλλη προσφορά. Άκου εκεί 42.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #21
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    35 είναι η τιμή για τους ήδη συνδρομητές. Του το έκαναν 42 γιατί έχει λήξει η δέσμευση και δεν έχει ανανεώσει ακόμα.
    hnesne

  7. #22
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.005
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    35 είναι η τιμή για τους ήδη συνδρομητές. Του το έκαναν 42 γιατί έχει λήξει η δέσμευση και δεν έχει ανανεώσει ακόμα.
    42 πλήρωνα πάντα από τον Ιούνιο του 2018 που την έβαλα και όταν έληξε η υποχρέωση παρέμεινε σε αυτή τη τιμή. Μετά εμφανίστηκε το 35€ για νέους συνδρομητές για πολύ καιρό και εντέλει τώρα κατάφερα και μπήκα και μου δίνουν και εμένα 35 με νέο συμβόλαιο. Θέλω όμως να τους πάρω ένα τηλέφωνο μπας και μου δώσουν καλύτερη τιμή για 200 από τα 55€... Γύρω στα 45-48€ είναι οκ αλλιώς πίσω ΟΤΕ με 42€ 100mbit και επιτέλους κάνω και σωστά το σταθερό voip στο freepbx μου.

    Το πρόβλημα είναι πως η γραμμή είναι στα 300 μέτρα από το σπίτι μου, στο πατρικό μου στο όνομα του πατέρα μου ο οποίος είναι Άνδρο εγκλωβισμένος.

  8. #23
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.241
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τιμές pizza fan φάση, που με έκπτωση όλη τη χρονιά είναι μόνιμα χαμηλότερες.

    https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...hero-internet/
    Λογικό είναι
    Τιμή τιμοκαταλόγου ψηλότερη από την πραγματική, ώστε μετά τη λήξη του συμβολαίου να υπάρχει ένα επιπλέον πάτημα (ότι δηλαδή θα πας στην τιμή τιμοκαταλόγου) για να ανανεώσεις άμεσα.
    Νομίζω πάντα και παντού γινόταν αυτό...

  9. #24
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.869
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικό είναι
    Τιμή τιμοκαταλόγου ψηλότερη από την πραγματική, ώστε μετά τη λήξη του συμβολαίου να υπάρχει ένα επιπλέον πάτημα (ότι δηλαδή θα πας στην τιμή τιμοκαταλόγου) για να ανανεώσεις άμεσα.
    Νομίζω πάντα και παντού γινόταν αυτό...
    Όταν λες παντού εννοείς εντός Ελλάδας ή και στο εξωτερικό?

  10. #25
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλη @@@@@ η κατάργηση των 120'+1Gb.
    ξαναπές το. Τουλάχιστον δεν αφορά υφιστάμενους πελάτες.

  11. #26
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.241
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λες παντού εννοείς εντός Ελλάδας ή και στο εξωτερικό?
    Χεχε... εντός Ελλάδας..

  12. #27
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.900
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο αφορα την παραγραφο Γ... " δωρεάν συνδυαστική παροχή Σταθερής & Internet με καρτοκινητό F2G ή/και Mobile Broadband " μου διευκρινησαν οτι οσο τρεχει το συμβολαιο της σταθερης ισχυουν και τα 120 λεπτα-1giga στο καρτοκινητο. Αν ληξει και ανανεωθει το συμβολαιο της σταθερης (π.χ για αλλα 2 χρονια) παυει πλεον να ισχυει...

    Προσωπικα πιστευω οτι εκαναν μεγαλη μ.....α. Το μεγαλυτερο ποσοστο των πελατων εμεναν για αυτη την προσφορα. Πιστευω οτι θα χασει πολυ κοσμο (εκτος αν βγαλει κατι αντιστοιχως δελεαστικο)...
    Τώρα έμαθα για αυτό..
    Δεν το είχα δει..
    Ενημερώθηκα από εδώ..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...AF%CE%B1%CF%82

    Συμφωνώ με όσα λες..
    Και εγώ για αυτή τη παροχή είχα πάει.. Και σκεφτόμουν και για άλλες γραμμές..
    Από την άλλη έδωσαν απεριόριστα σε κινητά, αλλά γιατί δεν έδωσαν και στο 24αρι το ίδιο όπως η νοβα; Πατάτα;
    Η έστω να άφηναν στο 24αρι τη παροχή που αφαίρεσαν.. Τι να πω..
    Βέβαια δεν ξέρω τι θα κάνω στο μέλλον.. Είναι ανάλογα το deal που θα κάτσει..

    *Να σημειώσω ότι στο chat που ρώτησα σήμερα μου είπαν ότι ούτε για τους παλιούς ισχύει και μου είπαν θα με ενημερώσουν με μήνυμα..
    Μάλλον δε θα ήξεραν..
    Πάντως και αυτό το μήνα μπήκαν οι παροχές..

    Αλλά από τη μια οφείλω να ομολογήσω ότι έχω απογοητευτεί με τη παροχή που αφαίρεσαν και από την άλλη τα απεριόριστα κινητά δεν είναι κακό..
    Θα δείξει..

    Προς στιγμήν πάντως άρχισα να παίρνω στροφές γιατί νόμιζα ότι πάει και για τους παλιούς η παροχή..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    30 ευρώ η 24άρα ??
    Σε λίγο θα ανάψω και λαμπάδα στον OTE!

    Vodafone παιδιά και όποιος προλάβει..
    Για να λέμε και τα καλά.. ήταν η μόνη που μου έκανε μείωση τιμής με ανανέωση συμβολαίου..
    χωρίς να αρχίσω να λέω διάφορες "ιστορίες για αγρίους.."

    και ο OTE βέβαια έχει τα "δικά του καλά"..
    Προφανώς θα είναι αρχική τιμή τιμοκαταλόγου.. Βλέπω ότι το ανέφεραν τα παιδιά..
    Σιγά μην ήταν η άνεμος πιο ακριβή από οτε..
    Ποτέ δεν θυμάμαι να το είχαν τόσο.. Εκτός αν η τιμή στη σελίδα είναι σε μόνιμη προσφορά.. Που μάλλον αυτό είναι, τουλάχιστον στη περίπτωση των εναλλακτικών..

    Από την άλλη το αστείο είναι ότι στα πακέτα τα άλλα (μεγαλύτερα) γράφουν ταχύτητες..
    Στο 24αρι αντί για ταχύτητα γράφουν το φοβερό & τρομερό... INTERNET.... Απεριόριστο ADSL Internet....
    https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...hero-internet/

    Η βόντα πάντως ναι.. Ώρες ώρες κάνει κάτι προσφορές..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vangel Εμφάνιση μηνυμάτων
    ένα άλλο που πρόσεξα στην ιστοσελίδα της wind είναι ότι το 100άρι σε ίνα είναι φθηνότερο κατά 8 ευρώ από το 100άρι vdsl και το 200άρι σε ίνα 3 ευρώ από το αντίστοιχο vdsl (αρχικές τιμές προ εκπτώσεων ή επιδότησης). Λέτε να αρχίζει διαφοροποίηση τιμών; Παίζει κάποιο ρόλο όταν λήγει η επιδότηση
    Προσωπικά στο εξοχικό που έχω κάλυψη ftth με προβληματίζει αρκετά το να αφήσω το βρόχο και να πάω σε οπτική Η wisp Η ότι άλλο..
    Όχι ότι χρειάζομαι τέτοιες ταχύτητες.. Περισσότερο σαν τιμή προσφοράς.. Και αν έβαζα, μάααλον θα έβαζα επικουρικά..
    Αλλά μετά το κουπόνι; Η άνεμος/βόντα δε βλέπω να έχει 50αρι ftth.. Και σιγά μη πάω σε 50αρι ftth οτε.. Πανάκριβος.. Κάνω λάθος;
    Βέβαια μπράβο του που δίνει τέτοια δυνατότητα.. Και βλέπω επίσης ότι έχει αρχίσει να κυκλοφορεί πάλι ( ανεπίσημα; ) και τα χαμηλότερα πακέτα σε σχετικά καλές τιμές..
    Αλήθεια αν ζητήσω 50αρι από α.κ επειδή είμαι κοντά, θα μου πει μόνο ftth; Λέμε τώρα..
    Πίσω στην οπτική που έλεγα, χώρια όλο το άλλο νταβαντούρι που θέλει η οπτική για να μπει.. Πολυκατοικία γαρ.. Αν είχα μονοκατοικία θα ήταν αλλιώς..
    Οπότε χαλκός και πάλι χαλκός & έχει ο Θεός..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dzadelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τέτοιες επίσημες τιμές φοβάμαι πως η Wind να βάλει λουκέτο προσεχώς. Ούτως ή άλλως είναι ο πλέον αναξιόπιστος πάροχος στην Ελλάδα. Αυτό της το αναγνωρίζω...
    Τι να πει και η νοβα.. Λέμε τώρα..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλη @@@@@ η κατάργηση των 120'+1Gb.
    Ναι ναι.. Δυστυχώς...
    Αλλά κάτι ανάλογο ήταν η κατάργηση του cyta4u (r.i.p)..
    Οπότε τι να λέμε τώρα;
    Τουλάχιστον αυτοί το άφησαν (μάλλον) σε όσους το είχαν μέχρι τη λήξη του συμβολαίου..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα είχα ήδη κόψει προς forthnet μεριά εκτός κι αν σκάσουν μύτη με άλλη προσφορά. Άκου εκεί 42.
    Το έχω σκεφτεί αρκετές φορές αλλά... Φορθνετ είναι αυτή.. Η μήπως νοβα;
    Όπως και να 'ναι, απλά δεν έτυχε..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξαναπές το. Τουλάχιστον δεν αφορά υφιστάμενους πελάτες.
    Σήμερα που ρώτησα στο chat μου τα μάσαγαν λίγο, αλλά μάλλον δεν ήξεραν για τους παλιούς.. Δλδ όσους το έχουν ήδη.. Περιμένω και μήνυμα επαλήθευσης..
    Αλλά και πάλι κρίμα που το έβγαλαν.. Τους ήταν μεγάλο συν.. Πιο μεγάλο από τα απεριόριστα κινητά νομίζω.. Τουλάχιστον τα 120', με το 1γίγα το @@@ και αυτό από τότε που έκαναν τη κάρτα να λήγει κάθε 2μηνο σαν καρτοκινητό.. Το καρτοκινητό το ανανέωνες αναγκαστικά για να μιλάς και λόγω προσφορών (q).. Αν δεν κάνω λάθος.. Το 1γίγα έμπαινε σε χώρια simple fi on the go αν στο καρτοκινητό είχες τα 120'.. Και έμπαινε κάθε μήνα χωρίς ανανέωση όπως έλεγε κάποτε.. Απλά ήθελε μια ανανέωση κάθε 12/6 μήνες.. Αυτό πιο παλιά όπως είπα..

    Να και το αυτό για να υπάρχει..
    https://webcache.googleusercontent.c...&ct=clnk&gl=gr

    Spoiler:

    Σταθερή & Internet με καρτοκινητό F2G ή/και Mobile Broadband
    Συνδύασε το F2G καρτοκινητό σου ή/και μία προπληρωμένη κάρτα Mobile Broadband με τη συνδυαστική προσφορά WIND triple play ή με ένα πρόγραμμα Internet & Σταθερής και κέρδισε:

    120 λεπτά δωρεάν προς σταθερά και κινητά στο F2G καρτοκινητό ή/και
    ή/και

    1GB στο Mobile Broadband, κάθε μήνα χωρίς ανανέωση
    1. Πώς συνδυάζονται;
    Μπορείς να το ζητήσεις με κάθε νέα αίτηση της συνδυαστικής προσφοράς WIND Triple Play ή ενός προγράμματος Internet & Σταθερής.

    Αν είσαι ήδη συνδρομητής της συνδυαστικής προσφοράς WIND triple play ή ενός προγράμματος Internet & Σταθερής, επισκέψου το πλησιέστερο κατάστημα WIND. Ισχύει για νέα αλλά και υφιστάμενη σύνδεση καρτοκινητής F2G ή /και Mobile Broadband.


    2. Με ποιες συνδυαστικές προσφορές και προγράμματα συνδυάζονται;
    Η προσφορά του F2G συνδυάζεται με τη συνδυαστική προσφορά WIND triple play ή με σύνδεση σε ένα από τα προγράμματο Internet & Σταθερής.
    Η προσφορά του Mobile Broadband συνδυάζεται με τη συνδυαστική προσφορά WIND triple play ή με σύνδεση σε ένα από τα προγράμματα Internet & Σταθερή

    3. Για πόσο ισχύει η προσφορά;
    Για όσο διάστημα είναι ενεργή η γραμμή της σταθερής. Τα δωρεάν λεπτά αποδίδονται κάθε μήνα στο F2G καρτοκινητό σου και τα MB στην προπληρωμένη κάρτα Mobile Broadband εφόσον πληρούνται οι βασικοί όροι καρτοκινητής. Πιθανά υπόλοιπα δεν μεταφέρονται σε επόμενη περίοδο χρήσης.


    Για περισσότερες πληροφορίες για την προφορά στο καρτοκινητό F2G πάτησε εδώ.


    - - - Updated - - -

    Αλήθεια με τα 1500 προς όλη τη wind στη περίπτωση του 24d.p πακέτου, τι έγινε; Μιας και αυτό δεν έχει απεριόριστα κινητά..
    Γράφτηκε κάπου κάτι;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας