Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    27-02-2021
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!
    Δημιουργώ αυτό το Thread καθώς έχουν σπάσει τα νεύρα μου με την κατάσταση που θα περιγράψω
    Είμαι συνδρομητής Cosmote 100Mbps γραμμής και κάθε βράδυ στις 2.30 ακριβώς, άντε καμιά φορά ελάχιστα αργότερα, η γραμμή ή το Router κάνει επανεκκίνηση αυτόματα
    Να προσθέσω ότι έχω κουμπομενο ένα TP Link ενισχυτή γραμμής ή κάτι τέτοιο
    Είναι απίστευτα εκνευρίστικο καθώς ασχολούμαι Competitive με το World of Warcraft και έχω χάσει άπειρα ματς εξαιτίας αυτού του προβλήματος
    Με τον ΟΤΕ που μίλησα μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό την πρώτη φορά και τη δεύτερη ότι το δρομολογούν σαν βλάβη και εν τέλει δεν έγινε τίποτα
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια
    For the Horde

  2. #2
    Εγγραφή
    13-05-2020
    Περιοχή
    Καλυμνος
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26999/2695
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΥΜΝΟΣ
    Router
    DSL-AC55U,RB4011iGS,HT801
    SNR / Attn
    28.8(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καλησπέρα Καταρχήν το router κάνει επανεκκίνηση η χάνει το συγχρονισμό δεν το γνωρίζεις αυτό να υποθέσω ότι έχεις το speedport Plus κάνε Login στο interface και αν θυμάμαι καλά στα Settings κάπου έχει automatic reboot schedule ή Κάπως έτσι το λέει δεν θυμάμαι Έχω καιρό να έρθω σε επαφή με το συγκεκριμένο βεβαιώσου ότι είναι απενεργοποιημένο TP LINK Να υποθέσω WiFi Range extender ? Τώρα να υποθέσω ότι είσαι συνδεδεμένος στο speedport με καλώδιο στον υπολογιστή ή χρησιμοποιείς wi-fi Και αν ναι είσαι συνδεδεμένος στο tplink Δοκίμασε να συνδεθείς στο wifi του speedport Τσέκαρε πρώτα αυτά και αν μπορείς την επόμενη φορά Τσέκαρε αν χάνει συγχρονισμό ή κάνει επανεκκίνηση γιατί Υπάρχει μία περίπτωση λόγω φόρτου στις γραμμές να έχει βάλει η Cosmote να κάνει επανεκκίνηση τις κάρτες στιν καμπίνα

  3. #3
    Εγγραφή
    19-02-2016
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    Router
    zte h267n
    καλησπερα,μηπως τη συγκεκριμενη ωρα ανοιγει καποια ηλεκτρικη συσκευη και δημιουργει προβληματα στο ρουτερ?δοκιμασε να βαλεις το ρουτερ σε καμια αλλη μπριζα

  4. #4
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.448
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zackkast Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα Καταρχήν το router κάνει επανεκκίνηση η χάνει το συγχρονισμό δεν το γνωρίζεις αυτό να υποθέσω ότι έχεις το speedport Plus κάνε Login στο interface και αν θυμάμαι καλά στα Settings κάπου έχει automatic reboot schedule ή Κάπως έτσι το λέει δεν θυμάμαι Έχω καιρό να έρθω σε επαφή με το συγκεκριμένο βεβαιώσου ότι είναι απενεργοποιημένο TP LINK Να υποθέσω WiFi Range extender ? Τώρα να υποθέσω ότι είσαι συνδεδεμένος στο speedport με καλώδιο στον υπολογιστή ή χρησιμοποιείς wi-fi Και αν ναι είσαι συνδεδεμένος στο tplink Δοκίμασε να συνδεθείς στο wifi του speedport Τσέκαρε πρώτα αυτά και αν μπορείς την επόμενη φορά Τσέκαρε αν χάνει συγχρονισμό ή κάνει επανεκκίνηση γιατί Υπάρχει μία περίπτωση λόγω φόρτου στις γραμμές να έχει βάλει η Cosmote να κάνει επανεκκίνηση τις κάρτες στιν καμπίνα
    Ειδικά αυτό το τελευταίο με τα reboots από την Cosmote μου έχει τύχει εμένα ...Με κατάλληλη συνομιλία το κλείσανε...

  5. #5
    Εγγραφή
    05-02-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    Router
    micen
    Path Level
    Fastpath
    καλημερα φίλε αφου εχεις εκατοστάρα συνδεση οπτική ίνα εκτιμώ, πως μετράς την ταχύτητα γιατι εγώ με ασύρματη σύνδεση στο laptop με https://www.speedtest.gr μου δειχνει μόλις 15-16 στο down και 12-14 στο UP.
    και πρακτικα βέβαια αυξήθηκαν οι ταχύτητες αλλά εγώ πιστευα οτι με 100αρα γραμμή οπτικής ίνας θα ειχα τουλάχιστον 60 και πάνω mbs
    Σε ευχαριστω

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας