Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    01-03-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    343
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημέρα. Έχω μια prepaid card της Eurobank που λήγει αυτό τον μήνα (exp date 3/2021). Μέσα στην κάρτα έχω κάποιο υπόλοιπο περίπου 40Ε που θα ήθελα να το μεταφέρω στο balance του paypal λογαριασμού μου για να μην βγάλω ακόμα κάρτα , και να μπορώ να αγοράσω κάτι τους επόμενους μήνες. Προσπαθώ να το κάνω μέσα απο το paypal αλλα μου ζητάει να συνδεθεί με την τράπεζα και να γράψω IBAN και να στείλει στοιχεία στην τράπεζα. Γινεται με άλλο τρόπο?. Στην τράπεζα έχω 3 λογαριασμούς που και οι 3 είναι συνδεδεμένοι με την prepaid card για να μπορεί να φορτιστεί απο όποιον λογαριασμό θέλω. Θα ήθελα να αποφύγω τέτοια διαδικασία. Με άλλο τρόπο πιο απλά δεν γίνεται? Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    23-03-2005
    Μηνύματα
    549
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ΖΤΕ
    Δεν δέχεται κάρτες για αυτό που θες να κάνεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    01-03-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    343
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    λοιπόν έκανα το τρικ (αποστολή σε φίλο και επιστροφή των χρημάτων πίσω σε εμένα) με το paypal φίλου/ γνωστού, αλλα κατα λάθος αντί να γράψει σοτ τέλος com, εγραψε con, δεν το πρόσεξα στην βιασύνη μου, τα έστειλα και στο καπάκι που το κατάλαβα έκανα cancel την μεταφορά. Κανονικά μου γράφει το paypal οτι έγινε cancel και επιστροφή των χρημάτων. Μετά ξαναδοκίμασα όμως με το σωστό μαιλ και λεει οτι δεν μπορεί να εκτελεστεί με αυτον τον τρόπο και να δοκιμάσω απο άλλη κάρτα. Μαλλον έχει γίνει η αρχική χρέωση της κάρτας και δεν φαίνεται ακόμα η επιστροφή. Στην κάρτα στην τράπεζα δεν φαίνεται κάποια ενέργεια (πληρωμή ή επιστροφή χρημάτων). Λογικά θέλει 1-2 μέρες για να μπορέσω να κάνω την διαδικασία? δείτε και την εικόνα. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα? ευχαριστώ
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails paypal.jpg  


Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας