Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Wind New
    Δελτίο Τύπου:
    Αθήνα, 5 Μαρτίου 2021. H WIND συνεχίζει να στηρίζει τη συνδεσιμότητα χωρίς περιορισμούς και γίνεται αρωγός στο ψηφιακό άλμα της χώρας μας. Κατανοεί πλήρως τις απαιτήσεις της εποχής και τις ανάγκες των συνδρομητών της και δίνει μεγαλύτερη ελευθερία και δυνατότητες, τόσο στο Internet όσο και στη φωνή. Προσφέρει επικοινωνία χωρίς όρια με πραγματικά απεριόριστα Data για χρήση 4G/5G, ακόμα πιο γρήγορο, αξιόπιστο και σταθερό Internet με ταχύτητες FIBER, καθώς και απεριόριστη ομιλία.

    Η νέα ψηφιακή πραγματικότητα επιτάσσει συνεχή συνδεσιμότητα και η WIND δίνει την ευκαιρία στους συνδρομητές της να την απολαμβάνουν χωρίς να ανησυχούν στιγμή για τα δεδομένα τους. Browsing στο διαδίκτυο και στα Social Media, εφαρμογές messaging και email, music streaming υψηλής ποιότητας, HD video streaming, βίντεοκλήσεις και sharing φωτογραφιών, download και update εφαρμογών είναι μόνο μερικές από τις ενέργειες που μπορούν πλέον όλοι να απολαύσουν χωρίς περιορισμούς και «κολλήματα».

    Συγκεκριμένα μέσα από την ανανεωμένη σειρά προγραμμάτων WIND ONE, W και WIND FIBER για ιδιώτες, οι συνδρομητές της εταιρείας μπορούν να επιλέξουν σύμφωνα με τις ανάγκες τους το πρόγραμμα που ταιριάζει καλύτερα στο προφίλ τους. Τα προγράμματα WIND ONE Unlimited, W Unlimited, WIND FIBER 100 απελευθερώνουν πλήρως την επικοινωνία με απεριόριστα Data, ομιλία, SMS καθώς και γρήγορο και σταθερό Internet με αξιόπιστες FIBER ταχύτητες.

    Ενδεικτικά, η ανανεωμένη σειρά των συνδυαστικών προγραμμάτων κινητής και σταθερής WIND ONE διατίθενται εμπορικά μέσω των:

    WIND ONE Unlimited

    • Κινητή Τηλεφωνία | Απεριόριστα GB mobile internet, απεριόριστα λεπτά ομιλία και SMS προς όλους
    • Σταθερό Internet | ταχύτητες έως 100Mbps
    • Σταθερή Τηλεφωνία | Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις, απεριόριστα λεπτά προς κινητά

    Unlimited διασκέδαση με WIND VISION Family δωρεάν για ταχύτητες WIND FIBER
    WIND ONE 10 GB

    • Κινητή Τηλεφωνία | 10GB mobile internet, απεριόριστα λεπτά και SMS προς όλους
    • Σταθερό Internet | ταχύτητες έως 100Mbps
    • Σταθερή Τηλεφωνία | Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις, απεριόριστα λεπτά προς κινητά


    Το σύνολο των επιλογών WIND ONE μπορείτε να το δείτε εδώ, ενώ το σύνολο των επιλογών W μπορείτε να το δείτε εδώ

    Ένα ακόμα χαρακτηριστικό των προγραμμάτων WIND ONE είναι ότι οι συνδρομητές επωφελούνται από εξαιρετικά προνόμια εμπειρίας πελάτη, όπως απευθείας εξυπηρέτηση από εκπρόσωπο, δωρεάν επίσκεψη τεχνικού στο σπίτι αν χρειαστεί , ή απομακρυσμένη επίσκεψη μέσω ψηφιακών εργαλείων (video κλήση). Επιπλέον με κάθε νέα σύνδεση WIND ONE οι συνδρομητές απολαμβάνουν την μεγαλύτερη διαθέσιμη ταχύτητα έως 100Mbps χωρίς έξτρα κόστος.

    Στη σταθερή επικοινωνία τώρα, η ανανεωμένη σειρά προγραμμάτων, WIND Fiber για πραγματικά υπερ-υψηλές ταχύτητες έως 200 Μbps , διατίθεται εμπορικά με τις ακόλουθες ενδεικτικές επιλογές:

    Fiber 50 /100 /200

    • Ταχύτητες Internet έως 50, 100 & 200 Mbps
    • Απεριόριστες κλήσεις σε αστικά & υπεραστικά
    • Απεριόριστες κλήσεις σε εθνικά κινητά


    Fiber to the Home 100/200

    • Ταχύτητες οπτικών ινών, που φτάνουν μέχρι και το σπίτι, 100 & 200 Mbps
    • Απεριόριστες κλήσεις σε αστικά & υπεραστικά
    • Απεριόριστες κλήσεις σε εθνικά κινητά



    Το σύνολο των επιλογών WIND Fiber μπορείτε να το δείτε εδώ

    «Όταν σχεδιάζαμε τα προγράμματα αυτά μία μόνο σκέψη υπήρχε στο μυαλό όλων μας. Η ανάγκη των συνδρομητών μας να είναι συνεχώς συνδεδεμένοι σε ένα γρήγορο, σταθερό και αξιόπιστο δίκτυο. Έτσι φέραμε μία νέα εποχή στον τρόπο με τον οποίο επικοινωνούμε, εργαζόμαστε, εκπαιδευόμαστε και διασκεδάζουμε χωρίς να ανησυχούμε για τα δεδομένα που καταναλώνουμε. Απαντάμε στις πραγματικές ανάγκες των καταναλωτών, με απεριόριστα data, υπηρεσίες φωνής, αλλά και απεριόριστη πρόσβαση σε εφαρμογές. Η ελεύθερη εμπειρία επικοινωνίας ήρθε για να μείνει και συμβάλλει ενεργά στη νέα ψηφιακή Ελλάδα», ανέφερε σχετικά ο Μιχάλης Αναγνωστάκος, Γενικός Διευθυντής Καταναλωτικού Μάρκετινγκ της WIND.

    Όλοι οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποκτήσουν το πρόγραμμα WIND ONE, WIND W και WIND FIBER που ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες τους και να απογειώσουν τις δυνατότητές τους μέσα από το Δίκτυο Κινητής & Σταθερής Νέας Γενιάς της WIND, ενώ σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη και σύντομα και σε άλλες περιοχές της χώρας, η εμπειρία αυτή μπορεί να απογειωθεί με το WIND 5G.

    Περισσότερες πληροφορίες στο wind.gr, στο 13800 και στα κατάστημα WIND.

  2. #2
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δεν σχολίασα την κατάργηση των "δωρεάν" προνομίων (λεπτά και GB σε καρτοκινητό) γιατί οι όροι ήταν τέτοιοι που σύμφερε μόνο τους ήδη συνδρομητές της εταιρείας. Αλλά αυτό είναι απαράδεκτο, για να δώσει καθρεπτάκια στους ιθαγενείς (το πτωχό πρόγραμμα family του βιζιόν) πρέπει και να παντρευτείς την εταιρεία με το Wind One, να πάρεις το ακριβότερο πακέτο και να πληρώσεις την κατά 5 ευρώ αυξημένη τιμή, όσο δηλαδή έδινε το βιζιόν προαιρετικά. Κατά τα άλλα, δεν κατάλαβα το νόημα της ανακοίνωσης, τόσο τα έδιναν και πριν τα προγράμματα της ανακοίνωσης με τις ίδιες παροχές. Αν κάτι κατάλαβα λάθος, διορθώστε με.
    hnesne

  3. #3
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν κοιτάω τι βάζει η Wind, οπότε δεν θυμάμαι τι τιμές είχε πριν..
    αλλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό έχουμε με μία πρώτη ματιά..

    Ο ΟΤΕ δίνει το Unlimited στα κινητά στα 70 ευρώ.

    Εδώ με 65 ευρώ έχεις μαζί

    Απεριόριστα κινητό
    + 100άρα σταθερή με απεριόριστα,
    + WIND VISION Family Pack.

    https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...d-gb-fiber-100

    Μία υποσημείωση είναι, δεν ξέρω εάν υπάρχει περιορισμός στην ταχύτητα Data στο κινητό..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #4
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σχολίασα την κατάργηση των "δωρεάν" προνομίων (λεπτά και GB σε καρτοκινητό) γιατί οι όροι ήταν τέτοιοι που σύμφερε μόνο τους ήδη συνδρομητές της εταιρείας. Αλλά αυτό είναι απαράδεκτο, για να δώσει καθρεπτάκια στους ιθαγενείς (το πτωχό πρόγραμμα family του βιζιόν) πρέπει και να παντρευτείς την εταιρεία με το Wind One, να πάρεις το ακριβότερο πακέτο και να πληρώσεις την κατά 5 ευρώ αυξημένη τιμή, όσο δηλαδή έδινε το βιζιόν προαιρετικά. Κατά τα άλλα, δεν κατάλαβα το νόημα της ανακοίνωσης, τόσο τα έδιναν και πριν τα προγράμματα της ανακοίνωσης με τις ίδιες παροχές. Αν κάτι κατάλαβα λάθος, διορθώστε με.
    Εγώ που το κοιτάω για να δω αν θα ανανεώσω την 100/10... έδιναν μέχρι προχτές σε νέους συνδρομητές το 100/10 στα 35€ και τώρα το δίνουν 33€ και μου εμφανίστηκε εμένα στο λογαριασμό αν θέλω να ανανεώσω με 35..... τρελό μπέρδεμα. Εγώ τους κυνηγάω για καλύτερη τιμή στο 200 αλλά κούκου οπότε μένω ως έχω (δίνω 42€ ακόμα από τον Ιούνιο που έχει λήξει το 2χρονο) περιμένοντας κάτι καλύτερο από αυτούς ή τον ΟΤΕ (vodafone και forthnet δεν υπάρχουν στο μυαλό μου).
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #5
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    «Πάγωσαν» Cosmote και Vodafone: Τους… τρέλανε η νέα προσφορά της Wind

    https://xristika.gr/ektakti-anakoino...hani-prosfora/

    Για να δούμε.. θα απαντήσουν ??
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  6. #6
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σχολίασα την κατάργηση των "δωρεάν" προνομίων (λεπτά και GB σε καρτοκινητό) γιατί οι όροι ήταν τέτοιοι που σύμφερε μόνο τους ήδη συνδρομητές της εταιρείας. Αλλά αυτό είναι απαράδεκτο, για να δώσει καθρεπτάκια στους ιθαγενείς (το πτωχό πρόγραμμα family του βιζιόν) πρέπει και να παντρευτείς την εταιρεία με το Wind One, να πάρεις το ακριβότερο πακέτο και να πληρώσεις την κατά 5 ευρώ αυξημένη τιμή, όσο δηλαδή έδινε το βιζιόν προαιρετικά. Κατά τα άλλα, δεν κατάλαβα το νόημα της ανακοίνωσης, τόσο τα έδιναν και πριν τα προγράμματα της ανακοίνωσης με τις ίδιες παροχές. Αν κάτι κατάλαβα λάθος, διορθώστε με.
    Αυτό λες;
    https://www.wind.gr/gr/wind/upiresie...ternet-me-f2g/
    Αν ναι, εμένα σε 24αρι ακόμα τα βάζουν πάντως..
    Ανακοινώθηκε κάπου η κατάργηση;
    Το link το βρήκα εδώ..
    https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...-home-200-ftth
    Να το έχουν ξεχάσει; Μάλλον...

    - - - Updated - - -

    Ωχ! Τώρα είδα ότι το: https://www.wind.gr/gr/wind/upiresie...ternet-me-f2g/
    Δεν ανοίγει πλέον..
    Πριν λίγες ημέρες άνοιγε..
    https://webcache.googleusercontent.c...&ct=clnk&gl=gr
    Aν καταργήθηκε πάντως θα γίνει χαμός..
    Μόνο αυτό με κρατούσε σε wind.. (Έχω στο εξοχικό..)
    Αυτό το μήνα πάντως μπήκαν οι παροχές..
    Να φανταστώ ότι δεν συνιστά λόγο για ρήξη αυτό.. Ε; Καλά τα λέω;
    Αν πάντως την έκαναν τη @@@ θα έχουμε νταβαντούρια..

    & Για να υπάρχει για το ιστορικό..
    Spoiler:

    Σταθερή & Internet με καρτοκινητό F2G ή/και Mobile Broadband
    Συνδύασε το F2G καρτοκινητό σου ή/και μία προπληρωμένη κάρτα Mobile Broadband με τη συνδυαστική προσφορά WIND triple play ή με ένα πρόγραμμα Internet & Σταθερής και κέρδισε:

    120 λεπτά δωρεάν προς σταθερά και κινητά στο F2G καρτοκινητό ή/και
    ή/και

    1GB στο Mobile Broadband, κάθε μήνα χωρίς ανανέωση
    1. Πώς συνδυάζονται;
    Μπορείς να το ζητήσεις με κάθε νέα αίτηση της συνδυαστικής προσφοράς WIND Triple Play ή ενός προγράμματος Internet & Σταθερής.

    Αν είσαι ήδη συνδρομητής της συνδυαστικής προσφοράς WIND triple play ή ενός προγράμματος Internet & Σταθερής, επισκέψου το πλησιέστερο κατάστημα WIND. Ισχύει για νέα αλλά και υφιστάμενη σύνδεση καρτοκινητής F2G ή /και Mobile Broadband.


    2. Με ποιες συνδυαστικές προσφορές και προγράμματα συνδυάζονται;
    Η προσφορά του F2G συνδυάζεται με τη συνδυαστική προσφορά WIND triple play ή με σύνδεση σε ένα από τα προγράμματο Internet & Σταθερής.
    Η προσφορά του Mobile Broadband συνδυάζεται με τη συνδυαστική προσφορά WIND triple play ή με σύνδεση σε ένα από τα προγράμματα Internet & Σταθερή

    3. Για πόσο ισχύει η προσφορά;
    Για όσο διάστημα είναι ενεργή η γραμμή της σταθερής. Τα δωρεάν λεπτά αποδίδονται κάθε μήνα στο F2G καρτοκινητό σου και τα MB στην προπληρωμένη κάρτα Mobile Broadband εφόσον πληρούνται οι βασικοί όροι καρτοκινητής. Πιθανά υπόλοιπα δεν μεταφέρονται σε επόμενη περίοδο χρήσης.


    Για περισσότερες πληροφορίες για την προφορά στο καρτοκινητό F2G πάτησε εδώ.


    - - - Updated - - -

    Ναι.. Νομίζω ότι είναι επίσημο.. Μου το είπαν από το chat.. Ότι πάει.. BuyMore μου την ανέφεραν την υπηρεσία..
    Για να δούμε τι θα κάνουμε με αυτό το θέμα που προέκυψε τώρα.. Περιμένω ενημέρωση..
    Γιατί όσο να 'ναι το έπαιρνες υπόψη όταν έκανες το συμβόλαιο..
    Και πάνω στη σελίδα έλεγε ότι όσο είναι ενεργή η γραμμή ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 05-03-21 στις 16:05.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #7
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Η κατάργηση των δωρεάν αναφέρεται εδώ, μεταξύ άλλων. Βέβαια αφορά μόνο νέους συνδρομητές, όσοι το έχουν ήδη διατηρούν το δικαίωμα (όπως αναφέρεται στο ίδιο thread, δεν το έψαξα γιατί δεν τα έχω).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    «Πάγωσαν» Cosmote και Vodafone: Τους… τρέλανε η νέα προσφορά της Wind

    https://xristika.gr/ektakti-anakoino...hani-prosfora/

    Για να δούμε.. θα απαντήσουν ??
    Θα είναι καλό να μην παραπέμπουμε στο συγκεκριμένο σαβουρο-site. Καταλαβαίνω πως το έκανες για αστείο, αλλά υπάρχουν άτομα στο forum που ό,τι δουν γραμμένο κάπου το πιστεύουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ που το κοιτάω για να δω αν θα ανανεώσω την 100/10... έδιναν μέχρι προχτές σε νέους συνδρομητές το 100/10 στα 35€ και τώρα το δίνουν 33€ και μου εμφανίστηκε εμένα στο λογαριασμό αν θέλω να ανανεώσω με 35..... τρελό μπέρδεμα. Εγώ τους κυνηγάω για καλύτερη τιμή στο 200 αλλά κούκου οπότε μένω ως έχω (δίνω 42€ ακόμα από τον Ιούνιο που έχει λήξει το 2χρονο) περιμένοντας κάτι καλύτερο από αυτούς ή τον ΟΤΕ (vodafone και forthnet δεν υπάρχουν στο μυαλό μου).
    Ναι, τα είπαμε και στο άλλο thread. Νομίζω θα προσαρμόσουν τις τιμές της ανανέωσης, συνήθως έχουν μια μικρή καθυστέρηση. Ξαναδοκίμασε σε καμιά εβδομάδα. Περίεργο που δεν σε έχουν ζαλίσει τηλεφωνικά.
    hnesne

  8. #8
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κατάργηση των δωρεάν αναφέρεται εδώ, μεταξύ άλλων. Βέβαια αφορά μόνο νέους συνδρομητές, όσοι το έχουν ήδη διατηρούν το δικαίωμα (όπως αναφέρεται στο ίδιο thread, δεν το έψαξα γιατί δεν τα έχω).

    - - - Updated - - -



    Θα είναι καλό να μην παραπέμπουμε στο συγκεκριμένο σαβουρο-site. Καταλαβαίνω πως το έκανες για αστείο, αλλά υπάρχουν άτομα στο forum που ό,τι δουν γραμμένο κάπου το πιστεύουν.

    - - - Updated - - -



    Ναι, τα είπαμε και στο άλλο thread. Νομίζω θα προσαρμόσουν τις τιμές της ανανέωσης, συνήθως έχουν μια μικρή καθυστέρηση. Ξαναδοκίμασε σε καμιά εβδομάδα. Περίεργο που δεν σε έχουν ζαλίσει τηλεφωνικά.
    Thanks, δεν το είχα δει..
    Άρα γι'αυτό μου τα έβαλαν αυτό το μήνα..
    Από το chat γιατί μου είπαν ότι τέλος και για αυτούς που το έχουν;
    Μήπως δεν ήξεραν; Μάλλον ε;
    Περιμένω να μου πουν τι θα γίνει.. Είπαν θα έρθει μήνυμα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #9
    Εγγραφή
    16-10-2020
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τόση διαφήμιση για την εξυπηρέτηση από εκπρόσωπο. Εν τω μεταξύ αν δεν έχεις Wind One τρως τα νιάτα σου στο ηχογραφημενο μήνυμα.

  10. #10
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.430
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα είναι καλό να μην παραπέμπουμε στο συγκεκριμένο σαβουρο-site. Καταλαβαίνω πως το έκανες για αστείο, αλλά υπάρχουν άτομα στο forum που ό,τι δουν γραμμένο κάπου το πιστεύουν.
    Αυτό που θέλω είναι να "φοβηθεί" ο OTE ότι θα χάσει και άλλους πελάτες στην κινητή, και να ρίξει και άλλο τις τιμές του..
    (όσο τον αφήνουν)..

    Σίγουρα πάντως επηρεάζονται από τις προσφορές που κάνει ο ένας, και κοιτάνε να κάνουν κάτι και αυτοί..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  11. #11
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να δώσει καθρεπτάκια στους ιθαγενείς (το πτωχό πρόγραμμα family του βιζιόν) πρέπει και να παντρευτείς την εταιρεία με το Wind One, να πάρεις το ακριβότερο πακέτο και να πληρώσεις την κατά 5 ευρώ αυξημένη τιμή, όσο δηλαδή έδινε το βιζιόν προαιρετικά.
    Δεν χρειάζεται αν θέλεις απλά τη τηλεόραση να πας στο μεγαλύτερο πακέτο, βλέπω ότι απλά την δίνει δώρο (έναντι 5€ που μπορείς να το προσθέσεις σε όλα τα υπόλοιπα προγράμματα).

  12. #12
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Λέω απλά ότι κι αυτό δεν είναι δώρο άξιο λόγου, γιατί αύξησαν κατά 5 ευρώ το συγκεκριμένο πακέτο
    hnesne

  13. #13
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Τους ρώτησα και πλέον το κινητό έχει πραγματικά απεριόριστα δεδομένα χωρίς πτώση σε ταχύτητες του ενός mbps και τα λοιπά.

    Η αλήθεια είναι ότι αν το δεις μόνο από πλευρά των τιμών με 65 ευρώ κατοστάρα γραμμή με απεριόριστες κλήσεις προς κινητά και σταθερά συνδυασμένο με κινητό που έχει επίσης απεριόριστες κλήσεις προς όλους απεριόριστα SMS και απεριόριστα δεδομένα δεν δίνει κανείς άλλος. Από θέμα τιμής σε αναλογία παροχών είναι πρωταθλητές.

    Το συμβόλαιο κινητής το δίνουν 50 ευρώ το w περιοριστο 49 για την ακρίβεια.

    και το δίκτυο της πλέον σε αρκετά σημεία είναι βελτιωμένο σε σχέση με της Vodafone σε αλλά όχι φυσικά. Το πρόβλημα είναι αν μένεις σε περιοχή που μπορεί να σε καλύψει μόνο η cosmote και ιδιαίτερα στις περιοχές που είχε βάλει 5G που η ψαλίδα είναι τεράστια σε σχέση με τα άλλα δίκτυα.

    Στην cosmote πάντως αν έχεις κάποια VDSL σταθερή δίνουν κάποια προνόμια μαζί με το One όπου παίρνεις 10 ευρώ περίπου έκπτωση από το one και από το promotion παίρνεις άλλα 10 περίπου για τη νέα σύνδεση. Οπότε σου βγαίνει ουσιαστικά το one στην κινητή από 70 στα 50 ευρώ αλλά υπολόγισε ότι χρειάζεται να πληρώνεις και τη σταθερή οπότε το 90αρι με κατοστάρι το έχεις πάλι μες στο νερό.


    Το μόνο καλό της υπόθεσης είναι ότι με αυτή την κίνηση θα δελεαστούν πολύ και θα συμπιέσουν οι άλλοι τις τιμές είτε με άμεσες προσφορές είτε με promotion και τα λοιπά δηλαδή στην ανανέωση συμβολαίου να στο κόψει όσο μπορεί.

    Όταν το W limited της κινητής πέσει αλλά 10 με 15 ευρώ αυτό είναι που θα ταράξει πραγματικά τα νερά στο χώρο της κινητής συνδυαστικά φυσικά με το να βελτιώσουν το δίκτυο και να μη σέρνεται με μονοψήφιες.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας