Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    21-06-2013
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα,

    Επειδή μιλάω αρκετά στο τηλέφωνο τώρα λόγο εργασίας στο σπίτι, θα ήθελα να χρησιμοποιήσω ακουστικά στο σταθερό τηλέφωνο, ώστε τα χέρια μου να είναι ελεύθερα...

    Έχει κάποιος να προτείνει τηλεφωνική συσκευή να αγοράσω (η δική μου είναι παμπάλαια) ώστε να μπορώ να κουμπώσω headset μετά?

    Ευχαριστώ πολύ

  2. #2
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Ψαχνεις ενσυρματη συσκευη; Αν οχι, τοτε πχ τα Fritz!Fon C4, C5, C6 εχουν υποδοχη 3,5mm για να συνδεσεις headset.
    (edit: Προσοχη γιατι για τα fritz!fon θα χρειαστεις και βαση dect ή router με αυτη τη δυνατοτητα, π.χ. fritz!box.)

    Υπηρχαν καποτε παντως headsets που ειχαν βυσμα RJ9, συνδεονταν απευθειας στην ενσυρματη συσκευη αντι του ακουστικου. Εψαξα μολις και βρηκα ενα εδω:
    https://www.itsmart.gr/product_info....ducts_id=24779
    Σιγουρα θα υπαρχουν κι αλλα.
    Δεν ξερω βεβαια πώς ακριβως απαντας στην κληση (επειδη μπαινει στην υποδοχη του ακουστικου και δεν το εχεις συνδεμενο πια) γιατι δεν ειχα ποτε, απλα μου ειχαν κανει εντυπωση και τα ειχα προσεξει. Οποτε αν καταληξεις σε αυτη τη λυση δες πρωτα πώς δουλευει και αν σε βολευει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Giama : 05-03-21 στις 16:03.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-06-2013
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα, σευχαριστώ για την απάντηση!

    Εννοείς πως αν πάρω το AVM FRITZ!Fon C5 χρειάζεται για να πάρω και router του? Δεν μπορώ να το συνδέσω πάνω στο router που έχω (ένα της Vodafone) όπως έχω τώρα?

  4. #4
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jonhh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, σευχαριστώ για την απάντηση!

    Εννοείς πως αν πάρω το AVM FRITZ!Fon C5 χρειάζεται για να πάρω και router του? Δεν μπορώ να το συνδέσω πάνω στο router που έχω (ένα της Vodafone) όπως έχω τώρα?
    Χρειαζεσαι καποια βαση DECT στην οποια θα το κανεις register. Αν το router που εχεις εχει και DECT λειτουργια εισαι ΟΚ. Αν εχεις ηδη καποιο αλλο ασυρματο στο χωρο τοτε μπορεις να κανεις και το Fritz!Fon register στη βαση του υπαρχοντος ασυρματου.

    Καποια features παντως του Fritz!Fon οπως πχ internet radio, RSS κ.α. παρεχονται μονο αν ειναι registered σε Fritz!box.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας