Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Μηνύματα
    490
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Προσπαθω να κανω port forword και ενω ορίζω την Ip και την πόρτα δείχνει να μη την ανοίγει.
    Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο? Εχω απενεργοποιήσει firewall ΟΤΕ όχι όμως και στο router. Εκεί δεν εχω βρει πώς μπορεί να γίνει.
    Με άλλο ρουτερ δεν ειχα ποτέ πρόβλημα.

  2. #2
    Εγγραφή
    13-05-2020
    Περιοχή
    Καλυμνος
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26999/2695
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΥΜΝΟΣ
    Router
    DSL-AC55U,RB4011iGS,HT801
    SNR / Attn
    28.8(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καλησπέρα δεν είμαι ο πιο κατάλληλος για να σου λύσω την απορία διότι δεν έχω στην κατοχή μου το speedport Το είχα πριν κάνα δυο χρόνια για πολύ μικρό χρονικό διάστημα.
    από ότι θυμάμαι δεν είχα κανένα θέμα να ανοίξω πόρτες εκτός από μερικές συγκεκριμένες που μπλοκάρει ο πάροχος από default αλλά Από ότι έχω καταλάβει έχεις απενεργοποιήσει το firewall του οτε από το https://ps.otenet.gr/ κάτι που οποίο δεν συνιστάται για διάφορους λόγους.
    τώρα Έχεις δοκιμάσει να το δώσεις σε μία διαφορετική πόρτα στο wan start port και στο end π.χ 8080 από ότι χρησιμοποιείς στην lan host για να δεις αν δουλεύει έτσι.
    Δεν είμαι σίγουρος κιόλας Αν θυμάμαι καλά κάπου είχα δει σε κάποιο thread ότι μπορεί ο πάροχος να σε έχει σε cg nat και για αυτό δεν επιτρέπει το άνοιγμα κάποιων πορτών και ας έχεις απενεργοποιήσει το firewall του παρόχου.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Μηνύματα
    490
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Δε ξέρω τι να πω. Πήρα και τηλ και μου είπανε ότι δεν έχει κάποιο θέμα να ανοίξω πόρτα. Επίσης περίμενα να το κάνουν και απομακρυσμένα, δεν είδα να κάνανε κάτι. Πιστεύω ότι είναι θέμα ρούτερ γι αυτό ψάχνω μήπως κάνω κάτι λάθος και θέλει να ανοίξεις και κάπου άλλου τη πρόσβαση.

  4. #4
    Εγγραφή
    13-05-2020
    Περιοχή
    Καλυμνος
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26999/2695
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΥΜΝΟΣ
    Router
    DSL-AC55U,RB4011iGS,HT801
    SNR / Attn
    28.8(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καλημέρα Δεν γνωρίζω ίσως να χρειαστεί να ανοίξεις κάποιον κανόνα στο speedport πάντως έχεις δοκιμάσει να το βάλεις στη dmz zone αν δουλεύει έτσι Αλλά και πάλι δεν είναι σωστό να το βάλεις την άλλη μεριά χωρίς να υπάρχει κάποιο firewall.
    τι να πω αν είναι Κάνε μία ερώτηση Σε αυτό το thread που είναι για το speedport Plus ίσως τα παιδιά γνωρίζουν κάτι παραπάνω εκεί που μπορεί να σε βοηθήσουν καλύτερα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας