Εμφάνιση 1-1 από 1
  1. #1
    Εγγραφή
    23-10-2015
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    650mbps/140mbps
    ISP
    COSMOTE 5G
    Router
    Tp Link NX510v
    Καλησπέρα φίλοι 28.1 ενεργοποιούμε σε vdsl 100 στην περιοχή της Κερατέας η γραμμή μου κλείδωνε στα 74 και μετά από 1 λεπτο μάλλον λόγο sra μου έφτανε 87 και έμενα σταθερός εκεί με κάποια λάθη βέβαια αλλά καμία αποσύνδεση... εκείνη την Τρίτη με τα χιόνια λοιπόν βλέπω την γραμμή μου είναι στα 90+ λέω ωραία την Πέμπτη μπαίνω στο ρούτερ και βλέπω 69mbps και λέω θα το δώσω βλάβη... Τι το ήθελα έρχεται ο τεχνικός της Νόβα μου λέει "το δίνω βλάβη δεν είναι από εσωτερική καλώδιοση θα το φτιάξει ο ΟΤΕ" .Αμ δεν... Ερχεται ο ΟΤΕ μου λέει "φίλε μου μέχρι εκεί πάει η γραμμή σου" του λέω μα προχθές είχα 90 και ούτε αποσυνδέσεις ούτε τίποτα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι; "Όχι μου λέει αυτό είναι θα πούμε στην Νόβα να γίνει αν θες υποβάθμιση" όχι του λέω οκ τι να κάνω ωστόσο να πω ότι μετά από την επίσκεψη την Παρασκευή η ταχύτητα πήγε στα 87.900 λέω οκ δεν πειράζει 87 οκ 87... το πρόβλημα είναι λοιπόν ότι ο ΟΤΕ το έβγαλε ότι η βλάβη δεν μπορεί να επιλυθεί και μου κλείδωσαν την ταχύτητα στα 69.167 όσες φορές και να κάνω επανεκκίνηση το ρούτερ εκεί παει...έχω πάρει άπειρες φορές να ξεκλειδώσουν την γραμμή και ας έχω 87mbps και η απάντηση είναι "αδυναμία επιλύσεις βλάβης και ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα ούτε αίτημα να ξεκλειδώθει η γραμμή αν και δεν βλέπουμε κάτι τέτοιο"...τι να κάνω ρε παιδιά μου λένε για υποβάθμιση αλλά δεν θέλω δεν υπάρχει κάποια λύση για να μου ξεκλειδώσουν το προφίλ;;;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20210307_201625.jpg  

    IMG_20210307_201547.jpg  

    IMG_20210307_201520.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος makisrx8 : 08-03-21 στις 20:07.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας