Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    10-12-2008
    Περιοχή
    ΑΓΡΙΝΙΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    μετα απο αιτηση φορητοτητας που εκανα να φυγω απο την εταιρια που ειμαι και να παω στη wind ελαβα καλυτερη προσφορα και αποφασισα να παραμεινω στην εταιρεια που ημουν.παρολαυτα η wind εκανε μεταφορα τη γραμμη και παρολο το αιτημα αντιστροφη φορητοτητας κρατησε τη γραμμη μια ολοκληρη εβδομαδα. στη συνεχεια μου εστειλε λογαριασμο ενα ολοκληρο παγιο το οποιο και πληρωσα παρολο που οι υπηρεσιες ηταν μιας εβδομαδας και οχι ολοκληρου μηνα . τωρα στελνει και νεο λογαριασμο στο οποιο ζηταει 78 ευρω για κοστος γραμμης και τελος διακοπης συμβολαιου. εγω απο τον πρωτη στιγμη τους ειπα θελω να παραμεινω στην εταιρεια που ειμαι και να μην γινουν ολα αυτα,τωρα τι κανω?

  2. #2
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από speed79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετα απο αιτηση φορητοτητας που εκανα να φυγω απο την εταιρια που ειμαι και να παω στη wind ελαβα καλυτερη προσφορα και αποφασισα να παραμεινω στην εταιρεια που ημουν.παρολαυτα η wind εκανε μεταφορα τη γραμμη και παρολο το αιτημα αντιστροφη φορητοτητας κρατησε τη γραμμη μια ολοκληρη εβδομαδα. στη συνεχεια μου εστειλε λογαριασμο ενα ολοκληρο παγιο το οποιο και πληρωσα παρολο που οι υπηρεσιες ηταν μιας εβδομαδας και οχι ολοκληρου μηνα . τωρα στελνει και νεο λογαριασμο στο οποιο ζηταει 78 ευρω για κοστος γραμμης και τελος διακοπης συμβολαιου. εγω απο τον πρωτη στιγμη τους ειπα θελω να παραμεινω στην εταιρεια που ειμαι και να μην γινουν ολα αυτα,τωρα τι κανω?
    Τι υπεγραψες στο συμβόλαιο? Αν είχαν περάσει και οι 14 μέρες...

  3. #3
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν απο την στιγμη που εκανες αιτηση φορητοτητας ως την αντιπροσφορα που δεχτηκες απο την εταιρια σου, ειχαν περασει πανω απο 14 μερες, εχασες δυστυχως το δικαιωμα της υπαναχωρησης. Οι κανονισμοι εχουν αλλαξει προς αποφυγην τετοιων φαινομενων (αντιπροσφορες μετα απο "εικονικες" φορητοτητες...)

    Πιστευω πως στην περιπτωση σου η πληρωμη του "πεναλτυ" ειναι μονοδρομος. Εκτος φυσικα αν δεν θες να πληρωσεις τιποτα, που θα εχεις μπερδεμα μονο αν θελησεις ποτε να μεταφερθεις στην εν λογο εταιρια, η αν σε "κυνηγησει" η WIND με δικηγορους, εισπρακτικες, κ.λ ...

  4. #4
    Εγγραφή
    10-12-2008
    Περιοχή
    ΑΓΡΙΝΙΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    Η αντιπροσφορα γίνετε πάντα την μέρα της ενεργοποίησης .τότε τους καλούν και ζητάνε την γραμμή. Και φυσικα περνάνε οι 14 μέρες. Ο υπάλληλος που μίλησα με την εταιρεία που συμφώνησα να μείνω με διαβεβαίωσε ότι δε πληρώνω κάτι η γραμμή μου ειναι εκεί δε πάει πουθενά και μπλα μπλα. Φυσικά όταν τους κάλεσα μετα να τους πω για το πρόστιμο μου λέγανε εμείς δε μπορούμε να κάνουμε κάτι με την εταιρεία Που σας έβαλε το πρόστιμο να μιλήσετε. Μη τα πολυλογω το μόνο που καταφέρνεις είναι να βάλεις το ποσό σε δόσεις. Και ετσι πάει περίπατο το οποιο ποσό που γλιτώνεις με τη νέα συμφωνία και κερδίζεις μόνο μετά από μήνες. Το γράφω για να μην την πατήσει κι άλλος προσέχετε όταν κάνετε Σύμβολαια και εμπιστοσύνη πουθενά

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας