Σελ. 14 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 251
  1. #196
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό είναι βέβαια δίκοπο μαχαίρι, αφού σου περιορίζει τους ορίζοντες. Είχα βαθμολογήσει θετικά το Breaking Bad και το Narcos (χωρίς να τα έχω δει στο Netflix) και μου πέταγε για καιρό ό,τι βλακεία είχε με χρήστες ναρκωτικών, εμπόρους ναρκωτικών, κάτι αηδίες πραγματικά σαν σειρές. Το ίδιο είχα βαθμολογήσει κάποιες κωμωδίες και μου πέταγε όλες τις βλακείες του Adam Sandler που φαίνεται τις ακριβοπλήρωσαν για να τις πουσάρουν τόσο πολύ. Το πρόβλημα σήμερα στο netflix δεν είναι ούτε η ποιότητα των ταινιών ούτε η ποιότητα της εικόνας, είναι η τεράστια δυσκολία να ψάξεις και να βρεις κάτι που να σου αρέσει, ενώ υπάρχει κάπου. Τις πιο πολλές φορές δυσκολεύομαι να βρω τη λίστα μου μέσα στις τόσες πολλές προτάσεις. Κι αυτή η βλακεία που σου προτείνει κάτι τυχαίο να δεις προβληματικό είναι. Αν απλουστεύσουν λίγο το interface και να μπορείς να βρεις με ευκολία τη λίστα σου και αυτά που έχεις αφήσει στη μέση για αρχή θα έχουν κάνει ένα καλό πρώτο βήμα. Κι εγώ προσωπικά θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα να κάνω προτάσεις σε άλλα προφίλ του ίδιου λογαριασμού ή άλλων λογαριασμών (και να δέχομαι βέβαια), ειδικά για τους γονείς που τους έχει βολέψει μεν γιατί πάντα θα βρουν κάτι να περάσουν την ώρα τους αλλά τρελαίνονται από τις πάμπολλες επιλογές.
    hnesne

  2. #197
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Πιο πίσω λέει ο φίλος fadasma, δεν θέλω να αγοράζω 4 πίτσες για να έχω εξτρά τυρί και αλλαντικά στην πίτσα μου, όταν το κόστος για να τα έχει αυτά είναι πιο φθηνό απο το να έχει εξτρά μαϊντανό στην 1 πίτσα του.

    Πιο κάτω λέει οτι το θεωρεί ακριβό να πληρώσει για γνήσιο παστουρμά ή γνήσιο ζαμπόν λίγο παραπάνω απο ότι λίγο εξτρά μαϊντανό για μια πίτσα.
    Έχουμε φυσικά και το κλασικό δεν αξίζει το περιεχόμενο (που στο πρώτο μήνυμα λέει πως αξίζει φτάνει να είναι 4Κ).

    Καλές οι δικαιολογίες, ίσως σε κάποιο δικαστήριο να περνούσανε, ανάλογα το πόσο καλός ειναι ο δικηγόρος κλπ.


    Δεν σου αρέσει το Netflix, η λύση είναι εύκολη, δεν κάνεις χρήση.
    Αν του κάνεις χρήση, σημαίνει πως σου αρέσει.

    Πραγματικά όμως εδώ μιλάμε πως θα κάνει δοκιμές για να πιάσει αυτούς που αγοράζουν λογαριασμούς που έχουν με μεγάλα γράμματα, DO NOT CHANGE PASSOWRD!!.
    Δεν θέλει να πιάσει το ότι εγώ έχω δώσει τον κωδικό στον ανιψιό για να βλέπει στην 2η οθόνη που έχω με κόστος πολύ μικρότερο απο το να είχα μία εξ αρχής.

    Οι συγκρίσεις με παράνομο περιεχόμενο είναι απλά ανούσιες

  3. #198
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά όμως εδώ μιλάμε πως θα κάνει δοκιμές για να πιάσει αυτούς που αγοράζουν λογαριασμούς που έχουν με μεγάλα γράμματα, DO NOT CHANGE PASSOWRD!!.
    Δεν θέλει να πιάσει το ότι εγώ έχω δώσει τον κωδικό στον ανιψιό για να βλέπει στην 2η οθόνη που έχω με κόστος πολύ μικρότερο απο το να είχα μία εξ αρχής.
    Μακάρι να είναι έτσι. Ωστόσο, τα ξένα sites υποστηρίζουν οτι στο Netflix έχουν γίνει φραγκοφονιάδες και κυνηγάνε με μανία την αύξηση του κέρδους, κάτι που φαίνεται ρεαλιστικό αν λάβεις υπόψη την πρόσφατη αύξηση της συνδρομής στην Αμερική και αλλού.

  4. #199
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό έχω βαρεθεί να το διαβάζω κάποια χρόνια τώρα, τίποτα δεν έχει γίνει (πέραν του συγκεκριμένου που συζητάμε εδώ, που κι αυτό σε επίπεδο ανακοινώσεων είναι), μόνο αυξήσεις τιμών.
    hnesne

  5. #200
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου έχει τύχει να ψάχνω επί 1 ώρα (κυριολεκτικά) να βρώ κάτι ενδιαφέρον που να μην το έχω ξαναδεί και τελικά να μην έχω πλέον άλλο χρόνο/όρεξη να δω ταινία. Το ratio σαβούρας/καλού περιεχομένου τείνει στο άπειρο.
    Δεν αποθηκεύεις ταινίες που θες να δεις; Εμένα η λίστα μου θα μου βγάλει μήνα, και συνεχίζω να προσθέτω. Όταν ψάχνω μπορεί να βρω κάτι ενδιαφέρον που δεν έχω όρεξη να δω εκείνη την ώρα, οπότε το αποθηκεύω για άλλη φορά.

  6. #201
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Άπειρες υπερπαραγωγές σε ταινίες και σειρές δεν πρόκειται να υπάρξουν σε καμία πλατφόρμα.

    Άντε η κάθε μία από αυτές να έχει μία 10άδα ΠΟΛΥ πετυχημένου φρέσκου πράματος ανά έτος. Αν και δεν ξέρω αν έχουν φτάσει οι ανταγωνιστές του Netflix σε τέτοια ωριμότητα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #202
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλει να πιάσει το ότι εγώ έχω δώσει τον κωδικό στον ανιψιό για να βλέπει στην 2η οθόνη που έχω με κόστος πολύ μικρότερο απο το να είχα μία εξ αρχής.
    Κάπου είχα διαβάσει ότι αυτό ακριβώς προσπαθούν να αποτρέψουν, δηλ. την χρήση μιας συνδρομής από διάφορα συγγενικά/φιλικά πρόσωπα. Μπορεί όμως η πληροφορία αυτή να μην ισχύει.

  8. #203
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Και ξανά, αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ όσο τα πακέτα είναι με αυτές τις προδιαγραφές και επιτρέπουν ταυτόχρονη θέαση. Ο μόνος τρόπος για να σταματήσει είναι να υπάρχει περιορισμός. Όσο υπάρχει ένα username και password και επιτρέπει την ταυτόχρονη θέαση σε συσκευές, δε θα μπορεί να κάνει τίποτα.
    Η μόνη λογική εξήγηση για αυτό που κάνει είναι για τα account που λένε ότι πωλούνται σε τελείως αγνώστους μεταξύ τους.

  9. #204
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ξανά, αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ όσο τα πακέτα είναι με αυτές τις προδιαγραφές και επιτρέπουν ταυτόχρονη θέαση. Ο μόνος τρόπος για να σταματήσει είναι να υπάρχει περιορισμός. Όσο υπάρχει ένα username και password και επιτρέπει την ταυτόχρονη θέαση σε συσκευές, δε θα μπορεί να κάνει τίποτα.
    Η μόνη λογική εξήγηση για αυτό που κάνει είναι για τα account που λένε ότι πωλούνται σε τελείως αγνώστους μεταξύ τους.
    Θα μπορούσε απλά να βάλει περιορισμό για λήψη από μια ΙΡ ταυτόχρονα.

  10. #205
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου είχα διαβάσει ότι αυτό ακριβώς προσπαθούν να αποτρέψουν, δηλ. την χρήση μιας συνδρομής από διάφορα συγγενικά/φιλικά πρόσωπα. Μπορεί όμως η πληροφορία αυτή να μην ισχύει.
    θα συμφωνήσω με τον sdikr

    το NETFLIX προσπαθεί να αποτρέψει την "παράνομη" χρήση της υπηρεσίας δηλαδή στοιχεία που έχουν διαρρεύσει με κάποιο τρόπο και τα πουλάνε κάποιοι σε ιστοσελίδες όπως το e-bay κτλ
    δεν θέλει να κόψει το διαμοιρασμό που γίνεται μεταξύ των μελών μιας οικογένειας ή φίλων.

  11. #206
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Μακάρι να είναι έτσι γιατί και εμείς έχουμε αγοράσει το "οικογενειακό" πακέτο

  12. #207
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Χθες παρατήρησα ότι στα προγράμματα δεν αναφέρουν πλέον ότι μπορείς να παρακολουθήσεις το περιεχόμενο ταυτόχρονα σε 2 ή 4 οθόνες, αλλά αναφέρουν μόνο την ανάλυση της εικόνας. Το αφαίρεσαν.

  13. #208
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσε απλά να βάλει περιορισμό για λήψη από μια ΙΡ ταυτόχρονα.
    Κι αν θέλει κάποιος να δει απο το κινητό με 4G/5G?

  14. #209
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Το Netflix για μένα για μεγάλους ανθρώπους σχετικά όπως εγώ που παρακολουθώ ταινίες από το 80, δεν έχει τίποτα να προσφέρει. Πόσες φορές θα δεις τα ίδια παλιά έργα? Τα παίζουν τα ελεύθερα κανάλια κάθε βράδυ ή τις βρίσκεις σε ertflix κλπ.
    Αξίζουν μόνο οι παραγωγές του και τέλος που και αυτές είναι τις πλάκας πλην ολίγων εξαιρέσεων συν ότι έχασαν πολλά που πήγαν αλλού.
    Αν είσαι φρέσκος όμως στο χώρο όπως πολλές οικογένειες που δεν ήταν του σινεμά στη ζωή τους κλπ τότε είναι παράδεισος.
    Όσο για αυτό που θέλει να κάνει εγώ συμφωνώ. Δες από 100 συσκευές από το ίδιο ip, ούτε καν 4.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #210
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Και 3 ευρώ τον μήνα να το πάνε σε άπειρες συσκευές κάποιοι θα διαμαρτύρονται.

Σελ. 14 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας