Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-18 από 18
  1. #16
    Εγγραφή
    25-02-2021
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτόπου κλήση στην παλιά, πριν ενεργοποιηθεί η νέα.

    Αν είναι "καταστροφή" και δεν είναι εφικτό, από τη στιγμή που εμφανίζεται ο κάτοχος, βρες τρόπο να το επιβεβαιώσεις.

    Κυρίως, μη λες μλκιες για 6 ώρες που γίνονται 18 λόγω μηνυμάτων αλλά τελικά μπορεί να είναι και 8-10.

    Μέχρι κάποια στιγμή , πριν κάποια χρόνια, μπορούσα να έχω δύο συσκευές με τον ίδιο αριθμό, απλά δεν γινόταν να λειτουργούν ταυτόχρονα (αναφέρομαι σε τηλέφωνα, όχι σε τηλέφωνο + tablet με slave sim. Εχει κλειδωθεί αυτό?
    Ισχύει αυτό. Twin SIM λέγεται. Σε αλλαγή κάρτας σιμ σταματούν να δουλεύουν οι παλιές.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγα σημερα στο Γερμανο και
    μου αντικατεστησαν ΔΩΡΕΑΝ την παλια με νεα TRIPLE SIM micro, η οποια σημειωτεον λειτουργησε αμεσως χωρις φραγες κοκ
    Το μονο προβλημα μου τωρα ειναι να εξοικειωθω πληρως με την καινουργια μου συσκευη, δοξατωγιαραμπη εχω ακομη διπλα μου για... καθηγητη τον γιοκα μου!
    Υπαρχει τρόπος αν έχεις μαζί σου την συσκευή σου να έρθει μήνυμα και μετά να δουλέψει απευθείας η νέα σου κάρτα. Ίσως για προσαρμογή να έχει παραμείνει. Πάντως συμφωνώ και εγώ ότι καλύτερα να υπάρχει 18ωρη φραγή, αν και υπερβολική, παρά να μην υπάρχει.

  2. #17
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Ειχα και τις δυο συσκευες, εστειλα απο την παλια μηνυμα SIM στο 1256 και στο καπακι μου εγκατεστησαν την νεα καρτα στο ζμαρτφον! ΔΩΡΕΑΝ ουτε φραγες ουτε κατι αλλο... Εννοειται πως ελεγξα το IBANK και δεν υπηρξε καμια περιεργη χρεωση.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  3. #18
    Εγγραφή
    25-02-2021
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα και τις δυο συσκευες, εστειλα απο την παλια μηνυμα SIM στο 1256 και στο καπακι μου εγκατεστησαν την νεα καρτα στο ζμαρτφον! ΔΩΡΕΑΝ ουτε φραγες ουτε κατι αλλο... Εννοειται πως ελεγξα το IBANK και δεν υπηρξε καμια περιεργη χρεωση.
    Ναι αυτός είναι ο τρόπος.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας