Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    25-10-2020
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα παιδιά, εχω ενα fritzbox 7530 που θελω να του βαλω το τελευταιο freetz-ng που ακομα το ενημερώνουν.Εχω φτιαξει κανονικα το νεο μου image που εχει μεσα το ctorrent και mini-dlna που θέλω σε περιβάλλον linux με το make menuconfig αλλα δυστυχώς δε μπορω να το flasharw με τιποτα. Η push-firmware κανει hang μετα το reboot του ρουτερ και η eva_to_memory λεει οτι εκανε load το image αλλα το ρουτερ κολλαει στο boot και μετα απο force restart ανοιγει με τη στοκ. FTP_Uploader επισης δε μου δουλεύει. Μεσα απο τα γερμανικα forums απο οτι καταλαβα εχει μια ιδιαιτεροτητα σε σχεση με παλαιοτερα μοντελα (εχει dual-boot?).Ολα αυτα τα προσπαθω απο vm linux ubuntu 20.04.Δε νομιζω οτι φταίει το image μου ( το εχω φτιαξει 2 -3 φορες) αλλα κατι κανω λάθος με το τρόπο που παω να το φλασαρω.
    Το εχει κανει κανείς επιτυχώς να μου εξηγήσει με απλα λόγια πως να το κάνω?(Η αν ξερει κανεις πως να τη κάνω sign για να τη πάρει το στοκ firmware updater).
    Ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    30-04-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ektorasdj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά, εχω ενα fritzbox 7530 που θελω να του βαλω το τελευταιο freetz-ng που ακομα το ενημερώνουν.Εχω φτιαξει κανονικα το νεο μου image που εχει μεσα το ctorrent και mini-dlna που θέλω σε περιβάλλον linux με το make menuconfig αλλα δυστυχώς δε μπορω να το flasharw με τιποτα. Η push-firmware κανει hang μετα το reboot του ρουτερ και η eva_to_memory λεει οτι εκανε load το image αλλα το ρουτερ κολλαει στο boot και μετα απο force restart ανοιγει με τη στοκ. FTP_Uploader επισης δε μου δουλεύει. Μεσα απο τα γερμανικα forums απο οτι καταλαβα εχει μια ιδιαιτεροτητα σε σχεση με παλαιοτερα μοντελα (εχει dual-boot?).Ολα αυτα τα προσπαθω απο vm linux ubuntu 20.04.Δε νομιζω οτι φταίει το image μου ( το εχω φτιαξει 2 -3 φορες) αλλα κατι κανω λάθος με το τρόπο που παω να το φλασαρω.
    Το εχει κανει κανείς επιτυχώς να μου εξηγήσει με απλα λόγια πως να το κάνω?(Η αν ξερει κανεις πως να τη κάνω sign για να τη πάρει το στοκ firmware updater).
    Ευχαριστω
    Καλημέρα. Δεν έχω δοκιμάσει να το κάνω, οπότε δεν έχω προσωπική εμπειρία να σου πω. Δες μια τα παρακάτω links που έχουν πληροφορίες για το πως γίνεται η εγκατάσταση και ένα αντίστοιχο θέμα από το ip phone forum, αν δεν τα έχεις δει ήδη.

    https://githubmemory.com/repo/Freetz-NG/freetz-ng
    https://www.ip-phone-forum.de/thread...fb7530.308610/

  3. #3
    Εγγραφή
    25-10-2020
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα και 1000 ευχαριστώ. Το 2ο link που μου έστειλες και ακολουθόντας το guide για ρουτερς with nand storage + additional parameters δούλεψε τέλεια. Και νόμιζα πως βρήκα οσα guide μπορούσα να βρω... εκανα λάθος. Νά σε καλά!

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας