Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Απο ποιες εταιρείες εξυπηρετήστε μέσω των Καμπινών OTE

Ψήφισαν
23. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • VODAFONE-Panafon

    4 17,39%
  • Wind

    1 4,35%
  • NOVA-FORTHNET

    6 26,09%
  • COSMOTE

    12 52,17%
Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Michaelvol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι υπάρχει άλλη διαφορετική καμπίνα και κατά 99% η οδός που υποστηρίζει την 100ρα συνδέεται με αυτήν, αλλά είναι στο αντίθετο ρεύμα για αυτό μάλλον δε παίρνω από εκεί. Για αυτό νομίζω ότι το πρόβλημα είναι μεμονωμένο στην δική μου καμπίνα.
    Και εγώ αυτό νομίζω απλά προσπαθούσα να καταλάβω αν είναι μόνο θέμα καλωδίου χαλκού εκτός σπιτιού και μέχρι καμπίνα αλλά τουλάχιστον δεν φταίει κάτι απο την πλευρά του σπιτιού σου

  2. #17
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ αυτό νομίζω απλά προσπαθούσα να καταλάβω αν είναι μόνο θέμα καλωδίου χαλκού εκτός σπιτιού και μέχρι καμπίνα αλλά τουλάχιστον δεν φταίει κάτι απο την πλευρά του σπιτιού σου
    Συμφωνώ, το πρόβλημα κατά πάσα πιθανότητα είναι είτε εντός της καμπίνας είτε στην διασύνδεση από το κουτί με χαλκό μέχρι την καμπίνα (κάτι που το κάνει εξαιρετικά δύσκολο να διορθωθεί βραχυπρόθεσμα και δεν νομίζω να ασχοληθεί ο οτε σοβαρά με σκάψιμο).

  3. #18
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Michaelvol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ, το πρόβλημα κατά πάσα πιθανότητα είναι είτε εντός της καμπίνας είτε στην διασύνδεση από το κουτί με χαλκό μέχρι την καμπίνα (κάτι που το κάνει εξαιρετικά δύσκολο να διορθωθεί βραχυπρόθεσμα και δεν νομίζω να ασχοληθεί ο οτε σοβαρά με σκάψιμο).
    Θα ασχοληθεί αν έχει κιάλλα παράπονα γιατι αν δεν έχει θα αποκτήσει λόγω αποκλίσεων

  4. #19
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ασχοληθεί αν έχει κιάλλα παράπονα γιατι αν δεν έχει θα αποκτήσει λόγω αποκλίσεων
    Μακάρι, αλλά δυστυχώς δεν νομίζω να έχει βάλει κάποιος άλλος 100ρα στην περιοχή μου για να έχει απόκλιση για αυτό δεν ασχολούνται σοβαρά με το θέμα. Το χειρότερο της υπόθεσης είναι ότι το 2nd level της υποστήριξής τους μου έχει στείλει πάνω απο 6 φορές το πρόγραμμά τους για μέτρηση ταχύτητας και κάθε φορά επιμένουν ότι όλα είναι φυσιολογικά. Την τελευταία φορά κιόλας μου είπαν ότι τα 10 και 15 mbps στα single connections είναι οκ γιατί ο server μπορεί να βάζει limit... Πιο αστείο επιχείρημα δεν έχω ξανακούσει. Αλλά και την μία φορά που κατάφερε το πρόγραμμά τους να πάρει μέτρηση <17 και το έδωσαν στον οτε για βλάβη, ο οτέ δεν έκανε τίποτα. Την επόμενη φορά που θα ξαναεπικοινωνήσω θα τους πω ότι έχω κάνει καταγγελία στην εεττ για να δω αν θα ασχοληθούν πιο σοβαρά...

  5. #20
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Michaelvol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι, αλλά δυστυχώς δεν νομίζω να έχει βάλει κάποιος άλλος 100ρα στην περιοχή μου για να έχει απόκλιση για αυτό δεν ασχολούνται σοβαρά με το θέμα. Το χειρότερο της υπόθεσης είναι ότι το 2nd level της υποστήριξής τους μου έχει στείλει πάνω απο 6 φορές το πρόγραμμά τους για μέτρηση ταχύτητας και κάθε φορά επιμένουν ότι όλα είναι φυσιολογικά. Την τελευταία φορά κιόλας μου είπαν ότι τα 10 και 15 mbps στα single connections είναι οκ γιατί ο server μπορεί να βάζει limit... Πιο αστείο επιχείρημα δεν έχω ξανακούσει. Αλλά και την μία φορά που κατάφερε το πρόγραμμά τους να πάρει μέτρηση <17 και το έδωσαν στον οτε για βλάβη, ο οτέ δεν έκανε τίποτα. Την επόμενη φορά που θα ξαναεπικοινωνήσω θα τους πω ότι έχω κάνει καταγγελία στην εεττ για να δω αν θα ασχοληθούν πιο σοβαρά...
    Περίμενε μιλάς για την ΝΟΒΑ? Εγώ πάντα προτείνω για ελέγχους να φωνάζουμε τεχνικούς της εταιρείας που έχουν αναλάβει την περιοχή, εννοείται φυσικά οτι αυτό που σου είπε δεν ισχυεί και ισχύει το γνωστό με τα όρια 35-50 75-100 160-200. Απλά ο τεχνικός έπρεπε να το ξέρει αυτό αλλά προφανώς και δεν τον ένοιαξε, απλά περίμενε την καταγγελία

  6. #21
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίμενε μιλάς για την ΝΟΒΑ? Εγώ πάντα προτείνω για ελέγχους να φωνάζουμε τεχνικούς της εταιρείας που έχουν αναλάβει την περιοχή, εννοείται φυσικά οτι αυτό που σου είπε δεν ισχυεί και ισχύει το γνωστό με τα όρια 35-50 75-100 160-200. Απλά ο τεχνικός έπρεπε να το ξέρει αυτό αλλά προφανώς και δεν τον ένοιαξε, απλά περίμενε την καταγγελία
    Το 2nd level support που μιλάω είναι της nova αφού εκεί είμαι συνδρομητής, απλά η καμπίνα είναι του οτε. Για αυτό τους πίεσα να στείλουν τεχνικό του οτε εφόσον οι ίδιοι μου έχουν πει ότι δεν έχουν δικαιοδοσία να πειράξουν κάτι επιτόπου στην καντίνα.

    Παρεπιπτόντως, τωρινό speedtest στο hyperion, τα πράγματα είναι περισσότερο από τραγικά:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2021-04-03 at 11.58.54 PM.png 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  99,5 KB 
ID: 226228

  7. #22
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.260
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ας το αναφέρω και εδώ:

    Εννοείται ότι το modem δεν είχε κανένα θέμα.
    Η μόνη διαφορά είναι ότι με το καινούργιο 267A έπεσε περαιτέρω το att_down από 4.8 db σε 3.7 db και το actual ανέβηκε από 96 Mbps στα 99 Mbps. Αλλά τα 109 Mbps δεν τα ξαναείδα...
    Επιπλέον, ακόμη και με το καινούργιο 267A, η τεχνική υποστήριξη εξακολουθεί να βλέπει το modem μου μόνιμα offline... "Συστημικό"...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας