Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Απο ποιες εταιρείες εξυπηρετήστε μέσω των Καμπινών OTE

Ψήφισαν
23. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • VODAFONE-Panafon

    4 17,39%
  • Wind

    1 4,35%
  • NOVA-FORTHNET

    6 26,09%
  • COSMOTE

    12 52,17%
Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Το παρόν νήμα δημιουργείται για να εκφράζονται τα προβλήματα που υπάρχουν στις καμπίνες ΟΤΕ όπως: Μπουκώματα καμπίνας, διασύνδεση με άλλους παρόχους, Noise Margin κλπ κλπ
    Προσοχή!!! Το θέμα αφορά τα προβλήματα που δημιουργούνται στις καμπίνες και όχι προβλήματα λογαριασμών, πιστώσεων, πακέτων κλπ κλπ. Για πελάτες ΟΤΕ vdsl αρμόδιο είναι το νήμα Cosmote FIBER (Περιλαμβάνει VDSL και FTTH προβλήματα και απόψεις)

  2. #2
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.258
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το πρόβλημα, αναφέρεται εδώ.

    Παρόλα αυτά το αντιγράφω:

    Το πρόβλημα άρχισε εδώ και μία εβδομάδα περίπου. Το ιστορικό είναι το εξής:
    Από 06/2020 η σύνδεσή μου έγινε 100/10 (από 50/5 που ήταν πριν). Όλο αυτό τον καιρό η σύνδεση ήταν rock solid με συγχρονισμό 109/10.9. Την τελευταία φορά μάλιστα (02/03) που έκανα χειροκίνητο on/off, το modem ήταν up για 1000+ ώρες.
    Πριν από μία εβδομάδα περίπου αντιλήφθηκα restart του modem ανά 24 ή 48 ώρες. Η παρατήρηση των στατιστικών του modem έδειξε αυξημένα crc errors. Το modem όμως διατηρούσε το συγχρονισμό 109/10.9.
    Χθες το πρωί (30/03) το modem έκανε restart και από τότε έχει κολλήσει στα παρακάτω στατιστικά, παρά τις πολλές δοκιμές με restart:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  9afd3acd-06c7-432d-8eaa-91a8079bb907.png 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  32,2 KB 
ID: 226179

    Έχουν αλλάξει προς το χειρότερο και τα στοιχεία interleaved. Δυστυχώς, δεν έχω κάποιο screenshot από τα στατιστικά της σύνδεσης πριν το πρόβλημα, αλλά τα στατιστικά ήταν κάπως έτσι:

    Actual Rate(Up/Down) 10998/109998 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 62000/139000 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 31.1/13.8 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 0.4/4.8 dB
    Output Power(Up/Down) -5.6/12 dBm

    Επίσης, μέχρι να εμφανιστεί το πρόβλημα είχα:

    Interleave Depth(Up/Down) 0/493 (το δεύτερο σκέλος έπαιζε, αλλά όχι τρομερά)
    Interleave Delay(Up/Down) 0/6 ms
    INP(Up/Down) 0/0.2 symbols

    Έκανα factory reset, έβγαλα εκτός τα powerline, αλλά τα στατιστικά της σύνδεσης δεν βελτιώθηκαν. Να σημειώσω πως τα powerline είναι συνδεδεμένα από 09/2018 στο δίκτυό μου, από όταν η σύνδεση ήταν 50/5, και δεν έχουν δημιουργήσει κανένα πρόβλημα. Το ίδιο και το apc μονόμπριζο ασφαλείας που προστατεύει το πολύμπριζο του modem. Στο σπίτι υπάρχει μόνο μία πρίζα rj11.
    Η μόνο αλλαγή που έγινε στο εσωτερικό μου δίκτυο ήταν στις 20/02 που προστέθηκε ένα synology κατευθείαν στο modem/router με διπλό ethernet. Αλλά για 1 μήνα από τότε δεν είχα κάποιο πρόβλημα για να πω ότι φταίει αυτό.
    Επικοινώνησα με το τεχνικό τμήμα της vf και την ώρα που είχα internet κανονικά μού έλεγαν ότι βλέπουν το modem μου offline. Πρόκειται για το ZTE H267A, χωρίς παρεμβάσεις root.
    Μου είπαν πως θα μου στείλουν νέo modem. Μου επιβεβαίωσαν ότι θα είναι το Η267Α (ας ελπίσουμε) καθώς σταμάτησαν να στέλνουν το Η300 (τουλάχιστον αυτό μου είπε).

    Αναμένω να λάβω το καινούργιο modem. Εάν δεν επανέλθει ούτε έτσι, η συνεννόηση με το τεχνικό τμήμα ήταν ότι θα δηλωθεί βλάβη για να ελεγχθεί η γραμμή από τεχνικό.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Το πρόβλημα το έχω περιγράψει και εδώ:https://www.adslgr.com/forum/threads...70#post7000770.
    Εν συντομία, υπάρχει σοβαρό πρόβλημα σε single connections κυρίως τις βραδινές ώρες όπου σε ΝOVA VDSL 100 οι ταχύτητες κυμαίνονται από 5-15 mbps σε single και 30-60mbps σε multi. Έχω δοκιμάσει τα πάντα (speedtest,hyperion, download απο ftp της forthnet,ote,nvidia κτλ , έλεγχος εσωτερικής εγκατάστασης, έλεγχος στην συνδεσμολογία) και παρόλα αυτά δεν έχω βρει κάποιο λάθος από την δική μου πλευρά. Το πρόβλημα είναι ότι στις άπειρες φορές που έχω μιλήσει με την τεχνική εξυπηρέτηση της nova μου λένε ότι οτιδήποτε άνω των 17mbps είναι εντός ορίων και όσες φορές τους έχω πιέσει να στείλουν τεχνικό να δει την καμπίνα που ανήκει στον ΟΤΕ έχουν αρνηθεί γιατί λένε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι σίγουρα στο δίκτυό τους (πολύ πιθανό να υπάρχει κάποιο limit per http connection ή κάποια ασυμβατότητα μεταξύ της καμπίνας του ΟΤΕ και του εξοπλισμού της NOVA) αλλά παρόλα αυτά μου λένε ότι όλα είναι φυσιολογικά. Το ενδιαφέρον της υπόθεσης είναι ότι δεν εμφανίζεται κανένα απολύτως πρόβλημα όταν κατεβάζω με p2p(δοκίμασα torrent ενός linux distro) και επίσης κανένα πρόβλημα όταν βάζω στο speedtest ως server το ΟΤΕ S.A. Επισυνάπτω μετρήσεις από το speedtest,hyperion και την εκτίμηση ταχύτητας της nova.

    ote multi:https://www.speedtest.net/result/11188882615
    hyperhosting multi: https://www.speedtest.net/result/11188874965
    lancom multi: https://www.speedtest.net/result/11188867778
    ote single: https://www.speedtest.net/result/11188862424
    hyperhosting single: https://www.speedtest.net/result/11188856002
    lancom single: https://www.speedtest.net/result/11188850231

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2021-04-02 at 7.36.22 PM.png 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  139,5 KB 
ID: 226199
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2021-04-02 at 7.34.18 PM.png 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  122,1 KB 
ID: 226198

    Update: Έχω ήδη κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ για το ζήτημα και έχω ήδη στείλει 2 emails στο info@nova.gr χωρίς να λάβω ακόμα κάποια απάντηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Michaelvol : 02-04-21 στις 19:44.

  4. #4
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Τα αποδεκτά όρια για vdsl είναι: στα 50 απο 35 και πάνω, στα 100 απο τα 75 και πάνω και στα 200 απο 165 και πάνω, και να δείχνει η σελίδα τους οτι στην 100αρα δίνει 17 mbps αν δεν είναι 75 υποχρεούνται να σε αποδεσμεύσουν αζημίως είτε να πας σε μικρότερο πακέτο επίσης αζημίως

  5. #5
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα αποδεκτά όρια για vdsl είναι: στα 50 απο 35 και πάνω, στα 100 απο τα 75 και πάνω και στα 200 απο 165 και πάνω, και να δείχνει η σελίδα τους οτι στην 100αρα δίνει 17 mbps αν δεν είναι 75 υποχρεούνται να σε αποδεσμεύσουν αζημίως είτε να πας σε μικρότερο πακέτο επίσης αζημίως
    Τα γνωρίζω αυτά, στο τηλέφωνο μου είπαν ότι τα όρια αυτά (αυτά που δείχνει και στις εκτιμήσεις ταχύτητας) είναι της ΕΕΤΤ και όχι δικά τους.

  6. #6
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Michaelvol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα γνωρίζω αυτά, στο τηλέφωνο μου είπαν ότι τα όρια αυτά (αυτά που δείχνει και στις εκτιμήσεις ταχύτητας) είναι της ΕΕΤΤ και όχι δικά τους.
    Μούφες, τα έχουν αντλήσει απο τον πάροχο της καμπίνας που παίρνεις vdsl ώστε να σε ενημερώσουν απο πλευράς τους τι υποστηρίζει η περιοχή. Απο πλευράς τους όταν τα ελάχιστα όρια της ΕΕΤΤ δεν τηρούνται πχ 35-50,75-100,165-200, οφείλουν να σε ενημερώσουν και να σου προτείνουν άλλο πακέτο μικρότερης και συμβατής με την περιοχή ταχύτητας. Εφόσον πήγαν να σου κάνουν τους έξυπνους απο το τηλέφωνο και να σε μπερδέψουν άξια και η καταγγελία σου. Στην περιοχή σου δεν πιάνει ούτε η 50αρα καλά καλά λόγω είτε ασυμβατότητας είτε βλακείας της καμπίνας. Έπρεπε να σε ενημερώσουν οτι δεν υποστηρίζεται το πακέτο και να μεταβείς άντε στην 50αρα Η ΕΕΤΤ επιτροπή είναι δεν είναι αυτός που κατασκεύασε το αστικό κέντρο και την καμπίνα απο όπου παίρνεις για να δίνει τα νούμερα.

  7. #7
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μούφες, τα έχουν αντλήσει απο τον πάροχο της καμπίνας που παίρνεις vdsl ώστε να σε ενημερώσουν απο πλευράς τους τι υποστηρίζει η περιοχή. Απο πλευράς τους όταν τα ελάχιστα όρια της ΕΕΤΤ δεν τηρούνται πχ 35-50,75-100,165-200, οφείλουν να σε ενημερώσουν και να σου προτείνουν άλλο πακέτο μικρότερης και συμβατής με την περιοχή ταχύτητας. Εφόσον πήγαν να σου κάνουν τους έξυπνους απο το τηλέφωνο και να σε μπερδέψουν άξια και η καταγγελία σου. Στην περιοχή σου δεν πιάνει ούτε η 50αρα καλά καλά λόγω είτε ασυμβατότητας είτε βλακείας της καμπίνας. Έπρεπε να σε ενημερώσουν οτι δεν υποστηρίζεται το πακέτο και να μεταβείς άντε στην 50αρα Η ΕΕΤΤ επιτροπή είναι δεν είναι αυτός που κατασκεύασε το αστικό κέντρο και την καμπίνα απο όπου παίρνεις για να δίνει τα νούμερα.
    Συμφωνώ σε αυτά, μόνο που στην περιοχή μου πιάνω 85mbps ( έπιανα 94 αλλά για κάποιο λόγο αύξησαν το snr πριν από μία εβδόμαδα και έριξαν τον συγχρονισμό) στα 2/3 της ημέρας οπότε δεν είναι όλο το 24ωρο το πρόβλημα. Για αυτό ανέφερα και πριν ότι είναι πιθανό κάποιο throttling εκ μέρους του οτε σε συγκεκριμένες ώρες.

  8. #8
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Michaelvol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ σε αυτά, μόνο που στην περιοχή μου πιάνω 85mbps ( έπιανα 94 αλλά για κάποιο λόγο αύξησαν το snr πριν από μία εβδόμαδα και έριξαν τον συγχρονισμό) στα 2/3 της ημέρας οπότε δεν είναι όλο το 24ωρο το πρόβλημα. Για αυτό ανέφερα και πριν ότι είναι πιθανό κάποιο throttling εκ μέρους του οτε σε συγκεκριμένες ώρες.
    Λοιπόν μπές στο site του ΟΤΕ και βάλε την διεύθυνση σου να δεις τι θα σου βγάλει, αν σου βγάλει 100αρα διαθέσιμη σημαίνει οτι είναι θέμα bandwidth στο δίκτυο της Nova αλλά και πάλι το site της Nova βγάζει το πολύ 50 και μου κάνει εντύπωση για κάνε μια σύγκριση και ανέβασε screenshot
    https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/...etv.jsp?ct=res

  9. #9
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2021-04-02 at 9.38.21 PM.png 
Εμφανίσεις:  46 
Μέγεθος:  245,1 KB 
ID: 226205

  10. #10
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Michaelvol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2021-04-02 at 9.38.21 PM.png 
Εμφανίσεις:  46 
Μέγεθος:  245,1 KB 
ID: 226205
    Αυτά είναι..............Υπάρχει τεχνικό πρόβλημα στην καμπίνα και δίνουν πλέον μόνο 50αρες. Πάτα εκεί που λέει κάτω απο το adsl:Δες εδώ τη μέγιστη, συνήθη και ελάχιστη ταχύτητα download & upload στην περιοχής σου. Και ανέβασε screenshot

  11. #11
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά είναι..............Υπάρχει τεχνικό πρόβλημα στην καμπίνα και δίνουν πλέον μόνο 50αρες. Πάτα εκεί που λέει κάτω απο το adsl:Δες εδώ τη μέγιστη, συνήθη και ελάχιστη ταχύτητα download & upload στην περιοχής σου. Και ανέβασε screenshot
    Δεν μου εμφανίζει κάτι τέτοιο, όπως φαίνεται και στο screenshot μου εμφανίζει μόνο δες τα πακέτα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά είναι..............Υπάρχει τεχνικό πρόβλημα στην καμπίνα και δίνουν πλέον μόνο 50αρες. Πάτα εκεί που λέει κάτω απο το adsl:Δες εδώ τη μέγιστη, συνήθη και ελάχιστη ταχύτητα download & upload στην περιοχής σου. Και ανέβασε screenshot
    Πόσο σοβαρό πρέπει να είναι το τεχνικό πρόβλημα για να τους συμφέρει να δίνουν μόνο 50αρες αντί να προσπαθήσουν να το επιδιορθώσουν; Και γιατί η nova δεν είχε καμία επίγνωση/ενημέρωση από τον ΟΤΕ για όλα αυτά;

  12. #12
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Michaelvol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου εμφανίζει κάτι τέτοιο, όπως φαίνεται και στο screenshot μου εμφανίζει μόνο δες τα πακέτα

    - - - Updated - - -


    Πόσο σοβαρό πρέπει να είναι το τεχνικό πρόβλημα για να τους συμφέρει να δίνουν μόνο 50αρες αντί να προσπαθήσουν να το επιδιορθώσουν; Και γιατί η nova δεν είχε καμία επίγνωση/ενημέρωση από τον ΟΤΕ για όλα αυτά;
    Άκου μπορεί να συμβαίνουν τα εξής: Ζημιά μόνο στην γραμμή σου στην καμπίνα, ζημιά μόνο στην διασύνδεση απο ΟΤΕ προς Nova και προσωρινά δίνουν μόνο 50αρες, ζημιά στην κάρτα δικτύου του ΟΤΕ και δινουν 50αρες μέχρι να αλλαχτεί η κάρτα. Οπότε περίμενε να σου έρθει η απάντηση της Nova μέσω της καταγγελίας, αν σου απαντήσουν πως πρόκειται για βλάβη δώστους 7 εργάσιμες και μετά στείλε πάλι email στο info@nova.gr είτε να σε αφήσουν να φύγεις αζημίως είτε να σε βάλουν σε 50αρα και να σου πιστώσουν αναλογικά τις ημέρες που έχασες την υπηρεσία στο πάγιο.

    - - - Updated - - -

    Α επίσης να μπείς με chrome στο site του ΟΤΕ να δείς αυτό που σου λέω

  13. #13
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκου μπορεί να συμβαίνουν τα εξής: Ζημιά μόνο στην γραμμή σου στην καμπίνα, ζημιά μόνο στην διασύνδεση απο ΟΤΕ προς Nova και προσωρινά δίνουν μόνο 50αρες, ζημιά στην κάρτα δικτύου του ΟΤΕ και δινουν 50αρες μέχρι να αλλαχτεί η κάρτα. Οπότε περίμενε να σου έρθει η απάντηση της Nova μέσω της καταγγελίας, αν σου απαντήσουν πως πρόκειται για βλάβη δώστους 7 εργάσιμες και μετά στείλε πάλι email στο info@nova.gr είτε να σε αφήσουν να φύγεις αζημίως είτε να σε βάλουν σε 50αρα και να σου πιστώσουν αναλογικά τις ημέρες που έχασες την υπηρεσία στο πάγιο.

    - - - Updated - - -

    Α επίσης να μπείς με chrome στο site του ΟΤΕ να δείς αυτό που σου λέω

    Ευχαριστώ για την απάντηση, θα περιμένω να έρθει απάντηση της Nova μέσω της καταγγελίας. Τελικά ούτε στον Chrome μου εμφανίζει την ελάχιστη,μέση,μέγιστη ταχύτητα. Δοκίμασα άλλη οδό κοντά στην δική μου και εκεί ο ΟΤΕ εμφανίζει ότι είναι διαθέσιμη η 100ρα αλλά με ελάχιστη 50,μέση 75, και μέγιστη 99.

  14. #14
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Michaelvol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την απάντηση, θα περιμένω να έρθει απάντηση της Nova μέσω της καταγγελίας. Τελικά ούτε στον Chrome μου εμφανίζει την ελάχιστη,μέση,μέγιστη ταχύτητα. Δοκίμασα άλλη οδό κοντά στην δική μου και εκεί ο ΟΤΕ εμφανίζει ότι είναι διαθέσιμη η 100ρα αλλά με ελάχιστη 50,μέση 75, και μέγιστη 99.
    Η οδός γνωρίζεις αν παίρνει απο την ίδια καμπίνα με την δική σου?

    - - - Updated - - -

    Υπάρχει άλλη καμπίνα κοντά σε αυτήν την όδο και στην δική σου?

  15. #15
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η οδός γνωρίζεις αν παίρνει απο την ίδια καμπίνα με την δική σου?

    - - - Updated - - -

    Υπάρχει άλλη καμπίνα κοντά σε αυτήν την όδο και στην δική σου?
    Ναι υπάρχει άλλη διαφορετική καμπίνα και κατά 99% η οδός που υποστηρίζει την 100ρα συνδέεται με αυτήν, αλλά είναι στο αντίθετο ρεύμα για αυτό μάλλον δε παίρνω από εκεί. Για αυτό νομίζω ότι το πρόβλημα είναι μεμονωμένο στην δική μου καμπίνα.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας