Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-17 από 17

Θέμα: Mikrotik & FTTH

  1. #16
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε καλε μου βρε χρυσε μου, ΤΙ ΛΕΣ? Το τι μπορει να ειπε καποιος δεν αποτελει θεσφατο και αποκλειει τα παντα ολα. Google it
    Δικιο εχεις προφανως ηταν ασχετος....
    Εψαξα και οχι μονο ισχυει αλλα και στην ιναλαν ειναι στις ρυθμισεις μεσα, εχω παρει ρουτερ απο την Optech και εχει ανοιχτο FW.
    Υπαρχει pppoe μεσα , pppoe passthrough δεν βλεπω αλλα ισως να εβγαινε αν ηταν σε pppoe mode.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να το είπε ένας αλλά άλλοι 10 να έχουν γράψει εδώ μέσα για PPP credentials σε topics τύπου «Μπορώ να βάλω δικό μου router σε FTTH».
    Ναι αστα να πανε δεν πρεπει να ακουω ασχετους αλλη φορα....ειχα μεινει με την λαθος εντυπωση οτι δεν υπαρχει.
    Οσο για τα τοπικ δεν παρακολουθω οτι δεν με ενδιαφερει αμεσα οποτε...ουτε και θυμαμαι αν καποια στιγμη καποτε ειχα γραψει καπου ή το εχει γραψει καποιος σε ενα ποστ καπου καποτε παρακολουθουσα. Μπορει να γραψαμε κατι καπου και μετα σταματησα να το παρακολουθω, εχω σταματησει απειρα τοπικς.
    Επισης τα τοπικ που λες δεν λενε στον τιτλο για PPPOE σε FTTH δεν τα κοιταω καν αυτα. Δεν σημαινει οτι επειδη ειμαι στο φορουμ διαβαζω τα παντα εδω μεσα. Πολυ λιγα τοπικ διαβαζω.
    Το λεω παλι για να μην γινονται παρεξηγησεις.

    - - - Updated - - -

    Φαντασου αμα ψαξεις πχ στα voip θεματα θα δεις ποσα να λενε για issabel και απο ποτε ειναι, εγω πριν λιγες μερες εμαθα τι ειναι....μονο κατι λατινες ξερω με αυτο το ονομα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 10-04-21 στις 23:20. Αιτία: Συμπληρωμα προτασης

  2. #17
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω μεσα εχουν πει και αλλοι οτι τεχνολογικα δεν υπαρχει PPPOE στο FTTH δεν ειδα να πει κανεις οτι υπαρχει, ΔΕΝ το σκεφτηκα μονος μου, ΟΥΤΕ το ειπα επειδη δεν εχει η ΙΝΑΛΑΝ.
    Ψαχτε δειτε ποιοι το ειπαν....

    - - - Updated - - -

    και ΔΕΝ θυμαμαι σε καθε θεμα του forum τι ειχαμε πει ή τι ειχαμαε γραψει καποτε! επειδη καποτε κατι ειπε καποιος και το ειδα ή εγραψα δεν σημαινει οτι το θυμαμαι....just saying...OΠΟΤΕ
    Για δείξε μας που έχει αναφερθεί τέτοιο πράγμα και δεν υπάρχει αντίλογος. Σε οποιαδήποτε σύνδεση υπάρχει το ΡΡΡοΕ. Ακόμη και σε ένα μεγάλο δίκτυο, όπως το AWMN που είσαι συνδεδεμένος, αν θέλουν μπορεί να γίνει υλοποίηση.

    Τις κλειδαριές άστες για άλλους.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης τα τοπικ που λες δεν λενε στον τιτλο για PPPOE σε FTTH δεν τα κοιταω καν αυτα.
    Ανέφερα θέμα όχι από τον σωρό, αλλά που επιβεβαιωμένα το έχεις διαβάσει, μιας κι έχεις απαντήσει, καθώς στον τίτλο του αναφέρει PPPoE & FTTH.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας