Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    29-10-2015
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα, τον Δεκέμβριο αναγκάστηκα να ζητήσω από την Cosmote αλλαγή του router λόγο βλάβης. Αφού μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι θα παραλάβω από τα ΕΛ.ΤΑ. το νέο και θα παραδώσω ταυτόχρονα το παλιό με την καλωδίωση όπως και έγινε μέσα Δεκεμβρίου. Μάλιστα στο πακέτο που παρέλαβα έγραφε σε εμφανή σημείο ότι τα ΕΛ.ΤΑ. μου το δίνουν ΜΟΝΟ αν τους παραδώσω τον παλιό εξοπλισμό όπως και έγινε. Όμως το Φεβρουάριο μου ήρθε ειδοποίηση για να επιστρέψω τον εξοπλισμό. Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση και τους ενημέρωσα ότι τον έχω επιστρέψει. Μου είπαν να μην ανησυχώ... Τον Μάρτιο μου ήρθε λογαριασμός για να πληρώσω τον εξοπλισμό... Επικοινώνησα και έγινε αίτημα να μην πληρώσω αλλά Απρίλιο βλέπω ότι ξανά χρεώθηκε το ποσό... Επικοινώνησα με Cosmote και μου είπαν να μην πληρώσω τον εξοπλισμό και θα το ψάξουν αυτοί με τα ΕΛ.ΤΑ. ... Πήγα και από μόνος μου στα ΕΛ.ΤΑ. να ρωτήσω αλλά μου λένε ότι δεν μπορούν να δουν αν το στείλανε και ότι δεν τους βοηθάνε οι αριθμοί και κωδικοί αποστολής που μου παρεδώσαν τον νέο εξοπλισμό γιατί εκεί φαίνεται μόνο ότι παρέλαβα... Γνωρίζει κανείς αν ισχύει αυτό που λένε στα ΕΛ.ΤΑ. ή απλά δεν θέλουν να ασχοληθούν? Μπορώ να κάνω κάτι άλλο σε αυτή τη περίπτωση?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KyriakosK : 13-04-21 στις 14:42.

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Εγώ όταν παρέλαβα τον εξοπλισμό από ΕΛΤΑ, έστειλα ταυτόχρονα και τον παλιό πίσω.
    Μου έδωσαν το ανάλογο αποδεικτικό από τα ΕΛΤΑ.
    Δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

    Σε εσένα δεν έδωσαν αποδεικτικό για την αποστολή;
    Αν όχι... τότε μόνο αν έχεις κρατήσει s/n για να μπορέσουν να το ελέγξουν αν το έχουν στην αποθήκη τους.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #3
    Εγγραφή
    25-02-2021
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν για καποιο λογο εχει χαθει απο τα ελτα τοτε θα πρεπει μεσω του αποδεικτικου αποστολης που σου ειχαν δωσει να το δεις αμεσα και να παραπονεθεις αρχικα στην κοσμοτε. Σε καθε περιπτωση που απο εκει και περα βρεθει και προχωρησει να ξερεις οτι συνηθως η αποχρεωση και η πιστωση του ποσου φαινεται σε λιγοτερο 3 μηνες.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας