Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    15-01-2018
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αγνωστο
    Καλημέρα παιδιά,
    χρειάζομαι βοήθεια σχετικα με μια μετακόμιση. Άλλαξα διεύθυνση προόσφατα και είχα μιλήσει κανονικά με τον εκπρόσωπο ο οποίος μου είπε πως από VDSL 50XL θα πρέπει να γίνει υποβάθμιση σε 24XL για την μετακόμιση και πως θα αναβαθμιστεί ξανά από μόνη της η γραμμή.
    Μετακομίζω λοιπόν και η γραμμή παραμένει στα 24. Ο τεχνικός που ήρθε για την ενεργοποίηση έκανε αίτημα να με πάρουν για αναβάθμιση και με παίρνει μια κυρία και μου λέει πως θα ανανεωθεί το συμβόλαιο στα 2 χρόνια και θα πληρώνω και 3 ευρώ παραπάνω!

    Όλα αυτά τα είχα ρωτήσει όταν έκανα το αίτημα με την μετακόμιση. Δηλ ρώτησα "δεν θα ανανεωθει το συμβόλαιο με την αναβάθμιση, σωστά;" "Θα πληρώνω τα ίδια χρήματα και δεν θα χάσω την προσφορά μου, σωστά;" και σε όλα μου είχε απαντήσει θετικά.
    Τώρα μου λένε πως έγινε υποβάθμιση γραμμής χωρίς λόγο, πως χάνω την προσφορά μου, και πως θα ανανεωθεί το συμβόλαιο για 2 χρόνια.

    Μπορώ να κάνω καταγγελία σύμβασης και να βγω από το συμβόλαιο αζημίως;;; Έξαλλος είμαι

  2. #2
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    696
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    είναι δυνατόν στο 2021 να κάνεις προφορική συνεννόηση?
    και με ποιους τώρα αυτοί έχουν τσακωθεί με την αλήθεια μηδενός εξαιρουμένου.
    άλλη φορά ότι συνεννόηση θα κάνεις Θα την κάνεις με email και υπογραφή.
    VARAJOHN

  3. #3
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deflation Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδιά,
    χρειάζομαι βοήθεια σχετικα με μια μετακόμιση. Άλλαξα διεύθυνση προόσφατα και είχα μιλήσει κανονικά με τον εκπρόσωπο ο οποίος μου είπε πως από VDSL 50XL θα πρέπει να γίνει υποβάθμιση σε 24XL για την μετακόμιση και πως θα αναβαθμιστεί ξανά από μόνη της η γραμμή.
    Μετακομίζω λοιπόν και η γραμμή παραμένει στα 24. Ο τεχνικός που ήρθε για την ενεργοποίηση έκανε αίτημα να με πάρουν για αναβάθμιση και με παίρνει μια κυρία και μου λέει πως θα ανανεωθεί το συμβόλαιο στα 2 χρόνια και θα πληρώνω και 3 ευρώ παραπάνω!

    Όλα αυτά τα είχα ρωτήσει όταν έκανα το αίτημα με την μετακόμιση. Δηλ ρώτησα "δεν θα ανανεωθει το συμβόλαιο με την αναβάθμιση, σωστά;" "Θα πληρώνω τα ίδια χρήματα και δεν θα χάσω την προσφορά μου, σωστά;" και σε όλα μου είχε απαντήσει θετικά.
    Τώρα μου λένε πως έγινε υποβάθμιση γραμμής χωρίς λόγο, πως χάνω την προσφορά μου, και πως θα ανανεωθεί το συμβόλαιο για 2 χρόνια.

    Μπορώ να κάνω καταγγελία σύμβασης και να βγω από το συμβόλαιο αζημίως;;; Έξαλλος είμαι
    Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ αν μπορεί να υπάρξει μια λύση είναι να επικοινωνήσεις και να ρωτήσεις αν υπάρχει τμήμα παραπόνων, και να ζητήσεις να σου στείλουν και να ακούσουν την ηχογράφηση σχετικά με το περιστατικό και την αίτηση μετακόμισης.

  4. #4
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα ζητήματα αυτά τα διεκπεραίωνε το Τμήμα Παραπόνων το οποίο το καταργήσανε τον Νοέμβριο. Θα μπορούσαν να το δούν από το Res.Serv. Fulfill. αλλά με μεγάλη καθυστέρηση γιατί δεν είναι η δουλειά τους. Θεωρητικά, και βάσει της αλλαγής της διαχείρισης αιτημάτων εδώ και μήνες, θα πρέπει να το αναφέρεις στο front office ώστε να κάνει oct ο εκπρόσωπος και καααααααααααααααποοποια στιγμή μπορεί να το δούνε ή να ασχοληθεί κανείς. Αν θες την γνώμη μου, ζήτησε την ηχογράφηση της κλήσης και προχώρα σε καταγγελία μπας και ιδρώσει κάνα αυτάκι (τίποτα δεν θα γίνει, αλλά τρόπος του λέγειν) ή άλλαξε πάροχο.

    Spoiler:
    Εάν το Τμήμα Παραπόνων ήταν ανοιχτό, κάποια στιγμή σε καλούσε υπάλληλος (από το "αρμόδιο τμήμα") και διεκπεραιωνόταν σε 2 λεπτά. Το καταργήσανε όμως αφού εξαναγκάσανε σε παραίτηση τους μισούς και τους άλλους μισούς τους πήγαν εκβιαστικά στις γραμμές (front office) σύμφωνα με το όραμα της "ανάπτυξης" της διοίκησης.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι δυνατόν στο 2021 να κάνεις προφορική συνεννόηση?
    και με ποιους τώρα αυτοί έχουν τσακωθεί με την αλήθεια μηδενός εξαιρουμένου.
    άλλη φορά ότι συνεννόηση θα κάνεις Θα την κάνεις με email και υπογραφή.
    Θα συμφωνήσω αλλά η υλοποίηση των αιτημάτων αυτών μπορεί να πάρει και τον τριπλάσιο χρόνο (ή και παραπάνω). FYI, απλά για να το γνωρίζεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FuS : 17-04-21 στις 17:32.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-02-2021
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μπορεις να κανεις υπαναχωρηση, προτεινω να ζητησεις ηχογραφηση και να προχωρησεις παραπονο καταρχας και κατα δευτερον σε καταγγελια. Εφοσον δεν χρειαζοταν να κανεις υποβαθμιση θα βρεις το δικιο σου στο τελος.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας