Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    12-11-2019
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα παιδιά βοηθάτε την άσχετη!

    Λοιπόν, αντιμετωπίζω εδώ και καιρό το εξής πρόβλημα: όταν συνδέομαι στο teams μόλις ανοίξω την κάμερά μου μετάαπό λίγα δευτερόλεπτα κρασάρει και με πετάει έξω. Δεν το έψαξα και πολύ καθώς μπορούσα να συνδεθώ χωρίς κάμερα και όλα καλά μιας και το μικρόφωνο ήταν οκ. Παρόλα αυτά, όταν επιχείρησα να κάνω share την οθόνη μου έκανε πάλι το ίδιο (κράσαρε και με πέταξε έξω). Το πρόβλημα είναι ότι στα πλαίσια του διδακτορικού μου πρέπει να κάνω μία ppt παρουσίαση την επόμενη εβδομάδα μέσω teams και πολύ φοβάμαι ότι θα μου κάνει το ίδιο! Να πω εδώ ότι η κάμερα είναι ενσωματωμένη στο laptop μου και έχω (σπασμένα) windows 7.

    Κάτι άλλο που μου βγάζει επίσης όταν πάω να κάνω login στο teams είναι ένα μήνυμα του τύπου "Παρουσιάστηκε σφάλμα στη δέσμη ενεργειών αυτής της ιστοσελίδας".

    Μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει;

  2. #2
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μπες απο εναν chromium based browser στο teams.microsoft.com με τα στοιχεια σου να δεις αν σου κανει τα ιδια και μετα σιγουρεψου οτι εχεις ενημερωσει την εφαρμογη.
    ديميتريس

  3. #3
    Εγγραφή
    12-11-2019
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου!

    Δεν ξέρω αν εννοούσες τον Chrome αλλά μπήκα μέσω αυτού και όλα καλά! Έκανα και μία δοκιμαστική κλήση με ένα φίλο και όλα δούλευαν κανονικά! Λες να ήταν τόσο απλό; Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!

  4. #4
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παρακαλω, απλα αυτο που ειπα ειναι απλα ενα workaround για να δεις αν εχει προβλημα το λειτουργικο σου ή η εφαρμογη ή καποιο backend του teams. Αφου μπαινει απο το web, μαλλον το προβλημα ειναι στην εφαρμογη.
    Chromium based browsers ειναι οι chrome, brave, opera, vivaldi κλπ. Βασικα οτιδηποτε εκτος απο τον firefox
    ديميتريس

  5. #5
    Εγγραφή
    12-11-2019
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Η αλήθεια είναι ότι λίγα κατάλαβα για την αιτία του κολλήματος (άσχετη γαρ)

    Αύριο έχω μία διαδικτυακή συνάντηση μέσω teams οπότε θα το τσεκάρω να δω αν όντως όλα είναι καλά (έχω τόσο άγχος που ακόμα φοβάμαι ότι όταν πάω να μπω στη συζήτηση θα με πετάξει πάλι έξω)

  6. #6
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μπες απο τον chrome στη συναντηση που λες, οπως μπηκες σημερα, και απο μεθαυριο κοιτας τι μπορεις να κανεις για την εφαμογη που εχει θεμα. Δοκιμασες να την απεγκαταστησεις και να την ξαναπερασεις?
    ديميتريس

  7. #7
    Εγγραφή
    12-11-2019
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ναι το έκανα αλλά δυστυχώς δεν λειτούργησε...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας