Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Ειχα κανει αιτηση για μεταφορα της γραμμης, καθως θα μετακομιζα και εμεινα χωρις ιντερνετ για 24 ημερες περιπου, καθως μετα απο τοσες ημερες ηταν το διαθεσιμο ραντεβου. Μου ερχεται ο λογαριασμος 35+30 για την μεταφορα και παιρνω τηλεφωνο και ρωταω εαν θα αφαιρεθουν οι ημερες που ημουν χωρις ιντερνετ, στην ουσια για 1 μηνα. Μου λενε στον επομενο λογαριασμο. Ερχεται ο επομενος, καμια αφαιρεση. Παιρνω τηλεφωνο ξανα και μου εξηγει οτι για 1 ή 2 ημερες δεν ειχε προλαβει να γινει ο υπολογισμος και οτι θα αφαιρεθουν απο τον επομενο. Η εξηγηση φανηκε λογικη και ειπα να περιμενω. Προειδοποιησα ομως οτι εαν ερθει παλι κανονικα και ο επομενος λογαριασμος θα φυγω. Σημερα ηρθε ο λογαρισμος, καμια αφαιρεση.

    Το συμβολαιο ληγει τελη Αυγουστου/ αρχες Σεπτεμβριου αν θυμαμαι καλα. Τι θα γινει εαν σπασω το συμβολαιο; Που κατα πασα πιθανοτητα θα το κανω, επειδη το υποσχεθηκα και δεν πρεπει να μασαω τα λογια μου. Λογικα σε vodafone θα παω, δε ξερω εαν υπαρχει αλλη επιλογη, εδω που μενω, Ηλιουπολη στα Αστυνομικα.

    Επισης σκεφτομαι και να μην πληρωσω τον λογαριασμο, εξαλλου ειναι ο σχεδον ενας μηνας που δεν ειχα ιντερνετ. Αν θελουν να με πανε δικαστικα για 30 ευρω, ας το κανουν.

  2. #2
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Δεν δικαιουσαι να φυγεις αζημιως για το λογο που αναφερεις.
    Εαν θες να κινηθεις δικαστικα, μπορεις να το πραξεις.
    Αν φυγεις ετσι θα συνεχισεις να το χρωστας, μαζι με οποια ποινη προωρης διακοπης, και αυτο θα σου ζητηθει οταν ξαναχρειαστεις τον οτε.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δικαιουσαι να φυγεις αζημιως για το λογο που αναφερεις.
    Εαν θες να κινηθεις δικαστικα, μπορεις να το πραξεις.
    Αν φυγεις ετσι θα συνεχισεις να το χρωστας, μαζι με οποια ποινη προωρης διακοπης, και αυτο θα σου ζητηθει οταν ξαναχρειαστεις τον οτε.
    Εγω στη προκειμενη περιπτωση τι μπορω να κανω τοτε;

  4. #4
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Επιμενεις, το στελνεις γραπτως, κανεις καταγγελία στην εεττ.
    Γενικα οι παροχοι ειναι αργοι σε αυτα. Το εξαμηνο ειναι σίγουρο. Οταν ληξουν οι συμβατικές σου υποχρεώσεις, εκτιμας τι εγινε, και πας αλλου. Το μόνο που πραγματικα ποοναει.Τα υπόλοιπα ειναι κλωτσιες σε ψοφιο αλογο.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-02-2021
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Απο εμπειρια συνηθως η αφαιρεση των ημερων που ειχες μεινει χωρις ιντερνετ γινεται αυτοματα, αν δεν γινει πας απο ενα καταστημα για να καταχωρησουν ticket η αλλιως παραπονο για να προχωρησει. Αν πας απο τωρα σε αλλη εταιρια ειναι ενα ποσο που θα βγει να πληρωσεις, το βγαζει αναλυτικα ποσο ειναι στο συμβολαιο σου αναλογα ποιον μηνα το κοψεις. Οποτε ουσιαστικα αυτο το ποσο θα παραμεινει ως οφειλη στον οτε, αυτο θα σου ζητηθει αν κανεις εκ νεου συνδεση σταθερου στον οτε. Αλλιως θα στα ζητησουν μεσω επιστολης δικηγορου καποια στιγμη μετα απο 6μηνο η χρονο. Εχε στο νου σου οτι προσαυξανεται απο τοκους η οφειλη σου αυτη οποτε μην το αφησεις και για παντα χωρις να το πληρωσεις. Η τουλαχιστον βαζε 10 ευρω το μηνα, κανε εναν φιλικο διακανονισμο σε ενα καταστημα.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazaross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω στη προκειμενη περιπτωση τι μπορω να κανω τοτε;
    Όπως σου είπαν ξαναπροσπαθείς ή κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ (ή και τα 2). Με forthnet να δεις τι είχα τραβήξει που με χρέωναν υπηρεσία που είχε ήδη καταργηθεί (όχι απλά σε εμένα, αλλά γενικά σαν υπηρεσία). Δυστυχώς θέλει πίεση για να γίνει.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας