Σελ. 306 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 286296301304305306307308311316326 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.576-4.590 από 5024
  1. #4576
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Άρης13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει προσωρινό. Ίσως κλείνουν και μπάντες για οικονομία τα ξημερώματα.
    Οικονομια σε τι? σε ρευμα? Ας γινει πρωτα ολο το δικτυο 5g sa και να το δουν και αυτο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα 3η ημέρα πανηγυριού σπίτι. Γύρισα πριν λίγο και νοιώθω ότι κάτι σέρνεται (έχω το pc να παίρνει μόνιμα από το FWA710) , κοιτάω και ήμουν μόνο LTE-A... ότι και να κάνω, η N78 εξαφανίστηκε από όλες τις μπάντες... B7 πουθενά και ξαφνικά συνδέομαι στην N28....
    Τι κάνουνε πάλι?
    Αυτο ειναι και το μεγαλυτερο προβλημα με ολα αυτα τα μπιχλιμπιδια
    Ειναι ΜΟΝΟ για speedtest. Ξαφνικα εκει που δουλευει, κατι δεν δουλευει και ψαχνεσαι.
    Θα το ξεπερασεις. Στο τελος γυριζεις στην ινα που ολα ειναι προβλεψιμα και το αφηνεις να κανει αυτο που πρεπει . Backup.
    Εξαλλου το να χρησιμοποιεις τη συνδεση σου πισω απο cgnat και να σου βγαζει ο google captcha δεν ειναι και οτι καλυτερο.

    Για να μην σχολιασω οτι δεν μπορεις να εχεις codel μιας και το μεγιστο bandwidth παραμενει μονιμα αγνωστο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα 3η ημέρα πανηγυριού σπίτι. Γύρισα πριν λίγο και νοιώθω ότι κάτι σέρνεται (έχω το pc να παίρνει μόνιμα από το FWA710) , κοιτάω και ήμουν μόνο LTE-A... ότι και να κάνω, η N78 εξαφανίστηκε από όλες τις μπάντες... B7 πουθενά και ξαφνικά συνδέομαι στην N28....
    Τι κάνουνε πάλι?
    Αυτο ειναι και το μεγαλυτερο προβλημα με ολα αυτα τα μπιχλιμπιδια
    Ειναι ΜΟΝΟ για speedtest. Ξαφνικα εκει που δουλευει, κατι δεν δουλευει και ψαχνεσαι.
    Θα το ξεπερασεις. Στο τελος γυριζεις στην ινα που ολα ειναι προβλεψιμα και το αφηνεις να κανει αυτο που πρεπει . Backup.
    Εξαλλου το να χρησιμοποιεις τη συνδεση σου πισω απο cgnat και να σου βγαζει ο google captcha δεν ειναι και οτι καλυτερο.

    Για να μην σχολιασω οτι δεν μπορεις να εχεις codel μιας και το μεγιστο bandwidth παραμενει μονιμα αγνωστο.

    Και επειδη εισαι μερακλης, βαζεις policy routing μονο για τους servers του speedtest, και απλα διαλεγοντας διαφορετικο server, δοκιμαζεις και διαφορετικη γραμμη.

    Ομορφα και νοικοκυρεμενα.

    - - - Updated - - -

  2. #4577
    Εγγραφή
    30-01-2024
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ειναι και το μεγαλυτερο προβλημα με ολα αυτα τα μπιχλιμπιδια
    Ειναι ΜΟΝΟ για speedtest. Ξαφνικα εκει που δουλευει, κατι δεν δουλευει και ψαχνεσαι.
    Θα το ξεπερασεις. Στο τελος γυριζεις στην ινα που ολα ειναι προβλεψιμα και το αφηνεις να κανει αυτο που πρεπει.
    Δεν ισχύει γενικά αυτό. Σε πολλές περιπτώσεις υπάρχει ΑΠΟΛΥΤΗ σταθερότητα. Άσε που η οπτική ίνα είναι δυσεύρετο είδος γενικά.

  3. #4578
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αν δεν εχεις ινα, προφανως. Μιλαμε αν υπαρχει η δυνατοτητα.
    Η απολυτη σταθεροτητα απλα δεν υφισταται. Κεραιες ανεβοκατεβαινουν, αναβαθμισεις γινονται. Πρεπει να το παρακολουθεις. Δεν γινεται να το αφησεις στη τυχη του πχ 6 μηνες και να περιμενεις οτι θα δουλευει, σε αντιθεση με ενα ftth που αν δεν κοπει κανα ρευμα, μπορει να πηγαινει χρονια.

  4. #4579
    Εγγραφή
    30-01-2024
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν εχεις ινα, προφανως. Μιλαμε αν υπαρχει η δυνατοτητα.
    Η απολυτη σταθεροτητα απλα δεν υφισταται. Κεραιες ανεβοκατεβαινουν, αναβαθμισεις γινονται. Πρεπει να το παρακολουθεις. Δεν γινεται να το αφησεις στη τυχη του πχ 6 μηνες και να περιμενεις οτι θα δουλευει, σε αντιθεση με ενα ftth που αν δεν κοπει κανα ρευμα, μπορει να πηγαινει χρονια.
    Είπα σε πολλές περιπτώσεις. Να ξέρεις, ότι έχω Internet από την εποχή των παγετώνων. Καλύτερη υπηρεσία, ταχύτητες και σταθερότητα από αυτό που βιώνω από τον περασμένο Ιούνιο με τα "μπιχλιμπίδια" δεν έχω ματαδεί.

  5. #4580
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Σαν μισθωμενο με ινα δεν ειναι κανενα.
    Απο κει και περα, οταν ΔΕΝ παιζουν με το δικτυο ειναι οπως το λες. Εχω μερικα σε διαφορους παροχους με 5g ως backup. Οταν κανουν αλλαγες στο τελος καταληγει να θελει restart.
    Ομως η φαση με το CA που ξεκιναει χαμηλα και μετα αυξανει bandwidth ειναι γενικο φαινομενο. Εαν δεν κοιτας το μεγιστο bandwidth, οντως για γενικη χρηση ειναι "σταθερό"

    Σε συγκριση με ftth προς το παρον το 5g οπως ειναι υλοποιημενο μεχρι στιγμης, απεχει.

  6. #4581
    Εγγραφή
    27-12-2007
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    589
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    FritzBox 7590 AX
    SNR / Attn
    14(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Προσωπικά, έχω πάρει μια κεραία εξωτερικού χώρου, και την έχω πάνω σε ένα 5G ρουτερ (GL-X3000), το οποίο καταλήγει σε ένα TP Link ER605 V2, που κάνει load balancing με την VDSL (που στην περιοχή μου έχει μέγιστο 100/10). Επειδή κάνω speedtest μέσω cron job στο Home Assistant μου (κάθε μια ώρα) για στατιστικούς λόγους, στην χειρότερη θα δω 400/80, στην καλύτερη έχω δει 800/150, μέσο όρο θα δω 500/100 σχεδόν σταθερά. Οπότε ακόμα και όταν όπως υπόθηκε το δίκτυο κάνει νερά, έχω (χοντρικά) 4 φορές περισσότερο bandwidth διαθέσιμο. Το ping στην 5G, παίζει από 18-38 ms το οποίο είναι μια χαρά για το 99% του traffic μου.

    Σε μερικές συσκευές έχω policy based routing που περνάει μόνο στην μια γραμμή η στην άλλη (με fallback αν πέσει κάποια), και έτσι τα όποια λίγα προβλήματα μπορεί να δημιουργούνται, λύνονται με αυτό τον τρόπο. Το συγκεκριμένο ρούτερ αν και πολύ φτηνό, έχει αρκετές δυνατότητες, ειδικά αν μπει κανείς στον κόπο να στήσει Omada controller , είτε να αγοράσει το hardware, είτε μέσω software σε docker όπως το έχω εγώ.

  7. #4582
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Είναι εντυπωσιακό πως η αγορά ρυθμίζεται μόνη της και είναι χαρούμενη με τα μπιχλιμπίδια σε σημείο που η cosmote κάνει παύση αλλά ο neblues βράχος, που θα πάει, κάτι δεν θα ξέρουμε για την οπτική.
    Που όταν έπαιζα με telex Ελλάδα - Ιαπωνία παίζει να ήμουν από τους λίγους που είχαν δει από κοντά οπτική ίνα το 1990. Ας συνεχίζουμε με τα μπιχλιμπίδια που εμένα Γιαννιτσά όχι απλά πάνε καλά αλλά βαράει upload σταθερά 170-200Mbps.
    Θα μου πει κανείς τι χρειάζομαι από οπτική για να το βρω αυτό; Και σε τι κόστος;
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  8. #4583
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι εντυπωσιακό πως η αγορά ρυθμίζεται μόνη της και είναι χαρούμενη με τα μπιχλιμπίδια σε σημείο που η cosmote κάνει παύση αλλά ο neblues βράχος, που θα πάει, κάτι δεν θα ξέρουμε για την οπτική.
    Που όταν έπαιζα με telex Ελλάδα - Ιαπωνία παίζει να ήμουν από τους λίγους που είχαν δει από κοντά οπτική ίνα το 1990. Ας συνεχίζουμε με τα μπιχλιμπίδια που εμένα Γιαννιτσά όχι απλά πάνε καλά αλλά βαράει upload σταθερά 170-200Mbps.
    Θα μου πει κανείς τι χρειάζομαι από οπτική για να το βρω αυτό; Και σε τι κόστος;
    Και Γιαννιτσά και Γρεβενά. όλα καλά
    Απλά οι περισσότεροι μένουμε Αθήνα.
    Αν έμενα μέσα στο Μετσόβειο Πολυτεχνείο ή στον Δημόκριτο, τα πράγματα μάλλον θα ήταν καλύτερα.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #4584
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι εντυπωσιακό πως η αγορά ρυθμίζεται μόνη της και είναι χαρούμενη με τα μπιχλιμπίδια σε σημείο που η cosmote κάνει παύση αλλά ο neblues βράχος, που θα πάει, κάτι δεν θα ξέρουμε για την οπτική.
    Που όταν έπαιζα με telex Ελλάδα - Ιαπωνία παίζει να ήμουν από τους λίγους που είχαν δει από κοντά οπτική ίνα το 1990. Ας συνεχίζουμε με τα μπιχλιμπίδια που εμένα Γιαννιτσά όχι απλά πάνε καλά αλλά βαράει upload σταθερά 170-200Mbps.
    Θα μου πει κανείς τι χρειάζομαι από οπτική για να το βρω αυτό; Και σε τι κόστος;
    Τωρα σοβαρα θελουμε να συγκρινουμε οτιδηποτε wireless με οπτικη ινα ?

    Στη καλυτερη θα καταληξουμε οτι αν βαλουμε στις κολωνες του ΔΕΔΗΕ εξω απο τα σπιτια 5G και τα ταισουμε με οπτικη ινα θα παρουμε κατι που θα ειναι παρομοιο του ftth.
    Μονο που το ftth ειναι κατι που ειναι σε φαση εγκαταστασης, ενω το mmWave 5g ειναι απλα μια σκεψη.

    Ο αερας προσφερεται για περιεχομενο που το θελουν ταυτοχρονα πολλοι. Με αλλα λογια broadcast. Οταν η φαση περασει στο εξατομικευμενο περιεχομενο, τοτε υπαρχει θεμα.
    Μακαρι να μπορουσαμε να βαλουμε μια κεραια σε κορυφη βουνου ωστε να την βλεπουν ολοι, και να εχουμε απο κει multi gigabit προσβαση.
    Μιλαμε για εκατονταδες χιλιαδες.
    Απλοι νομοι της φυσικης λενε οτι για να γινει αυτο θα πρεπει να παμε σε συχνοτητες peta hz το οποιο εχει προς το παρον τουλαχιστον διαφορα θεματακια προς επιλυση.
    Οποτε τι μας μενει? Πυκνο δικτυο και επαναχρησιμοποιηση χαμηλοτερων συχνοτητων.
    Βρειτε ενα τροπο να αντιμετωπισουμε τους λουδιτες που εχουν τα θεματα τους ακομα και με τους πυργους απλου 5g και το συζηταμε.
    Μεχρι τοτε το ftth ειναι πρακτικα ο μονος τροπος.
    Τωρα αν η καθε cosmote δεν ανεβαζει το upload, το πουλαει ακριβα κλπ, ας προσεχαμε ολοι οταν με παθος της δωσαμε τα φραγκακια μας (γιατι ΕΜΕΙΣ θελουμε να κανουμε τη ΔΟΥΛΙΤΣΑ μας και στους εναλλακτικους παροχους να πανε οι "ΑΛΛΟΙ"
    Οποτε τωρα τρωμε μονοπωλειο και κανουμε μοκο. Ουτε μαρεσει, και προσωπικα το πολεμησα οσο μπορεσα.

    Οσο για τα επιχειρηματα οτι το δικτιο αντεχει, γιατι καθε φορα που δινει δωρεαν data ολοι κλαιμε? Ειναι ολοι στημενοι και περιμενουν τις δωρεαν μερες να κατεβασουν torrents με το κιλο?
    Προφανως αν εισαι (σχεδον) μονος σου στα μαγευτικα γιαννιτσα, παει μπαλα το 5g οποτε το ftth δεν σου λεει κατι.
    Ελα στη πυκνοκατοικημενη κυψελη, ζωγραφου, βαλε και το καταπληκτικο αναγλυφο του εδαφους, και ελα να συζητησουμε για wireless.
    Επι της αρχης, ολοι θελουμε ενα device με μπολικο connectivity , που να δουλευει παντου και να ειναι και παμφθηνο. Μεχρι τοτε, ftth και ξερο ψωμι. Τα υπολοιπα ειναι συμπληρωματικα μπιχλιμπιδια. Ανεξαρτητως τιμη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος netblues : 24-03-24 στις 16:56.

  10. #4585
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα σοβαρα θελουμε να συγκρινουμε οτιδηποτε wireless με οπτικη ινα ?

    Στη καλυτερη θα καταληξουμε οτι αν βαλουμε στις κολωνες του ΔΕΔΗΕ εξω απο τα σπιτια 5G και τα ταισουμε με οπτικη ινα θα παρουμε κατι που θα ειναι παρομοιο του ftth.
    Μονο που το ftth ειναι κατι που ειναι σε φαση εγκαταστασης, ενω το mmWave 5g ειναι απλα μια σκεψη.

    Ο αερας προσφερεται για περιεχομενο που το θελουν ταυτοχρονα πολλοι. Με αλλα λογια broadcast. Οταν η φαση περασει στο εξατομικευμενο περιεχομενο, τοτε υπαρχει θεμα.
    Μακαρι να μπορουσαμε να βαλουμε μια κεραια σε κορυφη βουνου ωστε να την βλεπουν ολοι, και να εχουμε απο κει multi gigabit προσβαση.
    Μιλαμε για εκατονταδες χιλιαδες.
    Απλοι νομοι της φυσικης λενε οτι για να γινει αυτο θα πρεπει να παμε σε συχνοτητες peta hz το οποιο εχει προς το παρον τουλαχιστον διαφορα θεματακια προς επιλυση.
    Οποτε τι μας μενει? Πυκνο δικτυο και επαναχρησιμοποιηση χαμηλοτερων συχνοτητων.
    Βρειτε ενα τροπο να αντιμετωπισουμε τους λουδιτες που εχουν τα θεματα τους ακομα και με τους πυργους απλου 5g και το συζηταμε.
    Μεχρι τοτε το ftth ειναι πρακτικα ο μονος τροπος.
    Τωρα αν η καθε cosmote δεν ανεβαζει το upload, το πουλαει ακριβα κλπ, ας προσεχαμε ολοι οταν με παθος της δωσαμε τα φραγκακια μας (γιατι ΕΜΕΙΣ θελουμε να κανουμε τη ΔΟΥΛΙΤΣΑ μας και στους εναλλακτικους παροχους να πανε οι "ΑΛΛΟΙ"
    Οποτε τωρα τρωμε μονοπωλειο και κανουμε μοκο. Ουτε μαρεσει, και προσωπικα το πολεμησα οσο μπορεσα.An

    Οσο για τα επιχειρηματα οτι το δικτιο αντεχει, γιατι καθε φορα που δινει δωρεαν data ολοι κλαιμε? Ειναι ολοι στημενοι και περιμενουν τις δωρεαν μερες να κατεβασουν torrents με το κιλο?
    Προφανως αν εισαι (σχεδον) μονος σου στα μαγευτικα γιαννιτσα, παει μπαλα το 5g οποτε το ftth δεν σου λεει κατι.
    Ελα στη πυκνοκατοικημενη κυψελη, ζωγραφου, βαλε και το καταπληκτικο αναγλυφο του εδαφους, και ελα να συζητησουμε για wireless.
    Επι της αρχης, ολοι θελουμε ενα device με μπολικο connectivity , που να δουλευει παντου και να ειναι και παμφθηνο. Μεχρι τοτε, ftth και ξερο ψωμι. Τα υπολοιπα ειναι συμπληρωματικα μπιχλιμπιδια. Ανεξαρτητως τιμη
    Με λίγα λόγια, μην επενδύετε σε ακριβούς 5g εξοπλισμούς;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #4586
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λίγα λόγια, μην επενδύετε σε ακριβούς 5g εξοπλισμούς;
    Ξαρτάται
    Αν πήγαινα 5-6 μήνες Ανδρο, ένα 5G μοντεμάκι θα το ήθελα.
    Σπέτσες δεν το χρειάζομαι, έχω 200άρι wifi
    Iκαρία άχρηστο, ούτε 4G δεν έχω

    Αθήνα άχρηστο, έχω οπτική
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #4587
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα σοβαρα θελουμε να συγκρινουμε οτιδηποτε wireless με οπτικη ινα ?
    Εμείς φταίμε, εδώ μας έλεγαν για χειρουργεία εξ αποστάσεως μέσω 5G....
    I see dead pixels

  13. #4588
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Καλα οτι οι παροχοι εχουν θεμα με το τι θα το κανουν το 5g ειναι ξεκαθαρο. (κυριως για το πως θα το κανουν monetize)
    Ηταν γνωστο απο την αρχη οτι ενα χειρουργειο εξ αποστασεως το θελαμε απο την αρχη για πρωινο. Τι ? Οχι?

    Τι σημαινει ακριβος 5g εξοπλισμος? Ενα modem router των 300-400 ευρω? Πραγματικα αδιαφορο.
    Ολα εξαρτωνται απο το τι σου προσφερει.
    Εκτος αν καποιος πιστεψε οτι τα σαπακια των παροχων μπορουν να δiαχειριστουν τα gigabit που συζηταμε.
    Στο τελος της ημερας ΟΛΑ τα πληρωνει ο συνδρομητης. Με οποιοδηποτε τροπο.

    Και ενα αυτοκινητο κανει 20 χιλιαρικα, αλλα ειναι χιλιαδες εκει εξω.

  14. #4589
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.390
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Για real-time application δεν μπορείς να βασίζεται σε wireless σε κάποια περίπτωση. Ότι είναι με καλώδιο θεωρείτε stable και γρήγορο. Ναι δεν διαφωνώ πως η επαρχία έχει θέμα με fiber και vdsl , (το έζησα πρόσφατα σε μια επίσκεψη που έκανα πρόσφατα Κοζάνη και Νάουσα) οπότε λογικό είναι να βασίζεται η επαρχία στο 5g που ομολογώ πως στην Κοζάνη είδα απίστευτα γρήγορες ταχύτητες. Αλλά στην Αθήνα τουλάχιστον, το δυκτιο 5g είναι ορισμένες φορές απελπισία. Όπως είπε ο blues , Ζωγράφου Παγκράτι, Νέα Σμύρνη συμπληρώνω εγώ. Μόνο στις 3ης το πρωί είναι αξιόλογο το 5g. Εγώ προσωπικά, ασχέτως με την πλάκα που κάνουμε και τα speedtest το έχω με πολύ καλό εξοπλισμό για να πιάσω και αυτό το λίγο ΑΛΛΑ μόνο για backup

  15. #4590
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαρτάται
    Αν πήγαινα 5-6 μήνες Ανδρο, ένα 5G μοντεμάκι θα το ήθελα.
    Σπέτσες δεν το χρειάζομαι, έχω 200άρι wifi
    Iκαρία άχρηστο, ούτε 4G δεν έχω

    Αθήνα άχρηστο, έχω οπτική
    Το μόντεμ του κινητού δεν αρκεί; Χρειάζεται χωριστό ρούτερ για τη παραπάνω δουλειά;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 306 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 286296301304305306307308311316326 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας