Σελ. 299 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 279289294297298299300301304309319 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.471-4.485 από 5024
  1. #4471
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Έχεις ένα δίκιο δεν λέω....
    Αλλά αν δεν το γράψω πως θα το δουν οι νέοι συμμετέχοντες στη συζήτηση; Θα ψάξουν πίσω;
    Και πέρα από αυτό....
    Ελευθερία του λόγου δεν έχουμε;
    Η υπάρχει κανονισμός μη επανάληψης;
    Αυτό που ξέρω ότι υπάρχει και μπορείς να κάνεις χρήση του είναι ο αποκλεισμός αν θυμάμαι καλά στις ρυθμίσεις ώστε να μη βλέπεις τα μηνύματα μου...
    Εντελώς φιλικά ε... Δεν έχω κανένα απολύτως θέμα μαζί σου...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #4472
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Δεν ειναι θεμα κανονισμου. Ουτε αποκλεισμου. Μια χαρα μπορεις να πεις αυτο που θες χωρις συνεχεις αναφορες επι προσωπικου.

  3. #4473
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    92
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    150/50 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MU5001
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να βαλουμε ολοι 1 ευρω ρεφενε να βαλεις οτε gigabit στο εξοχικο ΑΛΛΑ να μην μας το ξανα αναφερεις?
    Όσα χρόνια πληρώναμε τις ISDN χρυσές κάπως πρέπει να ξεπληρωθούν. Έχεις ένα εριστικό στυλ εναντίον όλων όσων ψάχνουμε κάτι γρήγορο με λογικό κόστος. Λες και πήραμε τα Gigamax τσάμπα. Καλά στα γράφουν ο Gregoir και ο Manosdoc. Δεν θέλουμε ρε αδερφέ να σκάμε 30 € για 50 Mbps και απεριόριστα σταθερά. Θα πάρουμε Voip με φορητότητα και θα πληρώνουμε on the go. Κάπου ώπα με την υπεροψία του τεχνολογικά καταρτισμένου. Μας τσάκισαν επί δεκαετίες με παράλογες τιμές. Δεν το είδες αυτό;

  4. #4474
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ααααχχχχ isdn..... Η εποχή του χρυσού....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #4475
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    92
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    150/50 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MU5001
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ααααχχχχ isdn..... Η εποχή του χρυσού....
    Ελδοράδο, και να μην μπαίνει ο msn στο scheme απεριορίστων του βασικού αριθμού!!! λολ

  6. #4476
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Προσωπικά πάντως δεν έχω κάποιο θέμα με τον netblues και εκτιμώ τον λόγο του...
    Και καταλαβαίνω ότι ίσως έχω κουράσει με τα repeats... Αλλά.... Έγραψα πάνω αυτά που έγραψα...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #4477
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    92
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    150/50 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MU5001
    Δεν είναι personal το θέμα. Διακρίνω εδώ και μέρες έναν καγχασμό για όσους μπορέσαμε με τις extra sim να αποκτήσουμε γρήγορο ίντερνετ στο σπίτι μας. Στη βασική σιμ καταναλώνω 35-40 gb και στο σπίτι 500- 550. Και;

  8. #4478
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Θέλω να πιστεύω ότι όσοι δεν είχαν άλλη εναλλακτική για κάτι ταχύτερο, ότι δεν τους κατηγορεί κανείς που έκαναν ότι μπορούσαν....
    Εφόσον είναι στην ίδια περιοχή η έξτρα που παίζει και η κύρια σιμ....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #4479
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Η εμφαση ηταν στο εξοχικο. Ο γρηγορης καταλαβε. Απο κει και περα οτι δεν γινεται να κατεβαινουν terrabytes δεν ειναι θεμα καγχασμου αλλα απλης λογικης. Για ολους αυτους που δεν υπαρχει ακομα fiber, ναι φυσικα και ειναι μια λυση για γρηγορο Internet. Οπως λες και συ, 35-40 giga στο κινητο και μισο τερα στο σπιτι.
    Αν αυτο ηταν και ο μεσος ορος χρησης, τοτε θα εδιναν ακομα data sims με 3 ευρω.
    Η αποψη abuse early and abuse hard και οτι γινει, οδηγει σε καταργησεις. Και αυτο ανεξαρτητα με το τι μπορει να πιστευω, λεω σκεφτομαι. Οχι οτι εχει και καμμια ιδιαιτερη σημασια δλδ. Απλα να μην εχουμε αποριες. Ηταν βεβαιο οτι αυτο θα συνεβαινε, απλα δεν ξεραμε το ποτε.

  10. #4480
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Θα κατεβάζω το σπίτι μου μέχρι να λήξει το συμβόλαιο μου, τέλος.
    Παραγγειλα 8 x 24TB Western Digital και ένα DAS 8 θέσεων με Sas κάρτα γιατί είμαι μερακλής

    Δεν θα κάνω λοιπόν speedtest ποια άλλα μόνιμα 1gbit download.

    Σε μου πουν ότι κάνω κατάχρηση.

  11. #4481
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Πάτρα - Ρίο
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΙΟ
    Router
    ZTE MC888 Pro
    Το abuse με συγκεκριμένα νούμερα μάλιστα που αναφέρεις είναι τελείως υποκειμενικό. Για εσένα όπως λες είναι το μισό tb, για εμένα είναι τα 10 tb, για άλλον μπορεί να είναι τα 100 tb.
    Για την εταιρεία ήταν τα 100 tb μέχρι που αποφάσισε πως έχει το δίκτυο να στηρίξει απεριόριστο traffic και ορθά κατήργησε κάθε όριο.
    Η κατάργηση - παύση νέας έκδοσης extra sim φυσικά και δεν οφείλεται στην κατάχρηση του bandwidth, αλλά σε καθαρά οικονομικούς λόγους.
    Η ΑΓΑΠΗ ΟΔΗΓΟΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ!!!

  12. #4482
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Είμαι και εγώ κάθετα αντίθετος με το κατεβάζω τα αντερα μου στη κινητή....
    Προσωπικά εμένα και 1ΤΒ όριο (εδώ γελάμε γιατί πριν είχαν 100-200 και μετά όπως γράφτηκε απεριόριστο) θα ήμουν καθ'όλα οκ για τις έξτρα κάρτες.... Και μετά κάποιο όριο ταχύτητας τύπου κόφτη..... Πχ 15/5 σαν το booster....
    Επίσης είμαι κάθετα αντίθετος σε όσους μοίραζαν κάρτες από εδώ και από εκεί...
    Αλλά αν οι κάρτες είναι οπουδήποτε στο ίδιο νοικοκυριό που είναι το θέμα;
    Το έχω γράψει ξανά... Αν πάνε οι έξτρα 25 όπως οι multisim στο unlimited θα είναι epic fail.... Αν ρίξουν λίγο νερό στο κρασί τους και μετριάσουν τη κατάσταση πχ στα 6,80€ τη κάθε σιμ, ίδιο κόστος με το booster, τότε ίσως και κάποιοι συνεχίσουν στο ίδιο πακέτο.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 19-03-24 στις 20:06.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #4483
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    92
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    150/50 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MU5001
    Το μόνο που δέχομαι ως abuse είναι ότι διάφοροι ανεγκέφαλοι μοίραζαν τις έξτρα σιμ σε τρίτα πρόσωπα. Εκεί υπέχουν πιθανά ποινικές ευθυνές, αλλά στο ελλαδιστάν αυτά είναι ψιλά γράμματα. Αναφορικά με τον όγκο είχαν ως πολύ πρόσφατα cap τα 100 Tb. Κάτι δείχνει αυτό. Όταν κατάλαβαν ότι τα ζα ξύπνησαν και δεν θέλουν πια τον σάπιο χαλκό τους με ποιότητα ήχου για τα μπάζα και βάζουν πχ intertelecom με σούπερ υπηρεσίες και εξού κόβουν τα 25άρια πάγια για ADSL έως 24!!! έκοψαν και τις έξτρα σιμ. Απλά πράγματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος malagad : 19-03-24 στις 20:25.

  14. #4484
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Μας λέει η Cosmote πολιτική ορθής χρήσης 100ΤΒ και μας λέει ο netblues κατάχρηση.
    Σπάσανε οι καρέκλες που έλεγε και ο επίτιμος.
    Ξέρεις τι είναι 100TB;

    Είναι ένας χρήστης Fiber που κατεβάζει ασταμάτητα με 300Mbps 24/24ωρο για 30 ημέρες του μήνα.
    Και αυτό η Cosmote το θεωρούσε ΟΡΘΗ χρήση. Και μετά το έκανε 200TB δηλαδή ένας χρήστης Fiber 1Gbps να κατεβάζει με 600Mbps ακατέβατα 24/24ώρο για ένα μήνα.
    Μέχρι που το έκανε ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ. Στην ορθή χρήση.

    Τα χαιρετίσματα μου στους μετόχους της θυγατρικής της DT.
    Φταίμε που υπογράψαμε συμβόλαια.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  15. #4485
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Πάτρα - Ρίο
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΙΟ
    Router
    ZTE MC888 Pro
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι και εγώ κάθετα αντίθετος με το κατεβάζω τα αντερα μου στη κινητή....
    Προσωπικά εμένα και 1ΤΒ όριο (εδώ γελάμε γιατί πριν είχαν 100-200 και μετά όπως γράφτηκε απεριόριστο) θα ήμουν καθ'όλα οκ για τις έξτρα κάρτες.... Και μετά κάποιο όριο ταχύτητας τύπου κόφτη..... Πχ 15/5 σαν το booster....
    Επίσης είμαι κάθετα αντίθετος σε όσους μοίραζαν κάρτες από εδώ και από εκεί...
    Αλλά αν οι κάρτες είναι οπουδήποτε στο ίδιο νοικοκυριό που είναι το θέμα;
    Το έχω γράψει ξανά... Αν πάνε οι έξτρα 25 όπως οι multisim στο unlimited θα είναι epic fail.... Αν ρίξουν λίγο νερό στο κρασί τους και μετριάσουν τη κατάσταση πχ στα 6,80€ τη κάθε σιμ, ίδιο κόστος με το booster, τότε ίσως και κάποιοι συνεχίσουν στο ίδιο πακέτο.....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malagad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο που δέχομαι ως abuse είναι ότι διάφοροι ανεγκέφαλοι μοίραζαν τις έξτρα σιμ σε τρίτα πρόσωπα. Εκεί υπέχουν πιθανά ποινικές ευθυνές, αλλά στο ελλαδιστάν αυτά είναι ψιλά γράμματα. Αναφορικά με τον όγκο είχαν ως πολύ πρόσφατα cap τα 100 Tb. Κάτι δείχνει αυτό. Όταν κατάλαβαν ότι τα ζα ξύπνησαν και δεν θέλουν πια το σάπιο χαλκό τους με ποιότητα ήχου για τα μπάζα και βάζουν πχ intertelecom με σούπερ υπηρεσίες και εξού κόβουν τα 25άρια πάγια για ADSL έως 24!!! έκοψαν και τις έξτρα σιμ. Απλά πράγματα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μας λέει η Cosmote πολιτική ορθής χρήσης 100ΤΒ και μας λέει ο netblues κατάχρηση.
    Σπάσανε οι καρέκλες που έλεγε και ο επίτιμος.
    Ξέρεις τι είναι 100TB;

    Είναι ένας χρήστης Fiber που κατεβάζει ασταμάτητα με 300Mbps 24/24ωρο για 30 ημέρες του μήνα.
    Και αυτό η Cosmote το θεωρούσε ΟΡΘΗ χρήση. Και μετά το έκανε 200TB δηλαδή ένας χρήστης Fiber 1Gbps να κατεβάζει με 600Mbps ακατέβατα 24/24ώρο για ένα μήνα.
    Μέχρι που το έκανε ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ. Στην ορθή χρήση.

    Τα χαιρετίσματα μου στους μετόχους της θυγατρικής της DT.
    Φταίμε που υπογράψαμε συμβόλαια.

    Το να κατεβάζει κανείς όσο θέλει, σύμφωνα με τους όρους που έχει υπογράψει, είναι δικαίωμά του. Υπήρχε (και υπάρχει ακόμη, ως απεριόριστη χρήση πλέον) πολιτική ορθής χρήσης της εταιρείας, οτιδήποτε άλλο αναφερόμενο ως όριο ή abuse είναι για να πετάμε χαρταετό μέρες που είναι.
    Το να πουλάει - χαρίζει - δανείζει ή κι εγώ δε ξέρω τι άλλο τις extra sim, είναι παράνομο, φορολογικά, αστικά, ίσως και ποινικά. Δυστυχώς, ολόκληρο netflix δε μπόρεσε να κόψει όμοιο πρόβλημα, δε θα μπορέσει σύντομα η cosmote.
    Η ΑΓΑΠΗ ΟΔΗΓΟΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ!!!

Σελ. 299 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 279289294297298299300301304309319 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας