Σελ. 191 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 171181186189190191192193196201211 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.851-2.865 από 5024
  1. #2851
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.961
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Όλοι θα κάνουν αυξήσεις, το προσπαθούν εδώ και μήνες.

  2. #2852
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το θέμα είναι πως γυρνάς από τα 500 dow και 100 up στα παλιά χάλια

  3. #2853
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα κάνω νέα σύνδεση με χαμηλότερη τιμή πάλι unlimited και άλλο νούμερο. Σε λίγο που θα πρέπει να πιάσουν στόχους πάλι θ'αρχίσουν τις προσφορές πιστεύω. Δεν λέω ότι είναι πολύ εύκολο ή ότι σίγουρα θα το καταφέρω και δεν θα υποκύψω στην "TOP ΠΡΟΣΦΟΡΑ" που μου δίνουν βέβαια στο τέλος. Σίγουρα πάντως θα υπολογίσω τα gb που καταναλώνω για να δω πόσο το χρειάζομαι.
    Είναι μια λύση ναι
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #2854
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    941
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Fritzbox! 7530
    Path Level
    Fastpath
    Τα ίδια τράβηξα και εγώ με κοσμοτε πριν δύο εβδομάδες. Το έγραψα σε διπλανό φόρουμ. Μου έδινε το family medium που είχα ήδη στα 89€ από τα 66 που έδινα. Δεν υπήρχε περίπτωση. Έκανα φορητοτητα στη βονταφον και είχα σκοπό να μείνω. Νευρίασα. Με παίρνει η κοσμοτε 3 ώρες αφού έκανα τη φορητοτητα... Γιατί φύγατε; για την τιμή τους λέω. Εντωμεταξύ τους παρακαλούσα ένα μήνα πριν λήξει το συμβόλαιο να κάνουμε ανανέωση με την ίδια τιμή έστω. Ανένδοτοι... Μου λέει αυτή από τις προσφορές, μα καλά η τιμή είναι το μόνο πρόβλημα; θα το φτιάξουμε αυτό. Και από το family medium στα 66 με πάνε στο family unlimited στα 68€. Εννοείται γύρισα πίσω. Μου χάρισαν και 3 μήνες πάγια.. Όμως δύο ημέρες που πήρε η διαδικασία και είχα βονταφον, δε μπορούσα να μιλήσω τηλέφωνο, να μπω ίντερνετ σωστά.. Όλα υπολειτουργουσαν.

  5. #2855
    Εγγραφή
    13-05-2004
    Περιοχή
    Thess
    Μηνύματα
    259
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DjTony Εμφάνιση μηνυμάτων
    με πάνε στο family unlimited στα 68€.
    Το οποίο είναι και πάλι κλεψιά.

    "Η τιμή 58€ για 2 μέλη, ισχύει όταν ο συνδρομητής συνδυάζει κινητό και σταθερό στο COSMOTE One, διαφορετικά διαμορφώνεται σε 62,82€."

    https://www.cosmote.gr/eshop/go/Mobi...LY%20UNLIMITED

  6. #2856
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μια λύση ναι
    Μια από τα ίδια Chris. Μαζί είμαστε στους χρόνους.
    Ανανέωσα στα 60 (2 unlimited) + 4 extra sim = 70 ευρώ περίπου. Σε αυτά πρόσθεσε άλλα 37 για VDSL 100 + OTETV μέσω Internet (για 2 τηλεοράσεις μέσω Android box Cosmote + Mibox).
    Σύνολο δίνω 110 ευρώ. Πάλι κλοπή το θεωρώ γιατί

    Α. Κόβεται ενιαίο τιμολόγιο στην εταιρεία.
    Β. Εξυπηρετώ 1 ιατρείο VDSL + 5G failsafe, 1 σπίτι 5G + 2 τηλεοράσεις, 3 ακόμη σπίτια (βουνό, θάλασσα, πατρικό)
    Γ. 2 συνδέσεις εμού και συζύγου με unlimited όλα.

    Τι θα μπορούσα να κάνω άλλο.
    Α. Frog φορητότητα εγώ(δίνει πακέτα πάμφτηνα + πολύ internet για ούτε 10 ευρώ τον μήνα), unlimited η σύζυγος + 4 extra sim ~ 10 ευρώ
    Β. Modulus φορητότητα το ιατρείο ~ 10 - 15 ευρώ

    Τα μείον έχουν υπολογιστεί να αφαιρείται Cosmote one, κόστος μονού συμβολαίου κλπ κλπ.
    Δλδ άντε στην τελική να γλίτωνα 20 ευρώ. Σεβαστό. Αλλά από το άλλο έχω το κεφάλι μου ήσυχο δεν ασχολούμαι και τα +20 ευρώ είναι και έξοδο.

    Με τίποτε Vodafone. Με τίποτε. Καλά για nova ούτε καν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DjTony Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ίδια τράβηξα και εγώ με κοσμοτε πριν δύο εβδομάδες. Το έγραψα σε διπλανό φόρουμ. Μου έδινε το family medium που είχα ήδη στα 89€ από τα 66 που έδινα. Δεν υπήρχε περίπτωση. Έκανα φορητοτητα στη βονταφον και είχα σκοπό να μείνω. Νευρίασα. Με παίρνει η κοσμοτε 3 ώρες αφού έκανα τη φορητοτητα... Γιατί φύγατε; για την τιμή τους λέω. Εντωμεταξύ τους παρακαλούσα ένα μήνα πριν λήξει το συμβόλαιο να κάνουμε ανανέωση με την ίδια τιμή έστω. Ανένδοτοι... Μου λέει αυτή από τις προσφορές, μα καλά η τιμή είναι το μόνο πρόβλημα; θα το φτιάξουμε αυτό. Και από το family medium στα 66 με πάνε στο family unlimited στα 68€. Εννοείται γύρισα πίσω. Μου χάρισαν και 3 μήνες πάγια.. Όμως δύο ημέρες που πήρε η διαδικασία και είχα βονταφον, δε μπορούσα να μιλήσω τηλέφωνο, να μπω ίντερνετ σωστά.. Όλα υπολειτουργουσαν.
    Πάλι σε κοροιδέψανε.
    Νέο Family unlimited έχει 62 χωρίς σταθερό και 58 με σταθερό.
    https://www.cosmote.gr/eshop/global/...&skuId=mtb_576
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  7. #2857
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια από τα ίδια Chris. Μαζί είμαστε στους χρόνους.
    Ανανέωσα στα 60 (2 unlimited) + 4 extra sim = 70 ευρώ περίπου. Σε αυτά πρόσθεσε άλλα 37 για VDSL 100 + OTETV μέσω Internet (για 2 τηλεοράσεις μέσω Android box Cosmote + Mibox).
    Σύνολο δίνω 110 ευρώ. Πάλι κλοπή το θεωρώ γιατί

    Α. Κόβεται ενιαίο τιμολόγιο στην εταιρεία.
    Β. Εξυπηρετώ 1 ιατρείο VDSL + 5G failsafe, 1 σπίτι 5G + 2 τηλεοράσεις, 3 ακόμη σπίτια (βουνό, θάλασσα, πατρικό)
    Γ. 2 συνδέσεις εμού και συζύγου με unlimited όλα.

    Τι θα μπορούσα να κάνω άλλο.
    Α. Frog φορητότητα εγώ(δίνει πακέτα πάμφτηνα + πολύ internet για ούτε 10 ευρώ τον μήνα), unlimited η σύζυγος + 4 extra sim ~ 10 ευρώ
    Β. Modulus φορητότητα το ιατρείο ~ 10 - 15 ευρώ

    Τα μείον έχουν υπολογιστεί να αφαιρείται Cosmote one, κόστος μονού συμβολαίου κλπ κλπ.
    Δλδ άντε στην τελική να γλίτωνα 20 ευρώ. Σεβαστό. Αλλά από το άλλο έχω το κεφάλι μου ήσυχο δεν ασχολούμαι και τα +20 ευρώ είναι και έξοδο.

    Με τίποτε Vodafone. Με τίποτε. Καλά για nova ούτε καν.

    - - - Updated - - -



    Πάλι σε κοροιδέψανε.
    Νέο Family unlimited έχει 62 χωρίς σταθερό και 58 με σταθερό.
    https://www.cosmote.gr/eshop/global/...&skuId=mtb_576
    Τελικά θα το γυρίσω το τηλέφωνο μάλλον στη δουλειά εγώ ή θα μου πληρώνει η δουλειά την διαφορά. Στην τελική όλα τα έκανα για να μεγαλώσω τη γραμμή σπίτι να δέχομαι το backup του μαγαζιού πιο γρήγορα.
    Το αφήνω ως έχει οπότε και εγώ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #2858
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    941
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Fritzbox! 7530
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asteroulis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οποίο είναι και πάλι κλεψιά.

    "Η τιμή 58€ για 2 μέλη, ισχύει όταν ο συνδρομητής συνδυάζει κινητό και σταθερό στο COSMOTE One, διαφορετικά διαμορφώνεται σε 62,82€."

    https://www.cosmote.gr/eshop/go/Mobi...LY%20UNLIMITED
    3 μέλη έχω ρε παιδιά.. 23 το κάθε μέλος. Καλά είναι

  9. #2859
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DjTony Εμφάνιση μηνυμάτων
    3 μέλη έχω ρε παιδιά.. 23 το κάθε μέλος. Καλά είναι
    Α, σόρυ καλά είναι τότε.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  10. #2860
    Εγγραφή
    08-10-2014
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12036 kbps/1036 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΝΘΕΑ
    Router
    DSL-AC52U
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 37.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Την πρώτη φορά που έκανα το συμβόλαιο με φορητοτητα από Vodafone μου είχε πει 32€, τον μηνα για 24 μήνες το βασικό πάγιο χωρίς τις κάρτες μέσα. Στον δεύτερο λογαριασμό είδα ότι τελικά ήταν 28€ τον μήνα για 18μηνες και με 2 κάρτες έφτανα τα 34. Χωρίς σταθερό στην cosmote απλα μου δήλωσε αυτή ένα σταθερό ώστε να πάρω έκπτωση.
    Στο 6μηνο ή 8μηνο περίπου, μου έβγαλε η εφαρμογή προσφορά από τα 28 στα 23.4 οπότε και έκανα ανανέωση για 2 χρόνια.
    Οπότε το 19.5 που είχε ο φίλος το βρίσκω πολύ καλύτερη τιμή μεν αλλά πιθανόν το πέτυχε κατά λάθος ή από πολύ πίεση. Ποιο λογικό είναι οι τιμές να παίζουν γύρω στα 24 για το βασικό πάγιο
    Ένας φίλος μου που έκανε Unlimited οικογενειακό για 4 νούμερα με σταθερό cosmote του είπαν κάτω από 80€ τον μήνα και για τα 4 νούμερα χωρίς το σταθερό μέσα όλα Unlimited όμως αυτός δεν έχει ομιλία για ΕΕ όπως έχει το δικό μας πακέτο

  11. #2861
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Δεν έχω τι να κάνω οπότε παίζω με το QoS στα Huawei CPE Pro2 και στο MU5001 που το έχω σπίτι (το έχω κανονικά στη δουλειά αυτό).
    Είναι και τα 2 συνδεδεμένα στην ίδια κεραία απέναντι με το Huawei να είναι σε κουτί στην Ταράτσα (χωρίς το εξωτερικό του περίβλημα) και το MU5001 στη γνωστή μου θέση 2 ορόφους κάτω πάνω στο Toyotomi το AC την εξωτερική μονάδα. Επίσης και τα 2 συνδέονται στο ίδιο Unifi Flex Switch, το καθένα στο Vlan του.
    Είναι και τα 2 στα 91-93db στο 5G στην N78 με αρχηγό την B7 και CA Β1,Β3 και Β7. Βγάζουν τελική και τα 2 τώρα που μιλάμε γύρω στα 310/100mbit, οπότε ρύθμισα το QoS και στα 2 στα 280/90 για να είναι και τα 2 άνετα.

    Huawei CPE Pro 2 Bloatware test

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  HuwaeiCPEpro2_300-90BloatwareTest.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  129,6 KB 
ID: 250169

    MU5001 Bloatware Test
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  MU5001_300-90BloatwareTest.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  123,8 KB 
ID: 250170

    Εδώ λοιπόν φαίνεται πως ενώ και τα δύο έβγαλαν το ίδιο BW speedtest (λόγο QoS) το MU5001 είναι πολύ καλύτερο στο loaded ping χωρίς να είμαι σίγουρος γιατί.... η μόνο υποψία που έχω είναι το MTU/MSS που μπορώ και τα χαμηλώνω στο MU5001 ενώ στο CPE Pro2 δεν μπορώ να πάω κάτω από 1460.

    Είναι εντυπωσιακό πάντως ένα 5G MIFI να βγάζει τέτοιο Bloatware test. Εννοείται πως τα τεστ τα έκανα 3 φορές στο καθένα και έβγαινε ίδιο σχεδόν το αποτέλεσμα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #2862
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    941
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Fritzbox! 7530
    Path Level
    Fastpath
    Από την πρώτη μέρα που προμηθευτήκαμε όλοι το MU5001, το ίδιο ακριβώς συμπεραίνουμε όλοι... Ότι είναι ένα πολύ φθηνό και σοβαρό εργαλείο.

  13. #2863
    Εγγραφή
    22-10-2004
    Περιοχή
    middle earth
    Μηνύματα
    1.146
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240 kbps
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DjTony Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την πρώτη μέρα που προμηθευτήκαμε όλοι το MU5001, το ίδιο ακριβώς συμπεραίνουμε όλοι... Ότι είναι ένα πολύ φθηνό και σοβαρό εργαλείο.
    εμένα πάντως στις διακοπές στα Κύθηρα με έσωσε κυριολεκτικά. Εκεί που τα κινητά είχαν gprs το 5001 κάρφωνε 5g και έδινε ταχύτητες γύρω στα 80mbs. Πως και που τις έβρισκε τις κεραίες, άγνωστο σ' εμένα!

  14. #2864
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    941
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Fritzbox! 7530
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aragorn Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμένα πάντως στις διακοπές στα Κύθηρα με έσωσε κυριολεκτικά. Εκεί που τα κινητά είχαν gprs το 5001 κάρφωνε 5g και έδινε ταχύτητες γύρω στα 80mbs. Πως και που τις έβρισκε τις κεραίες, άγνωστο σ' εμένα!
    Δεν υπάρχει σου λέω, σοβαρό εργαλείο. Σε πολύ προσιτή τιμή. Και δε καταλαβαίνει και προς το παρόν τίποτα η μπαταρία του. Το έχω 24 ώρες το 24ωρο στο αμάξι συνδεδεμένο με ρεύμα, συνέχεια, δε κλείνει το ρεύμα όταν κλείνω διακόπτη και η μπαταρία δουλεύει σαν καινούρια όταν το παίρνω και φεύγω.. Κρατάει πολύ.

  15. #2865
    Εγγραφή
    15-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    771
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DjTony Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την πρώτη μέρα που προμηθευτήκαμε όλοι το MU5001, το ίδιο ακριβώς συμπεραίνουμε όλοι... Ότι είναι ένα πολύ φθηνό και σοβαρό εργαλείο.
    Παιδιά να ρωτήσω αν έχει lan ethernet? Από τι είδα όχι... Σωστά; Αν θέλεις για lan τι λύσεις έχετε βάλει;
    Μπορείς να συμμετέχεις και εσύ πολύ εύκολα στην ερευνά/αντιμετώπιση διάφορων ασθενιών, δωρίζοντας υπολογιστικούς πόρους του υπολογιστή σου:


    (κλικ στην εικόνα)


Σελ. 191 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 171181186189190191192193196201211 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας