Σελ. 256 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 236246251254255256257258261266276 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.826-3.840 από 5024
  1. #3826
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σένα ειδικά θα έπρεπε να κάνουν τιμητική έκπτωση γιατί με τα ποστ σου τους έχεις ανεβάσει τις πωλήσεις τους στο νομό Αττικής τουλάχιστον κατά 1000%. Σίγουρα και πανελλαδικώς.
    Cosmote Gigamax Unlimited Ambassador.
    Χαχαχα ισχύει

  2. #3827
    Εγγραφή
    16-07-2020
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν φτάνει για σπίτι με τίποτα... εγώ φτάνω τα 3-4ΤΒ το μήνα μόνο επειδή βλέπω από kodi/stremio κάθε βράδυ κάνα 2 επεισόδια από κάποια σειρά ή καμιά ταινία.
    Εγώ είμαι κατά μέσο όρο 7-8ΤΒ/μήνα με streaming, gaming και λίγο torrenting..

  3. #3828
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    3com

  4. #3829
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Πραγματικά γελάω με καποιους που έχουν παράπονο (δικαιολογημένα) για την ταχύτητα στο σταθερό τους και απαιτούν από μια ιδιωτική εταιρία κινητής, να τους αφήσει την extra sim που χρησιμοποιούν στο σπίτι με +3€!!!
    Μάλιστα...

    Ότι και να λέτε οι περισσότεροι, υπήρξε κατάχρηση των extra sim , με αποτέλεσμα εκεί που μια περιοχή είχε πολύ καλές ταχύτητες, τώρα να μπουκωνει.
    Από τη στιγμή που γινόταν χρήση των SIM για torrents κτλ. λογικό ήταν ότι κάποια στιγμή θα το σταματούσαν το +3€.

    Επίσης extra sim ειναι..ήταν μια υπηρεσία που δεν είχε καμία σχέση με το συμβόλαιο που έχετε υπογράψει. Οπότε η αποψη ότι κάνατε συμβολαιο και έχετε ήδη 4 extra sim και δεν πρεπει να σας τις πειράξουν, νομίζω ότι είναι απλά άτοπη!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pankostas : 15-02-24 στις 05:26.

  5. #3830
    Εγγραφή
    16-07-2020
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά γελάω με καποιους που έχουν παράπονο (δικαιολογημένα) για την ταχύτητα στο σταθερό τους και απαιτούν από μια ιδιωτική εταιρία κινητής, να τους αφήσει την extra sim που χρησιμοποιούν στο σπίτι με +3€!!!
    Μάλιστα...

    Ότι και να λέτε οι περισσότεροι, υπήρξε κατάχρηση των extra sim , με αποτέλεσμα εκεί που μια περιοχή είχε πολύ καλές ταχύτητες, τώρα να μπουκωνει.
    Από τη στιγμή που γινόταν χρήση των SIM για torrents κτλ. λογικό ήταν ότι κάποια στιγμή θα το σταματούσαν το +3€.

    Επίσης extra sim ειναι..ήταν μια υπηρεσία που δεν είχε καμία σχέση με το συμβόλαιο που έχετε υπογράψει. Οπότε η αποψη ότι κάνατε συμβολαιο και έχετε ήδη 4 extra sim και δεν πρεπει να σας τις πειράξουν, νομίζω ότι είναι απλά άτοπη!
    Χωρίς να έχω Gigamax ούτε extra sim, πως γίνεται "κατάχρηση" κάποιας υπηρεσίας όταν σκόπιμα την προμοτάρανε και pushάρανε για να πουλήσουν; Δηλαδή τι ακριβώς πιστεύανε ότι θα γίνει με τις 4 extra sim στα +3eu; Εφόσον σου προσφέρουν μιά τέτοια υπηρεσία, λογικό το βρίσκω όταν αλλάζουν γνώμη (επειδή πιάσανε το στόχο που είχαν για την χρονιά να τους κράζει κάποιος που τους διάλεξε για αυτό τον λόγο.

    Και please μη μου πεις δε φανταζόντουσαν τι θα γίνει κτλ μιλάμε για την Ελλάδα και το καρτέλ των τηλεπικοινωνιών.. Κάθε τους κίνηση είναι ενορχηστρωμένη..

  6. #3831
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.821
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Μιας και βρηκαμε παπα να θαψουμε 5-6.
    Μονο για παγκοσμια ειρηνη δεν γραψαμε.
    Ο ενας θελεi να βλεπει 5 ταινες των 50-60 γιγα γιατι μπορει.
    Ο αλλος παιζει ip tv σε ολο το σπιτι.

    περα απο μαρκετινγκ αηδιες, αυτο απλα δεν γινεται με τα υπαρχοντα δικτυα.

    Οτιδηποτε πανω απο terrabyte απλά δεν. Τουλαχιστον οχι ακομα.

    Το terrabyte φτανει για ΟΛΑ εκτος απο μονιμη χρηση video. Ειτε αυτο ειναι iptv που παιζει συνεχεια, είτε λιωσιμο.
    Επειδη τα πολυπλοκα σχηματα περιορισμου εχουν παντα τρυπες, η λυση ειναι μια.
    Αυξηση της τιμης στα επιπεδα μιας vdsl σε συνδιασμο με ενα οριο 10tb μοιρασμενο σε ολες τις sim
    επιπλεον
    Oi extra sim θα μπορουσαν να δινονται σε συνδιασμο με σταθερη συνδεση, φτηνα, με οριο 1tb μοιρασμενο σε ολες.

    Αν κανουν αυτό, και η δουλεια θα γινει και το abuse θα σταματησει

    Για να βολευτουν ΟΛΟΙ.
    Πρακτικα και παλι απεριοριστο θα ειναι με πολιτικη ορθης χρησης.

  7. #3832
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Αν δει κανεις την τοποθέτηση του προϊόντος της Cosmote, πουθενά δεν αναφέρει «κόψε το σταθερό σου και έλα». Αντίθετα, υπάρχει άλλο προϊόν για αυτό το σκοπό. Αναμενόμενη εξέλιξη.
    mac rulez

  8. #3833
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.821
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    H αλλαγη πολιτικης θα ισχυσει για ολους. Ειναι ηδη πολλες οι sim εκει εξω και γινεται abuse. Δεν υπάρχει λογος να τις αφησει για την ανανεωση του συμβολαιου.

    Αυτοι που πηραν συνδρομη unlimited για τις sim ΔΕΝ ειναι πραγματικοι πελατες. Χασουρα ειναι. Αδιαφορο και αν διακοψουν.
    Και γενικοτερα, που θα πανε οι δυσαρεστημενοι? Στη voda/wind ? κοπιαστε. Σας εχουμε και λουκουμακι.
    Να ζησουμε να το θυμομαστε.

  9. #3834
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    H αλλαγη πολιτικης θα ισχυσει για ολους. Ειναι ηδη πολλες οι sim εκει εξω και γινεται abuse. Δεν υπάρχει λογος να τις αφησει για την ανανεωση του συμβολαιου.

    Αυτοι που πηραν συνδρομη unlimited για τις sim ΔΕΝ ειναι πραγματικοι πελατες. Χασουρα ειναι. Αδιαφορο και αν διακοψουν.
    Και γενικοτερα, που θα πανε οι δυσαρεστημενοι? Στη voda/wind ? κοπιαστε. Σας εχουμε και λουκουμακι.
    Να ζησουμε να το θυμομαστε.
    Καλή φάση λοιπόν. Σε φέρνω με τυρακι και καθρευτακι, σε έχω 2-3 χρόνια να πληρώνεις 2πλασια λεφτά από τους άλλους και μόλις πέτυχα το σκοπό μου γιατί με τα δικά σου λεφτά εγώ επένδυσα και είμαι μούρη στον όμιλο, τώρα σου λέω "άντε γεια" αν δεν σου αρέσει ή ακόμα καλύτερα πλέον που σε έχω δέσει, σου κάνω και πλάκα με το "που θα πας?"

    Οκ ευχαριστώ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #3835
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.821
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Εισαι υπερβολικος. Ξανασκεψου το.
    Τι τυρακι και καθρεφτακι? Δεν πηρες και με το παραπανω bandwidth? Τα κοστη σε τετοιες επενδυσεις εχουν μεγαλους χρονους αποσβεσης (οπως και το σκαψιμο για το ftth)
    Σιγα μην ξεχρεωσε με τα 600 ευρω το χρονο που το δωσες.
    Ας πουμε οτι δημιουργησε traffic οσο ηταν αδειος, για να κανει βελτιστοποιηση στο πεδιο. Μεχρι εκει.
    Και οταν λεμε που θα πας, εννοουμε που θα πας να βρεςι αλλου unlimited να χτυπαει gigabit και να κατεβαζεις 100tb το μηνα.
    Αντιθετα, αν βαλει το περιορισμο, θα συνεχισεις να εχεις το bandwidth εκει που το χρειαζεσαι για να μπορεσουν ΟΛΟΙ να εξυπηρετηθουν

    Ειδικα για σενα, απεκτησες fiber. Το να κουβαλας τα backup του γραφειου over 5g ΔΕΝ ειναι ορθολογικη χρηση.
    Αναβαθμισε την σε γιγαμπιτ, αφου υπαρχει, και κρατα το 5g για backup, και για τα speedtest (αντι για μπαλα που νομιζεις οτι βλεπεις)

    Φαντασου να κοπει το fiber να χρειαστεις το 5g και αυτο να ειναι πιττα, με 10 Down/ 1 up. Ακομα και στο γραφειο.
    Εξαλλου ερχεται και το slicing. Προτιμας priority traffic με 100-200 ευρω το μηνα? Ριξε μια ματια στις τιμες του starlink για αυτη τη κατηγορια και θα παρεις μια ιδεα.


    ΥΓ τα περι καρτελ, ακριβοτερης χωρας, σαπιου δικτυου, ελλειψης ftth στην επαρχια, τι γινεται αλλου ναι ισχυουν, ΑΛΛΑ είναι εκτός θέματος. Το 5g ΔΕΝ ειναι πανακεια, ασχετα αν διαφημιζεται ως τετοιο.

  11. #3836
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    Χαλάνδρι & Αίγιο
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    80000/10000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    ZTE H168N
    Το προϊόν Gigamax Unlimited χωρίς τις extra SIM - που είναι η τρέχουσα εικόνα του -
    από ένα προϊόν 30-40€, χάνει την ενσωματωμένη υπεραξία του και γίνεται προϊόν 15-20€ (έστω με 2-3 συνδέσεις).

    Το +3 που επαναλαμβάνεται εμμονικά εδώ μέσα ήταν η "φάκα" που οδήγησε στη μαζική επιστροφή του κόσμου
    στα top tier συμβόλαια, μια πρακτική που ήταν γνησίως φθίνουσα μέχρι πριν λίγα χρόνια.

    Δυστυχώς, η απελπισία που διακατέχει πολλούς από εμάς, είναι γιατί προσαρμόσαμε τη δικτυακή μας ζωή
    γύρω από ένα προϊόν του σοβαρότερου δικτύου της χώρας, βασιζόμενοι στην αξιοπιστία που υποτίθεται ότι πρεσβεύει.

    Πλέον η αξιοπιστία του brand Cosmote έχει πληγεί, ειδικά στο κομμάτι του αγοραστικού κοινού που αρέσκεται στη χρήση της καινοτομίας.
    Ως καταναλωτής, θεωρώ ότι είναι χρέος μου, να τιμωρηθεί η αναξιοπιστία και τα "μπρος-πίσω".

    Το ξαφνικό πάγωμα της υπηρεσίας extra SIM και ειδικά η απουσία ορατότητας για τους υπάρχοντες κατόχους, επιτείνει τη ζημιά στην αξιοπιστία της πράσινης.

  12. #3837
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι υπερβολικος. Ξανασκεψου το.
    Τι τυρακι και καθρεφτακι? Δεν πηρες και με το παραπανω bandwidth? Τα κοστη σε τετοιες επενδυσεις εχουν μεγαλους χρονους αποσβεσης (οπως και το σκαψιμο για το ftth)
    Σιγα μην ξεχρεωσε με τα 600 ευρω το χρονο που το δωσες.
    Ας πουμε οτι δημιουργησε traffic οσο ηταν αδειος, για να κανει βελτιστοποιηση στο πεδιο. Μεχρι εκει.
    Και οταν λεμε που θα πας, εννοουμε που θα πας να βρεςι αλλου unlimited να χτυπαει gigabit και να κατεβαζεις 100tb το μηνα.
    Αντιθετα, αν βαλει το περιορισμο, θα συνεχισεις να εχεις το bandwidth εκει που το χρειαζεσαι για να μπορεσουν ΟΛΟΙ να εξυπηρετηθουν

    Ειδικα για σενα, απεκτησες fiber. Το να κουβαλας τα backup του γραφειου over 5g ΔΕΝ ειναι ορθολογικη χρηση.
    Αναβαθμισε την σε γιγαμπιτ, αφου υπαρχει, και κρατα το 5g για backup, και για τα speedtest (αντι για μπαλα που νομιζεις οτι βλεπεις)

    Φαντασου να κοπει το fiber να χρειαστεις το 5g και αυτο να ειναι πιττα, με 10 Down/ 1 up. Ακομα και στο γραφειο.
    Εξαλλου ερχεται και το slicing. Προτιμας priority traffic με 100-200 ευρω το μηνα? Ριξε μια ματια στις τιμες του starlink για αυτη τη κατηγορια και θα παρεις μια ιδεα.


    ΥΓ τα περι καρτελ, ακριβοτερης χωρας, σαπιου δικτυου, ελλειψης ftth στην επαρχια, τι γινεται αλλου ναι ισχυουν, ΑΛΛΑ είναι εκτός θέματος. Το 5g ΔΕΝ ειναι πανακεια, ασχετα αν διαφημιζεται ως τετοιο.
    Στην περιπτωση την δική μου που δεν μου δίνετε η δυνατοτητα για οπτικη ινα η μονη λυση ηταν η extra sim... Καποτε ελεγαν οτι θα μπορεις απο καμπινα vdsl να μπορεις να παρεις οπτικη ινα αλλα ουτε αυτο βλεπω να γινετε.. Η cosmote με αυτη την κινηση που εχω μονο μια extra sim για ιντερνετ στο σπιτι δεν ειναι λίγο ακυρη για εμενα; To δικιο μου δεν προκειται να το βρω το ξέρω αλλά με βαζει σε διαδικασια λογο μεγαλυτερο κοστους ( Starlink) να κοψω πλεον το σταθερο που δινω 23.90€ για 24αρα το μηνα και να παω το νουμερο φορητοτητα με 5€ σε voip παροχο και αναγκαστικα να κανω και το κινητο μου whats up ωστε να παω σε δορυφορικο Starlink διότι θελω ενα 40€+15€ υπηρεσια καθε μηνα μαζι με την ενοικιαση του εξοπλισμου.

  13. #3838
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι υπερβολικος. Ξανασκεψου το.
    Τι τυρακι και καθρεφτακι? Δεν πηρες και με το παραπανω bandwidth? Τα κοστη σε τετοιες επενδυσεις εχουν μεγαλους χρονους αποσβεσης (οπως και το σκαψιμο για το ftth)
    Σιγα μην ξεχρεωσε με τα 600 ευρω το χρονο που το δωσες.
    Ας πουμε οτι δημιουργησε traffic οσο ηταν αδειος, για να κανει βελτιστοποιηση στο πεδιο. Μεχρι εκει.
    Και οταν λεμε που θα πας, εννοουμε που θα πας να βρεςι αλλου unlimited να χτυπαει gigabit και να κατεβαζεις 100tb το μηνα.
    Αντιθετα, αν βαλει το περιορισμο, θα συνεχισεις να εχεις το bandwidth εκει που το χρειαζεσαι για να μπορεσουν ΟΛΟΙ να εξυπηρετηθουν

    Ειδικα για σενα, απεκτησες fiber. Το να κουβαλας τα backup του γραφειου over 5g ΔΕΝ ειναι ορθολογικη χρηση.
    Αναβαθμισε την σε γιγαμπιτ, αφου υπαρχει, και κρατα το 5g για backup, και για τα speedtest (αντι για μπαλα που νομιζεις οτι βλεπεις)

    Φαντασου να κοπει το fiber να χρειαστεις το 5g και αυτο να ειναι πιττα, με 10 Down/ 1 up. Ακομα και στο γραφειο.
    Εξαλλου ερχεται και το slicing. Προτιμας priority traffic με 100-200 ευρω το μηνα? Ριξε μια ματια στις τιμες του starlink για αυτη τη κατηγορια και θα παρεις μια ιδεα.


    ΥΓ τα περι καρτελ, ακριβοτερης χωρας, σαπιου δικτυου, ελλειψης ftth στην επαρχια, τι γινεται αλλου ναι ισχυουν, ΑΛΛΑ είναι εκτός θέματος. Το 5g ΔΕΝ ειναι πανακεια, ασχετα αν διαφημιζεται ως τετοιο.
    Συμφωνώ μαζί σου, ας είναι κύριοι και ας κοιτάξουν τι πραγματική χρήση έκανε ο κάθε χρήστης και ας πράξουν ανάλογα. Δεν μπορεί όλοι να μπούμε στο ίδιο τσουβάλι, εγώ με τη χρήση που κάνω και με έναν που το σκίζει, δεν είναι τίμιο αυτό και λέει πολλά για τον τρόπο σκέψης τους. Δηλαδή μου δίνουν απεριόριστα DATA και χαλάω 3-4TB το μήνα? μιλάμε για μεγάλη ζημιά τους κάνω και πρέπει να με σκίσουν.

    Όσο για το backup που λες, απλά μου μίκρυνε το παράθυρο, δλδ πριν με την VDSL που είχα έκανε 3-4 ώρες ενώ τώρα κάνει μισή ώρα, αυτή είναι η μόνη διαφορά. Για να το πετύχω αυτό δίνω όμως 50€ το μήνα για το κινητό ενώ πριν το κάνω αυτό έδινα 5-6€ το μήνα γιατί ήμουν με whatsup με μόνο data και έπαιζα με VoIP τηλεφωνία...

    Anyway .. δεν θέλω να θάψω την Cosmote, θα περιμένω να δω τι πραγματικά θα κάνουν εντέλει. Μια λογική τιμή γύρω στα 10€ η έξτρα sim και θα κρατήσει τους πελάτες που πραγματικά την έχουν ανάγκη και θα τις μειώσει λίγο. Ακόμα και 15€ είναι ΟΚ απλά εγώ πχ θα κράταγα πχ 2 από 4 αυτή τη στιγμή. Την μια που έχω εγώ στο ρούτερ μου και τη μια που έχω στο 4G της αδελφής μου το mifi.
    Απλά θα μειωθούν οι συνδέσεις και ο κόσμος θα ξαναγυρίσει σε καρτοκινητά οπότε θεωρώ πως είναι υπολογισμένη απώλεια.

    Edit: ακόμα και 10€ να γίνει και κρατήσω 2 θα πάω στα 70€ το μήνα σαν ιδιώτης... δεν τα λες και λίγα ε? γιατί με αυτά τα 70€ μπορώ με πίεση να πάρω 4 unlimited γραμμές με όλα unlimited στην Vodafone
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlueChris : 15-02-24 στις 10:26.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #3839
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Η cosmote εδώ και 2-3 χρόνια έχει ένα στρατηγικό στόχο, να αποδεσμευτεί από τα δίκτυα χαλκού. Πέρα λοιπόν από την τακτική τύπου netflix να πάρω ότι μπορώ από την πίτα και μετά θα κάνω ότι θέλω δηλαδή θα αυξήσω τις τιμές και θα ρεφάρω, πετυχαίνει και τον στρατηγικό στόχο της. Ποιός θα γυρίσει σε adsl εως 24 αν έχει συνηθίσει στο 4g-5g έστω και των 80-100 mbps. Αλλά δεν νομίζω ότι σκάνε και ιδιαίτερα για το brand cosmote γιατί σιγά-σιγά ανατείλλει το brand DT. Δεν θα έφευγα ποτέ από το καρτοκινητό μου αν δεν υπήρχε η προσφορά αυτή πριν από 3,5 χρόνια και η ανάγκη να βάλω internet σε σημείο που δεν περνάει τίποτα από παρόχους. Δεν θα κάτσω να σκάσω που ενώ έκανα ανανέωση με 44 από 54 24μηνη το έδιναν σε νέους πελάτες με 23 και 25 ευρώ ενίοτε. Στο τέλος ιδιωτική εταιρεία είναι και πάνω απ'όλα βάζει το συμφέρον της όπως και μεις στο συγκεκριμένο θέμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος peragialos : 15-02-24 στις 10:34.

  15. #3840
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Υπερασπίζονται μια Α.Ε που έδινε 29 ευρώ Gigamax Unlimited και στην Black Friday ακόμη πιο κάτω.
    Υπερασπίζονται μια Α.Ε. που δίνει με 120 ευρώ 10 τον μήνα τα πάντα απεριόριστα frog

    Το γεγονός ότι υπογράψαμε από κοινού με την Α.Ε. μια συμφωνία που δεν είχε ΚΑΝΕΝΑ όρο στο πως θα χρησιμοποιήσω την υπηρεσία και αν ακυρώσω το εξοχικό μου ή και το σπίτι μου σε σταθερή.
    Νομίζετε ότι είναι ΑΠΛΑ χαζοί εκεί στο τμήμα μάρκετινγκ. Στο μάρκετιγκ ΤΟΥ ΚΑΡΤΕΛ.
    Όχι απλά φέρανε κόσμο στο δίκτυο και τώρα αρμέγουν τους καρπούς σε μια εποχή που το Unlimited όπως η ομιλία ΟΔΕΥΕΙ μαθηματικά εκεί με το 5G.

    Κρίμα απλά επιβεβαιώνεται ότι η εταιρεία είναι απλά μοχθηρή.
    Όπως όταν επί 15 χρόνια είναι πελάτης που πληρώνει στο ακέραιο ΑΛΛΑ αν έρχεσαι από φορητότητα ΕΧΕΙΣ πιο πολλά προνόμια ή σου κάνουν το δύσκολο πεπόνι.

    Μια χαρά ήξερε ΤΙ δίνει η COSMOTE και μια χαρά τι κάνουμε εμείς.

    ΟΤΑΝ θα φέρουν οπτική ΕΩΣ 1 GBps (GPON 2.5) να βράσω τα εγγυημένα στα 25 ευρώ ξαναμιλάμε. Μέχρι τότε όταν κανιβαλίζεις τα προιόντα σου για να αυξήσεις την πελατειακή βάση σου είσαι μοχθηρός.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

Σελ. 256 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 236246251254255256257258261266276 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας