Σελ. 302 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 282292297300301302303304307312322 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.516-4.530 από 5024
  1. #4516
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    Χαλάνδρι & Αίγιο
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    80000/10000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    ZTE H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσοι μωρέ έκοψαν το VDSL/ADSL για να μείνουν με το 5G? πόσα άτομα πανελλαδικά δλδ... adslgr.com είμαστε με κύριο θέμα το ίντερνετ και τον τρόπο σύνδεσης σε αυτό, θες να κάνουμε ένα poll να δούμε πόσοι το έκαναν σε ένα σύνολο χιλιάδων χρηστών που είναι εδώ μέσα? πόσοι θα είναι αυτοί? 4? 5 άτομα? και αυτοί που το έκαναν δεν είναι τρελοί με την τεχνολογία οπότε ΞΕΡΟΥΝ πως δεν αντικαθίσταται η ασφάλεια της σταθερής σύνδεσης με 4G/5G..

    Ή ο αδαείς που διαβάζει την πληροφορία στο techmaniac ή οποιοδήποτε άλλο κουκουsite θα πει ααααααααααααααααα τι λες τώρα.. ευκαιρία!!!!!! ας πάω να δώσω 500€ για ρούτερ και τα 20-30€ το μήνα για ίντερνετ/τηλεφωνία αργό θα τα κάνω 10.50€ το μήνα για ίντερνετ γρήγορο και θα το μοιράζομαι με άλλους 4 που αν δεν είναι της οικογένειας μιλάμε ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ τώρα.

    Μη λέμε ότι θέλουμε εδώ μέσα... άκου λέει έκοψαν τις σταθερές.

    Συζητάμε για την niche της niche ω niche κατάσταση τώρα.

    Υ.Γ. και είναι τόοοοοοσο έξυπνοι οι αδαείς που περιγράφω ποιο πάνω που ξέρουν και να μεταφέρουν και το σταθερό τους σε VoIP provider και τα χώνουν για VoIP στο σπίτι είτε με VoIP ασύρματα ή κέντρα?
    Προφανώς έχουν κάποια βάση όσα ακούγονται περί "δυστοκίας" στη σταθερή. Ωστόσο η απόδοση της διαφαινόμενης αυτής υστέρησης, [αποκλειστικά] στην εμπορική πολιτική επί της χρήσης του φάσματος 5G είναι επιπολαιότητα. Είναι μάλλον μια μακροπρόθεσμη τάση της αγοράς, να θέλει να απεμπλακεί από τη σταθερή τηλεφωνία. Ειδικότερα οι νεότερες γενιές. "Θέλω με ένα πάγιο να εξυπηρετώ τις δικτυακές μου ανάγκες". Σίγουρα είναι τόσοι πολλοί οι παράγοντες που πρέπει κάποιος να συνυπολογίσει. Ειδικότερα όταν έχει να πουλήσει ακριβές ftth συνδέσεις.

    Τα Cosmote Gigamax ήρθαν στις ζωές μας όταν αγοράστηκε το επιπλέον φάσμα 5G, μια επένδυση της τάξης των εκατοντάδων εκατομμυρίων. Μάλιστα σε μια εποχή, που κάλπαζε ο Covid-19 και το Mobility είχε δεκτεί ένα ιστορικό πλήγμα. Τί να το κάνω το απεριόριστό Mobile Internet από τον καναπέ του σπιτιού μου; Πιθανότατα κατά τύχη, η προγενέστερη ύπαρξη των extra sim ήρθε και έδεσε με τα απεριόριστα data και τα υπόλοιπα είναι ιστορία...

    To πραγματικό πρόβλημα είναι τα χαμηλά ποσοστά διείσδυσης του FTTH στη χώρα, θέμα που υπερβαίνει τη σκοποθεσία του παρόντος νήματος. Καθώς η αλλαγή αυτής της εικόνας απαιτεί χρόνο και χρήμα, προσπαθούν με ακροβασίες να εμφανίσουν καλύτερα νούμερα, πλήττοντας το upper tier των κινητών συνδέσεών τους.

    Στο τέλος, δε μπορεί να υπάρξει μια βέλτιστη λύση που να τους αφήσει όλους ικανοποιημένους. Οι παλινωδίες στην εμπορική πολιτική, η απουσία ορατότητας για το μέλλον, ο περιορισμός στη χρήση υπηρεσιών θα προκαλέσει (και προκαλεί) δυσαρέσκεια σε ορισμένα κομμάτια της αγοράς. Ήδη, όπως είχα αναφέρει σε προηγούμενα μηνύματά μου, το gigamax unlimited χωρίς extra sim έχει fair value ~17€ .

    Για εμάς εδώ μέσα, το βέλτιστο σενάριο είναι η διατήρηση του ίδιου καθεστώτος για τις extra sim χωρίς cap και αλλαγή τιμολόγησης. Μια πρακτική που έχει ακολουθήσει και η vodafone παλαιότερα. Αλλιώς θα αρχίσουν οι διακοπές συμβολαίων και τα παράπονα στο συνήγορο του καταναλωτή. Ειδικά για όσους αναγκαστικά βρεθούμε σε νέες 24μηνες δεσμεύσεις...

  2. #4517
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    1. Tο cosmote booster το πούλαγαν οι ίδιοι οι πωλητές του ΟΤΕ ως εναλλακτικό του πακέτου εξοχικού(προφανώς σε καταστήματα όχι τηλεφωνικά) μέχρι που αποφάσιε ο ΟΤΕ να το μπλοκάρει με geolocation. Προφανώς στις περισσότερες περιπτώσεις όποιος έβαζε εξοχικό είχα ταχύτητες υπό του μηδενός.
    2. Το double play sim μέχρι πρότεινος είχε 26 ευρώ το μήνα, 24μηνο συμβόλαιο και 500 Gb.
    3. O χαλκός κοστίζει στον ΟΤΕ σαν συντήρηση πολύ περισσότερο από το να γεμίσει με 5g κεραίες την Ελλάδα.

    Ο ΟΤΕ λοιπόν έδωσε κάτι πολύ καλό σε πολύ ακριβή τιμή στην αρχή 60 ευρώ πλας καi το πήραν αυτοί που το είχαν ανάγκη ή το γούσταραν, το έριξε στα τάρταρα μετά και μετέτρεψε πάρα πολλά καρτοκινητά δικά του και άλλων σε συμβόλαια και συντήρησε και σταθερές συνδέσεις με το cosmote one και τώρα αποφάσισε να πάρει πιο πολλά χρήματα γιατί μπορεί. Αν τον ενδιέφερε ελάχιστα ο διαμοιρασμός που του λύνει πολύ περισσότερα προβλήματα από τα όποια διαφυγόντα κέρδη θα έστελνε ένα ωραίο email σε όσους έχουν ενεργές extra sim σε διαφορετικές γεωγραφικές περιοχές χωρίς να κινούνται(αφού θεωρείται ως κατάχρηση της σύμβασης) και θα τους έλεγαν να ξεκαθαρίσουν την θέση τους. Σιγά και μην το κάνει εκτός και αν βρει από αλλού τα χρήματα που θα χάσει από τις ακυρώσεις συμβολαίων κινητής.

    Και σιγά μην φταίει η κατάχρηση των 1000 νοματαίων στις extra sim και των 100 που πιάνουν π.χ. 1 Gbit για την την μείωση των σταθερών συνδέσεων την τελευταία διετία που οι τιμές έχουν φτάσει στο Θεό και ο ΟΤΕ είναι κερδοφόρος.

  3. #4518
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    @manosdoc πόσα σου πήγε το οικογενειακό unlimited στα κινητά? 21€ το καθένα? και πήγε cosmote... πάω στοίχημα πως η Vodafone είναι ποιο φτηνή...
    21 κάθε σύνδεση επόμενη.
    36 η πρώτη, 21 οι 2 επόμενες. Και μάλιστα χωρίς κανένα παζάρι.
    Όλα αυτά μέσα σε κατάστημα Γερμανό.
    Μου την βιδώνουν τα παζάρια

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    21 κάθε σύνδεση επόμενη.
    36 η πρώτη, 21 οι 2 επόμενες. Και μάλιστα χωρίς κανένα παζάρι.
    Όλα αυτά μέσα σε κατάστημα Γερμανό.
    Μου την βιδώνουν τα παζάρια
    Η Nova μου έδωσε παραπλήσια προσφορά με extra SIM που ακόμη δεν ρώτησα γιατί δεν ασχολήθηκα τι όριο έχουν.
    Θα πάω να ρωτήσω και από Vodafone αλλά τελευταία υπήρχε εντός του καταστήματος προσφορά για 20 ευρώ unlimited + 1 extra SIM δωρεάν δλδ θα έπαιρνα 3x20 + 3 extra SIM δωρεάν με σταθερό όμως μαζί του ιατρείου οπτική 1Gbps στα 40 κάτι. Θα πάω να δω όταν βρω χρόνο. Τώρα έχω συμβόλαιο μέχρι το 2025 και δεν κουνιέμαι. Το έκανα πριν τις αλλαγές.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  4. #4519
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    21 κάθε σύνδεση επόμενη.
    36 η πρώτη, 21 οι 2 επόμενες. Και μάλιστα χωρίς κανένα παζάρι.
    Όλα αυτά μέσα σε κατάστημα Γερμανό.
    Μου την βιδώνουν τα παζάρια

    - - - Updated - - -



    Η Nova μου έδωσε παραπλήσια προσφορά με extra SIM που ακόμη δεν ρώτησα γιατί δεν ασχολήθηκα τι όριο έχουν.
    Θα πάω να ρωτήσω και από Vodafone αλλά τελευταία υπήρχε εντός του καταστήματος προσφορά για 20 ευρώ unlimited + 1 extra SIM δωρεάν δλδ θα έπαιρνα 3x20 + 3 extra SIM δωρεάν με σταθερό όμως μαζί του ιατρείου οπτική 1Gbps στα 40 κάτι. Θα πάω να δω όταν βρω χρόνο. Τώρα έχω συμβόλαιο μέχρι το 2025 και δεν κουνιέμαι. Το έκανα πριν τις αλλαγές.
    Ευχαριστώ
    Πήρα και τηλ τον κουμπάρο μου που είναι με Vodafone συμβόλαιο και δίνει 12€ το μήνα για unlimited.. τον έβαλα και πήρε τηλέφωνο να ζητήσει οικογενειακό για άλλες 3 sim και του είπαν ίδια τιμή για τις υπόλοιπες άρα έχουμε ένα σύνολο για 4x5g συνδέσεις στα 48€, ποιο φτηνά από τις έξτρα σιμ της Cosmote που ΔΕΝ έχεις και τηλεφωνία.

    Επίσης είπα πως στη δουλειά μου δίνει το unlimited η Vodafone ΜΕ σταθερό ip, χωρίς cap 150/50 στα 18€ οπότε ας κόψει το σβέρκο της η Cosmote στην τελική... 600mbit πιάνω σπίτι με το Huawei στη Vodafone και ακόμα δεν έχω δοκιμάσει την κάρτα της στο FWA710 γιατί βαριέμαι...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #4520
    Εγγραφή
    30-01-2024
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσοι μωρέ έκοψαν το VDSL/ADSL για να μείνουν με το 5G? πόσα άτομα πανελλαδικά δλδ... adslgr.com είμαστε με κύριο θέμα το ίντερνετ και τον τρόπο σύνδεσης σε αυτό, θες να κάνουμε ένα poll να δούμε πόσοι το έκαναν σε ένα σύνολο χιλιάδων χρηστών που είναι εδώ μέσα? πόσοι θα είναι αυτοί? 4? 5 άτομα? και αυτοί που το έκαναν δεν είναι τρελοί με την τεχνολογία οπότε ΞΕΡΟΥΝ πως δεν αντικαθίσταται η ασφάλεια της σταθερής σύνδεσης με 4G/5G..

    Μη λέμε ότι θέλουμε εδώ μέσα... άκου λέει έκοψαν τις σταθερές.

    Υ.Γ. και είναι τόοοοοοσο έξυπνοι οι αδαείς που περιγράφω ποιο πάνω που ξέρουν και να μεταφέρουν και το σταθερό τους σε VoIP provider και τα χώνουν για VoIP στο σπίτι είτε με VoIP ασύρματα ή κέντρα?
    Εγώ ο ένας έκοψα 2 γραμμές του ΟΤΕ με τηλεφωνία και Internet. Στο εξοχικό δεν έχω πλέον ούτε σταθερό αριθμό, δεν το χρειάζομαι. Στο σπίτι μετέφερα τον αριθμό σε VOIP και με ένα router των 300€ και κάρτες FROG έχω ταχύτητες 700/100 αντί 30/5. Οπότε, μάλλον είναι περισσότεροι από όσους λες. Καλύτερες ταχύτητες, φθηνότερα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιέγραψε το πολλοί... πες μου μια οικογένεια με ανθρώπους μέσα άνω των 45-50 που θα δεχόντουσαν να κοπεί το σταθερό τους, έτσι για να καταλάβω και εγώ γιατί νομίζω ότι ζω σε άλλη χώρα.
    Σε άλλη χωρα ζεις, είμαι πάνω από 60.

  6. #4521
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από motoboots Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ο ένας έκοψα 2 γραμμές του ΟΤΕ με τηλεφωνία και Internet. Στο εξοχικό δεν έχω πλέον ούτε σταθερό αριθμό, δεν το χρειάζομαι. Στο σπίτι μετέφερα τον αριθμό σε VOIP και με ένα router των 300€ και κάρτες FROG έχω ταχύτητες 700/100 αντί 30/5. Οπότε, μάλλον είναι περισσότεροι από όσους λες. Καλύτερες ταχύτητες, φθηνότερα.


    Σε άλλη χωρα ζεις, είμαι πάνω από 60.
    Ήμουν ξεκάθαρος... ξεχώρισα τους μύστες του φόρουμ

    Σύνολο 3 διακοπές μέχρι τώρα μιλάμε για ζημιά στον οτε όχι ψέματα..
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #4522
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Πάτρα - Ρίο
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΙΟ
    Router
    ZTE MC888 Pro
    Εμένα με μέτρησες ή επειδή είμαι προ covid δεν πιάνομαι?
    Πάντως τρομερή η ζημιά του ΟΤΕ, φαίνεται και από τα οικονομικά του αποτελέσματα
    Η ΑΓΑΠΗ ΟΔΗΓΟΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ!!!

  8. #4523
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Παράδειγμα από την οικογένεια (ο αδερφός του πατέρα μου):
    GigaMax unlimited στο κινητό του με 28€.
    Κόβει την ADSL στο εξοχικό, στο σπίτι των γονιών του και στο σπίτι της κόρης του και δίνει κάρτες.
    Το αποτέλεσμα;
    Μείον 3 σταθερές συνδέσεις με απώλεια πολλών χιλιάδων € στα 2 χρόνια για τον ΟΤΕ και τον κάθε ΟΤΕ.
    Και μιλάμε για άνθρωπο 58 ετών χωρίς γνώσεις στον τομέα.
    Οι γονείς του με το ζόρι να χρησιμοποιήσουν 10GB το μήνα. Παρόλα αυτά, οι εταιρείες έχασαν το σταθερό έσοδο.
    Και τα νούμερα μιλάνε: το 2023 οι σταθερές γραμμές έπεσαν 8%.
    Τόσο απλά.
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  9. #4524
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NURSE MARIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράδειγμα από την οικογένεια (ο αδερφός του πατέρα μου):
    GigaMax unlimited στο κινητό του με 28€.
    Κόβει την ADSL στο εξοχικό, στο σπίτι των γονιών του και στο σπίτι της κόρης του και δίνει κάρτες.
    Το αποτέλεσμα;
    Μείον 3 σταθερές συνδέσεις με απώλεια πολλών χιλιάδων € στα 2 χρόνια για τον ΟΤΕ και τον κάθε ΟΤΕ.
    Και μιλάμε για άνθρωπο 58 ετών χωρίς γνώσεις στον τομέα.
    Οι γονείς του με το ζόρι να χρησιμοποιήσουν 10GB το μήνα. Παρόλα αυτά, οι εταιρείες έχασαν το σταθερό έσοδο.
    Και τα νούμερα μιλάνε: το 2023 οι σταθερές γραμμές έπεσαν 8%.
    Τόσο απλά.
    Αυτό είναι καλό παράδειγμα. Όσο για τις σταθερές θα συνεχίσουν να πέφτουν όσο ανεβαίνουν τα ασύρματα και δεν προχωράνε τα σταθερά και είναι λογικό, περίμενα μεγαλύτερη μείωση.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #4525
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Ειναι μονοδρομος η μειωση των σταθερων γραμμων παγκόσμια οχι μονο στην Ελλάδα.

    Απλα επιταχύνθηκε με την πολιτική των εξτρα σιμ.

    Εχουμε φτασει σε σημειο απο εκει που ειχαμε 1 αριθμο και 1 σημειο προσβασης ιντερνετ στο σπιτι ή μαγαζι

    να εχουμε οσοι ζουμε μαζι τοσους αριθμους και τοσα σημεια προσβασης ιντερνετ.

    Το λογικο ειναι οτι αυτο που δεν κανεις χρηση θα το κοψεις.

    Η οπτικη ειναι αλλη τεχνολογια και δεν την συγκρινω με τα παραπανω δε ξερω και

    καποιον που ειχε οπτικη και την εκοψε επειδη πηρε εξτρα σιμ.

  11. #4526
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi

  12. #4527
    Εγγραφή
    15-02-2024
    Περιοχή
    ΜΕΛΙΣΣΙΑ
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 100/10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι μονοδρομος η μειωση των σταθερων γραμμων παγκόσμια οχι μονο στην Ελλάδα.

    Απλα επιταχύνθηκε με την πολιτική των εξτρα σιμ.

    Εχουμε φτασει σε σημειο απο εκει που ειχαμε 1 αριθμο και 1 σημειο προσβασης ιντερνετ στο σπιτι ή μαγαζι

    να εχουμε οσοι ζουμε μαζι τοσους αριθμους και τοσα σημεια προσβασης ιντερνετ.

    Το λογικο ειναι οτι αυτο που δεν κανεις χρηση θα το κοψεις.

    Η οπτικη ειναι αλλη τεχνολογια και δεν την συγκρινω με τα παραπανω δε ξερω και

    καποιον που ειχε οπτικη και την εκοψε επειδη πηρε εξτρα σιμ.
    Αν αυτή ήταν η αποφασισμένη πολιτική, δεν θα υπήρχε θέμα.
    Αλλά όταν ανακοινώνουν δις επενδύσεων σε ίνα και μετά βλέπουν τα νούμερα να πέφτουν, κάτι δεν πάει καλά.
    COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

  13. #4528
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Προσωπικα δε με ενοχλει και να χασουν.

    Ειναι εξωφρενικα τα ποσα που κερδιζουν πιστευω.

    Και ειναι κι ο βασικος λογος που εχουμε μεινει τοσο πισω.

    Γιατι να επενδυσει καποιος παροχος στην ινα οταν βγαζουν και μαλιστα παρα πολλα και τοσα χρονια απο το χαλκο?

    Τωρα που πεφτει χρημα απο το κρατος ξαφνικα ολοι μας βγηκαν με ιδιοκτητο δικτυο οπτικων ινων.

    Ντροπη ειναι αυτο που γινεται εδω και χρονια.

    Και για να επανερθω, θεωρω καποιος πχ οικογενειαρχης ειδε την ευκαρια με τις εξτρα σιμ και λεει + - κερδος θα εχω τελικα.

    Κοψε των παππουδων, κοψε το εξοχικο κανω και οικονομια 50 ευρω και παντου εχω ιντερνετ.

    Μια ζωη να μας πινουν το αιμα ?

    Μπραβο σε οσους προλαβαν και το εκαναν και μακαρι να τους ρουφηξουν οσα Τερα παραπανω μπορουν.

    Ελεος πια σιγα μη λυπηθουμε τους βρυκολακες.

  14. #4529
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άλλος ένας που έκοψε σταθερό (+κινητό το έκανα frog γιατί πήρα εταιρικό unlimited). Και επειδή με εκνεύρισαν με λάθος υπολογισμό στην ρήτρα διακοπής η Cote και επέμεναν κιόλας, έκοψα και το κινητό του αδερφού μου (στο όνομα μου μέσω οικογενειακού) + την σταθερή που είχε, σε forthnet).

    Ήτοι, από 2 πάγια κινητού Unlimited XL & Unlimited 17gb ή κάπως έτσι (του μπρο ήταν τσιμπημένο αρκετά) και 1 VDSL Cote, βρέθηκε να παίρνει 4€/μήνα από εμένα για το Frog, & 13€ από τον αδερφό μου)

    Καμιά data abuse χρήση.. Και με τα YouTube του μικρού ζήτημα να περνάω τα 300gb/μήνα και κάπου 200-250 ο αδερφός

  15. #4530
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα δε με ενοχλει και να χασουν.

    Ειναι εξωφρενικα τα ποσα που κερδιζουν πιστευω.

    Και ειναι κι ο βασικος λογος που εχουμε μεινει τοσο πισω.

    Γιατι να επενδυσει καποιος παροχος στην ινα οταν βγαζουν και μαλιστα παρα πολλα και τοσα χρονια απο το χαλκο?

    Τωρα που πεφτει χρημα απο το κρατος ξαφνικα ολοι μας βγηκαν με ιδιοκτητο δικτυο οπτικων ινων.

    Ντροπη ειναι αυτο που γινεται εδω και χρονια.

    Και για να επανερθω, θεωρω καποιος πχ οικογενειαρχης ειδε την ευκαρια με τις εξτρα σιμ και λεει + - κερδος θα εχω τελικα.

    Κοψε των παππουδων, κοψε το εξοχικο κανω και οικονομια 50 ευρω και παντου εχω ιντερνετ.

    Μια ζωη να μας πινουν το αιμα ?

    Μπραβο σε οσους προλαβαν και το εκαναν και μακαρι να τους ρουφηξουν οσα Τερα παραπανω μπορουν.

    Ελεος πια σιγα μη λυπηθουμε τους βρυκολακες.
    +1

    Όταν τόσα χρόνια υπάρχει και το fixed wireless access όπου θα μπορούσαν να δώσουν αξιοπρεπές internet σε όλη την Ελλάδα αλλά πρέπει να βγάλουν 1000 φορές το κόστος του χαλκού της δεκαετίας του 50 δεν είναι και για λύπηση.

Σελ. 302 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 282292297300301302303304307312322 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας