Σελ. 267 από 336 ΠρώτηΠρώτη ... 247257262265266267268269272277287 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.991-4.005 από 5027
  1. #3991
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα το συμβολαιο ληγει τωρα τον Ιουλιο ετσι και δω και εγω αυξηση τιμης και παραμείνει και η μειωση ταχυτητας που έχω εδω και 2 μηνες εννοειται οτι τα ευρω μου θα πηγαινουν Αμερικα στο θειο Elon και το σταθερο θα φυγει.
    Δεν ξέρω... και δεν είναι το ίδιο που για μένα το 5G είναι καλύτερο και θα είναι ο Ελον ποιο ακριβώς με το ρεύμα του μέσα. Θα τα ανεβάσουν και θα το πληρώσουμε τι να κάνουμε....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #3992
    Εγγραφή
    22-10-2004
    Περιοχή
    middle earth
    Μηνύματα
    1.146
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240 kbps
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 5530
    Εμένα πάντως αυτό που καίει περισσότερο είναι το μπούκωμα του δικτύου. Κυκλοφορώ στην Αθήνα με το αυτοκίνητο και πλέον είναι αδύνατον να στριμάρω μουσική από το Tidal.
    Δεν ξέρω τι φταίει, αλλά η κατάσταση χειροτερεύει συνεχώς...

  3. #3993
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως θεωρητικά δεν μπορεί να γίνει αύξηση τιμής στις υφιστάμενες συνδέσεις extra sim εφόσον πρόκειται για συμβόλαιο χωρίς δέσμευση;

    Δεν θα μου έκανε εντύπωση να το δω αυτό σε λίγο καιρο.
    Το έχω ξαναδεί να αναφέρεται, αλλά δεν είναι προφανές.
    Κάποιοι εντός αλλά και και εκτός της Cosmote λένε μεν ότι η extra SIM αποτελεί ξεχωριστό προϊόν, άρα οποιαδήποτε αλλαγή επηρεάζει μόνο αυτό, αλλά κάποιος μπορεί να πήρε ένα Gigamax Unlimited ακριβώς επειδή του δίνει πρόσβαση στην extra SIM. Σε αυτή την περίπτωση δεν κρίνω λογικό να πρέπει να παραμείνει δεσμευμένος εάν δεν έχει μία παροχή που ήταν συμφωνημένο ότι θα έχει.
    Βέβαια αυτό το υποσύνολο (όσων έκαναν συμβόλαιο από πριν την αλλαγή και ήθελαν αλλά δεν είχαν πάρει extra SIM) δεν πρέπει να είναι και τόσο μεγάλο...

  4. #3994
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω ξαναδεί να αναφέρεται, αλλά δεν είναι προφανές.
    Κάποιοι εντός αλλά και και εκτός της Cosmote λένε μεν ότι η extra SIM αποτελεί ξεχωριστό προϊόν, άρα οποιαδήποτε αλλαγή επηρεάζει μόνο αυτό, αλλά κάποιος μπορεί να πήρε ένα Gigamax Unlimited ακριβώς επειδή του δίνει πρόσβαση στην extra SIM. Σε αυτή την περίπτωση δεν κρίνω λογικό να πρέπει να παραμείνει δεσμευμένος εάν δεν έχει μία παροχή που ήταν συμφωνημένο ότι θα έχει.
    Βέβαια αυτό το υποσύνολο (όσων έκαναν συμβόλαιο από πριν την αλλαγή και ήθελαν αλλά δεν είχαν πάρει extra SIM) δεν πρέπει να είναι και τόσο μεγάλο...
    Υπάρχει το δικαίωμα της extra sim, χωρίς αυτό γίνεται καταγγελία σύμβασης αζημίως εφόσον αναφέρεται πως μπορείς να συνδέσεις μέχρι 4 extra sim αλλά εγώ λέω για την τιμή. Για το κόστος άνετα μπορεί να πει η Cosmote με μία ανακοίνωση στο λογαριασμό ότι από τον επόμενο μήνα ή σε 2 μήνες θα πάει από 3,02€ στα 12€ για παράδειγμα.

  5. #3995
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω ξαναδεί να αναφέρεται, αλλά δεν είναι προφανές.
    Κάποιοι εντός αλλά και και εκτός της Cosmote λένε μεν ότι η extra SIM αποτελεί ξεχωριστό προϊόν, άρα οποιαδήποτε αλλαγή επηρεάζει μόνο αυτό, αλλά κάποιος μπορεί να πήρε ένα Gigamax Unlimited ακριβώς επειδή του δίνει πρόσβαση στην extra SIM. Σε αυτή την περίπτωση δεν κρίνω λογικό να πρέπει να παραμείνει δεσμευμένος εάν δεν έχει μία παροχή που ήταν συμφωνημένο ότι θα έχει.
    Βέβαια αυτό το υποσύνολο (όσων έκαναν συμβόλαιο από πριν την αλλαγή και ήθελαν αλλά δεν είχαν πάρει extra SIM) δεν πρέπει να είναι και τόσο μεγάλο...
    Εγώ επί τούτου πήρα και τις 4 from day 1 με την αλλαγή του What's up κινητού μου σε συμβόλαιο πριν 3 χρόνια.

  6. #3996
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ επί τούτου πήρα και τις 4 from day 1 με την αλλαγή του What's up κινητού μου σε συμβόλαιο
    Μαζί, ίδια διαδικασία, αλλά frog
    Επιπλέον + 1 ακόμη Unlimited της γυναίκας + 1 extra SIM ακόμη σύνολο 5.
    Πριν έδινα 10 ευρώ + 25 σταθερό + 10 η γυναίκα. Τώρα δίνω 48 + 4x3 + 29 + 3. (92)
    Kόπηκε 1 σταθερή γραμμή. Οι άλλες πήγαν σε εξοχικό, σπίτι, Backup οπτικής ιατρείου, κλπ

    Η Cosmote κέρδισε άλλα 50!! ευρώ και κέρδισα νομαδικότητα.
    Άνετα όμως ξαναγυρνάω σε 10 ευρώ τον μήνα απεριόριστα και 20 ευρώ 200GB on the spot.

    H Cosmote μόνο να χάσει έχει αν αλλάξει κάτι ριζικά.
    Το ποτάμι των no cap 5G δεν γυρνά πίσω παγκοσμίως.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει το δικαίωμα της extra sim, χωρίς αυτό γίνεται καταγγελία σύμβασης αζημίως εφόσον αναφέρεται πως μπορείς να συνδέσεις μέχρι 4 extra sim αλλά εγώ λέω για την τιμή. Για το κόστος άνετα μπορεί να πει η Cosmote με μία ανακοίνωση στο λογαριασμό ότι από τον επόμενο μήνα ή σε 2 μήνες θα πάει από 3,02€ στα 12€ για παράδειγμα.
    Ισχύει οι υπάρχοντες με <4 extra SIM μπορούν να καταγγείλουν.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  7. #3997
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Πάτρα - Ρίο
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΙΟ
    Router
    ZTE MC888 Pro
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαζί, ίδια διαδικασία, αλλά frog
    Επιπλέον + 1 ακόμη Unlimited της γυναίκας + 1 extra SIM ακόμη σύνολο 5.
    Πριν έδινα 10 ευρώ + 25 σταθερό + 10 η γυναίκα. Τώρα δίνω 48 + 4x3 + 29 + 3. (92)
    Kόπηκε 1 σταθερή γραμμή. Οι άλλες πήγαν σε εξοχικό, σπίτι, Backup οπτικής ιατρείου, κλπ

    Η Cosmote κέρδισε άλλα 50!! ευρώ και κέρδισα νομαδικότητα.
    Άνετα όμως ξαναγυρνάω σε 10 ευρώ τον μήνα απεριόριστα και 20 ευρώ 200GB on the spot.

    H Cosmote μόνο να χάσει έχει αν αλλάξει κάτι ριζικά.
    Το ποτάμι των no cap 5G δεν γυρνά πίσω παγκοσμίως.

    - - - Updated - - -

    Ισχύει οι υπάρχοντες με <4 extra SIM μπορούν να καταγγείλουν.
    Πολύ σωστά, όλοι μας σχεδόν με τα GIGAMAX UNLIMITED συμβόλαια ανεβήκαμε αρκετά σε μηνιαία πάγια στην cosmote, ακριβώς επειδή είχαμε ελευθερία στη χρήση, όπου κι αν βρισκόμαστε. Πράγματι το ποτάμι των no cap 5G δε γυρίζει πίσω. Πολύ σωστός.
    Η ΑΓΑΠΗ ΟΔΗΓΟΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ!!!

  8. #3998
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    (το παρόν απευθύνεται σε νέα μηνύματα που θέτουν εκ νέου το ερώτημα "τι γίνεται με τις εξτρα σιμ")

    Επειδή τις τελευταίες μέρες γράφτηκαν δεκάδες σελίδες για αυτό το θέμα, να υπενθυμίσω για μια ακόμα φορά, για όποιον μπαίνει σήμερα στο topic, να κάνει τον κόπο να διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες από 9/2/24 μέχρι σήμερα, και να μην επαναλαμβάνει τα ίδια ερωτήματα.
    Με το να συζητάμε συνέχεια το ίδιο δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι (πέρα από το να αυξάνονται οι σελίδες του topic και να κουράζονται οι αναγνώστες).
    Όποιος θεωρεί ότι δεν τον καλύπτει το υλικό των προηγούμενων σελίδων ως προς τυχόν απορίες, μπορεί να απευθυνθεί επίσημα στην εταιρία, η οποία είναι και η μόνη που καθορίζει την εμπορική πολιτική.

  9. #3999
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω... και δεν είναι το ίδιο που για μένα το 5G είναι καλύτερο και θα είναι ο Ελον ποιο ακριβώς με το ρεύμα του μέσα. Θα τα ανεβάσουν και θα το πληρώσουμε τι να κάνουμε....
    Χρήστο το καινουργιο πιατο εχει καταναλωση 40-65W

  10. #4000
    Εγγραφή
    19-02-2024
    Ηλικία
    67
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Συμβόλαιο που ισχύει από 29/1/24 στη παράγραφο 1.3.1 αναφέρει "...κάθε συνδρομητής μπορεί να διατηρεί κατ' ανώτατο όριο μέχρι πέντε (5) συνδέσεις στο σύνολό τους. Δηλαδή 4 extrasim. Εάν δεν τις δώσουν λύνεται το συμβόλαιο με υπαιτιότητα της cosmote. Μετά καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή.

  11. #4001
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.806
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    E ας λυθει, χωρις penalty. Προβλεπεται στους γενικους ορους σε περιπτωση υπαναχωρησης απο τους ορους απο τη μερια του παροχου. Η καταγγελια τι θα λεει? Γιατι το εκανε? Η απαντηση ειναι απλη. Γιατι μπορει.

  12. #4002
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christos57 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμβόλαιο που ισχύει από 29/1/24 στη παράγραφο 1.3.1 αναφέρει "...κάθε συνδρομητής μπορεί να διατηρεί κατ' ανώτατο όριο μέχρι πέντε (5) συνδέσεις στο σύνολό τους. Δηλαδή 4 extrasim. Εάν δεν τις δώσουν λύνεται το συμβόλαιο με υπαιτιότητα της cosmote. Μετά καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή.
    Κανείς αιτηση φορητότητας στην Vodafone

    Του λες πάγιο με τιμή πάτο…

    Σε παίρνουν τηλεφωνο να μην φύγεις και όλα συζητιόνται… και παίρνεις και τις data sim

    Δεν υπάρχει λόγος για τρεξίματα…

    Και σου πληρώνουν και την ενεργοποίηση - αποσύνδεση στην Vodafone, με πιστώσεις στον λογαριασμό

  13. #4003
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε παίρνουν τηλεφωνο να μην φύγεις και όλα συζητιόνται… και παίρνεις και τις data sim
    Δεν βλέπω να έχεις αντιληφθεί ότι άλλαξε η εμπορική πολιτική αναφορικά με τις έξτρα σιμ.
    Όσο κι αν απειλησεις, κανενας υπαλληλος δεν θα παει αντίθετα με την εμπορική πολιτική της εταιρίας για να σε κρατήσει πελάτη.
    Δεν θα τον αφήσει το σύστημα και να το ήθελε.
    Ούτως ή άλλως, οι εξτρα σιμ δεν δίνονται από το τμήμα διακράτησης.
    Αυτοί θα σου ανανεώσουν τη σύνδεση, μετά θα πρέπει να πας σε κατάστημα για τις εξτρα σιμ, οπου θα σου πουν αυτο που εξαντλήσαμε στις προηγούμενες σελίδες (δεν βγαζουμε κυριε πλεον εξτρα σιμ στο unlimited).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    E ας λυθει, χωρις penalty. Προβλεπεται στους γενικους ορους σε περιπτωση υπαναχωρησης απο τους ορους απο τη μερια του παροχου. Η καταγγελια τι θα λεει? Γιατι το εκανε? Η απαντηση ειναι απλη. Γιατι μπορει.
    ακριβως οπως τα λες

  14. #4004
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Πάτρα - Ρίο
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΙΟ
    Router
    ZTE MC888 Pro
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βλέπω να έχεις αντιληφθεί ότι άλλαξε η εμπορική πολιτική αναφορικά με τις έξτρα σιμ.
    Όσο κι αν απειλησεις, κανενας υπαλληλος δεν θα παει αντίθετα με την εμπορική πολιτική της εταιρίας για να σε κρατήσει πελάτη.
    Δεν θα τον αφήσει το σύστημα και να το ήθελε.
    Ούτως ή άλλως, οι εξτρα σιμ δεν δίνονται από το τμήμα διακράτησης.
    Αυτοί θα σου ανανεώσουν τη σύνδεση, μετά θα πρέπει να πας σε κατάστημα για τις εξτρα σιμ, οπου θα σου πουν αυτο που εξαντλήσαμε στις προηγούμενες σελίδες (δεν βγαζουμε κυριε πλεον εξτρα σιμ στο unlimited).

    - - - Updated - - -



    ακριβως οπως τα λες
    Όχι έτσι ακριβώς, μόνο για ιδιώτες και μόνο για όποιον δε μπορεί / θέλει να ασχοληθεί και να τρέξει. Για λοιπούς υπάρχει και ο ΑΚ / ΠΚ. Όσο εκπληρώνω στο μέρος της σύμβασης τις υποχρεώσεις που μου αναλογούν, περιμένω και από το συμβαλλόμενο μέρος να πράξει το ίδιο.
    Η ΑΓΑΠΗ ΟΔΗΓΟΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ!!!

  15. #4005
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rioener Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι έτσι ακριβώς, μόνο για ιδιώτες και μόνο για όποιον δε μπορεί / θέλει να ασχοληθεί και να τρέξει. Για λοιπούς υπάρχει και ο ΑΚ / ΠΚ. Όσο εκπληρώνω στο μέρος της σύμβασης τις υποχρεώσεις που μου αναλογούν, περιμένω και από το συμβαλλόμενο μέρος να πράξει το ίδιο.
    Πήγαινέ τους εσύ στα δικαστήρια και μας λες σε μερικά χρόνια μετά την εκδίκαση πως πήγε.

Σελ. 267 από 336 ΠρώτηΠρώτη ... 247257262265266267268269272277287 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας