Σελ. 244 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 224234239242243244245246249254264 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.646-3.660 από 5024
  1. #3646
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Εγώ την πρώτη φορά πήρα με 54 € πάγιο και για 3 extra sim πλήρωνα μέχρι πρότινως 63 €. Τον Οκτώβριο ανανέωσα με 44. Ήδη πληρώνω συγκριτικά με άλλους 10-12 € την extra sim ας όψεται ο "διαμοιρασμός" βαρών. Αν το ανεβάσουν για τους υπάρχοντες συνδρομητές απλά θα μας χάσουν όσους έχουμε εναλλακτικές.

  2. #3647
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Chateau 5G
    Επιβεβαιώνω και εγώ εν τέλη από πλευράς μου πήγα σε κατάστημα κοσμοτε να βγάλω άλλη μια να έχω καβάτζα. Από Δευτέρα τέλος, όσοι έχουν ήδη είναι οκ μου είπαν

    - - - Updated - - -

    Πιο αναλυτικά δεν μου είπαν τίποτα για αύξηση τιμής στις data sim αλλά για εντελώς απαγόρευση μόνο στα unlimited η έκδοση data sim στο εξής. Όποιος πήρε... πήρε

  3. #3648
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ την πρώτη φορά πήρα με 54 € πάγιο και για 3 extra sim πλήρωνα μέχρι πρότινως 63 €. Τον Οκτώβριο ανανέωσα με 44. Ήδη πληρώνω συγκριτικά με άλλους 10-12 € την extra sim ας όψεται ο "διαμοιρασμός" βαρών. Αν το ανεβάσουν για τους υπάρχοντες συνδρομητές απλά θα μας χάσουν όσους έχουμε εναλλακτικές.
    Δεν νομίζω να το πειράξουν σε όσους έχουν ήδη συμβόλαιο, εξάλλου όλα είναι χρόνου ή 1.5 χρόνο που είναι λίγο.
    Αν το κάνουν οκ μπορούμε να φύγουμε.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #3649
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να το πειράξουν σε όσους έχουν ήδη συμβόλαιο, εξάλλου όλα είναι χρόνου ή 1.5 χρόνο που είναι λίγο.
    Αν το κάνουν οκ μπορούμε να φύγουμε.
    Εχω μεχρι Οκτ-2025 μπολικους μηνες ακομα, εαν το αλλαξουν στα ηδη υπαρχον τοτε απλα κοβω τη συνδεση εντελως και παω καρτα ετσι κι αλλιως το unlimited μονο για τις 2 extra sim το εκανα και το ανανεωσα και 2η φορα.


  5. #3650
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.824
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Μπορειτε να καταλαβετε οτι γινοταν εμποριο με τις 4 sim?
    Η τιμή θα ανέβει για όλους, οποιος κατεβαζε TB και τη θελει απλα θα πληρωσει οσο μια συνδεση adsl. Και παλι καλο deal ειναι.
    Οποιος την ειχε ετσι για να υπαρχει, θα γλιτωνει 3.5 ευρω το μηνα. Το λες και εξοικονόμηση

    ΥΓ To πιθανοτερο σεναριο ειναι μαζι με τα 15+ ευρω να μπει και ενα fair use policy γυρω στα 5Tb για καθε extra sim

  6. #3651
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Chateau 5G
    Εμένα μου είπαν τα εξής:

    1) Καταργείται η έκδοση extra data sim ΜΟΝΟ στα απεριόριστα συμβόλαια
    2) Δεν επηρρεάζονται όσοι έχουν ήδη
    3) Δεν υπάρχει πρόβλημα μελλοντικά στις ανανεώσεις καθώς οι έξτρα σιμ δεν έχουν σχέση με το υπάρχον συμβόλαιο είναι ξεχωριστό αόριστο "συμβόλαιο"

    Συμπερασματικά όσοι έχουν ήδη είναι οκ μάλλον "για πάντα" αλλά κανείς δεν ξέρει αν η κοτε αρχίσει να "φουσκώνει" τις τιμές στις ανανεώσεις αυτών των συμβολέων..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορειτε να καταλαβετε οτι γινοταν εμποριο με τις 4 sim?
    Προσωπικά ούτε έδωσα ποτέ σε τρίτο ούτε θα έδινα ακριβώς για αυτόν τον λόγο, και εδώ στο φόρουμ ποτέ κανείς δεν έχει γράψει να έχει κάνει κάτι αντίστοιχο, αν πραγματικά ισχύει ότι γινόταν abuse πραγματικά καλά μας κάνουν..

    - - - Updated - - -

    Ελπίζω να μην υπάρχει όντως θέμα στις ανανεώσεις γιατί μου βγάζει ας πούμε εμένα τώρα η εφαρμογή να ανανεώσω για 2 χρόνια στα 42€ καθαρά το συμβόλαιο εκτός των extra data sim.

  7. #3652
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.824
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ειναι ευκολο να αντιληφθει κανεις ότι οταν κατι καταργείται και δεν δινεται ΚΑΘΟΛΟΥ πλεον, εχει μπει σε διαδικασια αναθεωρησης ως παροχη.
    Το δεν επηρρεαζονται οσοι εχουν ηδη ειναι προσωρινο. Οι πωλησεις δεν προκειται να σου πουν τι ΘΑ γινει, γιατι πολυ απλα δεν το ξερουν.
    Και μεις εδω σπεκουλαρουμε εκ του ασφαλους.

    Θυμιζω οτι ακριβως το ιδιο ειχε γινει με το 1 ευρω εκπτωση του λογαριασμου για το ebill. Στην αρχη ειπαν μονο για τα νεα συμβολαια, και μετα το εφαρμοσαν παντού.

    Απλα σταματανε την εκδοση ωστε οταν γινει η αλλαγη να μην εχουν πολλά σπασιματα απο αυτους που το εχουν καινουργιο "κοσκινακι"

    Αν διαβασεις στο φορουμ θα βρεις πολλους που τις εχουν μοιρασει, και καμποσους που κατεβαζουν terabyte.
    Συμπερασματικα, δεν αντεχει κανενα δικτυο προς το παρον απεριοριστα data σε ταχυτητες 5g. Μονο "απεριοριστα".
    Και για να το βαλουμε σε σωστη διασταση, απεριοριστα σε κινητη συσκευη αντεχει.
    Απεριοριστα σε 5g router και απο πισω "πραμα" οχι.

  8. #3653
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορειτε να καταλαβετε οτι γινοταν εμποριο με τις 4 sim?
    Η τιμή θα ανέβει για όλους, οποιος κατεβαζε TB και τη θελει απλα θα πληρωσει οσο μια συνδεση adsl. Και παλι καλο deal ειναι.
    Οποιος την ειχε ετσι για να υπαρχει, θα γλιτωνει 3.5 ευρω το μηνα. Το λες και εξοικονόμηση

    ΥΓ To πιθανοτερο σεναριο ειναι μαζι με τα 15+ ευρω να μπει και ενα fair use policy γυρω στα 5Tb για καθε extra sim
    Συνολικά που κοιτάω πάντα κάθε μήνα εδώ και 2+ χρόνια που έχω τις δικές μου, δεν υπήρξε μήνας να πέρασα πάνω από τα 4tb συνολικά με το κινητό και τις 4 εξτρα οπότε ναι, θα μπορούσαν να τις αφήσουν όλες με συνολικό όριο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #3654
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Chateau 5G
    Επομένως πολύ πιθανο να καταργηθεί και σε όλους μας

  10. #3655
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.824
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Υπαρχει ποστ εδω μεσα που μιλαει για 40Tb το μηνα.

    Παρα πολυς κοσμος εχει πολυ κοντη αντιληψη του τι σημαινει δωρεαν.

    Αν βαλεις πχ μια βρυση καπου και πεις οτι το νερο ειναι δωρεαν, θα εμφανιστει καποιος που θα σκεφτει να το εμφιαλωσει και να το πουλαει.
    Τα πραγματα που ειναι πραγματικα δωρεαν ΚΑΙ χρησιμα ειναι πολυ λιγα. πχ ο ηλιος.
    Που και παλι, αν καποιος σου τον κρυβει αν εισαι στο υπογειο πρεπει να πληρωσεις παραπανω για να ανεβεις στο ρετιρε.

  11. #3656
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει ποστ εδω μεσα που μιλαει για 40Tb το μηνα.

    Παρα πολυς κοσμος εχει πολυ κοντη αντιληψη του τι σημαινει δωρεαν.

    Αν βαλεις πχ μια βρυση καπου και πεις οτι το νερο ειναι δωρεαν, θα εμφανιστει καποιος που θα σκεφτει να το εμφιαλωσει και να το πουλαει.
    Τα πραγματα που ειναι πραγματικα δωρεαν ΚΑΙ χρησιμα ειναι πολυ λιγα. πχ ο ηλιος.
    Που και παλι, αν καποιος σου τον κρυβει αν εισαι στο υπογειο πρεπει να πληρωσεις παραπανω για να ανεβεις στο ρετιρε.
    Ναι ρε συ μπορεί ένας να το σκίζει αλλά το 99% δεν το κάνει. Αν το έκανε θα ήθελε και ολόκληρο σέρβερ ροομ με δίσκους να σώζει αυτά που ανεβάζει/κατεβάζει. Εδώ δεν μιλάμε για απλή χρήση πλέον.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #3657
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.824
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Μπα, ποιο χαζες χρησεις. 4-5 τηλεορασεις με συνεχες streaming, μια χαρα την κανουν τη ζημια και χωρις δισκους.

    Το θεμα ειναι οτι αμα αρχισει το πανηγυρι του κοβουμε το σταθερο και το αντικαθιστουμε με μια δανεικη sim οποτε εχουμε internet στο σπιτι με 3.5 ευρω το μηνα, αυτο "ενοχλει" σε αλλα πραγματα.

    Το μονο που φρεναρε καπως την κατασταση ειναι το 300+ που θελει ενα της προκοπης 5g + την οποια γνωση απο βεσπα.
    Αν ειχε 50 ευρω, θα γινοταν χαμος.
    Απλα πηρε παραπανω χρονο να συμβει.

    Ολα μαζι, καποιοι κανουν abuse, καποιοι εμποριο κλπ, Δεν το κανουν ολοι, αλλα καποιος το βλεπει συνολικα απο την πλευρα του παροχου και κανει τη σουμα.


    Ακομα και συ ειπες.. εχω για backup την ftth και παιζω με το 5g γιατι τα 700 ειναι καλυτερα απο τα 300.
    Ναι οκ, technofreak προσεγγιση (αλιμονο) αλλά αν το 5g ειχε οριο px 5tb το μηνα ΔΕΝ θα το εκανες.

  13. #3658
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα, ποιο χαζες χρησεις. 4-5 τηλεορασεις με συνεχες streaming, μια χαρα την κανουν τη ζημια και χωρις δισκους.

    Το θεμα ειναι οτι αμα αρχισει το πανηγυρι του κοβουμε το σταθερο και το αντικαθιστουμε με μια δανεικη sim οποτε εχουμε internet στο σπιτι με 3.5 ευρω το μηνα, αυτο "ενοχλει" σε αλλα πραγματα.

    Το μονο που φρεναρε καπως την κατασταση ειναι το 300+ που θελει ενα της προκοπης 5g + την οποια γνωση απο βεσπα.
    Αν ειχε 50 ευρω, θα γινοταν χαμος.
    Απλα πηρε παραπανω χρονο να συμβει.

    Ολα μαζι, καποιοι κανουν abuse, καποιοι εμποριο κλπ, Δεν το κανουν ολοι, αλλα καποιος το βλεπει συνολικα απο την πλευρα του παροχου και κανει τη σουμα.


    Ακομα και συ ειπες.. εχω για backup την ftth και παιζω με το 5g γιατι τα 700 ειναι καλυτερα απο τα 300.
    Ναι οκ, technofreak προσεγγιση (αλιμονο) αλλά αν το 5g ειχε οριο px 5tb το μηνα ΔΕΝ θα το εκανες.
    Ναι δεν θα το έκανα αλλά χαίρομαι το peak της γραμμής και δεν έχω sustainable download για αυτό έχω αυτό πρώτο συν τη χαρά του speedtest
    Στην τελική εγώ και κάποιοι άλλοι έχουμε ρίξει χρήμα και είμαστε η καλύτερη διαφήμιση της Cosmote, διαφωνείς? Κερδίζουμε κάτι από αυτό? Όχι φυσικά, εδώ με έχουν 10 ημέρες χωρίς σταθερό τηλέφωνο στον μπαμπά και τους φέρομαι με το γάντι γιατί ούτε το voip δουλεύει ούτε το smart δίνει τηλεφωνία...πετυχεσα μεγάλη μιλάμε.
    Απλά foof for thought

  14. #3659
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.958
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Οι πάροχοι έχουν μπει στην ίδια φάση που είναι εδώ και χρόνια η Intel και η AMD με τους επεξεργαστές: σου δίνουν τόση ταχύτητα που φτάνει και περισσεύει και δεν ξέρεις τι να την κάνεις.

  15. #3660
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.824
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι δεν θα το έκανα αλλά χαίρομαι το peak της γραμμής και δεν έχω sustainable download για αυτό έχω αυτό πρώτο συν τη χαρά του speedtest
    Στην τελική εγώ και κάποιοι άλλοι έχουμε ρίξει χρήμα και είμαστε η καλύτερη διαφήμιση της Cosmote, διαφωνείς? Κερδίζουμε κάτι από αυτό? Όχι φυσικά, εδώ με έχουν 10 ημέρες χωρίς σταθερό τηλέφωνο στον μπαμπά και τους φέρομαι με το γάντι γιατί ούτε το voip δουλεύει ούτε το smart δίνει τηλεφωνία...πετυχεσα μεγάλη μιλάμε.
    Απλά foof for thought
    Ε αφου εισαι μερακλης, φτιαξε policy routing για τους διαφορους ookla servers.
    Διαλεγοντας διαφορετικους servers, να βγαινεις και απο αλλη γραμμη.
    Με 2-3 speedtest τα ελεγχεις ΟΛΑ.
    Βολευει.

    Αλλα το bulk traffic, στην ινα. Για λογους σταθεροτητας κυριως.

Σελ. 244 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 224234239242243244245246249254264 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας