Σελ. 312 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 292302307310311312313314317322332 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.666-4.680 από 5024
  1. #4666
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iliondocs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να στήσεις VPN? δεν υπάρχει κανένας λόγος.
    1. Φτιάξε ενα λογαριασμό στο zerotier.com και φτιάξε ένα "εσωτερικό δίκτυο" στο cloud - χρόνος υλοποίησης 2 λεπτά μέγιστο.
    2. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου, κάνε login, κάνε approve την συσκευή από το admin page - χρόνος υλοποίησης 2 λεπτά μέγιστο.
    3. Κατέβασε την εφαρμογή σε έναν υπολογιστή μέσα στο ίδιο δίκτυο με τις κάμερες, next next next approve στο admin page, χρόνος υλοποίησης 3 λεπτά...
    4. Το κινητό σου και ο υπολογιστής σου είναι στο ίδιο πια δίκτυο.
    5. Ρυθμιζεις να κάνει forward την κλήση για τις υπόλοιπες συσκευές του εσωερικού σου δικτύου - χρόνος υλοποίησης 1 λεπτό.

    Είσαι έτοιμος, ανοίγεις την εφαρμογή για τις κάμερες από όπου και να είσαι και είναι σαν να εισαι στο εσωτερικό δίκτυο... στα @@ η public ip
    This!!!!!
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #4667
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iliondocs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να στήσεις VPN? δεν υπάρχει κανένας λόγος.
    1. Φτιάξε ενα λογαριασμό στο zerotier.com και φτιάξε ένα "εσωτερικό δίκτυο" στο cloud - χρόνος υλοποίησης 2 λεπτά μέγιστο.
    2. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου, κάνε login, κάνε approve την συσκευή από το admin page - χρόνος υλοποίησης 2 λεπτά μέγιστο.
    3. Κατέβασε την εφαρμογή σε έναν υπολογιστή μέσα στο ίδιο δίκτυο με τις κάμερες, next next next approve στο admin page, χρόνος υλοποίησης 3 λεπτά...
    4. Το κινητό σου και ο υπολογιστής σου είναι στο ίδιο πια δίκτυο.
    5. Ρυθμιζεις να κάνει forward την κλήση για τις υπόλοιπες συσκευές του εσωερικού σου δικτύου - χρόνος υλοποίησης 1 λεπτό.

    Είσαι έτοιμος, ανοίγεις την εφαρμογή για τις κάμερες από όπου και να είσαι και είναι σαν να εισαι στο εσωτερικό δίκτυο... στα @@ η public ip
    Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά προφανώς δεν ήμουν αρκετά ξεκάθαρος..
    Καταρχήν είπα "Για να μην πάμε στην περίπτωση του να στήσεις VPN ενώ είσαι πίσω από cgnat", οπότε όχι δεν λέμε για VPN, αυτό είναι αλλουνού παππά ευαγγέλιο..
    Στην προκειμένη περίπτωση μιλάμε για ένα απλό χρήστη.
    Ο απλός χρήστης έχει το κινητό του και μια κάμερα που θέλει να τη βλέπει. Δεν θέλει/έχει 24/7 ανοιχτό υπολογιστή/server. (Το γεγονός ότι μπορείς να κάνεις τη δουλίτσα έστω και με ένα απλό rpi είναι άσχετο, δεν προσπαθούμε να πείσουμε εμένα που έχω ένα hypervisor και 8 VMs ανοιχτά 24/7, αλλά αυτόν που είναι απλός χρήστης ξαναλέω).
    Μπαίνει στο ρούτερ του, κάνει forward την τάδε πόρτα, βάζει ένα αξιοπρεπές username/password και τη βλέπει.
    Σε περίπτωση που δεν έχεις public IP, χρειάζεται κάποιο ενδιάμεσο node, είτε είναι κάποιος υπολογιστής όπως λες και συ, είτε κάποιο άλλο pc/server που θα κάνει reverse tunneling (με χρήση κάποιου VPS), ή / και με την αγορά ενός domain name για να πας αν θες στην επιλογή της cloudlare.. Αυτό είναι το κύριο πρόβλημα θεωρώ...
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  3. #4668
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.395
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iliondocs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να στήσεις VPN? δεν υπάρχει κανένας λόγος.
    1. Φτιάξε ενα λογαριασμό στο zerotier.com και φτιάξε ένα "εσωτερικό δίκτυο" στο cloud - χρόνος υλοποίησης 2 λεπτά μέγιστο.
    2. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου, κάνε login, κάνε approve την συσκευή από το admin page - χρόνος υλοποίησης 2 λεπτά μέγιστο.
    3. Κατέβασε την εφαρμογή σε έναν υπολογιστή μέσα στο ίδιο δίκτυο με τις κάμερες, next next next approve στο admin page, χρόνος υλοποίησης 3 λεπτά...
    4. Το κινητό σου και ο υπολογιστής σου είναι στο ίδιο πια δίκτυο.
    5. Ρυθμιζεις να κάνει forward την κλήση για τις υπόλοιπες συσκευές του εσωερικού σου δικτύου - χρόνος υλοποίησης 1 λεπτό.

    Είσαι έτοιμος, ανοίγεις την εφαρμογή για τις κάμερες από όπου και να είσαι και είναι σαν να εισαι στο εσωτερικό δίκτυο... στα @@ η public ip
    το παραπανω για τον μεσο-απλο user?

  4. #4669
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά προφανώς δεν ήμουν αρκετά ξεκάθαρος..
    Καταρχήν είπα "Για να μην πάμε στην περίπτωση του να στήσεις VPN ενώ είσαι πίσω από cgnat", οπότε όχι δεν λέμε για VPN, αυτό είναι αλλουνού παππά ευαγγέλιο..
    Στην προκειμένη περίπτωση μιλάμε για ένα απλό χρήστη.
    Ο απλός χρήστης έχει το κινητό του και μια κάμερα που θέλει να τη βλέπει. Δεν θέλει/έχει 24/7 ανοιχτό υπολογιστή/server. (Το γεγονός ότι μπορείς να κάνεις τη δουλίτσα έστω και με ένα απλό rpi είναι άσχετο, δεν προσπαθούμε να πείσουμε εμένα που έχω ένα hypervisor και 8 VMs ανοιχτά 24/7, αλλά αυτόν που είναι απλός χρήστης ξαναλέω).
    Μπαίνει στο ρούτερ του, κάνει forward την τάδε πόρτα, βάζει ένα αξιοπρεπές username/password και τη βλέπει.
    Σε περίπτωση που δεν έχεις public IP, χρειάζεται κάποιο ενδιάμεσο node, είτε είναι κάποιος υπολογιστής όπως λες και συ, είτε κάποιο άλλο pc/server που θα κάνει reverse tunneling (με χρήση κάποιου VPS), ή / και με την αγορά ενός domain name για να πας αν θες στην επιλογή της cloudlare.. Αυτό είναι το κύριο πρόβλημα θεωρώ...
    Δεν καταλαβαίνω τι συζητάτε ακόμα? ποιος δεν έχει έστω και το ποιο πεθαμένο ADSL σπίτι του με 4mbit για να έχει static IP και να βλέπει κάμερες? προς τι η κουβέντα του Public IP στην κινητή?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #4670
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.570
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    προς τι η κουβέντα του Public IP στην κινητή?
    Μηπως επειδη καποιοι εκοψαν τη σταθερη τους και εβαλαν extra sim?

    Νομιζω ειναι ενας λογος αυτος.

    Σε καθε περιπτωση ομως το cloud ειναι το καλυτερο για ολους και γι αυτο

    εξαλλου το δινουν οι εταιρειες.

  6. #4671
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.958
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Οι κάμερες του εμπορίου (d-link, tp-link, ezviz κλπ) λειτουργούν και με cgnat χωρίς να χρειάζονται public ip και ανοικτές πόρτες. Γίνεται μέσω δικού τους cloud η επικοινωνία.

  7. #4672
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω τι συζητάτε ακόμα? ποιος δεν έχει έστω και το ποιο πεθαμένο ADSL σπίτι του με 4mbit για να έχει static IP και να βλέπει κάμερες? προς τι η κουβέντα του Public IP στην κινητή?
    H αλήθεια είναι ότι off topic είναι το θέμα εδώ... απλά το έφερε η κουβέντα ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι κάμερες του εμπορίου (d-link, tp-link, ezviz κλπ) λειτουργούν και με cgnat χωρίς να χρειάζονται public ip και ανοικτές πόρτες. Γίνεται μέσω δικού τους cloud η επικοινωνία.
    Ε ναι, ΟΚ, όχι όλες όμως, γι' αυτό ξεκίνησε η απορία.
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  8. #4673
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως επειδη καποιοι εκοψαν τη σταθερη τους και εβαλαν extra sim?

    Νομιζω ειναι ενας λογος αυτος.

    Σε καθε περιπτωση ομως το cloud ειναι το καλυτερο για ολους και γι αυτο

    εξαλλου το δινουν οι εταιρειες.
    Ναι αυτός ο μύθος συνεχίζει και τραβάει με τα εκατομμύρια των ανθρώπων που έκοψαν τα πάντα και έμειναν με μια SIM..
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #4674
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    92
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    150/50 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MU5001
    Δηλαδή δεν έχω εισερχόμενες voip κλήσεις με apn internet. Μόνο με τη χρήση του vpn-internet δουλεύουν.

  10. #4675
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malagad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή δεν έχω εισερχόμενες voip κλήσεις με apn internet. Μόνο με τη χρήση του vpn-internet δουλεύουν.
    Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα, στο freepbx μου παιζουν κανονικά από οπουδήποτε
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #4676
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.395
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malagad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή δεν έχω εισερχόμενες voip κλήσεις με apn internet. Μόνο με τη χρήση του vpn-internet δουλεύουν.
    Stun ? Proxy ?

  12. #4677
    Εγγραφή
    04-08-2023
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inanal
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oav051 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Stun ?
    Το headscale έκανε το θαύμα του. Αν κανείς θέλει να στήσει κινητό γραφείο με κανένα RUTX50 η RUTX09 ας με ρωτήσει για το config.
    Εβαλα Frog απεριόριστα, αυτό που έκανε 60 ευρώ στην Black Friday και πάει αρκετά καλά.


    Γνωρίζει κανείς κάνα φθηνό (unmanaged) VPS με 1gbit internet από Ελλάδα;
    Με 27 ευρώ που δίνει η Inalan την 1/1gbit σκέφτομαι σοβαρά να βάλω σπίτι μου και να το κάνω relay
    Κάνω τη δουλειά μου τώρα με derp στο γρηγορότερο hetzner dc, αλλά θα ήθελα κάτι κοντά και οικονομικά, τύπου όταν AWS ή Azure ανοίξουν ποτέ τα datacenters που υποσχέθηκαν εδώ, ιδανικά κάτω από 27 ευρώ.

  13. #4678
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CxIce Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το headscale έκανε το θαύμα του. Αν κανείς θέλει να στήσει κινητό γραφείο με κανένα RUTX50 η RUTX09 ας με ρωτήσει για το config.
    Εβαλα Frog απεριόριστα, αυτό που έκανε 60 ευρώ στην Black Friday και πάει αρκετά καλά.


    Γνωρίζει κανείς κάνα φθηνό (unmanaged) VPS με 1gbit internet από Ελλάδα;
    Με 27 ευρώ που δίνει η Inalan την 1/1gbit σκέφτομαι σοβαρά να βάλω σπίτι μου και να το κάνω relay
    Κάνω τη δουλειά μου τώρα με derp στο γρηγορότερο hetzner dc, αλλά θα ήθελα κάτι κοντά και οικονομικά, τύπου όταν AWS ή Azure ανοίξουν ποτέ τα datacenters που υποσχέθηκαν εδώ, ιδανικά κάτω από 27 ευρώ.
    Δεν νομίζω να υπάρχει τίποτα εδώ.. έψαχνα και εγώ και δεν βρήκα τίποτα. Βασικά το 1gbit που λες είναι το πρόβλημα ακόμα και στην ΕΕ πλέον. Μέχρι πέρυσι υπήρχαν Server με αυτή την ταχύτητα, πλέον δύσκολα σε αυτά τα λεφτά είτε σε Hetzner είτε στην OVH που νοικιάζω εγώ. Αν βρεις με ενδιαφέρει και εμένα
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #4679
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iliondocs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να στήσεις VPN? δεν υπάρχει κανένας λόγος.
    1. Φτιάξε ενα λογαριασμό στο zerotier.com και φτιάξε ένα "εσωτερικό δίκτυο" στο cloud - χρόνος υλοποίησης 2 λεπτά μέγιστο.
    2. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου, κάνε login, κάνε approve την συσκευή από το admin page - χρόνος υλοποίησης 2 λεπτά μέγιστο.
    3. Κατέβασε την εφαρμογή σε έναν υπολογιστή μέσα στο ίδιο δίκτυο με τις κάμερες, next next next approve στο admin page, χρόνος υλοποίησης 3 λεπτά...
    4. Το κινητό σου και ο υπολογιστής σου είναι στο ίδιο πια δίκτυο.
    5. Ρυθμιζεις να κάνει forward την κλήση για τις υπόλοιπες συσκευές του εσωερικού σου δικτύου - χρόνος υλοποίησης 1 λεπτό.

    Είσαι έτοιμος, ανοίγεις την εφαρμογή για τις κάμερες από όπου και να είσαι και είναι σαν να εισαι στο εσωτερικό δίκτυο... στα @@ η public ip
    Όλο αυτό προϋποθέτει ανοιχτό υπολογιστή όμως... Προσωπικά θα ήθελα να τρέχει στον εξοπλισμό αυτό παρά σε always on pc...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά προφανώς δεν ήμουν αρκετά ξεκάθαρος..
    Καταρχήν είπα "Για να μην πάμε στην περίπτωση του να στήσεις VPN ενώ είσαι πίσω από cgnat", οπότε όχι δεν λέμε για VPN, αυτό είναι αλλουνού παππά ευαγγέλιο..
    Στην προκειμένη περίπτωση μιλάμε για ένα απλό χρήστη.
    Ο απλός χρήστης έχει το κινητό του και μια κάμερα που θέλει να τη βλέπει. Δεν θέλει/έχει 24/7 ανοιχτό υπολογιστή/server. (Το γεγονός ότι μπορείς να κάνεις τη δουλίτσα έστω και με ένα απλό rpi είναι άσχετο, δεν προσπαθούμε να πείσουμε εμένα που έχω ένα hypervisor και 8 VMs ανοιχτά 24/7, αλλά αυτόν που είναι απλός χρήστης ξαναλέω).
    Μπαίνει στο ρούτερ του, κάνει forward την τάδε πόρτα, βάζει ένα αξιοπρεπές username/password και τη βλέπει.
    Σε περίπτωση που δεν έχεις public IP, χρειάζεται κάποιο ενδιάμεσο node, είτε είναι κάποιος υπολογιστής όπως λες και συ, είτε κάποιο άλλο pc/server που θα κάνει reverse tunneling (με χρήση κάποιου VPS), ή / και με την αγορά ενός domain name για να πας αν θες στην επιλογή της cloudlare.. Αυτό είναι το κύριο πρόβλημα θεωρώ...
    Όπως τα λες...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω τι συζητάτε ακόμα? ποιος δεν έχει έστω και το ποιο πεθαμένο ADSL σπίτι του με 4mbit για να έχει static IP και να βλέπει κάμερες? προς τι η κουβέντα του Public IP στην κινητή?
    Public ip ναι... Αλλά ποιος ο λόγος να διατηρηθεί μια πεθαμένη γραμμή; Και με ταχύτητα χώμα....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι κάμερες του εμπορίου (d-link, tp-link, ezviz κλπ) λειτουργούν και με cgnat χωρίς να χρειάζονται public ip και ανοικτές πόρτες. Γίνεται μέσω δικού τους cloud η επικοινωνία.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    H αλήθεια είναι ότι off topic είναι το θέμα εδώ... απλά το έφερε η κουβέντα ...

    - - - Updated - - -



    Ε ναι, ΟΚ, όχι όλες όμως, γι' αυτό ξεκίνησε η απορία.
    Υπάρχει και το σενάριο του θέλω να μπω στο ρούτερ η το εσωτερικό δίκτυο με open vpn...
    Δεν είναι μόνο οι κάμερες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malagad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή δεν έχω εισερχόμενες voip κλήσεις με apn internet. Μόνο με τη χρήση του vpn-internet δουλεύουν.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα, στο freepbx μου παιζουν κανονικά από οπουδήποτε
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oav051 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Stun ? Proxy ?
    Αν το ρούτερ η και ο voip πάροχος δεν έχει stun, τότε;
    Η φάση ήταν ότι με το cgnat της βοντα ανέφερε ο φίλος πάνω ότι δεν υπήρχε θέμα με εισερχόμενες.... Θα το δοκιμάσω και εγώ κάποια στιγμή έτσι για τη πλάκα και για να προετοιμαζόμαστε για το μέλλον που έρχεται δίχως έξτρα...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #4680
    Εγγραφή
    02-11-2023
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE H1600
    η cosmote ξεκαθάρισε Την κατάσταση με multisim στο unlimited 25€euro στα υπόλοιπα gigamax 5 ευρώ μηνιαίως. Π.Χ. gigamax unlimited 38€uro + 25€ Η μία multisim δίνει μέχρι 4 όπως στης extra sim. τελικά το πρόγραμμά unlimited ήταν ο ΣΤΟΧΟΣ όπως φάνηκε.. Τώρα Η επόμενη κίνηση θα είναι στο unlimited οριο 300GB με μέγιστη ταχύτητα και μετά τα 300GB θα πέφτει στα 12mbps,
    θα το δείτε σύντομα . το ίδιο αναμένεται και από Vodafone . unlimited πλέον μόνο από nova Over GPRS + 3G

Σελ. 312 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 292302307310311312313314317322332 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας