Σελ. 284 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 264274279282283284285286289294304 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.246-4.260 από 5024
  1. #4246
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Όποια και να είναι η απόφαση για τις κάρτες data, με τις τιμές που έχει ο ΟΤΕ στο ftth αύξηση συνδέσεων ΔΕΝ πρόκειται να δει...
    Η διαφορά Νόβα και ΟΤΕ ακόμα και βοντα που και αυτή είναι ακριβή δίχως προσφορά, η διαφορά λοιπόν είναι μέρα με τη νύχτα...
    Συγκρίνετε τιμές σε ιδιόκτητο δίκτυο Νόβα με τους άλλους 2 και θα καταλάβετε....
    Ακόμα και χωρίς gigamax με αυτές τις τιμές στο ftth ΟΤΕ η κ βοντα υπό προϋποθέσεις απλά ΔΕΝ.. Πόσο δε μάλλον όταν μιλάμε και για δεύτερες κατοικίες που δεν χρησιμοποιείς πολύ....
    Αν αποφασίσουν πιο επιθετική πολιτική στις προσφορές, ίσως να το δούμε....
    Αλλά αυτοί ακόμη είναι κολλημένοι στην εποχή του μεσαίωνα με τις adsl κοντά στα 30€... Λίγο έλεος πια ρε παιδιά με το 1 upload.... Ας δώσουν τουλάχιστον annex-m να πάει το up στα 2-3 να πουν έστω ότι κάνουν μια προσπάθεια...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 02-03-24 στις 11:14.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #4247
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποια και να είναι η απόφαση για τις κάρτες data, με τις τιμές που έχει ο ΟΤΕ στο ftth αύξηση συνδέσεων ΔΕΝ πρόκειται να δει...
    Η διαφορά Νόβα και ΟΤΕ ακόμα και βοντα που και αυτή είναι ακριβή δίχως προσφορά, η διαφορά λοιπόν είναι μέρα με τη νύχτα...
    Συγκρίνετε τιμές σε ιδιόκτητο δίκτυο Νόβα με τους άλλους 2 και θα καταλάβετε....
    Ακόμα και χωρίς gigamax με αυτές τις τιμές στο ftth ΟΤΕ η κ βοντα υπό προϋποθέσεις απλά ΔΕΝ.. Πόσο δε μάλλον όταν μιλάμε και για δεύτερες κατοικίες που δεν χρησιμοποιείς πολύ....
    Αν αποφασίσουν πιο επιθετική πολιτική στις προσφορές, ίσως να το δούμε....
    Αλλά αυτοί ακόμη είναι κολλημένοι στην εποχή του μεσαίωνα με τις adsl κοντά στα 30€... Λίγο έλεος πια ρε παιδιά με το 1 upload.... Ας δώσουν τουλάχιστον annex-m να πάει το up στα 2-3 να πουν έστω ότι κάνουν μια προσπάθεια...
    50.90€ για Home 98.90€ για Business (αυτό που το ονομάζει με static ip, και από ότι έχει αναφέρει ο netbluess πρέπει να είναι και ipv4 μόνο)
    οι λοιποί ποσό το δίνουν και με τι ποιότητα routing ?
    Θα μου πεις για την Nova… ΟΚ 17€ λιγότερα
    Μην μου πεις για την Inalan με το 1Gbps Upload συμμετρική, έχω την εγκατάσταση και από τους 2
    σπίτι, δεν δίνω αυτά τα 5.5€ για 1.000αρα σε αυτούς, είμαι free συμβόλαιο, έβαλα COSMOTE FTTH 1000 2η συνδεση στην 2η οικία… δεν γουστάρουν τι θέλει ο πελάτης ; Κόψιμο…
    Ορίστε και φωτό που έχω και τους 2 στον τοίχο.
    Είπαμε αυτοί που έχουν αληθινό πρόβλημα με ταχύτητες όπως αναφερεις… κόβουν την ADSL των 30€ και βάζουν μια Data sim
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0619.jpg  


  3. #4248
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εγώ έκανα αναφορά στο άθλιο κατά εμένα upload της adsl που μόλις πας να στείλεις κάτι μπουκωνει το upload και σέρνεται όλη η γραμμή....
    Δεν έκανα τόσο αναφορά στο down που ψιλό υποφέρεται....
    Αλλά ας δούμε και λίγο τις τιμές όπως είπα..... Η αύξηση των συνδέσεων ftth και το ξεμπουκωμα των data sim δεν πρόκειται να έρθει με τις τιμές που έχει ο ΟΤΕ τώρα...
    Ας κάνει ο κάθε πάροχος ότι έκανε η Νόβα για το ιδιόκτητο της και τότε μιλάμε ξανά...
    Και να έβαζα τώρα που λέει ο λόγος ftth στο εξοχικό που είναι υποδομή ΟΤΕ, φυσικά και δεν θα έβαζα ΟΤΕ η βοντα που ξυρίζουν οι τιμές... Νόβα θα έβαζα πάλι, όχι γιατί την αγαπώ αλλά λόγω τιμής... Σε σχέση με το ιδιόκτητο της Νόβα θα έχανα σε ταχύτητα πολύ βέβαια....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #4249
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    50.90€ για Home 98.90€ για Business (αυτό που το ονομάζει με static ip, και από ότι έχει αναφέρει ο netbluess πρέπει να είναι και ipv4 μόνο)
    οι λοιποί ποσό το δίνουν και με τι ποιότητα routing ?
    Θα μου πεις για την Nova… ΟΚ 17€ λιγότερα
    Μην μου πεις για την Inalan με το 1Gbps Upload συμμετρική, έχω την εγκατάσταση και από τους 2
    σπίτι, δεν δίνω αυτά τα 5.5€ για 1.000αρα σε αυτούς, είμαι free συμβόλαιο, έβαλα COSMOTE FTTH 1000 2η συνδεση στην 2η οικία… δεν γουστάρουν τι θέλει ο πελάτης ; Κόψιμο…
    Ορίστε και φωτό που έχω και τους 2 στον τοίχο.
    Είπαμε αυτοί που έχουν αληθινό πρόβλημα με ταχύτητες όπως αναφερεις… κόβουν την ADSL των 30€ και βάζουν μια Data sim

    Γιατί όχι inalan; data sim ναι αλλά με τι πόσο; θα μας πει κανείς από την cosmote;

  5. #4250
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Περιοχή
    ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ+ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    WIND FTTH + COSMOTE VDSL5
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    SPEEDPORT PLUS +ZYXEL
    θα ηθελα να ρωτησω εν μερη τεχνικής φύσεως.
    Εχω unlimited και εξτρα σιμ. Η εξτρα ειναι σε ενα ρουτερ 535 huawei και το εχω στο πατρικο γιατι η adsl μου δινει 5,5 mbs Η adsl δεν θελω να αναβαθμιστει σε vdsl γιατι σημαινει voip το οποιο δεν θελουμε διοτι θελουμε η υπεργηρος μητηρ να εχει παντα τηλεφωνο ακομα και σε διακοπή και επειδη το σπιτι ειναι τριωροφο και να μοιρασεις τηλεφωνια με voip θα ειναι καπως δυσκολο. Για αυτο και η extra sim. Το Νοεμβριο του 22 που τα πηρα η ταχυτητα ηταν στο σπιτι μου που ειναι διπλα σε Α/Κ περι τα 100mbs και στην μητερα στα 45 mbs χωρις σκαμπανεβασματα. To ρουτερ ειναι 4g+ και θα περιμενα κατι παραπανω αλλα νταξ.
    Απο το καλοκαιρι και μετα στο σπιτι μου βλεπω ταχυτητες μαξ 50mbs και στο σπιτι της μητρος γινεται το ελα να με δεις. Τις μεσημβρινες και βραδυνες ωρες πάει απο 1,1 mbs!!!! αντε μεχρι τα 11mbs με μεγαλη διακυμανση ενω στις 4 το πρωι εχω δει και 90mbs!!!! Τις ιδιες βλεπω και απο το4g+ κινητο μου και στις δυο τοποθεσιες.
    Ερωταται
    1. Παιζει να με εχουν περιορισει για καποιο λογο απο την κοτε?
    2 Φταει το δικτυο ιδιως στο πατρικο?
    3 Μπορω να κανω κατι τεχνικως μπας και παρω κατι λογικο και ανθρωπινο με 4g+ ή να
    4. Μαζεψω λεφτα και να παρω ενα 5g ρουτερ και να ησυχαζω?
    Αυτη την πτωση ταχυτητας και την εχω δει και σε αλλα μερη με το κινητο που περσυ επιανα διπλασιες ταχυτητες απ ο,τι πιανω σημερα
    Καθε βοηθεια και ιδεα δεκτη

  6. #4251
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dvixos Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ηθελα να ρωτησω εν μερη τεχνικής φύσεως.
    Εχω unlimited και εξτρα σιμ. Η εξτρα ειναι σε ενα ρουτερ 535 huawei και το εχω στο πατρικο γιατι η adsl μου δινει 5,5 mbs Η adsl δεν θελω να αναβαθμιστει σε vdsl γιατι σημαινει voip το οποιο δεν θελουμε διοτι θελουμε η υπεργηρος μητηρ να εχει παντα τηλεφωνο ακομα και σε διακοπή και επειδη το σπιτι ειναι τριωροφο και να μοιρασεις τηλεφωνια με voip θα ειναι καπως δυσκολο. Για αυτο και η extra sim. Το Νοεμβριο του 22 που τα πηρα η ταχυτητα ηταν στο σπιτι μου που ειναι διπλα σε Α/Κ περι τα 100mbs και στην μητερα στα 45 mbs χωρις σκαμπανεβασματα. To ρουτερ ειναι 4g+ και θα περιμενα κατι παραπανω αλλα νταξ.
    Απο το καλοκαιρι και μετα στο σπιτι μου βλεπω ταχυτητες μαξ 50mbs και στο σπιτι της μητρος γινεται το ελα να με δεις. Τις μεσημβρινες και βραδυνες ωρες πάει απο 1,1 mbs!!!! αντε μεχρι τα 11mbs με μεγαλη διακυμανση ενω στις 4 το πρωι εχω δει και 90mbs!!!! Τις ιδιες βλεπω και απο το4g+ κινητο μου και στις δυο τοποθεσιες.
    Ερωταται
    1. Παιζει να με εχουν περιορισει για καποιο λογο απο την κοτε?
    2 Φταει το δικτυο ιδιως στο πατρικο?
    3 Μπορω να κανω κατι τεχνικως μπας και παρω κατι λογικο και ανθρωπινο με 4g+ ή να
    4. Μαζεψω λεφτα και να παρω ενα 5g ρουτερ και να ησυχαζω?
    Αυτη την πτωση ταχυτητας και την εχω δει και σε αλλα μερη με το κινητο που περσυ επιανα διπλασιες ταχυτητες απ ο,τι πιανω σημερα
    Καθε βοηθεια και ιδεα δεκτη
    Απλά φορτώθηκε η κεραία σου για μένα όσο πέρναγε ο καιρός. Θα μπορούσες να πάρεις ένα 5G router να ανέβεις σε ταχύτητα αλλά αυτό μόνο με την συνθήκη του πρώτα να τσεκαρεις με 5G κινητό αν όντως λειτουργεί καλύτερα. Δοκιμασε με κινητό και εκεί που έχεις το υπάρχον ρουτερ αλλά και σε μπαλκόνι και ταράτσα γιατί μπορεί κάποιο εμπόδιο να εμφανίστηκε που να χειροτερεψε το σήμα οπότε η λύση είναι κάτι εξωτερικό.

    Αυτό που λες πάντως πως δεν πας VDSL για το τηλέφωνο, με ένα μικρό UPS στο router το vdsl σε βγάζει να έχεις πολλές ώρες και τηλεφωνία και ίντερνετ οπότε ξανασκεψου το γιατί θα σου βγει πολύ πολύ πιο φτηνά από ένα καλό 5G router, πόσο μάλλον εξωτερικό.

    Επίσης δεν ξέρουμε αν τους την καρφώσει στην cosmote να πάνε τις υπάρχουσες κάρτες στα 30€ το μήνα όπου εκεί θα τις πετάξουμε οι περισσότεροι που έχουμε καλή σταθερή ή ικανότητα καλής σταθερής σύνδεσης.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #4252
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό με το UPS δεν δουλεύει πάντα γιατί θα πρέπει να υπάρχει και εγκατάσταση UPS στην καμπίνα, εμένα στο σπίτι αν και υπάρχει UPS δεν δουλεύει το Internet(άρα και το τηλέφωνο) στις γενικές διακοπές ρεύματος.

    Επίσης στον ΟΤΕ μπορούσες να ζητήσεις δωρεάν UPS αν έχεις voip και έχεις συναγερμό (τους λες ότι έχεις και ας μην έχεις) αλλά δεν ξέρω αν δίνουν ακόμη.

  8. #4253
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά φορτώθηκε η κεραία σου για μένα όσο πέρναγε ο καιρός. Θα μπορούσες να πάρεις ένα 5G router να ανέβεις σε ταχύτητα αλλά αυτό μόνο με την συνθήκη του πρώτα να τσεκαρεις με 5G κινητό αν όντως λειτουργεί καλύτερα. Δοκιμασε με κινητό και εκεί που έχεις το υπάρχον ρουτερ αλλά και σε μπαλκόνι και ταράτσα γιατί μπορεί κάποιο εμπόδιο να εμφανίστηκε που να χειροτερεψε το σήμα οπότε η λύση είναι κάτι εξωτερικό.

    Αυτό που λες πάντως πως δεν πας VDSL για το τηλέφωνο, με ένα μικρό UPS στο router το vdsl σε βγάζει να έχεις πολλές ώρες και τηλεφωνία και ίντερνετ οπότε ξανασκεψου το γιατί θα σου βγει πολύ πολύ πιο φτηνά από ένα καλό 5G router, πόσο μάλλον εξωτερικό.

    Επίσης δεν ξέρουμε αν τους την καρφώσει στην cosmote να πάνε τις υπάρχουσες κάρτες στα 30€ το μήνα όπου εκεί θα τις πετάξουμε οι περισσότεροι που έχουμε καλή σταθερή ή ικανότητα καλής σταθερής σύνδεσης.
    * Αν τις πάνε στα 30€ έχουν φύγει οι κάρτες στα 30 δεύτερα από το παράθυρο....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #4254
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    941
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Fritzbox! 7530
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    * Αν τις πάνε στα 30€ έχουν φύγει οι κάρτες στα 30 δεύτερα από το παράθυρο....
    Και θα πας on the spot να φανταστώ

  10. #4255
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DjTony Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και θα πας on the spot να φανταστώ
    Υπάρχει άλλη λύση;
    Τώρα που το σκέφτομαι υπάρχει η προσφορά του cu με τα απεριόριστα για 9 μήνες με 13€... Αν και η ομιλία στο ρούτερ θα πηγαίνει ακλαυτη...
    Και το φρογκ, αλλά θέλει 120€...
    Γενικά όπως το βλέπω η βοντα είναι πιο προσιτή σαν εναλλακτική...
    Πιο γενικότερα πάντως η κοτε από εκεί που έπαιρνε κάτι με τη σταθερή και μετά με τη κινητή, θα καταλήξει στο 0€...
    Πιο πάνω βέβαια αναφέρθηκε ότι δεν τους πειράζει αυτό...
    Αν όντως είναι έτσι, οκ.. Κανένα πρόβλημα... Όλα καλά...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #4256
    Εγγραφή
    26-08-2023
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει άλλη λύση;
    Τώρα που το σκέφτομαι υπάρχει η προσφορά του cu με τα απεριόριστα για 9 μήνες με 13€... Αν και η ομιλία στο ρούτερ θα πηγαίνει ακλαυτη...
    Και το φρογκ, αλλά θέλει 120€...
    Γενικά όπως το βλέπω η βοντα είναι πιο προσιτή σαν εναλλακτική...
    Πιο γενικότερα πάντως η κοτε από εκεί που έπαιρνε κάτι με τη σταθερή και μετά με τη κινητή, θα καταλήξει στο 0€...
    Πιο πάνω βέβαια αναφέρθηκε ότι δεν τους πειράζει αυτό...
    Αν όντως είναι έτσι, οκ.. Κανένα πρόβλημα... Όλα καλά...
    Voda με κόφτη και χάλια κάλυψη 13x9= 117
    Frog-Cosmote χωρίς κόφτες και την καλύτερη κάλυψη 10χ12=120

    Μάλλον δεν το σκέφτηκες καλά.

  12. #4257
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sellout Εμφάνιση μηνυμάτων
    Voda με κόφτη και χάλια κάλυψη 13x9= 117
    Frog-Cosmote χωρίς κόφτες και την καλύτερη κάλυψη 10χ12=120

    Μάλλον δεν το σκέφτηκες καλά.
    Τη χάλια κάλυψη τη σκέφτηκα.. Αν και αυτό δεν υφίσταται παντού... Η χάλια κάλυψη δηλαδή...
    Το άλλο με το κόφτη το ξέρω, αλλά μου διέφυγε εκείνη τη στιγμή...
    Να δούμε όμως για πόσο ακόμα θα υπάρχει και η προσφορά με το φρογκ...
    Γιατί κάτι μου λέει ότι αν γίνει η στραβή με τις έξτρα, θα αρχίσουν να εξαφανίζονται και οι φρογκ; Μένει να δούμε τι θα γίνει...
    Μετά και το να δώσεις μπαμ 120€ δεν είναι εύκολο...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #4258
    Εγγραφή
    26-08-2023
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη χάλια κάλυψη τη σκέφτηκα.. Αν και αυτό δεν υφίσταται παντού... Η χάλια κάλυψη δηλαδή...
    Το άλλο με το κόφτη το ξέρω, αλλά μου διέφυγε εκείνη τη στιγμή...
    Να δούμε όμως για πόσο ακόμα θα υπάρχει και η προσφορά με το φρογκ...
    Γιατί κάτι μου λέει ότι αν γίνει η στραβή με τις έξτρα, θα αρχίσουν να εξαφανίζονται και οι φρογκ; Μένει να δούμε τι θα γίνει...
    Μετά και το να δώσεις μπαμ 120€ δεν είναι εύκολο...
    Ενώ η προσφορά της βοντα που είναι για 9 και όχι 12 μήνες θεωρείται αξιόπιστη ξέρω γω... Αυτό που πρέπει να καταλάβετε όλοι σας είναι, ότι ως καταναλωτές έχετε το δικαίωμα να εκμεταλλευτείτε τις υπάρχουσες προσφορές και δυστυχώς τίποτε άλλο. Όσες καταγγελίες διαμαρτυρίες ή διακοπές συμβολαίων και αν κάνετε λόγου χάρη στην εκάστοτε εταιρία πολύ λίγα έως τίποτα θα επιφέρουν, ιδιαίτερα στην cosmote η οποία έχει και το μεγαλύτερο μερίδιο της πίτας. Με τα τωρινά δεδομένα ο πιο φθηνός τρόπος να έχεις ίντερνετ με καλές ταχύτητες είναι αυτός της φρογκ και κοστίζει 10 ευρώ το μήνα. Απλα λιτά και απέριττα χωρίς πολλά πολλά, όλα τ αλλά είναι να χαμε να λέγαμε.

  14. #4259
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με το UPS δεν δουλεύει πάντα γιατί θα πρέπει να υπάρχει και εγκατάσταση UPS στην καμπίνα, εμένα στο σπίτι αν και υπάρχει UPS δεν δουλεύει το Internet(άρα και το τηλέφωνο) στις γενικές διακοπές ρεύματος.

    Επίσης στον ΟΤΕ μπορούσες να ζητήσεις δωρεάν UPS αν έχεις voip και έχεις συναγερμό (τους λες ότι έχεις και ας μην έχεις) αλλά δεν ξέρω αν δίνουν ακόμη.
    Δηλαδή τώρα αν πέσει το ρεύμα στο καφάο έχετε τηλέφωνο?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    * Αν τις πάνε στα 30€ έχουν φύγει οι κάρτες στα 30 δεύτερα από το παράθυρο....
    Θα μείνουν απλά όσοι πραγματικά τις έχουν ανάγκη.... διαβάσαμε πολλές περιπτώσεις εδώ μέσα που δεν υπάρχει δυνατότητα για κάτι καλύτερο στο θέμα ίντερνετ με κανένα άλλο τρόπο οπότε τα 30€ θα είναι μια χαρά. Εγώ προσωπικά θα κρατήσω μια λογικά από τις 4 που έχω.

    Τώρα πως γίνεται το frog unlimited να κοστίζει 120€ για όλο το χρόνο δλδ 10€ το μήνα και να βάλουν 30€ ή ακόμα και 20€ είναι άλλη κουβέντα... για το public ip? δεν ξέρω...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #4260
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Εάν έχει pstn τηλεφωνία πάντα θα έχει τηλέφωνο.


Σελ. 284 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 264274279282283284285286289294304 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας