Σελ. 107 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 8797102105106107108109112117127 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.591-1.605 από 5024
  1. #1591
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.955
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρέπει να ρυθμίσω κάτι έξτρα για να κάνει πολλαπλές συνδέσεις
    Ναι στο iperf βάλε παράμετρο -P και έναν αριθμό
    πχ iperf3.exe -c XX.XX.XX.XX -P 10

    -P, --parallel n
    number of parallel client streams to run. Note that iperf3 is
    single threaded, so if you are CPU bound, this will not yield
    higher throughput.

  2. #1592
    Εγγραφή
    18-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα, Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    14
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    250/90
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik LTE12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις το έβαλα σπίτι, στη δουλειά και στην OVH και σέρνεται.

    iperf3 single stream μέσο tailscale (μέσο της καθαρής Vodafone 200/200)προς τον server μου στην OVH

    Κώδικας:
    C:\iperf3>iperf3.exe -c 100.xx.xx.xx
    Connecting to host 100.xx.xx.xx port 5201
    [  5] local 100.xx.xx.xx.xx port 58743 connected to 100.xx.xx.xx port 5201
    [ ID] Interval           Transfer     Bitrate
    [  5]   0.00-1.00   sec  1.00 MBytes  8.39 Mbits/sec
    [  5]   1.00-2.00   sec  2.25 MBytes  18.9 Mbits/sec
    [  5]   2.00-3.00   sec  2.12 MBytes  17.8 Mbits/sec
    [  5]   3.00-4.00   sec  2.25 MBytes  18.9 Mbits/sec
    [  5]   4.00-5.00   sec  2.50 MBytes  21.0 Mbits/sec
    [  5]   5.00-6.00   sec  2.50 MBytes  21.0 Mbits/sec
    [  5]   6.00-7.00   sec  2.50 MBytes  21.0 Mbits/sec
    [  5]   7.00-8.00   sec  2.75 MBytes  23.1 Mbits/sec
    [  5]   8.00-9.00   sec  2.88 MBytes  24.1 Mbits/sec
    [  5]   9.00-10.00  sec  3.00 MBytes  25.2 Mbits/sec
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    [ ID] Interval           Transfer     Bitrate
    [  5]   0.00-10.00  sec  23.8 MBytes  19.9 Mbits/sec                  sender
    [  5]   0.00-10.06  sec  23.5 MBytes  19.6 Mbits/sec                  receiver
    
    iperf Done.
    iperf3 single stream μέσο της καθαρής Vodafone (200/200) προς τον server μου στην OVH

    Κώδικας:
    C:\iperf3>iperf3.exe -c XX.XX.XX.XX
    Connecting to host XX.XX.XX.XX, port 5201
    [  5] local 10.XX.XX.XX port 58760 connected to XX.XX.XX.XX port 5201
    [ ID] Interval           Transfer     Bitrate
    [  5]   0.00-1.00   sec  2.62 MBytes  22.0 Mbits/sec
    [  5]   1.00-2.00   sec   768 KBytes  6.29 Mbits/sec
    [  5]   2.00-3.00   sec  1.50 MBytes  12.6 Mbits/sec
    [  5]   3.00-4.00   sec  3.75 MBytes  31.4 Mbits/sec
    [  5]   4.00-5.00   sec  8.75 MBytes  73.4 Mbits/sec
    [  5]   5.00-6.00   sec  17.4 MBytes   146 Mbits/sec
    [  5]   6.00-7.00   sec  21.6 MBytes   181 Mbits/sec
    [  5]   7.00-8.00   sec  21.6 MBytes   181 Mbits/sec
    [  5]   8.00-9.00   sec  21.6 MBytes   181 Mbits/sec
    [  5]   9.00-10.00  sec  21.8 MBytes   182 Mbits/sec
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    [ ID] Interval           Transfer     Bitrate
    [  5]   0.00-10.00  sec   121 MBytes   102 Mbits/sec                  sender
    [  5]   0.00-10.06  sec   119 MBytes  99.5 Mbits/sec                  receiver
    
    iperf Done.
    Δεν έχω καταλάβει, πρέπει να ρυθμίσω κάτι έξτρα για να κάνει πολλαπλές συνδέσεις p2p????
    Γενικά βλέπω ότι προσπαθείς να επιτύχεις το μέγιστο σε ταχύτητα σε Single stream, και έχεις αναφέρει εάν θυμάμαι καλά και σε άλλο νήμα ότι δεν πιάνεις τα μέγιστα εκεί.
    Το πρόβλημα σου εάν δεις εντοπίζεται στο ότι προσπαθεί να ανεβάσει σιγά σιγά ταχύτητα, άρα έχεις θέμα με το TCP receive window, μπορείς να το επιβεβαιώσεις και με το WireShark. Λόγω ότι πλέον αλλάζει το MTU με ότι βάζεις έξτρα, από 1500 με VPN πέφτεις άλλα 40, με LTE πέφτεις άλλα 128 (το LTE λειτουργεί με δικό του VPN από πάνω για να κάνεις roaming στις κεραίες απροβλημάτιστα, 3GPP), οπότε το receive tcp window δεν ειναι optimize οπως βλέπεις, γι αυτό το πρώτο δευτερόλεπτα ξεκινάει με το standard και έχεις καλή ταχύτητα, έχασε πακέτα και κάνει reset και προσπαθεί να ανεβάσει ταχύτητα σιγά σιγά. Αυτός είναι αλγόριθμος που λέει πόσο επιθετικά θα ανεβάσει, είναι διαφορετικό από Windows έκδοση σε windows έκδοση, και στα Linux kernel based παίζει τέλεια. Γι αυτό βλέπεις στα κινητά που κάνουν speedtest να πιάνουν εξαρχής full ταχύτητα, και στα pc να ανεβάζουν σιγά σιγά. αν κάνεις speedtest στο fast.com με Single stream για 5λεπτά θα δεις ότι μετά από κάποια δευτερόλεπτα θα έρθει η ταχύτητα που λες.

    Στο speedguide.net θα σε βοηθήσει να βρεις εύκολα το TCP receive window (πας στα αριστερά TCP analyzer)

    Για το upload πάλι πρέπει να ρυθμίσεις τον Server τι TCP window θα έχει.

    Αν γενικά ρυθμίσεις το TCP window στην οριακή χαμηλή τιμή για το MTU σου, θα πιάνεις ακαριαία το max της γραμμής σου. Θα σε βοηθήσει και το WireShark.

    Όπως έλεγα και πριν, δεν φταίει η COSMOTE γι αυτό το φαινόμενο....

  3. #1593
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.179
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι στο iperf βάλε παράμετρο -P και έναν αριθμό
    πχ iperf3.exe -c XX.XX.XX.XX -P 10

    -P, --parallel n
    number of parallel client streams to run. Note that iperf3 is
    single threaded, so if you are CPU bound, this will not yield
    higher throughput.
    Ναι όχι βρε, αυτό το ξέρω και έτσι πετάει.

    Δεν έχω γίνει κατανοητός θέλω η σύνδεση VPN να είναι multiple stream, όχι μέσο του single stream να περνάνε multipe που αυτό γίνεται ούτως ή άλλως.
    Αυτό είναι το κεντρικό μου πρόβλημα με ΟΟΟΟΛΛΛΛΑΑΑΑΑ τα vpn πρωτόκολλα, είναι single... το τι θα του περάσεις μέσα του είναι αδιάφορο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lghikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά βλέπω ότι προσπαθείς να επιτύχεις το μέγιστο σε ταχύτητα σε Single stream, και έχεις αναφέρει εάν θυμάμαι καλά και σε άλλο νήμα ότι δεν πιάνεις τα μέγιστα εκεί.
    Το πρόβλημα σου εάν δεις εντοπίζεται στο ότι προσπαθεί να ανεβάσει σιγά σιγά ταχύτητα, άρα έχεις θέμα με το TCP receive window, μπορείς να το επιβεβαιώσεις και με το WireShark. Λόγω ότι πλέον αλλάζει το MTU με ότι βάζεις έξτρα, από 1500 με VPN πέφτεις άλλα 40, με LTE πέφτεις άλλα 128 (το LTE λειτουργεί με δικό του VPN από πάνω για να κάνεις roaming στις κεραίες απροβλημάτιστα, 3GPP), οπότε το receive tcp window δεν ειναι optimize οπως βλέπεις, γι αυτό το πρώτο δευτερόλεπτα ξεκινάει με το standard και έχεις καλή ταχύτητα, έχασε πακέτα και κάνει reset και προσπαθεί να ανεβάσει ταχύτητα σιγά σιγά. Αυτός είναι αλγόριθμος που λέει πόσο επιθετικά θα ανεβάσει, είναι διαφορετικό από Windows έκδοση σε windows έκδοση, και στα Linux kernel based παίζει τέλεια. Γι αυτό βλέπεις στα κινητά που κάνουν speedtest να πιάνουν εξαρχής full ταχύτητα, και στα pc να ανεβάζουν σιγά σιγά. αν κάνεις speedtest στο fast.com με Single stream για 5λεπτά θα δεις ότι μετά από κάποια δευτερόλεπτα θα έρθει η ταχύτητα που λες.

    Στο speedguide.net θα σε βοηθήσει να βρεις εύκολα το TCP receive window (πας στα αριστερά TCP analyzer)

    Για το upload πάλι πρέπει να ρυθμίσεις τον Server τι TCP window θα έχει.

    Αν γενικά ρυθμίσεις το TCP window στην οριακή χαμηλή τιμή για το MTU σου, θα πιάνεις ακαριαία το max της γραμμής σου. Θα σε βοηθήσει και το WireShark.

    Όπως έλεγα και πριν, δεν φταίει η COSMOTE γι αυτό το φαινόμενο....
    Ευχαριστώ, τα έχω κάνει αυτά σε δοκιμές και δεν άλλαζε κάτι από την εποχή που η Vodafone μου είχε φέρει την 200/200.... τελικά δεν είχα θέμα εγώ φυσικά αλλά η Vodafone που εντέλει το έφτιαξε εξού και σε single στην vodafone πάει πλέον τέρμα (το 180+ είναι το maximum γιατί έχω QoS στην γραμμή δηλωμένο 190/190)

    Στην cosmote τώρα δεν ανεβαίνει με τίποτα το single για αυτό και η κωλοπιλάλα μου να βρω ένα VPN που να συνδέεται με multiple connections που το βρήκα μέσω linux και θα το δοκιμάσω. Ούτε στο tailgate βρήκα ρύθμιση multiple... απλά ένα vpn είναι που σου ενώνει υπολογιστές κάτι που το κάνω ήδη με openvpn.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #1594
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Το tcp window size απο εποχη των win7 δε ρυθμιζεται και εχεις autotuning levels με το default=normal να λειτουργει μια χαρα και να αυξανει στις μεγαλες συνδεσεις.

    Αυτο που μπορει να βοηθησει αν φταιει κατι σε αυτο ειναι το LSO (Large send offload) που πρεπει να ειναι enable αλλα να το υποστηριζει και η καρτα δικτυου σου.
    Άλλα Ντάλλα....

  5. #1595
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.179
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lghikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά βλέπω ότι προσπαθείς να επιτύχεις το μέγιστο σε ταχύτητα σε Single stream, και έχεις αναφέρει εάν θυμάμαι καλά και σε άλλο νήμα ότι δεν πιάνεις τα μέγιστα εκεί.
    Το πρόβλημα σου εάν δεις εντοπίζεται στο ότι προσπαθεί να ανεβάσει σιγά σιγά ταχύτητα, άρα έχεις θέμα με το TCP receive window, μπορείς να το επιβεβαιώσεις και με το WireShark. Λόγω ότι πλέον αλλάζει το MTU με ότι βάζεις έξτρα, από 1500 με VPN πέφτεις άλλα 40, με LTE πέφτεις άλλα 128 (το LTE λειτουργεί με δικό του VPN από πάνω για να κάνεις roaming στις κεραίες απροβλημάτιστα, 3GPP), οπότε το receive tcp window δεν ειναι optimize οπως βλέπεις, γι αυτό το πρώτο δευτερόλεπτα ξεκινάει με το standard και έχεις καλή ταχύτητα, έχασε πακέτα και κάνει reset και προσπαθεί να ανεβάσει ταχύτητα σιγά σιγά. Αυτός είναι αλγόριθμος που λέει πόσο επιθετικά θα ανεβάσει, είναι διαφορετικό από Windows έκδοση σε windows έκδοση, και στα Linux kernel based παίζει τέλεια. Γι αυτό βλέπεις στα κινητά που κάνουν speedtest να πιάνουν εξαρχής full ταχύτητα, και στα pc να ανεβάζουν σιγά σιγά. αν κάνεις speedtest στο fast.com με Single stream για 5λεπτά θα δεις ότι μετά από κάποια δευτερόλεπτα θα έρθει η ταχύτητα που λες.

    Στο speedguide.net θα σε βοηθήσει να βρεις εύκολα το TCP receive window (πας στα αριστερά TCP analyzer)

    Για το upload πάλι πρέπει να ρυθμίσεις τον Server τι TCP window θα έχει.

    Αν γενικά ρυθμίσεις το TCP window στην οριακή χαμηλή τιμή για το MTU σου, θα πιάνεις ακαριαία το max της γραμμής σου. Θα σε βοηθήσει και το WireShark.

    Όπως έλεγα και πριν, δεν φταίει η COSMOTE γι αυτό το φαινόμενο....
    Ευχαριστώ, τα έχω κάνει αυτά σε δοκιμές και δεν άλλαζε κάτι από την εποχή που η Vodafone μου είχε φέρει την 200/200.... τελικά δεν είχα θέμα εγώ φυσικά αλλά η Vodafone που εντέλει το έφτιαξε εξού και σε single στην vodafone πάει πλέον τέρμα (το 180+ είναι το maximum γιατί έχω QoS στην γραμμή δηλωμένο 190/190)

    Στην cosmote τώρα δεν ανεβαίνει με τίποτα το single για αυτό και η κωλοπιλάλα μου να βρω ένα VPN που να συνδέεται με multiple connections που το βρήκα μέσω linux και θα το δοκιμάσω. Ούτε στο tailgate βρήκα ρύθμιση multiple... απλά ένα vpn είναι που σου ενώνει υπολογιστές κάτι που το κάνω ήδη με openvpn.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #1596
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Chateau 5G
    Η ubnt έβγαλε νέο 4g router το οποίο προς το παρόν είναι διαθέσιμο μόνο για Αμερική. Είναι "πανηγύρι" γιατί έχει cat4 4g μόνο αλλά στο video δείχνει και ένα που έχει 5g συνεπώς ίσως όταν βγεί απο early access να έχει και 5g. Το καλό με το συγκεκριμένο είναι οι τρόποι τροφοδοσίας του

    ακόμα είδα το zyxel σε καλή τιμή απο amazon.de, μέχρι στιγμής δεν το είχα δεί κάτω απο 700€

  7. #1597
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.955
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristostsilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ubnt έβγαλε νέο 4g router το οποίο προς το παρόν είναι διαθέσιμο μόνο για Αμερική. Είναι "πανηγύρι" γιατί έχει cat4 4g μόνο αλλά στο video δείχνει και ένα που έχει 5g συνεπώς ίσως όταν βγεί απο early access να έχει και 5g. Το καλό με το συγκεκριμένο είναι οι τρόποι τροφοδοσίας του

    ακόμα είδα το zyxel σε καλή τιμή απο amazon.de, μέχρι στιγμής δεν το είχα δεί κάτω απο 700€
    Το Zyxel είναι το καλύτερο σε specs γιατί είναι και αδιάβροχο συν των άλλων. Έχει κάποια αρνητικά reviews όμως.

  8. #1598
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    547
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    DLINK 320B
    Για 4G οικονομικό modem τι προτείνετε;
    B535-232 αξιζει;

  9. #1599
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα βρήκα λίγο χρόνο να δω στο λάπτοπ τι γίνεται με το 5G
    Με wifi5 νομίζω βρήκαμε ξανά την φόρμα μας, δεν βλέπω QoS, ίσως κάτι φτιάχνανε.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  spitiwifi5.png 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  115,2 KB 
ID: 243423
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  10. #1600
    Εγγραφή
    04-11-2003
    Περιοχή
    NA
    Μηνύματα
    580
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ, τα έχω κάνει αυτά σε δοκιμές και δεν άλλαζε κάτι από την εποχή που η Vodafone μου είχε φέρει την 200/200.... τελικά δεν είχα θέμα εγώ φυσικά αλλά η Vodafone που εντέλει το έφτιαξε εξού και σε single στην vodafone πάει πλέον τέρμα (το 180+ είναι το maximum γιατί έχω QoS στην γραμμή δηλωμένο 190/190)

    Στην cosmote τώρα δεν ανεβαίνει με τίποτα το single για αυτό και η κωλοπιλάλα μου να βρω ένα VPN που να συνδέεται με multiple connections που το βρήκα μέσω linux και θα το δοκιμάσω. Ούτε στο tailgate βρήκα ρύθμιση multiple... απλά ένα vpn είναι που σου ενώνει υπολογιστές κάτι που το κάνω ήδη με openvpn.
    Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα σε single transfer με OVH, είμαι με 4G cat12 που πιάνει 140/60 περίπου, το ίδιο πιάνει και single και multi. Χρησιμοποιώ το Zyxel LTE7480-M804 και Linux, internet APN, wireguard vpn
    ---
    mp

  11. #1601
    Εγγραφή
    29-10-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα βρήκα λίγο χρόνο να δω στο λάπτοπ τι γίνεται με το 5G
    Με wifi5 νομίζω βρήκαμε ξανά την φόρμα μας, δεν βλέπω QoS, ίσως κάτι φτιάχνανε.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  spitiwifi5.png 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  115,2 KB 
ID: 243423
    Ποιο router Χρησιμοποιείς;

  12. #1602
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από edm0d0n Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο router Χρησιμοποιείς;
    Huawei CPE 2 pro 5G

    Επίσης χτες έπιανε και 900+Mbps απλά επανήλθε, δεν ξέρω.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  13. #1603
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Μηνύματα
    1.322
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Huawei CPE 2 pro 5G

    Επίσης χτες έπιανε και 900+Mbps απλά επανήλθε, δεν ξέρω.
    εισαι διπλα στον οτε μαλλον

  14. #1604
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nanas Εμφάνιση μηνυμάτων
    εισαι διπλα στον οτε μαλλον
    Ναι υπάρχει οπτική επαφή
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  15. #1605
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    547
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    DLINK 320B
    Παροτι δε το εχω βαλει στο καλυτερο σημειο ακομα εχω κατεβασει απο ελληνικους server και με 35mb/s ενω με 200vdsl εχω δει να παει στον ιδιο 16mb/s.
    Παρολα αυτα εχω την αισθηση οτι ειναι πιο αργο το internet. Δηλαδη σα να εχει παραπανω latency. Δε το εχω μετρησει , δε ξερω αν ειναι ψυχολογικο

Σελ. 107 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 8797102105106107108109112117127 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας