Σελ. 101 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 81919699100101102103106111121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.501-1.515 από 5015
  1. #1501
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Περιοχή
    ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ+ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    WIND FTTH + COSMOTE VDSL5
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    SPEEDPORT PLUS +ZYXEL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εταιρια χανει χρηματα και παραλληλα γεμιζει επικινδυνα το δικτυο ωρες αιχμης. Καιρος ηταν να βαλει ορια στους εξυπνακιδες. .

    Sorry δηλαδή αλλά αυτό εμένα με προσβάλει. Δεν νιώθω καθόλου εξυπνάκιας. Φευγω απο την wind μετά απο 25 χρόνια γιατί η cosmote μου ταζει 4 σιμ με μικρο κόστος ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ δεν λέει οτι θα επιβάλλει περιορισμούς. Εαν το έλεγε, ΜΠΟΡΕΙ και να μην έφευγα άρα έχουμε δόλια πρακτική για υφαρπαγη πελατείας. Οταν παραλαβω και ολοκληρωθεί η μετάβαση θα το μελετήσω και θα ζητήσω την βοήθεια σας. Δεν μου κοστίζει τίποτα μια αναφορά στις αρχές.

  2. #1502
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    889
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Chateau 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dvixos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry δηλαδή αλλά αυτό εμένα με προσβάλει. Δεν νιώθω καθόλου εξυπνάκιας. Φευγω απο την wind μετά απο 25 χρόνια γιατί η cosmote μου ταζει 4 σιμ με μικρο κόστος ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ δεν λέει οτι θα επιβάλλει περιορισμούς. Εαν το έλεγε, ΜΠΟΡΕΙ και να μην έφευγα άρα έχουμε δόλια πρακτική για υφαρπαγη πελατείας. Οταν παραλαβω και ολοκληρωθεί η μετάβαση θα το μελετήσω και θα ζητήσω την βοήθεια σας. Δεν μου κοστίζει τίποτα μια αναφορά στις αρχές.
    Στους όρους λέει οτι αν δει κατάχρηση μπορεί να βάλει κόφτη αν θυμάμαι καλά.

  3. #1503
    Εγγραφή
    19-07-2022
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristostsilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν ζορίζεται καν το δίκτυο. Το ότι δεν δίνει 800-1000mbps και δίνει 300 δεν το λες και γονάτισμα. Εδώ αν ρωτήσεις 100 τυχαία άτομα στον δρόμο τι ταχύτητα έχουν, θα είσαι τυχερός αν πετύχεις έναν να έχει άνω των 200

    - - - Updated - - -



    Δηλαδή πόσο έχεις δει ελάχιστο σε 5g N78? Δεν θέλω να μου πεις άλλες μπάντες. Το 5g είναι η Ν78 αυτήν την στιγμή τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε για να ανάβει το λαμπάκι του 5G...
    Και κατω απο 100. Οταν γινεται της extrasim στην περιοχη γιατι ξαφνικα ολοι δεν τους κανουν οι 100ρες και 200αρες ταχυτητες και τους ειναι λιγες της σταθερης σε λιγο θα εχουν λιγοτερο απο 100 απο το 5g.

  4. #1504
    Εγγραφή
    13-12-2018
    Περιοχή
    ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ+ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    116
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    WIND FTTH + COSMOTE VDSL5
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    SPEEDPORT PLUS +ZYXEL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristostsilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στους όρους λέει οτι αν δει κατάχρηση μπορεί να βάλει κόφτη αν θυμάμαι καλά.
    Φυσικά και μπορεί. Αλλά είναι κατάχρηση να ζητάς μεγίστη δυνατή ταχύτητα? Οχι βεβαια. Απο την στιγμή που στο κινητό μπορείς να έχεις την μέγιστη δυνατή και στο ρούτερ οχι με δικια τους παρέμβαση.

  5. #1505
    Εγγραφή
    19-07-2022
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dvixos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry δηλαδή αλλά αυτό εμένα με προσβάλει. Δεν νιώθω καθόλου εξυπνάκιας. Φευγω απο την wind μετά απο 25 χρόνια γιατί η cosmote μου ταζει 4 σιμ με μικρο κόστος ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ δεν λέει οτι θα επιβάλλει περιορισμούς. Εαν το έλεγε, ΜΠΟΡΕΙ και να μην έφευγα άρα έχουμε δόλια πρακτική για υφαρπαγη πελατείας. Οταν παραλαβω και ολοκληρωθεί η μετάβαση θα το μελετήσω και θα ζητήσω την βοήθεια σας. Δεν μου κοστίζει τίποτα μια αναφορά στις αρχές.
    Μια χαρα η εταιρια τα λεει ξεκαθαρα ολα απλα πρεπει να κατσεις και να διαβασεις το συμβολαιο που υπογραψες. Οποτε θελει κανει περιορισμο των υπηρεσιων της αν οι πραξεις του συνδρομητη επηρεαζουν σε καποια μορφη την ποιοτητα και τις υπηρεσιες του δικτυου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dvixos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και μπορεί. Αλλά είναι κατάχρηση να ζητάς μεγίστη δυνατή ταχύτητα? Οχι βεβαια. Απο την στιγμή που στο κινητό μπορείς να έχεις την μέγιστη δυνατή και στο ρούτερ οχι με δικια τους παρέμβαση.
    Ειναι καταχρηση το να γονατιζεις την κεραια συνεχεια. Αποδικνειεται τεχνικα και δεν μπορεις να κανεις τιποτα για αυτο. Ειναι καλυμμενοι.

    Εκτος αυτου δεν στο πουλαει για χρηση σε ρουτερ και για χρηση ως σταθερη προσβαση. Εμεις το καναμε ολα σαλατα. Μετα λογικα ειναι να επακολουθησουν οι μοιωσεις ταχυτητας.

    Μην το ψανεται ειναι καλυμμενοι 100%. Μπορουν να πουν το εχεις σε ρουτερ παρτα στο κεφαλι.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristostsilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στους όρους λέει οτι αν δει κατάχρηση μπορεί να βάλει κόφτη αν θυμάμαι καλά.
    Οπως το ειπες ακριβως. Απλα εδω ολοι υπογραφουν χωρις να διαβασουν το συμβολαιο και μετα βγαινουν και γρινιαζουν.

  6. #1506
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα επρεπε πρωτα εσεις οι σχετικοι με την τεχνολογια να το δοκιμαζεται για να μην τραβαμε εμεις οι υπολοιποι τα μαλια μας αλλα που.
    Θες να πεις ότι όσοι είμαστε εδώ μέσα τουλάχιστον σε αυτό το νήμα, δεν έχουμε χώσει λεφτά για να δοκιμάσουμε? εγώ πχ είχα καμία ανάγκη με 100άρα vdsl που αν την έκανα 200άρα θα μου έβγαινε και ποιο φτηνά από τα 51€ που δίνω τώρα? ή δεν βοηθάμε τους άλλους με ξενύχτια και πειράματα? οκ ...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #1507
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    889
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Chateau 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτος αυτου δεν στο πουλαει για χρηση σε ρουτερ και για χρηση ως σταθερη προσβαση.
    Το huawei 5g cpe και το mu5001 γιατί τα έχουν στο eshop τους αφου δεν το δίνουν για συνεχή πρόσβαση; Προσέχουμε τι λέμε για να μην γυρίσουμε σε εποχές 10mbps 25€

  8. #1508
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristostsilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το huawei 5g cpe και το mu5001 γιατί τα έχουν στο eshop τους αφου δεν το δίνουν για συνεχή πρόσβαση; Προσέχουμε τι λέμε για να μην γυρίσουμε σε εποχές 10mbps 25€
    Ακριβώς.. τουλάχιστον για το Huawei ...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #1509
    Εγγραφή
    19-07-2022
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θες να πεις ότι όσοι είμαστε εδώ μέσα τουλάχιστον σε αυτό το νήμα, δεν έχουμε χώσει λεφτά για να δοκιμάσουμε? εγώ πχ είχα καμία ανάγκη με 100άρα vdsl που αν την έκανα 200άρα θα μου έβγαινε και ποιο φτηνά από τα 51€ που δίνω τώρα? ή δεν βοηθάμε τους άλλους με ξενύχτια και πειράματα? οκ ...
    Ολοι εδω κανεται καταπληρκτικη δουλεια και βοηθατε κοσμο. Αλλο ομως το ενα και αλλο το αλλο που εχει γεμισει πολους τσαμπατζιδες που με 50 ευρω θςλουν να εχουν 4 σπιτια internet και απεριοριστο κινητο αυτοι. Και εγω δεν το ηξερα τα φοροθμ τα εμαθα για αυτα τα κολπα.

    Η εταιρια δεν θα ριχνει χρημα για να προσθεσει κεραιες. Υπαρχουν και τα συνδιαστικα συμβολαια σταθερης κινητς που πρεπει να πουληθουν.

  10. #1510
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα η εταιρια τα λεει ξεκαθαρα ολα απλα πρεπει να κατσεις και να διαβασεις το συμβολαιο που υπογραψες. Οποτε θελει κανει περιορισμο των υπηρεσιων της αν οι πραξεις του συνδρομητη επηρεαζουν σε καποια μορφη την ποιοτητα και τις υπηρεσιες του δικτυου.

    - - - Updated - - -



    Ειναι καταχρηση το να γονατιζεις την κεραια συνεχεια. Αποδικνειεται τεχνικα και δεν μπορεις να κανεις τιποτα για αυτο. Ειναι καλυμμενοι.

    Εκτος αυτου δεν στο πουλαει για χρηση σε ρουτερ και για χρηση ως σταθερη προσβαση. Εμεις το καναμε ολα σαλατα. Μετα λογικα ειναι να επακολουθησουν οι μοιωσεις ταχυτητας.

    Μην το ψανεται ειναι καλυμμενοι 100%. Μπορουν να πουν το εχεις σε ρουτερ παρτα στο κεφαλι.
    Μιλάμε για την ίδια εταιρία που πουλάει ρούτερ και διαφημίζει στο Γερμανό μέσω των υπαλλήλων της στον κόσμο να πάρει router και sim για data;

  11. #1511
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    889
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Chateau 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοι εδω κανεται καταπληρκτικη δουλεια και βοηθατε κοσμο. Αλλο ομως το ενα και αλλο το αλλο που εχει γεμισει πολους τσαμπατζιδες που με 50 ευρω θςλουν να εχουν 4 σπιτια internet και απεριοριστο κινητο αυτοι. Και εγω δεν το ηξερα τα φοροθμ τα εμαθα για αυτα τα κολπα.

    Η εταιρια δεν θα ριχνει χρημα για να προσθεσει κεραιες. Υπαρχουν και τα συνδιαστικα συμβολαια σταθερης κινητς που πρεπει να πουληθουν.
    κανείς δεν έκανε κάτι που δεν του επέτρεψαν.

    - - - Updated - - -

    Θα το δείτε σε λίγο καιρό θα βγούν προγραμματα με απεριοριστη πρόσβαση και το ρουτερ μέσα στην τιμή όπως κάνουν και σε άλλες χώρες

    - - - Updated - - -

    https://www.t-mobile.com/home-internet

  12. #1512
    Εγγραφή
    19-07-2022
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Τωρα θυμωνεται και βαρατε γιατι δεν σας αρεσει αυτο που ακουτε. Οπως και να το κανουμε αυτο ειναι. Εχει πεσει η αποδοση του δικτυου και φταινε και οι εξτρασιμ.

    Θα επιμενω με 50 ευρω δεν μπορει να θελετε να εχετε σε 4 σπιτια internt και απεριοριστο κινητο. ΔΕν γινεται χωρις περιορισμους και αρκετοι που το εχουν χροντια με extrasim καποια στιγμη το περιμεναν οτι θα γινοταν και αυτο. Προς τι η εκλπηξη ;

  13. #1513
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοι εδω κανεται καταπληρκτικη δουλεια και βοηθατε κοσμο. Αλλο ομως το ενα και αλλο το αλλο που εχει γεμισει πολους τσαμπατζιδες που με 50 ευρω θςλουν να εχουν 4 σπιτια internet και απεριοριστο κινητο αυτοι. Και εγω δεν το ηξερα τα φοροθμ τα εμαθα για αυτα τα κολπα.

    Η εταιρια δεν θα ριχνει χρημα για να προσθεσει κεραιες. Υπαρχουν και τα συνδιαστικα συμβολαια σταθερης κινητς που πρεπει να πουληθουν.
    Αλήθεια εγώ δεν έχω δει ΟΥΤΕ έναν να κάνει αυτό που λες. Όταν το ποιο φτηνό 5G router που είναι το MU5001 κάνει 250€ , μόλις μαθαίνουν την τιμή τρέχουν κλαίγοντας.
    Εμείς και εμείς είμαστε με το θέμα 5G και ρουτερ στο σπίτι.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #1514
    Εγγραφή
    19-07-2022
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια εγώ δεν έχω δει ΟΥΤΕ έναν να κάνει αυτό που λες. Όταν το ποιο φτηνό 5G router που είναι το MU5001 κάνει 250€ , μόλις μαθαίνουν την τιμή τρέχουν κλαίγοντας.
    Εμείς και εμείς είμαστε με το θέμα 5G και ρουτερ στο σπίτι.
    Μην το λες ειδα πολλους να αγοραζουν αυτο το ρουτερ με 10ευρω τον μηνα απο την vodafone που το δινει 249€ και αγοραζαν και οι αλλοι 3 με αυτον τον τροπο για να εχουν σουπερ ταχυτητες με 3 ευρω τον μημα. 13 συνολο το λες και super deal και τους μενει και το ρουτερ

    Και εμενα αυτο με παρακινουσαν να κανω Αλλοι επερναν ενα της tplink 4g με κατι μεγαλες κεραιες σαν τα αυτια του ταμπο το ελεφαντακι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος anana : 11-11-22 στις 14:23.

  15. #1515
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Μηνύματα
    1.322
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι και θα αφήσουν το 5G με ταχύτητα 75Mbps να γίνουν ρεζίλι παγκοσμίως.
    Το speedtest το διαφημίζουν κάθε χρόνο οτι βγαίνουν πρώτοι, λες να θέλουν να βγαίνουν τώρα τελευταίοι;
    Μα ακριβώς γι αυτό το κάνουν μόνο στα ρούτερ.
    Από εκεί στην ookla φαίνεται ότι προέρχεται από wi-fi, δηλ. από σταθερή σύνδεση.

Σελ. 101 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 81919699100101102103106111121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας