Σελ. 167 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 147157162165166167168169172177187 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.491-2.505 από 5015
  1. #2491
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.343
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχετε και γραμμή σταθερή Cosmote έχει εξτρα χρέωση.
    Το να έχεις σταθερό, προφανώς έχει χρέωση (το πάγιο του σταθερού) σε σχέση με το να μην έχεις.
    Εσυ προφανώς εννοείς "έχει έξτρα έκπτωση στην κινητή"
    Ωστόσο δεν ισχύει. Η δημοσιευμένη τιμή προσφοράς 21,82/μέλος ισχύει ΜΟΝΟ σε συνδυασμό με σταθερό.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cosmote family 4.png 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  136,6 KB 
ID: 248508

  2. #2492
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να έχεις σταθερό, προφανώς έχει χρέωση (το πάγιο του σταθερού) σε σχέση με το να μην έχεις.
    Εσυ προφανώς εννοείς "έχει έξτρα έκπτωση στην κινητή"
    Ωστόσο δεν ισχύει. Η τιμή 21,82/μέλος ισχύει ΜΟΝΟ σε συνδυασμό με σταθερό.
    Α οκ δεν το ήξερα thx.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #2493
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οκ σας ευχαριστώ

  4. #2494
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα έκανα οικογενιακο απεριόριστα 4 νούμερα 87 ευρώ σύνολο .

  5. #2495
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    941
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Fritzbox! 7530
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosvitacar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έκανα οικογενιακο απεριόριστα 4 νούμερα 87 ευρώ σύνολο .
    Νέα νούμερα; φορητοτητα; εμένα από large με 3 νούμερα και 65€ για απεριόριστο στα 3 μου ζητάνε 100+

  6. #2496
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.681
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosvitacar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έκανα οικογενιακο απεριόριστα 4 νούμερα 87 ευρώ σύνολο .
    Μια χαρά τζάμπα.
    Κάποτε ζητούσαν τα απεριόριστα 1 σύνδεση τόσο.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  7. #2497
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τα 3 ήταν κάρτες cosmote και το ένα φορητοτητα από vodafone κάρτα .

  8. #2498
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.343
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DjTony Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέα νούμερα; φορητοτητα; εμένα από large με 3 νούμερα και 65€ για απεριόριστο στα 3 μου ζητάνε 100+
    Oταν ληξει η δεσμευση τα κανεις φορητότητα σε καρτοκινητα wind/vodafone, και την επόμενη μέρα τα γυρνάς "νέα σύνδεση φορητότητα" στην cosmote...

  9. #2499
    Εγγραφή
    27-04-2023
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Καλησπέρα στην παρέα, έχω ένα πρόβλημα από χτες το απόγευμα.Ενω εδώ και αρκετό καιρό δεν αντιμετώπιζα το παραμικρό πρόβλημα με TP LINK MR600 V2 και Cosmote Extra Sim Unlimited Data ξαφνικά απο χτές δεν έρχεται καθόλου 4G+ Plus σήμα στο Router.To Router το είχα κλειδώσει στην «BAND 3» γιατί εκεί έπιανα το 4G+ Plus.Χτες και το σήμα χάθηκε και η ταχύτητα όμως επίσης πάτωσε και εκεί που με 4G+ Plus έπιανα 100+ mbps download και 30 mbps upload ξαφνικά έπεσαν στα 3 download και στα 5 upload.

    Δοκίμασα να αλλάξω μπάντα και από τις 4 που έχει διαθέσιμες επέλεξα όλες μια μια χωριστά και είχαν κάκιστα αποτελέσματα με εξαίρεση την «BAND 1» που έχει ταχύτητες 60 mpbs download και 25 upload αλλά χωρίς να έρχεται και πάλι 4G+ Plus σήμα.Ρωτάω τώρα εγώ τι μπορεί να φταίει και χάθηκε το σήμα 4G+ Plus.Ποιοί παράγοντες το επηρεάζουν?Έκανα επανεκίνηση διαγραφή ρυθμίσεων και επαναφορές και δεν άλλαξε τίποτα απολύτως.Και να προσθέσω ότι ακόμα και στο κινητό μου το iPhone 11 Pro Max έχω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς.Οι ταχύτητες είναι οριακές και αρκετά χαμηλές και εκεί δυστυχώς μπάντες δεν μπορώ να επιλέξω όταν το δουλεύω απευθείας απο την sim της σύνδεσης με δεδομένα και όχι πάνω στο router.

    Για να πιάνω στο MR 600 V2 τα 100+ mbps έπρεπε εκεί στο ίδιο σημείο που έχω το router με το κινητό μου να πιάνω με 4G σήμα τα 240+ mbps όπως φυσικά και γινόταν.Και αυτό συνέβαινε γιατί το router είναι CAT 6 ενω τα κινητά είναι CAT 20+ .Εννοείται κάλεσα και ανέφερα τα προβλήματα και μου είπαν ότι είναι στον έλεγχο η βλάβη και θα με ενημερώσουν.Έχετε καμία ιδέα να μου πείτε?

  10. #2500
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nektariossgourakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην παρέα, έχω ένα πρόβλημα από χτες το απόγευμα.Ενω εδώ και αρκετό καιρό δεν αντιμετώπιζα το παραμικρό πρόβλημα με TP LINK MR600 V2 και Cosmote Extra Sim Unlimited Data ξαφνικά απο χτές δεν έρχεται καθόλου 4G+ Plus σήμα στο Router.To Router το είχα κλειδώσει στην «BAND 3» γιατί εκεί έπιανα το 4G+ Plus.Χτες και το σήμα χάθηκε και η ταχύτητα όμως επίσης πάτωσε και εκεί που με 4G+ Plus έπιανα 100+ mbps download και 30 mbps upload ξαφνικά έπεσαν στα 3 download και στα 5 upload.

    Δοκίμασα να αλλάξω μπάντα και από τις 4 που έχει διαθέσιμες επέλεξα όλες μια μια χωριστά και είχαν κάκιστα αποτελέσματα με εξαίρεση την «BAND 1» που έχει ταχύτητες 60 mpbs download και 25 upload αλλά χωρίς να έρχεται και πάλι 4G+ Plus σήμα.Ρωτάω τώρα εγώ τι μπορεί να φταίει και χάθηκε το σήμα 4G+ Plus.Ποιοί παράγοντες το επηρεάζουν?Έκανα επανεκίνηση διαγραφή ρυθμίσεων και επαναφορές και δεν άλλαξε τίποτα απολύτως.Και να προσθέσω ότι ακόμα και στο κινητό μου το iPhone 11 Pro Max έχω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς.Οι ταχύτητες είναι οριακές και αρκετά χαμηλές και εκεί δυστυχώς μπάντες δεν μπορώ να επιλέξω όταν το δουλεύω απευθείας απο την sim της σύνδεσης με δεδομένα και όχι πάνω στο router.

    Για να πιάνω στο MR 600 V2 τα 100+ mbps έπρεπε εκεί στο ίδιο σημείο που έχω το router με το κινητό μου να πιάνω με 4G σήμα τα 240+ mbps όπως φυσικά και γινόταν.Και αυτό συνέβαινε γιατί το router είναι CAT 6 ενω τα κινητά είναι CAT 20+ .Εννοείται κάλεσα και ανέφερα τα προβλήματα και μου είπαν ότι είναι στον έλεγχο η βλάβη και θα με ενημερώσουν.Έχετε καμία ιδέα να μου πείτε?
    Αυτά έχει η κινητή, αν κάνουν κάτι στην κεραία ή έχει βλάβη θα φανεί αλλά καλά έκανες που τους ενημέρωσες.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #2501
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε COSMOTE δώσε SA στον λαό!

    Να πω και κάτι που έμαθα.
    Πηγαίνετε και κάντε Gigamax Family Unlimited με 21,82 το κάθε άτομο.
    ΑΝ βάλετε κάποιον κάτω των 29 ετών σαν Leader του προγράμματος ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ παίρνουν όλοι την έκπτωση με ένα ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ σταθερό που θα δηλώσετε παίρνετε και την έκπτωση του One.
    ΔΛΔ βγαίνουν 75 ευρώ απεριόριστα ΤΑ ΠΑΝΤΑ 4 άτομα και με δυνατότητα 4 extra SIM.

    ΚΑΡΑτσεκαρισμένο.
    Καλήμερα είναι σίγουρο ? γιατί το ζήτησα και δεν ισχύει λένε .

  12. #2502
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.681
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosvitacar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλήμερα είναι σίγουρο ? γιατί το ζήτησα και δεν ισχύει λένε .
    Εμένα έγινε. Σε Γερμανό.
    Τώρα αν μας ακούνε τσάτσοι εδώ μέσα και τα αλλάζουν...
    Είμουν μπροστά και στις υπογραφές. Τσεκαρισμένο.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  13. #2503
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα έγινε. Σε Γερμανό.
    Τώρα αν μας ακούνε τσάτσοι εδώ μέσα και τα αλλάζουν...
    Είμουν μπροστά και στις υπογραφές. Τσεκαρισμένο.
    ok ευχαριστω

  14. #2504
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nektariossgourakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην παρέα, έχω ένα πρόβλημα από χτες το απόγευμα.Ενω εδώ και αρκετό καιρό δεν αντιμετώπιζα το παραμικρό πρόβλημα με TP LINK MR600 V2 και Cosmote Extra Sim Unlimited Data ξαφνικά απο χτές δεν έρχεται καθόλου 4G+ Plus σήμα στο Router.To Router το είχα κλειδώσει στην «BAND 3» γιατί εκεί έπιανα το 4G+ Plus.Χτες και το σήμα χάθηκε και η ταχύτητα όμως επίσης πάτωσε και εκεί που με 4G+ Plus έπιανα 100+ mbps download και 30 mbps upload ξαφνικά έπεσαν στα 3 download και στα 5 upload.

    Δοκίμασα να αλλάξω μπάντα και από τις 4 που έχει διαθέσιμες επέλεξα όλες μια μια χωριστά και είχαν κάκιστα αποτελέσματα με εξαίρεση την «BAND 1» που έχει ταχύτητες 60 mpbs download και 25 upload αλλά χωρίς να έρχεται και πάλι 4G+ Plus σήμα.Ρωτάω τώρα εγώ τι μπορεί να φταίει και χάθηκε το σήμα 4G+ Plus.Ποιοί παράγοντες το επηρεάζουν?Έκανα επανεκίνηση διαγραφή ρυθμίσεων και επαναφορές και δεν άλλαξε τίποτα απολύτως.Και να προσθέσω ότι ακόμα και στο κινητό μου το iPhone 11 Pro Max έχω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς.Οι ταχύτητες είναι οριακές και αρκετά χαμηλές και εκεί δυστυχώς μπάντες δεν μπορώ να επιλέξω όταν το δουλεύω απευθείας απο την sim της σύνδεσης με δεδομένα και όχι πάνω στο router.

    Για να πιάνω στο MR 600 V2 τα 100+ mbps έπρεπε εκεί στο ίδιο σημείο που έχω το router με το κινητό μου να πιάνω με 4G σήμα τα 240+ mbps όπως φυσικά και γινόταν.Και αυτό συνέβαινε γιατί το router είναι CAT 6 ενω τα κινητά είναι CAT 20+ .Εννοείται κάλεσα και ανέφερα τα προβλήματα και μου είπαν ότι είναι στον έλεγχο η βλάβη και θα με ενημερώσουν.Έχετε καμία ιδέα να μου πείτε?
    Γενικά δεν υπάρχει κάποια εγγύηση στην κινητή για ταχύτητες ή για το ότι θα μπορείς να κάνεις carrier aggregation για να συνδυάζεις bands.
    Το δικό σου θέμα πολύ πιθανό να οφείλεται σε κάποια βλάβη ή σε συμφόρηση του σταθμού βάσης (δύσκολο αν δεν άλλαξε κάτι σημαντικά στην περιοχή) ή ακόμη και σε κάποια αλλαγή που μπορεί να κάνει η Cosmote.

    Έχεις άλλη sim να δοκιμάσεις απευθείας με το κινητό κατά προτίμηση σε άλλα στοιχεία;

  15. #2505
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ πάντως γενικά το λέω, όποτε μου κάνει κάτι κιχ σπίτι.. στην αρχή αγχωνόμουν και έπαιρνα τηλέφωνα κλπ αμέσως και πάντα ή κάτι άλλαζαν ή κάτι είχε κολλήσει στην κεραία που συνδέομαι και πλέον φτιάχνει μόνο του μετά από 2 μαξ 3 ημέρες.

    Το λέω απλά για ηρεμία ψυχής ... βέβαια εμένα είναι κεντρική στην Αθήνα η κεραία.. αν είσαι επαρχία ίσως δεν πάρουν πρέφα πως κάτι συμβαίνει οπότε να τους παίρνετε τηλέφωνο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 167 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 147157162165166167168169172177187 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας