Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    13-01-2016
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έχοντας καμια 5ετια στην forthnet/nova adsl2 (24αρα) αποφάσισα μιας και θα μετακομίσω σε άλλο σπίτι αυτήν την φορά να προχωρήσω σε αναβάθμιση της γραμμής και συγκεκριμενα σε FTTC (50αρα)
    Στο εν λόγο καινούργιο σπίτι βλέποντας στο http://fttxgr.eu οι μονες καμπίνες που υπαρχουν τριγυρω φαίνεται να είναι τις vodafone..Ο τυπάς απο το τμήμα πωλήσεων της wind όταν τον ρώτησα μου είπε οτι η καμπίνα ειναι της WIND αλλα εκει τριγύρω δεν υπάρχει καμιά της WIND.τι φαση?
    Το ερώτημα μου λοιπόν είναι το εξής , vodafone η WIND ? θα έχω καμιά διαφορά σε pings και ποιότητα γραμμής αν πάω στην VODAFONE μιας και θα ειναι ιδιοκτήτη η καμπινα?

  2. #2
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    958
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n - ΖΤΕ288
    Εγώ θα πρότεινα να πας στον πάροχο που έχει βάλει καμπίνες στην περιοχή.
    Ο λόγος είναι ότι σε περίπτωση προβλήματος θα βγάλεις πιο εύκολα άκρη με δύο παρόχους παρά με τρεις (τον ΟΤΕ δεν τον γλιτώνεις λόγω χαλκού από καμπίνα έως το σπίτι σου)

  3. #3
    Εγγραφή
    08-04-2021
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    Inalan
    η wind να ξερεις λεει πολλα ψεματα ια να παρει τον πελατη, θα σου προτεινα να πας με την vodafone

  4. #4
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ενώ η voda λέει μόνο αλήθειες ; Δεν σε καταλαβαίνω ;

  5. #5
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.760
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Και τι να πουμε για τους ποτετζηδες που ειπαν πρωτοι fiber το vdsl?

    Ειδικα με τους πωλητες, τα μικρα ψεματακια αποκρυψη της πραγματικοτητας ειναι το ψωμακι τους. (παντρεμενο και με μπολικη ασχετοσυνη)

    Βρες πιανου ειναι οι καμπινες, (γραφουν επανω) και παρε απο αυτον. Θα εισαι ενα κλικ καλυτερα στο support.

  6. #6
    Εγγραφή
    08-04-2021
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    Inalan
    ειναι 100% ποιο αξιοπιστη ! 4 χρονια με wind μονο προβληματα ειχα και καθολου εξυπηρετηση μετα πηγα 2 χρονια με fortnet χειροτερο δυκτιο με καλυτερη εξυπηρετηση. πλεον 6 χρονια στην Vodafone ουτε ενα προβλημα , καλυτερες τιμες και αμμεση εξυπηρετηση. Στον Οτε δεν ημουν ποτε λογο τιμης οποτε δεν εχω αποψη

  7. #7
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Adsl είχες ;

  8. #8
    Εγγραφή
    13-01-2016
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ευχαριστώ.Τελικά έκανα συμβόλαιο 50αρι vdsl με vf , τσίμπησα το το zte zxhn h267a ρουτερ την επόμενη μέρα και τώρα περιμένω τεχνικό για την 1η επίσκεψη.Πάντως κάτι αξιοσημείωτο ήταν οτι ενώ έκανα παζάρια για 25.5Ε το μηνά συμβόλαιο στο κατάστημα που πήγα , όταν μου ήρθε το μήνυμα έγραφε 27.9Ε το μηνά , γυρνάω πίσω στο κατάστημα και τους ρωτάω και αρχίζουν τα περί "άσε τι γράφει , είναι κάτω απο το τραπέζι προσφορά το 25.5 τον μηνά , εσύ τόσα θα πληρώνεις ανεξάρτητα το τι γράφει στο μήνυμα , άλλωστε εμείς εδώ είμαστε " ... μαλιστα η τυπισα μου έκοψε και μια φωτοτυπία συμβολαίου με σφραγίδα και υπογραφή και χειρόγραφα το 25.5 .. με τα λίγα και τα πολλά δεν ασχολήθηκα γιατί ήθελα να κάνω την δουλειά μου και η επόμενη επιλογή ήταν κάτι μεταξυ wind κ οτε οπου δεν με ψήνανε.. λέτε να ειναι τόσο απατεώνες και να μου σκάσει ο λογαριασμός με 27.9 ?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STILO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Adsl είχες ;
    βασικά ειχα nova/forthnet (24αρα) που με τα χρονιά για κάποιον περίεργο λόγο έγινε 12αρα από εκεί που έπιανα 17αρια χωρίς πρόβλημα....στο ξαφνικό ενώ πήγαινε ρολόι για πάνω από 2 χρονιά αρχίσανε οι αποσυνδέσεις , αναγκάστηκα να παω σε Interleaved Και αποτι μου ειπε ο τεχνικός με έβαλε στο 11db (??) και με το ζόρι έπιανα 13αρια με 3 στάνταρ αποσυνδέσεις την ήμερα κάθε 8 ώρες ακριβώς (???) πήρα τηλέφωνο τώρα πρόσφατα για να μάθω για τίποτα πρόσφορες και κόστος για μεταφορά γραμμής κτλπ και είδα οτι δεν αξίζει και αποφάσισα έτσι να αλλάξω εταιρεία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος leechinspree : 25-04-21 στις 16:17.

  9. #9
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.760
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ε για τοσο λιγο, οχι

  10. #10
    Εγγραφή
    08-04-2021
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leechinspree Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ.Τελικά έκανα συμβόλαιο 50αρι vdsl με vf , τσίμπησα το το zte zxhn h267a ρουτερ την επόμενη μέρα και τώρα περιμένω τεχνικό για την 1η επίσκεψη.Πάντως κάτι αξιοσημείωτο ήταν οτι ενώ έκανα παζάρια για 25.5Ε το μηνά συμβόλαιο στο κατάστημα που πήγα , όταν μου ήρθε το μήνυμα έγραφε 27.9Ε το μηνά , γυρνάω πίσω στο κατάστημα και τους ρωτάω και αρχίζουν τα περί "άσε τι γράφει , είναι κάτω απο το τραπέζι προσφορά το 25.5 τον μηνά , εσύ τόσα θα πληρώνεις ανεξάρτητα το τι γράφει στο μήνυμα , άλλωστε εμείς εδώ είμαστε " ... μαλιστα η τυπισα μου έκοψε και μια φωτοτυπία συμβολαίου με σφραγίδα και υπογραφή και χειρόγραφα το 25.5 .. με τα λίγα και τα πολλά δεν ασχολήθηκα γιατί ήθελα να κάνω την δουλειά μου και η επόμενη επιλογή ήταν κάτι μεταξυ wind κ οτε οπου δεν με ψήνανε.. λέτε να ειναι τόσο απατεώνες και να μου σκάσει ο λογαριασμός με 27.9 ?
    θα δινεις οτι σου ειπε , μπορεις να εχεις και μειον 1 ευρω αμα το βαλεις μετα να σου ερχεται ο λογαρισμος σε mail και αν εχεις και κιντο εχεις και αλλες εκπτωσεις

  11. #11
    Εγγραφή
    19-09-2017
    Μηνύματα
    183
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Έχω vodafone και από εξυπηρέτηση είναι εντάξει ανάλογος και τον υπάλληλο που θα πετύχεις όμως..
    Απο ταχύτητα adsl24 συγχρονίζει στα 19mbps αλλά πραγματικά download 12mbps..περιμένω vdsl αλλά θα αργισει φαντάζομαι εδώ..

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας