Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    23-02-2006
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΚΑΜΠΟΣ
    Εχω προγραμμα "εξοχικο" και θελω να το κάνω κανονικο πλέον. Υπάρχει μόνον ο ΟΤΕ ως πάροχος που όμως δηλώνει αδυναμία να δώσει πάνω απο 24 mbps. Η Wind ενω αρχικα "με χαρά" είπε ότι μπορεί, μου έστειλε και το modem, αλλά μετά σιωπή. Η Nova επιμένει ότι κι αυτή μπορεί, υπέγραψα τα σχετικά προ 15ημέρου, και σήμερα ... μα το 13888. Επιμένει πως αν δεν υπάρχει άλλος πάροχος εκεί (δεν υπάρχει), τότε οποιαδήποτε υπόσχεση για γραμμή 50 mbps απλά δεν ισχύει. Και επι τη ευκαιρία μου έδωσε μια καλή προσφορα!
    Και η ερώτηση: ειναι δυνατο να μπορει αλλος πλην ΟΤΕ, απο καμπινα ΟΤΕ, να δωσει ανώτερη ταχύτητα από τον βασικό πάροχο; Φυσιολογικά, μάλλον όχι, αλλά γιατί επιμένει η nova, αφού ξέρει πως η απόδειξη του αντιθέτου είναι εύκολη. Λέτε να ποντάρει στις υπογραφές που "έπεσαν" οι οποίες όμως αναφέρουν διακριτώς περί εγγυημένης ταχύτητας; Μην αναφέρω και την Voda που επέμενε πως μπορεί να μου δώσει 100 mbps και μάλιστα με ...fiber (γελάμε εδω) και εξασφαλισμένα 99mbps!!! Τι να πει κανείς...

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.343
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα lakiss51,

    Θα μπορούσες να μας ενημερώσεις σε ένα προσωπικό μήνυμα με κάποιο από τα στοιχεία της υπηρεσίας σου ώστε να μπορέσουμε να το ελέγξουμε και να βοηθήσουμε;

    Κώστας, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας