Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-24 από 24
  1. #16
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ειναι με δυο φυλλα αλλα δεν την εχω προσεξει κανα αν εχει ανοιγματα κτλ, αυριο θα παω απο εκει μηπως την κοιταξω απο κοντα.

  2. #17
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    608
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Δεν σου είπα ότι εχει διαφορα σαν ταχύτητα....

    Η μόνη διαφορά που έχει είναι ότι δεν δίνουν τους κωδικούς της τηλεφωνίας στην Wind. Αρα 7590 καπουτ νομίζω. Εκτός και είσαι σε επαγγελματικό πρόγραμμα που εκεί η ίδια η Wind δίνει το 7590. Εκτός αν ξέρεις τρόπο να βρίσκεις τους κωδικούς τηλεφωνίας στα οικιακά.

    Εχω ip τηλέφωνα που διαχειρίζομαι. Προφανώς και δεν το έχω για μεγαλύτερη ταχύτητα μιας και πλεον συγχρονισμός δεν υπάρχει αλλά μια οπτική ζεύξη.

    Επίσης κάποια στιγμή το 7590 θα φύγει και θα μπει ενα USG-3P και ενα UCM6302. Αν δεν έχω κωδικούς τηλεφωνίας δεν μπορώ να το κάνω το πρότερο παραμόνο ενώνοντας τις FXO θυρες του router της Wind με το UCM και φτιάχνοντας αναλογικά trunk. Το οποίο θέλω να αποφύγω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 27-04-21 στις 19:41.

  3. #18
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σου είπα ότι εχει διαφορα σαν ταχύτητα....

    Η μόνη διαφορά που έχει είναι ότι δεν δίνουν τους κωδικούς της τηλεφωνίας στην Wind. Αρα 7590 καπουτ νομίζω. Εκτός και είσαι σε επαγγελματικό πρόγραμμα που εκεί η ίδια η Wind δίνει το 7590. Εκτός αν ξέρεις τρόπο να βρίσκεις τους κωδικούς τηλεφωνίας στα οικιακά.

    Εχω ip τηλέφωνα που διαχειρίζομαι. Προφανώς και δεν το έχω για μεγαλύτερη ταχύτητα μιας και πλεον συγχρονισμός δεν υπάρχει αλλά μια οπτική ζεύξη.

    Επίσης κάποια στιγμή το 7590 θα φύγει και θα μπει ενα USG-3P και ενα UCM6302. Αν δεν έχω κωδικούς τηλεφωνίας δεν μπορώ να το κάνω το πρότερο παραμόνο ενώνοντας τις FXO θυρες του router της Wind με το UCM και φτιάχνοντας αναλογικά trunk. Το οποίο θέλω να αποφύγω.
    Μάλλον πρέπει να πας επαγγελματικό τότε.
    Δεν χάνεις και τίποτα να κανείς έγγραφο ερώτημα στην ΕΕΤΤ, είναι υποχρεωμένοι να σου απαντήσουν εντός 30 ημερών με αριθμό πρωτοκόλλου σύμφωνα με τον υπαλληλικό κώδικα του δημοσίου.

  4. #19
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    608
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Ναι κατα πασα πιθανοτητα μονο στο επαγγελματικό γίνεται. Το θεμα είναι ότι είναι κατα πολύ ακριβότερο. Όποτε δεν συμφέρει και πολύ.

    Θα κανω και ενα ερωτημα. Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

  5. #20
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    608
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Λοιπον πριν μερικές εβδομάδες ηρθε συνεργείο το οποίο έκανε τις εργασίες για την οπτική. Δυστυχώς το αίτημα κόλλησε και με κάλεσε μια κυρία να μου πει ότι έχει παει στο αρμοδιο τμημα για να λύσουν το πρόβλημα και μετά θα με καλέσουν να κλείσω ραντεβού με τεχνικό για την ενεργοποίηση. Ομολογώ πώς μισθωμένη γραμμή από τα νησιά Φερόε να ήθελα να φέρω λιγότερα προβλήματα θα αντιμετώπιζα. Τεσπα το καλό ειναι ότι μεχρι τώρα ειναι ευγενικοί και υποθέτω και κάπως πρόθυμοι να λυθεί το πρόβλημα.

  6. #21
    Εγγραφή
    31-01-2019
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/20
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    6(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οπλίσου με υπομονή....!!!!

  7. #22
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.800
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον πριν μερικές εβδομάδες ηρθε συνεργείο το οποίο έκανε τις εργασίες για την οπτική. Δυστυχώς το αίτημα κόλλησε και με κάλεσε μια κυρία να μου πει ότι έχει παει στο αρμοδιο τμημα για να λύσουν το πρόβλημα και μετά θα με καλέσουν να κλείσω ραντεβού με τεχνικό για την ενεργοποίηση. Ομολογώ πώς μισθωμένη γραμμή από τα νησιά Φερόε να ήθελα να φέρω λιγότερα προβλήματα θα αντιμετώπιζα. Τεσπα το καλό ειναι ότι μεχρι τώρα ειναι ευγενικοί και υποθέτω και κάπως πρόθυμοι να λυθεί το πρόβλημα.
    Θα σου δώσουν από τον ήδη εγκατεστημένο οπτικό κατανεμητή της πολυκατοικίας ή πρέπει να σκάψουν εξωτερικά, μια και δεν έχουν περάσει γραμμή για εσένα;

  8. #23
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    608
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Εχουν κανει ήδη την εγκατασταση προς εμενα απο τον οπτικο κατανεμητη της πολυκατοικιας.

  9. #24
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    608
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Ενεργοποιηθηκαμε χθες. Ολα καλα ως ωρας. Σας ευχαριστώ όλους για τα σχολια σας στο thread.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας