Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Καλησπέρα σας,

    Οι γονείς μου διαθετουν ενα γωνιακό καταστημα στο Ίλιον στο οποίο έχει περάσει FTTH καμπίνες οι Cosmote. Το καταστημα είναι στο ισόγειο και η υποδομή του χαλκού από την οποία παίρνω τώρα εγώ internet ανήκει στην πολυκατοικία της οποίας η είσοδος είναι στο κάθετο δρόμο εκ δεξιών του καταστήματος όπως κοιτάμε από μπροστά το κατάστημα. Μπροστά από το δρόμο περνάει η Λεωφόρος Πετρουπόλεως. Το πρόβλημα πιο είναι τωρα... Στη πολυκατοικία που βρίσκεται ακριβώς από πάνω από το κατάστημα δόθηκε FTTH κανονικά, όταν εγώ όμως καλώ την Cosmote και της λέω να μου δώσει και μένα υπηρεσία μου λέει ότι όχι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Στο site της Cosmote αν βάλω τον αριθμό του τηλεφώνου μου δίνει διαθεσιμότητα για 50 Mbps και πάνω απο χαλκό. Όταν βάζω την διεύθυνση μου λέει ότι υπάρχει διαθεσιμότητα για μέχρι 200 Mbps με FTTH. Ακούστε τώρα και το άλλο δυο πόρτες πιο κάτω από την μεριά της λεωφόρου αυτή την φορά και στην ίδια μεριά με το μαγαζί έχει βάλει ένας άλλος στην επιχείρησή του FTTH. Όλα αυτά τα λέω στο CS της Cosmote μου απαντάνε αρλούμπες ή πράγματα του στυλ "αυτό δίνει το σύστημα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα". Στο τεχνικό τμήμα που με σύνδεσαν μου έλεγε κάτι χαζομάρες ότι έχει να κάνει με την ποιότητα/τύπο της γραμμής και ενώ του επαναλάμβανα ότι πρόκειται για FTTH μου έλεγε και από πάνω ότι δεν καταλάβαινα αυτό που μου έλεγε. Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε σε αυτή την περίπτωση? Θέλω να πώ υπάρχει κάποιο τμήμα που μπορώ να απευθυνθώ για να δουν ότι τα έχουν κάνει σαλάτα και αναιτια δεν μου δίνουν υπηρεσία;


    Σας ευχαριστώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 25-04-21 στις 00:41.

  2. #2
    Εγγραφή
    12-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    624
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307/32
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Speedport Smart
    Κάνε ένα έλεγχο διαθεσιμότητας στο Sfbb. Βάλε Τ.Κ Οδο και δες τι σου βγάζει. Επίσης έχουν σκάψει κάθετη γραμμή γραμμή στο δρόμο μπροστά απο το κατάστημα; Επειδή δεν γνωρίζω απο περιοχές εκεί μηπως εμπλέκονται 2 Α/Κ ;

  3. #3
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

    Λοιπόν, sfbb κουπονι έχω εκδόσει. Μπροστα από το μαγαζί όχι δεν έχει κάθετη μιας και η εισοδος της πολυκατοικιας είναι απο πλαγια και η τωρινη υποδομη του χαλκου είναι στην πολυκατοικια. Επίσης οι τεχνικοί που ήρθαν και έβαλαν την ίνα στην πολυκατοικία μου είπαν ότι και εγώ απο εκεί θα πάρω. Παρ'ολα ταυτα όπως ανεφερα και πιο πριν ενας από την μπροστινη μερια του μαγαζιου και 2 πορτες πιο κατω έχει ftth κανονικα. Το αστικό κέντρο είναι αυτό της Πετρούπολης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 25-04-21 στις 20:46.

  4. #4
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    ρε τι πράμα αυτό με τον οτε...να παρακαλάμε να μας δώσουν υπηρεσίες... λες και τζάμπα θα τις πάρουμε
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  5. #5
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Καλά αυτό είναι δεδομένο ότι ψάχνονται να σου βρούν αντιρρήσεις όταν εσύ ψάχνεις για κάτι. Είναι νομίζω η φιλοσοφία των cs call centers. Βεβαια όταν θέλουν αυτοί με το ζόρι να σου πουλήσουν σου λένε ότι όλα γίνονται και ότι ο Harry Potter θα νικήσει τον Βολντεμορτ στο πρώτο τέταρτο της 1ης ταινία και στο τέλος εσύ θα πάρεις 2 Ferrari.

    Αυριο έρχεται ένας τεχνικός για βλάβη θα τον ρωτήσω αν μπορεί να κάνει κάτι. Αν δεν μπορεί μάλλον με βλέπω να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

    Ωστόσο αν γνωρίζει κάποιος κάτι θα ήμουν ευγνώμων αν το παρέθεται εδώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 26-04-21 στις 00:54.

  6. #6
    Εγγραφή
    10-05-2005
    Περιοχή
    Ath.
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    προφανώς είναι συστημικό λάθος του οτε. η πολυκατοικία έχει άλλη διεύθυνση γιατί είναι στον κάθετο δρόμο κ βγάζει διαθεσιμότητα?

  7. #7
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Ναι ακριβώς.

    Σήμερα ήρθε τεχνικός για βλάβη. Μου είπε ότι αυτά που μου λένε είναι αρλούμπες και προθημοποιηθηκε να με βοηθησει. Κάλεσε ο ίδιος και έβαλε αίτημα να με καλέσουν από το τμήμα προσφορών/προωθησης προιόντων. Σημερα το απόγευμα δεχτηκα κλήση. Μας στείλανε τα χαρτιά και υπογράψε ο πατέρας μου (κατοχος της γραμμής). Ας ελπίσουμε να μην κολλήσει πουθενα.

    Πραγματικά πολύ φιλικός και εξυπηρετικός ο τεχνικός και για την βλάβη και για το ενδιαφέρον του για το πρόβλημα μου. Εκανε αμέσως 2-3 τηλέφωνα και αφότου ενήργησε μόνος του με κάλεσε πίσω και με ενημέρωσε τηλεφωνικά λέγοντάς μου ότι αν κολλήσει κάπου να τον ενημερώσω!!! Τον ευχαριστώ και δημοσίως αν και δεν νομίζω ότι θα το μάθει ποτέ....

    Για όποιον ενδιαφέρεται και έχει πρόβλημα το τμήμα αυτό έχει τηλέφωνο: 2103507460 και email: otebov {att} ote {.} gr

    Θα σας κρατάω ενήμερους για την εξέλιξη του αιτήματος.

    Σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε με το thread μου!

  8. #8
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ακριβώς.

    Σήμερα ήρθε τεχνικός για βλάβη. Μου είπε ότι αυτά που μου λένε είναι αρλούμπες και προθημοποιηθηκε να με βοηθησει. Κάλεσε ο ίδιος και έβαλε αίτημα να με καλέσουν από το τμήμα προσφορών/προωθησης προιόντων. Σημερα το απόγευμα δεχτηκα κλήση. Μας στείλανε τα χαρτιά και υπογράψε ο πατέρας μου (κατοχος της γραμμής). Ας ελπίσουμε να μην κολλήσει πουθενα.

    Πραγματικά πολύ φιλικός και εξυπηρετικός ο τεχνικός και για την βλάβη και για το ενδιαφέρον του για το πρόβλημα μου. Εκανε αμέσως 2-3 τηλέφωνα και αφότου ενήργησε μόνος του με κάλεσε πίσω και με ενημέρωσε τηλεφωνικά λέγοντάς μου ότι αν κολλήσει κάπου να τον ενημερώσω!!! Τον ευχαριστώ και δημοσίως αν και δεν νομίζω ότι θα το μάθει ποτέ....

    Για όποιον ενδιαφέρεται και έχει πρόβλημα το τμήμα αυτό έχει τηλέφωνο: 2103507460 και email: otebov {att} ote {.} gr

    Θα σας κρατάω ενήμερους για την εξέλιξη του αιτήματος.

    Σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε με το thread μου!
    Θα συμφωνήσω μέ τον τελευταίο τέχνικο, η ίνα δέν είναι σάν το χαλκό όπου πρέπει να βάλεις όσο δυνατόν μικρότερο μίκος χαλκού /μεγαλύτερη κάλυψη, απλά πέρασε στο σύστημά ότι μπορείς να βάλεις οπτική ίνα όσο,για τους υπόλοιπους κάντε μαζική καταγγελία, μπάς κι το φτιάξουν..

  9. #9
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημερα, η περιπτωση μοιαζει με του αδερφου μου στο σπιτι του σε μονοκατοικια.
    Το συστημα δειχνει VDSL. Ομως ολοι λενε δεν υπαρχει γραμμη διαθεσιμη, ζευγος δλδ.
    Η καμπινα ειναι στο ιδιο πεζοδρομιο 20-25 μετρα μακρια.
    Μιλησα εγω με τον ΟΤΕ για FTTH και λενε παρομοιες δικαιολογιες με τα ποιο πανω.
    Καθε 2 μηνες ακυρωνεται η αιτηση του και πρεπει να κανει αλλη.
    Ειπαν μονο αν κοψει καποιος την γραμμη του θα παρει.
    Τι πληρωμη ειπαμε, τι το ενα , τι το αλλο τιποτα...

    Δεν ξερω κιολας τι παιζει με το FTTH ειναι συγκεκριμενες καμπινες που δινουν ? μηπως εκεινη δεν μπορει να δωσει για καποιον τεχνικο λογο?
    δεν μου τα εξηγησαν. Ειπαν οτι δεν γινεται μονο.

  10. #10
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Είναι απλα τα πράγματα

    Κάνετε αίτημα σε άλλο πάροχο

    Εντός 24 ωρών θα σας πάρει κάποια κυρία ή κύριος πολύ ευγενέστατος
    Θα ρωτήσει τι κάνετε αν είστε καλά…..

    Θα σας πει μα γιατί θέλετε να φύγετε

    Εδώ είναι και το πάτημα στο λαιμό, εφόσον είστε λύρα Αγγλίας στις πληρωμές σας και δεν χρωστάτε σεντς

    Από εκεί και πέρα με την σχετική απαίτηση
    Θέλω εγγραφή απάντηση στο email σας όλη την συμφωνία, θα σας δώσει ακριβέστερη ημερομηνία σε όλες τις διαδικασίες

    Εάν δεν σας κάνει τίποτα από τα παραπάνω
    Wind , μέσα σε 17 μέρες ενεργοποιήθηκε FTTH 100/10

  11. #11
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    @Nikiforos

    Ναι οι καμπίνες FTTH είναι διαφορετικές από αυτές του VDSL. Αν και καποια μέλη ανέφεραν καπου ότι ξεκίνησαν και από τις VDSL καμπινες να δίνουν FTTH.
    Εσένα ο αδερφός σου έχει FTTH ή VDSL καμπίνα κοντά του;

    Πιο συγκεκριμένα και αν έχω καταλάβει καλά αυτοί που παίρνουν FTTH κυρίως είναι αυτοί που βρίσκονται κοντά στο Α/Κ όπου δεν υπάρχει η δυνατότητα μέσω vectoring να τους δοθουν οι ταχύτητες 100 & 200 Mbps.
    Θα σου έλεγα να επικοινωνήσεις με τον παραπάνω αριθμό αφού διαπιστώσεις ότι όντως η καμπίνα είναι FTTH. Αν θες να ποσταρω καμια φωτογραφία για να δεις πως είναι αυτές οι καμπίνες πες μου. Εκτος αν τις γνωρίζεις...

    @ancogsxr

    Δεν έχεις άδικο. Το είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου σαν τελευταία λύση. Μετά την καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Απλά θα το διπλοσκεφτόμουν διότι είμαι μέσα σε συμβόλαιο ADSL και αν φύγω θα πληρώσω penalty.

    Σημερα παρεπιπτόντως μου ήρθαν 3 μηνύματα διαφορετικά που λέγανε ότι τα λάβανε τα έγγραφα και δεν υπάρχει κάποια παράλειψη. Με πήρε ακόμα και τηλέφωνο η κυρία από το τμήμα που προανέφερα να μου πεί ότι τα έστειλε και αν τα έχω υπογράψει. Της απάντησα καταφατικά και μου είπε ότι θα με καλέσουν σε λίγο καιρό για τα ραντεβού με τους τεχνικούς. Πρώτη φορά τέτοια προθυμία και προσοχή ειλικρινά....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 27-04-21 στις 16:41.

  12. #12
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Nikiforos

    Ναι οι καμπίνες FTTH είναι διαφορετικές από αυτές του VDSL. Αν και καποια μέλη ανέφεραν καπου ότι ξεκίνησαν και από τις VDSL καμπινες να δίνουν FTTH.
    Εσένα ο αδερφός σου έχει FTTH ή VDSL καμπίνα κοντά του;

    Πιο συγκεκριμένα και αν έχω καταλάβει καλά αυτοί που παίρνουν FTTH κυρίως είναι αυτοί που βρίσκονται κοντά στο Α/Κ όπου δεν υπάρχει η δυνατότητα μέσω vectoring να τους δοθουν οι ταχύτητες 100 & 200 Mbps.
    Θα σου έλεγα να επικοινωνήσεις με τον παραπάνω αριθμό αφού διαπιστώσεις ότι όντως η καμπίνα είναι FTTH. Αν θες να ποσταρω καμια φωτογραφία για να δεις πως είναι αυτές οι καμπίνες πες μου. Εκτος αν τις γνωρίζεις...
    Οπως την βλεπω πρεπει να ειναι VDSL. Δεν ξερω πως ειναι οι αλλες.

  13. #13
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Nikiforos

    Ναι οι καμπίνες FTTH είναι διαφορετικές από αυτές του VDSL. Αν και καποια μέλη ανέφεραν καπου ότι ξεκίνησαν και από τις VDSL καμπινες να δίνουν FTTH.
    Εσένα ο αδερφός σου έχει FTTH ή VDSL καμπίνα κοντά του;

    Πιο συγκεκριμένα και αν έχω καταλάβει καλά αυτοί που παίρνουν FTTH κυρίως είναι αυτοί που βρίσκονται κοντά στο Α/Κ όπου δεν υπάρχει η δυνατότητα μέσω vectoring να τους δοθουν οι ταχύτητες 100 & 200 Mbps.
    Θα σου έλεγα να επικοινωνήσεις με τον παραπάνω αριθμό αφού διαπιστώσεις ότι όντως η καμπίνα είναι FTTH. Αν θες να ποσταρω καμια φωτογραφία για να δεις πως είναι αυτές οι καμπίνες πες μου. Εκτος αν τις γνωρίζεις...

    @ancogsxr

    Δεν έχεις άδικο. Το είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου σαν τελευταία λύση. Μετά την καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Απλά θα το διπλοσκεφτόμουν διότι είμαι μέσα σε συμβόλαιο ADSL και αν φύγω θα πληρώσω penalty.

    Σημερα παρεπιπτόντως μου ήρθαν 3 μηνύματα διαφορετικά που λέγανε ότι τα λάβανε τα έγγραφα και δεν υπάρχει κάποια παράλειψη. Με πήρε ακόμα και τηλέφωνο η κυρία από το τμήμα που προανέφερα να μου πεί ότι τα έστειλε και αν τα έχω υπογράψει. Της απάντησα καταφατικά και μου είπε ότι θα με καλέσουν σε λίγο καιρό για τα ραντεβού με τους τεχνικούς. Πρώτη φορά προθυμία και προσοχή ειλικρινά....
    Φίλε να πάνε όλα δεξιά, όσο για το πέναλτι που λες…. θα σου πω όχι για internet αλλά κινητά
    123€ το μήνα 3 κινητά Vodafone, με πέρνει η Cosmote στα δίνω το ίδιο πρόγραμμα 71€
    Περνώ Vodafone και λεω είμαι 12 χρόνια ανελλιπώς συνδρομητής σας θέλω την ίδια προσφορά
    Δεν γίνεται μην το συζητάς….. θα πληρώσεις πέναλτι…
    Μια Τρίτη απόγευμα σε ένα Γερμανό και τα 3 Red με τις κάρτες στο χέρι της Cosmote
    Ντριν……..
    μα κύριε Ανδρέα… γιατί θέλετε να φύγετε…. είναι 52€ διαφορά τον μήνα
    Μα θα πληρώσετε πέναλτι
    Ποσό είναι ;;;;;
    210 ευρώ
    ΟΚ στείλε μου τον λογαριασμό σε 4 μήνες έκανα απόσβεση
    Μου το κλίνει με νεύρα
    Την επόμενη μέρα
    Ντριν
    55.86€ προσφορά…… λεω και αν βάλω του γιοκα μου + 1 γραμμή
    70€ τελική, εννοείται δέχτηκα για 4 κινητά απεριόριστα παντού και 20Gb data.

    Είδες ποσό απλό
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί λύσατε για Cosmote, έτσι κι αλλιώς και Wind να βάλετε το ίδιο είναι, και είναι ποιο εξυπηρετικοί για FTTH 100/10

  14. #14
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Εχει εσοχές για τον αέρα η καμπίνα και μοιάζει με αυτες:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  index.jpg 
Εμφανίσεις:  368 
Μέγεθος:  7,5 KB 
ID: 227100
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  images.jpg 
Εμφανίσεις:  368 
Μέγεθος:  7,1 KB 
ID: 227101

    Η είναι τελείως συμπαγής χωρίς ανοίγματα πουθενά όπως αυτή:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20210427_135326.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  507,7 KB 
ID: 227102

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε να πάνε όλα δεξιά, όσο για το πέναλτι που λες…. θα σου πω όχι για internet αλλά κινητά
    123€ το μήνα 3 κινητά Vodafone, με πέρνει η Cosmote στα δίνω το ίδιο πρόγραμμα 71€
    Περνώ Vodafone και λεω είμαι 12 χρόνια ανελλιπώς συνδρομητής σας θέλω την ίδια προσφορά
    Δεν γίνεται μην το συζητάς….. θα πληρώσεις πέναλτι…
    Μια Τρίτη απόγευμα σε ένα Γερμανό και τα 3 Red με τις κάρτες στο χέρι της Cosmote
    Ντριν……..
    μα κύριε Ανδρέα… γιατί θέλετε να φύγετε…. είναι 52€ διαφορά τον μήνα
    Μα θα πληρώσετε πέναλτι
    Ποσό είναι ;;;;;
    210 ευρώ
    ΟΚ στείλε μου τον λογαριασμό σε 4 μήνες έκανα απόσβεση
    Μου το κλίνει με νεύρα
    Την επόμενη μέρα
    Ντριν
    55.86€ προσφορά…… λεω και αν βάλω του γιοκα μου + 1 γραμμή
    70€ τελική, εννοείται δέχτηκα για 4 κινητά απεριόριστα παντού και 20Gb data.

    Είδες ποσό απλό
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί λύσατε για Cosmote, έτσι κι αλλιώς και Wind να βάλετε το ίδιο είναι, και είναι ποιο εξυπηρετικοί για FTTH 100/10
    Ναι έχεις δίκιο. Απλά κάποιες φορές δεν καλούν καν και σου έρχεται το πέναλτι στο κεφάλι. Όπως σου είπα βέβαια το είχα σαν λύση μέσα στο μυαλό μου. Επίσης ένα άλλο θέμα με την Wind είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις δικό σου router και να έχεις τηλεφωνικό κέντρο λόγω του ότι δεν δίνουν του κωδικούς της τηλεφωνίας. Δεν ξέρω αν καλα καλα στις απλές συνδέσεις (όχι business) παίζει το 7590. Στις business προσφατα έμαθα ότι παίζει. Αλλά εγώ πρόγραμμα business δεν θέλω. Τώρα τι να πώ μπορεί να μην τα εχω καταλάβει και πολύ καλα με την τηλεφωνία της wind.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20210427_135326.jpg  


  15. #15
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει εσοχές για τον αέρα η καμπίνα και μοιάζει με αυτες:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  index.jpg 
Εμφανίσεις:  368 
Μέγεθος:  7,5 KB 
ID: 227100
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  images.jpg 
Εμφανίσεις:  368 
Μέγεθος:  7,1 KB 
ID: 227101

    Η είναι τελείως συμπαγής χωρίς ανοίγματα πουθενά όπως αυτή:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20210427_135326.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  507,7 KB 
ID: 227102

    - - - Updated - - -



    Ναι έχεις δίκιο. Απλά κάποιες φορές δεν καλούν καν και σου έρχεται το πέναλτι στο κεφάλι. Όπως σου είπα βέβαια το είχα σαν λύση μέσα στο μυαλό μου. Επίσης ένα άλλο θέμα με την Wind είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις δικό σου router και να έχεις τηλεφωνικό κέντρο λόγω του ότι δεν δίνουν του κωδικούς της τηλεφωνίας. Δεν ξέρω αν καλα καλα στις απλές συνδέσεις (όχι business) παίζει το 7590. Στις business προσφατα έμαθα ότι παίζει. Αλλά εγώ πρόγραμμα business δεν θέλω. Τώρα τι να πώ μπορεί να μην τα εχω καταλάβει και πολύ καλα με την τηλεφωνία της wind.
    Εγώ που έβαλα στο πεθερό μου γιατί λύσαμε με την Wind διαφορά με την Cosmote του γιου δεν είδα.
    Η μόνη διαφορά ήταν ο χρόνος ενεργοποίησης
    2 μήνες Cosmote - 17 ημέρες Wind , πάντα και στις 2 πολυκατοικίες έτοιμες παροχές με κατανεμήτες.
    Τηλεφωνικό κέντρο θέλεις να έχεις ; Αυτό δεν το κατάλαβα.
    Το 7590 τι το θες ; Παραπάνω να πάει δεν παίζει είναι FTTH
    200/20 άντε να πας με το 10% 220/22, παραπάνω από αυτό το θεωρητικό νούμερο δεν πρόκειται.
    Εκτός και αν θες οικιακή γραμμή να την τρέχεις επαγγελματικά…και το 7590 κάνει αυτό που θες.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας