Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 35
  1. #16
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Router Mode: Ένα εκ των Deco δουλεύει ως Router και μαζί με το άλλο δημιουργούν Mesh ασύρματο δίκτυο.
    Το αν είναι το μοναδικό κύριο Router ή αν παίρνει σύνδεση από άλλο Router ή αν κάνει ταυτόχρονη κλήση ΡΡΡ, είναι αδιάφορο και αφορά καθαρά απόφαση του χρήστη πως θα το ρυθμίσει να δουλεύει.
    Στην κατάσταση αυτή λειτουργούν πλήρως όλες οι δυνατότητες που προσφέρει η συσκευή.

    AP Mode: Τα 2 Deco δημιουργούν ένα Mesh ασύρματο δίκτυο. Απλά εδώ υποχρεωτικά παίρνουν σύνδεση από άλλον Router και φυσικά δεν λειτουργούν πλήρως όλες οι δυνατότητες που προσφέρει η συσκευή.

    Και στις 2 παραπάνω καταστάσεις λειτουργίας, το ασύρματο δίκτυο που δημιουργούν τα Deco είναι ανεξάρτητο από το αντίστοιχο του Router που ήδη έχεις. Αν θέλεις κλείνεις το τελευταίο ή χρησιμοποιείς και αυτό.

  2. #17
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάλιστα, κομπλέ!
    Το τσέκαρα και σε 2 YouTube βίντεο!
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  3. #18
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα @jkoukos, πραγματικά πολύ ωραίο design και γενικά δείχνουν πολύ καλά αλλά ακόμα
    προσπαθώ να πιάσω το νόημα- εννοείται το app πολύ εύχρηστο!

    ---Ναι αρχικά όπως λες δεν κλείνεις τίποτα από το router (σημ: εκεί έβαλα το ένα Deco όπως είπαμε)---

    Το Router Mode (που στην ουσία προτείνει και το app) είναι ότι φτιάχνεις Mesh-Wifi μεν αλλά είναι
    καινούργιο δηλ σαν να υπάρχει το "original" WiFi δίκτυο και του Deco ξεχωριστά! (* μπορεί αυτό να είχες
    πει και εσύ απλά εγώ το λέω πιο "λαϊκά"-"χοντρικά" )

    Και Access, όπως λέει και το app (και εσύ) ότι κάνεις ήδη extend το υπάρχων, στο οποίο όμως δεν ξέρω κατά πόσο
    είναι καλή η επικοινωνία ως προς την ταχύτητα-παράλληλα ψιλοκοιτάζω και το Internet στο κιν γιατί--->
    router-deco1-deco σαλόνι από θέμα εκπομπή ταχύτητας δεν ξέρω αν όντως συμφέρει.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lbch : 08-05-21 στις 00:34.
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  4. #19
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Και στις 2 περιπτώσεις, τα Deco δημιουργούν ένα Mesh ασύρματο δίκτυο, ανεξάρτητο από το αντίστοιχο του Router που έχεις (το οποίο αν θέλεις το κλείνεις ή όχι).
    Και στις 2 περιπτώσεις, τα Deco μπορούν να συνδεθούν μεταξύ τους είτε ενσύρματα είτε ασύρματα. Ωστόσο πάντα η ενσύρματη σύνδεση είναι η καλύτερη.
    Και στις 2 περιπτώσεις, το ένα Deco υποχρεωτικά θα συνδεθεί ενσύρματα με το κύριο Router και σε αυτό θα συνδέεται το άλλο Deco.

  5. #20
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στις 2 περιπτώσεις, τα Deco δημιουργούν ένα Mesh ασύρματο δίκτυο, ανεξάρτητο από το αντίστοιχο του Router που έχεις (το οποίο αν θέλεις το κλείνεις ή όχι).
    Και στις 2 περιπτώσεις, τα Deco μπορούν να συνδεθούν μεταξύ τους είτε ενσύρματα είτε ασύρματα. Ωστόσο πάντα η ενσύρματη σύνδεση είναι η καλύτερη.
    Και στις 2 περιπτώσεις, το ένα Deco υποχρεωτικά θα συνδεθεί ενσύρματα με το κύριο Router και σε αυτό θα συνδέεται το άλλο Deco.
    Ναι κατάλαβα τι λες, απλά επειδή στο σαλόνι έχω ένα Chromecast και κάτι δεν του πολυάρεσε με το αρχικό μου δίκτυο και ψιλοαργούσε (αναγκάστηκα να το ξαναρυθμίσω) και σε κάποια φάση προς το τελείωμα το Google Home μου πέταξε "conflict" για AP όπως έχω τώρα τα Deco!
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  6. #21
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πως έχει στήσει το δίκτυο; Ρωτώ, διότι αναφέρεις "extend" πράγμα που δεν ισχύει. Τα Deco δημιουργούν ανεξάρτητο ασύρματο δίκτυο και δεν πρέπει να έχουν ίδιο SSID με του Router διότι αυτό δεν είναι συμβατό με το Mesh.

  7. #22
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως έχει στήσει το δίκτυο; Ρωτώ, διότι αναφέρεις "extend" πράγμα που δεν ισχύει. Τα Deco δημιουργούν ανεξάρτητο ασύρματο δίκτυο και δεν πρέπει να έχουν ίδιο SSID με του Router διότι αυτό δεν είναι συμβατό με το Mesh.
    Το περίμενα να το ρωτήσεις και το σκεφτόμουνα και εγώ!
    --//-- Επιγραμματικά-πριν τα Deco (όπως σου είχα αναφέρει) έχω: Inalan (WiFi off φυσικά) Lan1 Gigabit-->
    Asus Wan port και έπαιρνα τα πάντα από το ASUS λόγω Dual Band--//--

    Τωρινό σχέδιο:
    1. (Παραμένει η παραπάνω σύνδεση φυσικά) και σύνδεση Deco1 σε Gigabit θύρα στο ASUS και Deco2 στο σαλόνι
    με πρίζα
    2. Στο Deco-app κατά την εγκατάσταση του Deco1 μου ζητήθηκε και έφτιαξα SSID name & Pass
    3. Τα Deco's λόγω AC MODE που τα έχω παίρνουν φυσικά από το ASUS-παλιό δίκτυο (εδώ ενδεχομένως να παίζει αυτό
    που λες του extend γιατί στην ουσία αυτό κάνω μάλλον....)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lbch : 08-05-21 στις 15:33.
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  8. #23
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    1. Αναφέροντας "πρίζα", εννοείς ενσύρματη σύνδεση το Deco2 και σε ποια συσκευή (Deco1 ή Asus);
    Μήπως εννοείς πρίζα ρεύματος, οπότε συνδέεται ασύρματα στο Deco1;

    2. Όρισες στο Deco1 τα στοιχεία του SSID που θα δημιουργήσουν τα ίδια. Μετά στο app πρόσθεσες το Deco2 σε αυτό το SSID;

    3. Δεν το κατάλαβα αυτό. Το AC Mode αφορά ασύρματο δίκτυο σε 5GHz. Δεν έχει κάποια σχέση το WiFi του Asus με το αντίστοιχο των Deco.

  9. #24
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Αναφέροντας "πρίζα", εννοείς ενσύρματη σύνδεση το Deco2 και σε ποια συσκευή (Deco1 ή Asus);
    Μήπως εννοείς πρίζα ρεύματος, οπότε συνδέεται ασύρματα στο Deco1;
    1. Ναι πρίζα εννοώ ρεύμα οπότε συνδέεται ασύρματα με το Deco1

    2. Όρισες στο Deco1 τα στοιχεία του SSID που θα δημιουργήσουν τα ίδια. Μετά στο app πρόσθεσες το Deco2 σε αυτό το SSID;
    Στο Deco SSID name όρισα διαφορετικό από του παλιού δικτύου π.χ. Deco-Wifi, οπότε αν θέλω να το αλλάξω σε Router Mode συνδέομαι στο "Deco-Wifi",
    τώρα όμως που το έχω ως AP συνδέομαι π.χ. στο Old-Wifi

    3. Δεν το κατάλαβα αυτό. Το AC Mode αφορά ασύρματο δίκτυο σε 5GHz. Δεν έχει κάποια σχέση το WiFi του Asus με το αντίστοιχο των Deco.
    Έχεις απόλυτο δίκιο, ένα γράμμα κάνει την διαφορά , ήθελα να γράψω AP....
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  10. #25
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lbch Εμφάνιση μηνυμάτων
    τώρα όμως που το έχω ως AP συνδέομαι π.χ. στο Old-Wifi
    Γιατί αυτό και όχι στο νέο SSID;

  11. #26
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί αυτό και όχι στο νέο SSID;
    Λοιπόν,το έπιασα (νομίζω) το νόημα κάνοντας ένα (χαζό) τεστ: turn off το 2.4 από router
    και φυσικά το κιν συνδέθηκε στο αντίστοιχο Deco2.4 που έχω φτιαγμένο, οπότε το μόνο ανοικτό
    ήταν του Asus το 5άρι.... απόλυτα λογικό αφού το έχω συνδέσει πάνω στο router

    Θα δω πώς πηγαίνει η επικοινωνία και το πολύ-πολύ γυρίζω το Deco σε router mode οπότε θα τα έχω
    στο "ιδιόκτητο Deco" αν λέω τον μεταφορικό όρο σωστά?

    Ούτως η άλλως στις αρχές όταν το έφτιαχνα-όριζα ως Router mode έβγαιναν τα: Deco-Wifi & Old Wifi
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  12. #27
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν καταλαβαίνω γιατί μπερδεύεις τα SSID των συσκευών με το πως είναι συνδεδεμένα μεταξύ τους. Τα ασύρματα αυτών είναι ανεξάρτητα και οι κινητές συσκευές συνδέονται σε αυτό που το έχεις επιλέξει εσύ (ή ο κάτοχος τους).
    Τα Deco (όπως και το Asus) παίζουν και στις 2 μπάντες. Η κινητή συσκευή θα συνδεθεί σε αυτό που θεωρεί ότι έχει καλύτερο σήμα. Αν θες να υπάρχει μόνο το SSID των Deco, κλείσε το ασύρματο του Asus.

  13. #28
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν αγαπητέ φίλε @jkoukos για άλλη μια φορά σε ευχαριστώ για την Info, επειδή υπήρξε σοβαρό πρόβλημα με το Chromecast,
    άλλαξα τα Deco σε Router mode και κομπλέ με όλη την σημασία της λέξης και έχω και του Router μου ανοικτό!

    Spoiler:
    Έκανα τεστ αφήνοντας το κιν σε ένα σημείο στο μπαλκόνι πολύ γωνία για να κάνω μια εναλλαγή cast γρήγορα από διαφορετικές
    προβολές και μπήκαν γρήγορα- καμπάνα απ'ό,τι κατάλαβα!
    Σημ: αγόρασα το Chromecast 3rd gen για αυτό και η αγορά των Deco σε
    συδυασμό και με την Inalan


    - - - Updated - - -

    Έχω μια απορία όμως που σχετίζεται παράλληλα και με το μπέρδεμα του Chromecast: όταν τα Deco μπουν σε AP mode το σήμα διαφέρει ή
    ενδεχομένως χειροτερεύει σε σχέση με όταν είναι σε Router mode ή καμία σχέση?

    Η απορία μου έγκειται σε αυτό:
    "When Deco system works in Access Point Mode, there has to be a main Router in front of the main Deco, providing Internet. In this case, the main Deco and other Deco units are basically equal, they are clients of the main Router"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lbch : 09-05-21 στις 20:37.
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  14. #29
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    α. Η ασύρματη εκπομπή μιας συσκευής είναι ακριβώς η ίδια ανεξάρτητα σε ποια κατάσταση λειτουργίας δουλεύει. Το σήμα ούτε καλυτερεύει ούτε χειροτερεύει.

    β. Αυτό που αναφέρει είναι ότι από την στιγμή που το ένα από αυτά δεν παίζει ως Router, τότε κανένα δεν έχει πρωτεύοντα ρόλο, ασχέτως αν συνδεθούν μεταξύ τους ασύρματα.

  15. #30
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    α. Η ασύρματη εκπομπή μιας συσκευής είναι ακριβώς η ίδια ανεξάρτητα σε ποια κατάσταση λειτουργίας δουλεύει. Το σήμα ούτε καλυτερεύει ούτε χειροτερεύει.
    -Think i got you, εκτός φυσικά στην περίπτωση που το router είχε μεγαλύτερη εμβέλεια ως προς τις κεραίες ή σε ένα διαφορετικό σενάριο να έδινε μεγαλύτερη ταχύτητα γιατί και αυτό 1167 δίνει συνολικά!

    β. Αυτό που αναφέρει είναι ότι από την στιγμή που το ένα από αυτά δεν παίζει ως Router, τότε κανένα δεν έχει πρωτεύοντα ρόλο, ασχέτως αν συνδεθούν μεταξύ τους ασύρματα.
    -Στην ουσία το Asus router μου είναι το main όταν τα βάλω σε AP mode ή λάθος?
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας