Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-35 από 35
  1. #31
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν υπάρχει main αν παίζουν ως AP. Το Asus σε κάθε περίπτωση είναι ο Router από τον οποίο παίρνουν σύνδεση.

  2. #32
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    FORTHNET 2play+INALAN 100
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AC56U+HUAWEI HG8546m
    SNR / Attn
    2(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει main αν παίζουν ως AP. Το Asus σε κάθε περίπτωση είναι ο Router από τον οποίο παίρνουν σύνδεση.
    Οκ, διαφορετικά αν το Deco δεν είχε σύνδεση με Ethernet θα λειτουργούσε όπως μου είχες αναφέρει απλά ως repeater
    ""09/05/2007 Μαζί με τον father στην Καλλιθέα
    Πρακτικά θα έχουμε και dial-up,αναγκαίο για τον father""
    το παραπάνω το αφήνω για προσωπικούς λόγους
    2019--->ADSL2+ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :P!ΜΈΧΡΙ να βρω πρόγραμμα με ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ διεθνή και μέχρι,μέχρι,μέχρι,
    θα βάλω VDSL ή μάλλον όταν το δίκτυο στην Ελλάδα θα είναι min 1Gbps (λέμε τώρα) θα βάλω VDSL!!

  3. #33
    Εγγραφή
    30-03-2019
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην μπερδεύεσαι. Τα Deco μπορούν να δουλέψουν είτε ως Router είτε ως Access Point.

    Στην πρώτη περίπτωση (ένα εξ αυτών) είτε θα είναι τo κύριo Router κάνοντας την σύνδεση στο διαδίκτυο, είτε θα την παίρνει από άλλον Router και θα μοιράζει σε δικό ου υποδίκτυο. Πλεονέκτημα είναι ότι σε αυτή την κατάσταση λειτουργούν κάποιες υπηρεσίες, όπως Antivirus, Parental Controls, QoS, DHCP server κλπ.

    Στην δεύτερη περίπτωση δουλεύει ως απλό Access Point, παίρνοντας σύνδεση από τον κύριο Router. Δεν χρειάζεται να κλείσεις τίποτα στον Router, ούτε κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση. Μόνο αν το βάλεις και αυτό ως Router, πράγμα που συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις, είτε πρόκειται για ADSL, VDSL, LTE κλπ.
    Καλησπέρα φίλε μου σκέφτομαι να πάρω και γω τα tp link x20 sorry που ξεθάβω το θέμα αλλά έχω κατά μπερδευτεί με τόσα βίντεο και φορουμ που έχω διαβάσει. Θέλω να συνδέσω τα deco ενσύρματα, αν επιλέξω Router mode θα πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις στο Router τις cosmote γιατί έχω και σταθερή τηλεφωνία ευχαριστώ εκ των προτέρων

  4. #34
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Εξαρτάται πως θέλεις να τα δουλέψεις και αν χρειάζεσαι τις δυνατότητες που έχουν όταν παίζουν ως Router.
    Αν παίζουν και αυτά ως Router, έχεις επιλογή είτε να κάνουν ταυτόχρονη κλήση ΡΡΡ είτε να παίρνουν σύνδεση από το Speedport αλλά τώρα θα δουλεύουν σε 2πλό ΝΑΤ (σε αυτή την περίπτωση χρειάζεται κάποια ρύθμιση στο Speedport).

  5. #35
    Εγγραφή
    30-03-2019
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται πως θέλεις να τα δουλέψεις και αν χρειάζεσαι τις δυνατότητες που έχουν όταν παίζουν ως Router.
    Αν παίζουν και αυτά ως Router, έχεις επιλογή είτε να κάνουν ταυτόχρονη κλήση ΡΡΡ είτε να παίρνουν σύνδεση από το Speedport αλλά τώρα θα δουλεύουν σε 2πλό ΝΑΤ (σε αυτή την περίπτωση χρειάζεται κάποια ρύθμιση στο Speedport).
    Ευχαριστώ για την απάντηση δεν χρειάζομαι τίποτα από αυτές τις δυνατότητες. Πριν από ένα μήνα που έβαλα οπτική ίνα μου έδωσαν το ZTE H1600 και δεν ξέρω καν αν μπορώ να πειράξω αυτές τις ρυθμίσεις. Εκτός από αυτές τις ρυθμίσεις σε θέμα ταχύτητας θα έχω πρόβλημα αν το γυρίσω σε AP; Τα έχω συνδέσει ενσύρματα.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας