Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Μηνύματα
    393
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    καμιά φορά 768..
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
    Router
    speedtouch 585
    Καλησπέρα σας. Μετακόμισα πριν λίγο καιρό σε καινούριο σπίτι στο οποίο ο ΟΤΕ δε δέχεται να φέρει γραμμή σταθερού. Ως εκ τούτου αναγκαστικά θα πάω σε λύση μέσω κινητής τηλεφωνίας. Μέσα στο σπίτι δεν έχω καθόλου καλό σήμα (δεν πιάνω ούτε καν 3g) ενώ εκτός του σπιτιού το σήμα είναι σχετικά ανεκτό με σύνδεση σε 4g. Σκέφτομαι να αγοράσω το TP-LINK TL-MR6400 v4 και μια εξωτερική κεραία.Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο μοντέλο εξωτερικής κεραίας? Επίσης η εξωτερική κεραία μπορεί να συνδεθεί με το router με καλώδιο κεραίας (το οποίο υπάρχει ήδη και καταλήγει από τον πίνακα στην ταράτσα). Αν όχι, η άλλη λύση είναι να τοποθετηθεί το router στην αποθήκη ,όπου με 2μέτρα καλώδιο, θα τοποθετηθεί η κεραία στην οροφή της και υπάρχει καλώδιο δικτύου από την αποθήκη στον πίνακα για να συνδεθεί με άλλο router που έχω ήδη). Για σύνδεση σκέφτομαι για αρχή να δοκιμάσω και τις τρεις εταιρείες με κάρτα και κάποιες προσφορές που έχουν και ανάλογα από ποια εταιρεία μείνω πιο ευχαριστημένος να δεσμευτώ με κάποιο συμβόλαιο.
    Schiller : Ενάντια στη βλακεία ακόμα και οι θεοί μάταια αγωνίζονται.

  2. #2
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    παλιο το θεμα αλλα το φερνω στην επιφανεια γιατι εχω το ιδιο θεμα περιπου.
    ο δημιουργος του θεματος βρηκε ακρη? εχω ενα tp link mr 600 και ψαχνω τι εξωτερικες κεραιες θα τοποθετησω.
    PhenomII 1090Τ X6 AM3//Coolermaster Seidon 120V//Gigabyte GA-MA790XT-UD4P//12GB Corsair DDR3//Gigabyte Radeon HD4670//Intel SSD+WD20EFRX//Dell U2414H 23.8" (IPS panel)//470W BeQuiet P5 s1.3 PSU//Fractal Design Define R4//

  3. #3
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Δείτε το MikroTik Chateau
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας