Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    15-02-2021
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Στις 16//4 κατέθεσα αίτημα ενεργοποίησης υπηρεσιών φορητότητας στην Vodafone, όντας συνδρομητής της Nova. Μέχρι σήμερα η πορεία της αίτησης βρίσκεται στο "Στάδιο εξέλιξης 1 από 4".

    Στις 21/5 λήγει η σύμβαση με τον προηγούμενο πάροχο, ο οποίος μου έστειλε μήνυμα που λέει ότι αν δεν έχω κάνει κάποια ενέργεια μέχρι τότε, " θα αρχίσει η μηνιαία χρέωση της υπηρεσίας σας".

    Στο "Αίτημα ενεργοποίησης των υπηρεσιών φορητότητας" είχα επιλέξει ότι επιθυμώ την ενεργοποίηση των υπηρεσιών μετά από 14 ημέρες.
    Στο ίδιο έγγραφο αναγράφεται ότι έχω 14 ημερολογιακές ημέρες για υπαναχώρηση από τη σύναψη σύμβασης.

    Ερώτημα: Το Αίτημα ενεργοποίησης υπηρεσιών φορητότητας (το οποίο κατατέθηκε ηλεκτρονικά) αποτελεί σύναψη σύμβασης; Το ρωτάω γιατί σκέφτομαι να τους στείλω στο διάολο πριν καλά-καλά ξεκινήσουμε.

    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.234
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    και γω χρεώθηκα υπηρεσίες νόβα για 14 μέρες μετά την αίτηση φορητότητας....

    παράλληλα χρεώθηκα και βονταφον εννοείται!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος leasedline : 10-05-21 στις 19:32.
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από g11111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις 16//4 κατέθεσα αίτημα ενεργοποίησης υπηρεσιών φορητότητας στην Vodafone, όντας συνδρομητής της Nova. Μέχρι σήμερα η πορεία της αίτησης βρίσκεται στο "Στάδιο εξέλιξης 1 από 4".

    Στις 21/5 λήγει η σύμβαση με τον προηγούμενο πάροχο, ο οποίος μου έστειλε μήνυμα που λέει ότι αν δεν έχω κάνει κάποια ενέργεια μέχρι τότε, " θα αρχίσει η μηνιαία χρέωση της υπηρεσίας σας".

    Στο "Αίτημα ενεργοποίησης των υπηρεσιών φορητότητας" είχα επιλέξει ότι επιθυμώ την ενεργοποίηση των υπηρεσιών μετά από 14 ημέρες.
    Στο ίδιο έγγραφο αναγράφεται ότι έχω 14 ημερολογιακές ημέρες για υπαναχώρηση από τη σύναψη σύμβασης.

    Ερώτημα: Το Αίτημα ενεργοποίησης υπηρεσιών φορητότητας (το οποίο κατατέθηκε ηλεκτρονικά) αποτελεί σύναψη σύμβασης; Το ρωτάω γιατί σκέφτομαι να τους στείλω στο διάολο πριν καλά-καλά ξεκινήσουμε.

    Ευχαριστώ.
    Απο τις 16/4 έχουν περάσει οι 14 ημέρες, δεν έχεις πλέον την δυνατότητα υπαναχώρησης αζημίως

  4. #4
    Εγγραφή
    15-02-2021
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ενημέρωση.

    Τελικά το πρόβλημα ήταν δικό μου. Είχα έναν ανεξόφλητο λογαριασμό από 10ετίας (και βάλε) και μου ζήτησαν να τον εξοφλήσω προκειμένου να αποδεχτούν το αίτημα φορητότητας.

    Αυτό σημαίνει ότι στην δική μου περίπτωση η καθυστέρηση δεν αφορά την εταιρεία, αν και θα μπορούσαν να με ενημερώσουν νωρίτερα.

  5. #5
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα.
    Είμαι στη wind (adsl) και 26/5 έκανα αίτηση για VDSL 50άρα στη vodafone. Σήμερα μου έβγαλαν ένδειξη στην πορεία της αίτησής για ενεργοποίηση το αργότερο ως 23/6. Και λέει ότι θα δοθεί η ακριβής ημερομηνία τις επόμενες μέρες.
    Καταρχάς είναι φυσιολογικός ο χρόνος αυτός? Υποτίθεται ότι έχουν μειωθεί οι χρόνοι αναμονής. Έχει να κάνει με τον ΟΤΕ που ανήκει η καμπίνα της γειτονιάς?
    Στα παραπάνω post δεν κατάλαβα πότε ξεκινάει η χρέωση από τη vodafone. Κανονικά δεν πρέπει να ξεκινήσει από την ημέρα ενεργοποίησης των υπηρεσιών?Δηλαδή στην περίπτωσή μου από 23/6? Είναι δυνατόν με βάση τα παραπάνω να χρεωθώ για το ίδιο διάστημα από δύο παρόχους?
    Αν θέλω να υπαναχωρήσω, δεν έχω το δικαίωμα να το κάνω πριν την ενεργοποίηση? Η αίτηση έγινε εξ αποστάσεως με επιλογή άμεσης ενεργοποίησης (όχι μετά από 14 μέρες).

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας